1 javë para lamtumirës/ Andres Iniesta: Po bëhet gjithmonë e më e vështirë – CNA
Connect with us

Aktualitet

1 javë para lamtumirës/ Andres Iniesta: Po bëhet gjithmonë e më e vështirë

Publikuar

-

Andres Iniesta ishte i përzgjedhur nga ‘BeIN Sports’ për të folur pas ndeshjes ndaj Levantes ku Barcelona pësoi humbjen e parë në kampionat. 34-vjeçari kurrsesi nuk mund të linte pa komentuar edhe lamtumirën e tij e cila do të vijë një javë më pas, në ndeshjen që katalanasit do të luajnë në ‘Cam Nou’ kundër Real Sociedad.

“Çdo herë që afrohet momenti, gjithçka bëhet më e vështirë. Do të përpiqem ta shijoj atë, njerëzit do të vijnë dhe të më thonë lamtumirë. Shpresoj se do të jetë një kujtim i bukur, pas kaq shumë kohësh bashkë”, – tha Andrés.

Lidhur me humbjen ndaj Levantes, Iniesta shtoi: “Deri në disavantazhin 2-1, ishte një rezultat krejtësisht i largueshëm. Pastaj, me thellimin e diferencës së golave, në pjesën e dytë, përmbysja u bë më e vështirë. Kemi të gjithë keqardhje, sepse ishim plotësisht në gjendje për ta arritur momentin historik, duke e mbyllur kampionatin pa asnjë humbje. Na ka lënë një shije të keqe kjo lojë, por të shohim përpara nga sfida e fundit, që ta mbyllim sezonin në mënyrën më të mirë, sidomos para tifozëve tanë”.

Së fundi, ai kishte fjalë mirënjohjeje për mbështetjen e tifozëve valencianë të Levante-s: “Mirënjohës për njerëzit, siç them gjithmonë, për atë dashuri dhe respekt”! /BW

Aktualitet

Ekzekutimi i policit/ U qëllua me plumb në kokë

Publikuar

-

By

Një polic 45 vjeçar është gjendur i vdekur mbrëmë në Prilep të Maqedonisë.

Ai është gjetur i shtrirë në automjetin e tij, i qëlluar në kokë dhe me pistoletën e shërbimit në dorë.

Siç raportojnë mediat maqedonase, Prokuroria ka nisur hetimet dhe ka dhënë urdhër që trupit ti bëhet ekspertiza.

Ndërkohë policia nuk ka ende asnjë të dyshuar për ngjarjen. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Vettel i papërmbajtshëm/ Siguron pole position në shtëpinë e tij

Publikuar

-

By

Pilot gjermani i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka arritur të sigurojë pole position në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Hockenhaimit në Gjermani.

Vettel e ndali kronometrin në 1’11’’212, duke lënë pas finlandezin e Mercedes Valteri Bottas.

Ndërkohë shoku i skuadrës së Vettel, Raikonen, arriti të pozicionohej i treti.

Gjërat nuk shkuan aspak mirë për kampionin e botës në fuqi, Lewis Hamilton.

Britaniku u detyrua të tërhiqet nga provat pas një problemi teknik dhe do të niset nesër nga veni i 14.

Aktualisht kampionati kryesohet nga Vettel më 171 pikë, i ndjekur nga britaniku Hamilton me 163 pikë. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Skandali me diplomat fallco/ Reagon Universiteti

Publikuar

-

By

Universitet i Shkodrës, “Luigj Gurakuqi”, ka reaguar ditën e sotme pas denoncimit të bërë nga një student , nëpërmjet profilit të Sali Berishës në rrjetet sociale.

Në denoncim thuhej se 300 diploma Bachelori të vitit 2013 janë fallco, pasi ka gabime në numrat e matrikullimit.

Marrë shkas nga ky denoncim, Universiteti i Shkodrës, nëpërmjet një deklarate për shtyp, është shprehur se janë marrë të gjitha masat e nevojshme që ky gabim të ndreqet urgjentisht.

Më tej në deklaratë thuhej, se këto raste nuk duhen përdorur në kontekste politike e mediatike.

Reagimi i plotë

Universiteti i Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, duke marrë shkas nga publikimi i një rasti që lidhet me disa gabime të bëra në numrat e matrikullimit të diplomave bachelor të lëshuara për disa studentë të Fakultetit Juridik, njofton se janë marrë masat e duhura, që ky gabim të ndreqet urgjentisht.

Më konkretisht, kur janë konstatuar këto gabime, që përbëjnë një shqetësim legjitim për studentët tanë, Senati i USH-së në mbledhjen e tij të datës 18 korrik 2018, me vendim të posaçëm ka ngritur grupin e punës për verifikimin e rasteve, i cili ka në përbërjen e tij titullarët e Fakultetit të Drejtësisë.

Ky grup pune do të të hartojë procesverbalet përkatëse për saktësimin e numrave NIM (Numrat e matrikullimit) të dërguara nga QSHA (Qendra e Shërbimeve Arsimore).

