Connect with Us

Video/ Ish-deputeti socialist sulmon qeverinë

Aktualitet

Video/ Ish-deputeti socialist sulmon qeverinë

Publikuar

-

Ish-deputeti socialist, Eduart Ndocaj ka vijuar sulmet kundrejt qeverisë dhe punës së saj.

Në një postim në rrjetet sociale, Ndocaj ka publikuar videon e një prej akseve rrugore në qytetin e Lezhës, që është lënë në harresë nga Bashkia dhe Qeveria.

” Kalvari i banorve lezhian nuk ka te sosur , rruga e pashtruar eshte dhurat e premtive te ‘realizuara’ nga qeveria dhe bashkia. Te dyja se bashku mashtrojne perdite dhe Lezha jo vetem nuk po RILIND por me tilla pamje e rruge po i shtohen veshtersit. Qytetaret qe i kane votuar keto mashtrues i kane konsumuar parat me cilat shiten voten e tyre per nje jave buk”,- shkruan Ndocaj.

Ndocaj premton se në zgjedhjet e ardhshme lokale, nëse zgjidhet kryetar i Bashkisë Lezhë, do të përqendrojë vëmendjen tek vështirësitë e qytetit dhe do t’i zgjidhë ato.

Postimi i plotë:

LEZHA SI NE MESJETE

Kjo rruge ndodhet ne qytetin e Lezhes, dhe vetem nje km larg qendres saj. Lagjia ku ndodhet quhet Lalmi i Ri por rrugen e ka si mesjetare. Kalvari i banorve lezhian nuk ka te sosur , rruga e pashtruar eshte dhurat e premtive te ‘realizuara’ nga qeveria dhe bashkia. Te dyja se bashku mashtrojne perdite dhe Lezha jo vetem nuk po RILIND por me tilla pamje e rruge po i shtohen veshtersit. Qytetaret qe i kane votuar keto mashtrues i kane konsumuar parat me cilat shiten voten e tyre per nje jave buk. Tani koha po afron per te zgjedhur kryebashkiakun e ri dhe une Eduart Ndocaj ju garantoj se me me voten tuaj do siguroj fonde te mjaftueshme nga Bashkimi Europian dhe per 4 vite do sistemohen me standarte bashke kohore te gjitha rruget e Bashkis Lezhe. Gjithashtu ju siguroj se asnje nga premtimet e mija nuk do mbes pa realizuar ne te kunderten do terhiqem nga politika. Lezha dhe qytetart e saj meritojne infrastruktur model dhe une do te perkushtohem per ti dhen fund kesaj situate te mjerueshme rrugesh.

LEXO EDHE:  Qeveria Rama nuk garanton zgjedhje të lira e të ndershme

VOTONI EDUART NDOCAJ DO SJELLIM FONDE NGA EUROPA DHE BIZNESNENET ME TE MDHJE TE EUROPES QE UN BASHKPUNOJ ME TA QE PREJ 20 VITE.

Me rrespekt

E N Milano 2018 /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Po komisionerëve kush ua kërkoi të lejonin votimin e shumëfishtë?

Publikuar

-

Nga

Po komisionerëve kush ua kërkoi të lejonin votimin e shumëfishtë?

Nga Mentor Kikia

* 22 komisionerë të qendrave të votimit në Shijak, të PS, PD dhe LSI u arrestuan. Ata kanë lejuar, sikurse shprehet prokuroria, me vullnetin e tyre, pra jo se janë mashtruar, që disa persona të votojnë për disa dhjetra qytetarë shqiptarë që nuk kanë qenë fare në Shqipëri ditën e zgjedhjeve. Pra, bëhet fjalë për emigrantët.

Ajo që ka ndodhur në zgjedhje është një gjë krejt e rëndomtë. Përherë “kanë votuar” njerëz që nuk kanë qenë në Shqipëri, ose që kanë qenë por nuk kanë dashur të votojnë, apo edhe njerëz që janë nën tokë prej kohësh. Ky lloj votimit ka qenë një prej mënyrave përmes të cilave janë manipuluar zgjedhjet në mënyrë sistematike.

Por e pazakonta është se këta komisioinertet tani janë nën hetim, ca në burg e ca në shtëpi. Më në fund ai që ndikon në vjedhjen e pushtetit, përmes manipulimit të votës, do të përgjigjet penalisht. Kjo është kthesa e madhe në drejtësi.Unë e konsideroj vjedhjen e votës, apo vjedhjen e pushtetit, krimin më të rëndë. Sepse nga këtu burojnë shumë forma të korrupsionit dhe krimit ordiner e të organizuar. Ai që të ndihmon të vish në pushtet në këtë mënyrë, nesër të detyron ta favorizosh në para, në tendera, në PPP, në aktivitete kriminale etj etj.
Kështuqë arrestimet duhen vetëm përshëndetur.

