Incident në PD-në e Sarandës/ Dhunë dhe kërcënime për tërheqje zvarrë – CNA
Connect with us

Aktualitet

Incident në PD-në e Sarandës/ Dhunë dhe kërcënime për tërheqje zvarrë

Publikuar

-

Një takim i shoqatës së të persekutuarve me strukturat e Partisë Demokratike në Sarandë ka degjeneruar në sherr.

Në këtë takim të deleguar nga Tirana kanë qenë  deputetët Enkelejd Alibeaj dhe Orjola Pampuri.

CNA.al nga burime të saj ka mësuar se sherri ka nisur pas kërkesës për nxjerrjen jashtë nga mbledhja, të komunitetit çam.

“Në mbledhje futet Dilaver Laze, i cili ka thënë çamët nuk e kanë vendin këtu tek PD por tek PDIU –ja”, ka treguar një burim për CNA.al.

Këkesa  e Lazes nuk është zbutur as pas ndërhyrjes së nënkryetares së, Zana Piro e cila vjen nga komuniteti çam.

Spiro i ka thënë Lazes se ata e kanë vendin aty ku janë (në PD), pasi aspirojnë për gjëra atë tjera dhe jo për krahinizma.

LEXO EDHE:  Dhuna ndaj gazetarëve/ PD i drejton gishtin Ramës

Por,  Laze i ka thënë se po s’dolën do t’i nxjerrin me dhunë, madje i ka kërcënuar se do t’i tërheqin zvarrë nga flokët.

Kjo situatë e rëndë ka ndodhur në sy të të deleguarve të Bashës,  dhe kryetarit të PD –së, Sarandë Hariz Mema, të cilët nuk kanë lëvizur as gishtin për të shuar sherrin.

Dilaver Laze, i cili ka kërkuar përjashtimin e çamëve nga mbledhja me strukturat e PD –së, mësohet se nuk është as i persekutuar politik as drejtues departamenti në PD, as anëtar kryesie dhe  as kryetar seksionesh.

Në këto rrethana, mbetet e pashpjegueshme heshtja e të deleguarve të Bashës, ndërkohë që kërcimet për tërheqje zvarrë prej flokësh, bëhen kryefjalë e mbledhjes./CNA.al

Aktualitet

Nga shkarkues në porositës/ Artan Hoxha zbulon mafian shqiptare në Europë

Publikuar

-

By

Gazetari Artan Hoxha, ka folur rreth bandave shqiptare në Holandë dhe në vendet e tjera europiane.

Sipas Hoxhës, porta më të mëdha hyrëse e kokainës në Europë gjendet në Hollandë.

Po ashtu, Hoxha u shpreh se nga shkarkues shqiptarët janë kthyer në porositës të drogës.

“Porta më e madhe hyrëse e kokainës në Evropë është porti i Roterdamit të Hollandës. Më parë shqiptarët ishin shumë të zotë për të shkarkuar kontenierët e drogës që vinin në Holandë ndërsa tani jemi në një sitjuatë tjetër. Shqiptarët janë porositësit. Krahas kësaj janë shpërndarë në Venezulë, në Ekuador. Grupet shqiptare tashmë janë vendosur në Holandë dhe po investojnë në pasuri të patundshme. Holanda po i paraprin kësaj që ndodhi në Belgjikë.”,-tha Hoxha në studion e “Opinion”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

VIDEO: Giroud me shifrat e Messit / Chelsea shkatërron Slavian

Publikuar

-

Chelsa po fiton me lehtësi në shtëpi çerekfinalen e kthimit të Europa League kundër Slavia Prague. Londienzët, që kanë fituar 1-0 ndeshjen e luajtur në Çeki, e kanë mbyllur në avantazh 4-1 pjesën e parë të takimit të sotëm.

Protagonistët kanë qenë Pedro dhe Giroud. Spanjolli ka realizuar golin e parë dhe të katërt, ndërsa francezi të tretin (i dyti ka qenë autogol). Ish-sulmuesi i Arsenal-it është bërë lojtari i parë i Chelsea-t që realizon 10 gola në ndeshjet e luajtura në një kompeticion europian gjatë një sezoni.

LEXO EDHE:  Dhuna ndaj gazetarëve/ PD i drejton gishtin Ramës

Gjithashtu, francezi dhe Leo Messi janë dy lojtarët e vetëm që kanë shënuar 10 gola në kompeticionet europiane të këtij sezoni.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Rikthimi i vizave/ Lubonja: Holandezët kanë hallin e tyre

Publikuar

-

By

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar vendimin e qeverisë holandeze për t’i kërkuar BE-së rivendosjen e vizave për shqiptarët.

Përmes një lidhje telefonike me emisionin “Të paekspozuarit”, Lubonja tha se i gjithë shteti është i kapur nga krimi.