Hapi i dytë i punës së këtij komisioni do të jetë njoftimi i studentëve të diplomuar përmes faqes zyrtare www.unishk.edu.al dhe postës elektronike personale të studentëve për dorëzimin e diplomave me NIM (Numra matrikullimi) të pasaktë, asgjësimi i tyre dhe hartimi i diplomave të reja me numrat NIM të saktë (ato të njohura nga QSHA).

Studentët do të kontaktojnë për çdo rast në këtë adresë emaili: [email protected]

USH-ja ndan çdo shqetësim që artikulohet nga radhët e studentëve dhe i mbështet ata në denoncimin e çdo rasti shpërdorimi detyre të bërë në çfarëdo konteksti të mundshëm të jetës universitare.

Ftojmë studentët që të jenë bashkëpunues kur ndeshen me problematika të ndryshme dhe t’i gjurmojnë ata, së pari brenda institucionit tonë, duke dëshmuar kështu pjekurinë e duhur dhe përgjegjësinë si intelektualë të së ardhmes.

Përdorimi i këtyre rasteve në kontekste politike e mediatike, si dhe denigrimi i stafit mësimdhënës dhe administrativ, nuk ka asnjë gjasë që të na pengojë në misionin akademik dhe edukativ që Universiteti i Shkodrës ushtron prej më shumë se 60 vjetësh./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet17:29 - 21 July, 2018

Ekzekutimi i policit/ U qëllua me plumb në kokë

Një polic 45 vjeçar është gjendur i vdekur mbrëmë në Prilep të Maqedonisë. Ai është gjetur i shtrirë në automjetin...

Aktualitet17:13 - 21 July, 2018

Vettel i papërmbajtshëm/ Siguron pole position në shtëpinë e tij

Pilot gjermani i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka arritur të sigurojë pole position në provat zyrtare të Çmimit të Madh të...

Aktualitet17:03 - 21 July, 2018

Skandali me diplomat fallco/ Reagon Universiteti

Universitet i Shkodrës, “Luigj Gurakuqi”, ka reaguar ditën e sotme pas denoncimit të bërë nga një student , nëpërmjet profilit...

Aktualitet17:00 - 21 July, 2018

Pse nuk duhet marrë seriozisht Mustafa Nano

Nga Blerim Latifi Me çfarë lehtësie të padurueshme, këtu në Ballkan, i madh e i vogël, të ditur dhe injorantë,...

Aktualitet16:52 - 21 July, 2018

Dëmtimi i trashëgimisë kulturore/ Monumentet shkojnë për skrap

Rikthimi i Shtëpisë së Flamurit në qytetin e Korçës një ndërtesë simbolike për historinë, ishte një moment mjaft i rëndësishëm,...

Aktualitet16:52 - 21 July, 2018

Ftesa e mazhorancës/ Bylykbashi i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Hysit

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, i është përgjigjur thirrjes së bërë sot nga nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi, “për...

Aktualitet16:45 - 21 July, 2018

Video-Shoqërimi në polici i kreut të PD/ Publikohen detajet tronditëse, ja çfarë fshehu policia

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka reaguar pas videos së publikuar ku kryetari i degës së PD, në Gramsh...

Aktualitet16:43 - 21 July, 2018

Shkeljet tatimore/ Bllokohen 11 hotele

Tatimet kanë bllokuar 11 hotele në jug në vendit, shumica e të cilëve të paregjistruara në organet tatimore. Siç raporton...

Aktualitet16:25 - 21 July, 2018

Pacollit i ndalohet hyrja në Serbi/ Reagon Prishtina zyrtare

Beogradi i ndaloi hyrjen në territorin e Serbisë, kreut të diplomacisë kosovare, Behxhet Pacolli, i cili planifikonte të merrte pjesë...

Kryesore Show Biz16:25 - 21 July, 2018

U kthye nga festa në 3 të mëngjesit/ I shoqi i Agnesa Hadërgjonaj bën reagimin tipik të çdo mashkulli shqiptar

Ndryshe nga e ëma dhe e motra, Agnesa Hadërgjonaj nuk ka zgjedhur rrugën e muzikës, por të organizimit të eventeve...

Aktualitet16:23 - 21 July, 2018

Alarm në Fier/ Ja çfarë po i rrezikon fermerët

Në Myzeqe fermerët po sulmohen nga gjarpërinjtë dhe insekte të rrezikshme. Mjekët në spitalin e Fierit thonë se këtë verë,...

Aktualitet16:21 - 21 July, 2018

Nga Berisha te Rama, Basha dhe Veliaj/ Ekspertja zbulon të fshehtat e politikanëve

Episodi më i ri i “Fol me psikologen” është ndalur tek politikanët dhe të fshehtat e tyre, të para këto...

