Connect with Us

Shtypi i ditës, 12 maj 2018

Aktualitet

Shtypi i ditës, 12 maj 2018

Publikuar

-

Këto janë disa prej titujve kryesorë të shtypit për ditën e sotme, e shtunë 12 maj 2018.

Gazeta “Shqiptarja.com” hapet me titullin “Ministri i PD rrëzon PD: Nuk ka kërkesë për ekstradimin e vëllait të Xhafajt”, ndërsa vijon më tej me titullin “Ndryshimi i ligjit për ekstradimin i propozuar nga Xhafa vetëm zbatim i Konventës Evropiane.


Gazeta “Koha jonë” hapet me kryetitullin: “Rrëzohet euro nga paratë e mafies”, për të vijuar më tej me titullin, “Presidenti Meta nderon Sulejman Demollarin me titullin “Mjeshtër i madh”.


Një tjetër e përditshme është gazeta “Shekulli” e cila hapet me titullin kryesor: “Gati ekstradimi i Arbër Çekajt, priten dëshmi për kokainën”, për të vijuar më tej me titullin: “Izet Haxhia në IVECO-n e vrasësve nga tropoja”.

LEXO EDHE:  Call center, humbje e madhe per Shqipërinë, shteti të krijojë lehtësi punësimi per të rinjtë


E përditshmja sportive “Sport Ekspres” hapet me kryetitullin: “Sekretet e njeriut të rekordeve” dhe vijon me titullin: “Grezda del hapur: Në verë lëviz, dua të luaj në Gjermani”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Pikë e zezë”/ Artan Hoxha sulmon Top Channel: More këta janë specialista, s’ke ç’u thua…

Publikuar

-

Nga

Çuçi ministër i Brendshëm/ Hoxha: Bledi më ka marrë në pyetje si hetues për shkrimet e mia

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar Top Channel, lidhur me programin që ka transmetuar mbrëmjen e sotme.

Hoxha është tallur me emisionin “Përputhen” ku njihen të rinjtë, pasi është publikuar një video ku dy prej konkurentëve zihen me njëri-tjetrin.

Ai thotë se qytetarët janë duke pritur Top Channel që të publikojë përgjime për Ndraghetën, ndërsa televizioni ka publikuar sherrin e “Përputhen”.

LEXO EDHE:  Greqia mbyll kufirin në doganën e Kapshticës/ Kthen mbrapsht dhjetra automjete

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës, 16 korrik 2019

More këta janë specialista, s’ke ç’u thua…

Mileti pret ndonjë përgjim për Ndraghetën, ata i shfaqin video-boksin e Përputhen….

Pikë e zezë, thuaj…

Meqënëse këtë javë, produksioni nuk ka sajuar dot ndonjë ndeshje boksi, do japim ritransmetim videon e boksit, të javës së kaluar.

Ububuja…”, shkruan gazetari në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Pogradec/ Makina përplas për vdekje këmbësorin

Publikuar

-

Nga

I dehur në timon, me shpejtësi skëterrë/ Shoferi përplaset me shtyllën elektrike

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Pogradec-Korcë, në afërsi të fshatit Buçimas.

Mësohet se një makinë ka përplasur një këmbësor me iniciale P.Gj., i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë moti i keq.

Më datë 24.01.2021, rreth orës 21:40, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Buçimas, Pogradec, një automjet dyshohet se ka aksidentuar këmbësorin shtetasin P. Gj., rreth 48 vjeç, banues në Pogradec, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen.

Nga ana e Policisë, po punohet për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes. Grupi hetimor po punon për dokumentimin e ngjarjes dhe zbardhjen e rrethanave të saj“, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës, 16 korrik 2017

LEXO EDHE:  Zbulohet "lidhja" e Bashës me Putinin

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për të zbardhur shkaqet e aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tjetër aksident/ Makina përplas një kalimtare në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Tjetër aksident/ Makina përplas një kalimtare në Vlorë

Mësohet se një automjet ka përplasur një kalimtare tek Rruga Transballkanike në Vlorë.

Kalimtarja është dërguar në gjendje të rëndë me urgjencë në spital teksa ndodhet në sallën e operacionit.

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 24.01.2021, rreth orës 21:00, në rrugën Transballkanike, në afërsi të Gjykatës së Apelit, një automjet me drejtues ende të paidentifikuar ka aksidentuar duke u larguar nga vendngjarja shtetasen M. Ll, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve në gjëndje të rëndë shëndetsore.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon punën për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit si dhe sqarimin e plotë e rrethanave të aksidentit.

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës, 19 nëntor 2017

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës, 5 nëntor 2018

 

 

 

LEXO TE PLOTE