“Unë do të veçoj nga e gjithë ajo që dëgjova, se u përmend disa herë fjala kambanë alarmi. Unë për të qenë koherent me mendimin tim, gjykoj se kambanat e alarmit duhet t’i hedhim ne për atë çka ndodh në Shqipëria. Shqipëria jo vetëm një eksportues i krimit dhe kriminelëve por edhe një vend ku shteti është i kapur nga krimi dhe punon për krimin. Kjo rritje e madhe e kriminalitetit që vjen nga një vend kaq i vogël si Shqipëria është tregues i asaj që ndodh këtu. Alarmi duhet të jetë i yni, jo se nuk po na lënë të Shkojmë në Europë pa viza por se çfarë po ndodh në këtë vend.

LEXO EDHE:  Dhuna ndaj gazetarëve/ PD i drejton gishtin Ramës

Debati që bëhet është gjithmonë reflektimi se ne jemi të varur, pushteti, legjitimiteti i pushtetit nga çfarë thonë të huaj. Janë sekondare.

Ajo që më tërhoqi vëmendjen në deklaratë është fakti se ata flasin shumë për hallin e tyre, ata kanë hallin e tyre. Më kujtohet se SHBA dikur nga fillimi i shek. të 20 kur ishte mafia italiane kanë dërguar një polic shqiptaro-italian në Sicili për të kuptuar krimin atje. Sigurisht që në Holandë ka probleme, ajo e majta, e djathta por unë nuk di se ka ndodhur një rast i tillë më parë”,- deklaroi Lubonja. /CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:38 - 18 Prill, 2019

Qeveria gjermane ashpërson rregullat e dëbimit të emigrantëve

Qeveria gjermane miratoi projektin e “ligjit të kthimit të rregullt”, në mënyrë që të mos dështojnë kaq shumë riatdhesime. Ai...

Aktualitet20:15 - 18 Prill, 2019

Në përmbyllje të fushatës presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Marrëveshja e Prespës, emri i ri i shtetit, anëtarsimi në NATO dhe në BE, zhvillimi ekonomik, raportet ndëretnike dhe politikat...

Aktualitet16:04 - 18 Prill, 2019

Ndërhyrjet ruse në zgjedhje/ Raporti Mueller gati për publikim

Një nga ngjarjet mbizotëruese në presidencën dyvjeçare të Donald Trump-it kalon në një fazë të re të enjten me publikimin...

Aktualitet09:06 - 18 Prill, 2019

Çfarë presin Kosova dhe Serbia nga takimi i Berlinit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiç, nuk presin që në takimin e Berlinit me (29.04)...

Aktualitet22:12 - 17 Prill, 2019

Merr fund “telenovela” e zgjedhjeve në Turqi/ Shpallet fituesi i Stambollit

Ekrem İmamoğlu, kandidati i Partisë Republikane Popullore (CHP) për kryebashkiak të Stambollit në zgjedhjet lokale të mbajtura muajin e kaluar...

Aktualitet21:19 - 17 Prill, 2019

Djegia e katedrales “Notrë Dame”/ Feston ISIS: Paçi një ditë të mbarë!

Pas djegies së Katedrales së “Notrë Dame de Paris”, ISIS ka ndarë mesazhe në rrjetet sociale. Së bashku me publikimin...

Aktualitet21:05 - 17 Prill, 2019

Ngelën në mes të shkretëtirës/ Çifti gjen mënyrën brilante për të shpëtuar

Një çift e ka gjetur veten në vështirësi, pasi iu është prishur makina në mes të shkretëtirs. Shantelle Johnson dhe...

Aktualitet20:23 - 17 Prill, 2019

Rekord botëror/ Femrat “pushtojnë” parlamentin finlandez

Partia Socialdemokrate (SDP) në Finlandë ka fituar votimet duke marrë 40 vende me 17.7 % të votave nga 200 vende...

Aktualitet20:03 - 17 Prill, 2019

Hyn në fuqi Kodi i ri Penal/ Ashpërsohen dënimet për korrupsionin

Në Kosovë këtë javë ka hyrë në fuqi Kodi i ri Penal që parasheh shtim dënimesh për shkelësit e ligjit,...

Aktualitet19:10 - 17 Prill, 2019

SHBA, sanksione të tjera ndaj Kubës, Nikaraguas, Venezuelës

Qeveria amerikane do të njoftojë sot sanksione shtesë ndaj Venezuelës, Kubës dhe Nikaraguas, masa më e fundit kundër qeverive socialiste...

Aktualitet19:03 - 17 Prill, 2019

Policia shkoi ta arrestonte/ Vret veten ish presidenti peruan

Ka ndërruar jetë ish-presidenti peruan, Alan Garcia, i cili qëlloi veten sot me një armë zjarri. Ngjarja ndodhi pasi policia...

Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj? Taulant Balla zbulon nesw do te rikandidohet veliaj?
Aktualitet16:10 - 17 Prill, 2019

Përplasjet tek Bregu i Lumit/ PD padit Veliajn

Partia Demokratike ka ngritur padi penale ndaj Policisë së Shtetit, Policisë Bashkiake si dhe ndaj kryetarit të bashkisë së Tiranës...