Kryesore Show Biz16:20 - 21 July, 2018

‘Favorizoni k***at’/ Sociologu sulmon hapur Era Istrefin pas dekorimit nga Presidenti Thaçi

Pas performancës që bëri në hapjen e finales së Botërorit ‘Rusi 2018’, Era Istrefi rrëmbeu vëmendjen kryesore të mediave. Këngëtarja...

Aktualitet16:10 - 21 July, 2018

E rëndë/ Makina e stilistit të njohur shqiptar pushtohet nga flakët

Automjeti i stilistit të njohur shqiptar është gjetur i djegur në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin...

Aktualitet16:03 - 21 July, 2018

Tjetër lëkundje trondit Shqipërinë/ Ja fuqia dhe epiqendra e tërmetit

Një tjetër lëkundje tërmeti ka tronditur sot Shqipërinë. Mësohet se tërmeti me magnitudë 3.5 ballë, i shkallës Rihter ka rënë...

Aktualitet15:56 - 21 July, 2018

Protesta në Bulqizë/ Paralajmëron ministri Klosi

Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi ka reaguar pas protestave të banorëve të Bulqizës, duke paralajëmruar se do të anullohet koncesioni...

Aktualitet15:46 - 21 July, 2018

Video-Nuk e lejoi të shiste në rrugë/ Fermeri godet për vdekje policin

Një fermer në Kinë ka plagosur me thikë një polic, pasi ky i fundit nuk e ka lejuar të shiste...

Aktualitet15:28 - 21 July, 2018

Para një jave u bë nënë për herë të parë/ Shikoni si duket Xhensila Myrtezaj pa pikë grimi

Vetëm një javë më parë, këngëtarja mjaft e dashur për publikun shqiptar,. Xhensila Myrtezaj dhe aktori i humorit Bes Kallaku,...

Aktualitet15:12 - 21 July, 2018

Krimineli i rrezikshëm shëtit i lirë në Shkodër/ Zbardhen faktet tronditëse që përfshijnë kryeministrin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, denoncimin e një polici dixhital, sipas të cilit,...

Aktualitet14:57 - 21 July, 2018

Shembja e Teatrit Kombëtar/ KE vë Ramën “me shpatulla pas muri”

Komisioni Europian i kërkon qeverisë shpjegime për ligjin që parashikon shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e godinave 17-21 kate....

Aktualitet14:42 - 21 July, 2018

Habit deputeti i video-skandalit erotik/ Bën “zbulimin” e shekullit

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i cili kohë më parë u kap në një bisedë perverse në sallën e...

Aktualitet14:29 - 21 July, 2018

Skandali-Ngeli në klasë që në vit të parë/ Rama e emëron drejtor

Një tjetër denoncim është publikuar sot nga ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale....

Kryesore Show Biz14:25 - 21 July, 2018

“Kur qesh ti dhe baba Zef qesh”/ Fjalët e Julit në ditëlindjen e të ëmës janë më shumë se një urim i zakonshëm!

Jul Deda është nga ata personazhe që nuk ngurron të flasë me zemrën hapur në Instagram përballë ndjekësve të tij,...

Life Style14:15 - 21 July, 2018

Bën sikur nuk di të kërcejë, por shikoni si i mahniti dasmorët kjo nuse shqiptare

Së fundmi po qarkullon me shpejtësi në rrjete sociale një video nga një dasmë shqiptare ku nusja është çuar të...

Kryesore Show Biz14:00 - 21 July, 2018

Arratisja me avion privat/ Emina Cunmulaj surprizon bashkëshortin për ditëlindje

Bashkëshorti i modeles shqiptare Emina Cunmulaj, Sam Nazarian feston sot 43-vjetorin e lindjes. Dhe modelja shqiptare ka përgatitur gjithçka për...

Aktualitet13:48 - 21 July, 2018

Dhëndri qëllon me shotgan familjen e së shoqes/ 5 të vdekur dhe 4 të plagosur

Një burrë në prag divorci me bashkëshorten ka qëlluar me shotgun familjarët në shtëpinë e prindërve të së shoqes duke...

Aktualitet13:45 - 21 July, 2018

“Mbreti i Rep-it shqiptar”/ Ja gjithçka që duhet të dini për Unikkatilin

Tekstet e tij shoqëruan fansat që prej viteve të 90-ta kur fliste për gjenocidin serb në Kosovë dhe trajtimin e...

Kryesore Show Biz13:45 - 21 July, 2018

Të famshmet shqiptare flasin njëzëri/ “Mos u ktheni nga pushimet pa realizuar këtë foto”

Pothuajse i kemi fshirë nga memoria, momentet kur buzëqeshnim përpara aparatit dhe shkrepnim një foto pa ndërmarrë asnjë pozë të...

Trending

Read previous post:
Seksi gjithmonë rezervon surpriza, ja 5 kuriozitete që nuk i kishit dëgjuar më parë

Mendoni se dini gjithçka për seksin? Epo, seksi rezervon gjithnjë surpriza dhe seksualiteti (femëror apo mashkullor) shfaqet gjithnjë si një...

Close