LEXO EDHE:  Organizata e monitorimit të zgjedhjeve kundër Kaubojsit në Lezhë

LEXO EDHE:  O idiot, çfarë kërkon të bësh?/ PD nuk ndal sulmin ndaj Ramës

Por unë kam edhe një pyetje: Këta komisionerët, me kokën e tyre i lejuan ata votuesit që u paraqiten në qendrat e votimit nga 4-5 herë, duke votuar një herë si Kasemi që është në Gjermani, e njëherë si Nuriu që është në Francë? Si ata që votuan, si ata që i lejuan, përse e bënë këtë punë? Për hobi? Padyshim që jo. E bënë se ua kërkoi partia e tyre, kundrejt parave apo favoreve të tjera.

Ndaj ndëshkimi nuk duhet të mbetet vetëm tek ky nivel, për ti shkruar të keqes deri në fund./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestohen gjashtë persona në Tiranë/ Për çfarë akuzohen

Publikuar

-

Nga

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.
Gjatë 24 orëve të fundit janë vënë në pranga 6 shtetas dhe janë proceduar penalisht 2 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve Sh. M., 22 vjeç dhe E. Sh., 19 vjeç, pasi gjatë kontrollit në mjetin me të cilin po qarkullonin u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi lënde narkotike e dyshuar kokainë dhe një shumë parash.Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 2, në bashkëpunim me Forcat e Posaçme “Shqiponja”, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit M. D., 29 vjeç, pasi ka thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” dhe është konstatuar jashtë banesës.
Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 4 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit L. D., 36 vjeç dhe referuan materialet për shtetasit M. V. dhe A. D., pasi janë konfliktuar me njëri-tjetrin, për motive të dobëta, në rrugën “5 Maji”, ku shtetasi L. D. ka goditur me mjet prerës shtetasin M. V., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.
Ndërkohë, nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 u bë arrestimi në flagrancë, për veprën penale “Shkatërrim i pronës me zjarr”, i shtetasit S. Xh., 43 vjeç, pasi në Liqenin e Sharrës, Njësia Administrative Vaqarr, ka ndezur zjarr, duke djegur një sipërfaqe të konsiderueshme me pisha.

LEXO EDHE:  O idiot, çfarë kërkon të bësh?/ PD nuk ndal sulmin ndaj Ramës

LEXO EDHE:  O idiot, çfarë kërkon të bësh?/ PD nuk ndal sulmin ndaj Ramës

Nga shërbimet e Policisë Kavajë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit R. B., 35 vjeç, pasi në Golem, është kapur në flagrancë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, në masën 0.59 g/l. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

PD nxjerr videon/ Drejtësi dhe ndëshkim, duke filluar nga koka dhe jo nga bishti

Publikuar

-

Nga

PD nxjerr videon/ Drejtësi dhe ndëshkim, duke filluar nga koka dhe jo nga bishti

Partia Demokratike ka reaguar pas urdhër-arresteve të lëshuara ngaa SPAK, në lidhje me dosjen 339.

Në një deklaratë për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi thekson se ndëshkimi duhet të fillojë nga koka dhe jo nga bishti.

“Dosja 339 është krimi shtetëror, në të cilin Edi Rama vodhi dhe bleu zgjedhjet e vitit 2017 me krimin e organizuar. Dosja 339 është Vangjush Dako, është banda e Avdylajve, janë trafikantët ndërkombëtarë të drogës, është Edi Rama, që ata zgjodhën me blerje votash dhe me kërcënime.

Për këtë krim, që vazhdon të mbajë peng vendin, akoma nuk është bërë drejtësi. Vangjush Dako, i shpallur non grata nga SHBA, vazhdon të jetë i lirë, nën mbrojtjen e Edi Ramës. Të tjerë njerëz të afërt të Edi Ramës vazhdojnë të mos hetohen për lidhjet me trafikantët e drogës që blenë zgjedhjet për Edi Ramën në Durrës, Kavajë, Shijak, Lezhë etj.

LEXO EDHE:  75 vjetori i çlirmit të Tiranës/ Braçe sulmon opozitën: Po i shpallin luftë SHBA për pushtetSPAK duhet të veprojë në mënyrë të plotë dhe të mos fshihet pas gishtit. Manipulimi i zgjedhjeve të 2017 kërkon drejtësi dhe ndëshkim, duke filluar nga koka dhe jo nga bishti.”-tha Bardhi.

LEXO EDHE:  Rama “hap” agjensi turistike/ Si po i ndëshkon shqiptarët, për klientelën e Rilindjes

Më tej, ai theksoi se “blerja e votave, bashkëpunimi me krimin e organizuar në zgjedhje, kërcënimi i votuesve dhe komisionerëve, presioni ndaj administratës publike, janë krime që presin drejtësi.

Kur do të urdhërohet arrestimi për këto fakte flagrante, që i ka dëgjuar e gjithë bota dhe që presin drejtësi prej 3 vitesh?”/ CNA.al

LEXO TE PLOTE