Aktualitet14:20 - 17 Prill, 2019

Sqarimi i një zhgënjimi

Kapitulli Nr. 15 i hapjes te Negociatave per anetaresimin ne B. E. ( per ENERGJINE ) si dhe V.K.M. Nr....

Aktualitet09:08 - 17 Prill, 2019

BE nuk duhet ta braktisë anulimin e Brexitit

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk deklaroi se BE nuk duhet të ngutet, për shkak të një lodhjeje nga Brexiti....

Aktualitet22:39 - 16 Prill, 2019

Djegia e Katedrales/ Çfarë i tha Trump presidentit Marcon?

Shtëpia e Bardhë deklaroi se  presidenti Donald Trump i i ka shprehur ngushëllimet e tij presidentit francez Emmanuel Macron për...

Aktualitet18:44 - 16 Prill, 2019

Kandidati për president i SHBA bën transparent statusin e tij si milioner

Bernie Sanders, kandidati presidencial demokrat në SHBA, publikoi të hënën taksat për 10 vitet e fundit, duke dhënë detaje të...

Aktualitet18:40 - 16 Prill, 2019

Lutje dhe himne për Katedralen “Notrë Dam”

Brigada e zjarrëfiksave të Parisit tha të martën se struktura e katedrales së famshme të Notrë Damit është shpëtuar, së...

Aktualitet14:30 - 16 Prill, 2019

Alarm për bombë në Spanjë/ Evakuohet kulla 235 e lartë

Një alarm për bombë ka ngritur në këmbë policinë e Madridit. Sikurse bëjnë të ditur mediat e huaja, policia ka...

Aktualitet20:47 - 15 Prill, 2019

Foto-Francezët në panik/ Përloten gjatë djegies së katedrales historike

Katedralja më e famshme në Paris dhe Europë “Notre Dame” është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Pavarësisht ndërhyrjes së...

Aktualitet20:36 - 15 Prill, 2019

Zjarri gllabëroi majën e “Notre-Dame”/ Reagon Donald Trump

Flakët e zjarrit kanë pushtuar katedralen e famshme në Paris “Notre-Dame”. Për disa minuta zjarri ka përfshirë pjesën më të...

Aktualitet20:03 - 15 Prill, 2019

Konsumonte kokainë me miqtë/ Arrestohet avokati i njohur

Një avokat është arrestuar nga policia italiane, nën akuzën e trafikimit të drogës. Sipas informacioneve 51 vjeçari Francesco Bizzarri, ka...

Aktualitet19:50 - 15 Prill, 2019

Notre-Dame/ Flakët pushtojnë katedralen e famshme të Parisit

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Sipas informacioneve objekti...

Aktualitet19:06 - 15 Prill, 2019

Video-Bullizohet nga të rinjtë/ Transgjinorja rrihet barbarisht

Një transgjinore është rrahur në mënyrë barbare nga disa të rinj në Dallas të SHBA-së. Sipas informacioneve 23 vjeçarja është...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet18:46 - 15 Prill, 2019

Trump i bën thirrje kompanisë Boeing të riparojë avionin 737 MAX

Presidenti amerikan Donald Trump i bëri thirrje të hënën kompanisë Boeing që të riparojë avionin 737 MAX dhe t’i ndryshojë...

Aktualitet18:40 - 15 Prill, 2019

BE e vendos përfundimisht reformën e së drejtës së autorit

Reforma e së drejtës së autorit, që ka ngjallur shumë debate në BE, u miratua. Qeveria gjermane dha aprovimin për...

Aktualitet18:35 - 15 Prill, 2019

Vdes Mira Markoviç, bashkëshortja e Slobodan Millosheviçit

Mirjana Markoviç, e veja e ish presidentit serb Sllobodan Millosheviç, ka vdekur në kryeqytetin e Rusisë, Moskë , ku kishte...

Aktualitet17:23 - 15 Prill, 2019

ISIS publikon shifrat tonditëse/ Ja sa njerëz kanë vrarë për 3 ditë

Grupi terrorist ISIS pretendon se ka vrarë 362 njerëz për 3 ditë, pas hakmarrjes për rënien e Kalifatit Islamik. Ata...

Aktualitet17:38 - 14 Prill, 2019

Eufori kineze në Dubrovnik/ Kina shpëtimtarja e Ballkanit?

Një numër kontratash nënshkruan me Kinën pjesëmarrësit e samitit të grupit 16+1 në Dubrovnik. Ndërkohë që Europa Lindore e Juglindore...

Trending

Read previous post:
Fotoja historike e nënës nga Kosova me foshnjën në krah, si duken pas 19 vitesh (Video)

Ishte marsi i vitit 1999, periudhë kjo e cila për popullin e Kosovës ishte tejet e rëndë. Kolona të gjata...

Close