Connect with Us

Harruan sobën ndezur/ Zjarri përpin banesën në Durrës

Kronika

Harruan sobën ndezur/ Zjarri përpin banesën në Durrës

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Durrës, ku një banesë është përfshirë nga flakët.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 12, ndërsa nuk raportohet për të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Në momentin që ka rënë zjarr nuk ka pasur asnjë person brenda, ndërsa fqinjët kanë lajmëruar zjarrfikësen, që ka shuar flakët. Nga të dhënat e para mësohet se zjarri u shkaktua nga soba e cila ishte harruar ndezur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Aksident i rëndë në Cërrik/ Shoferi në gjendje të dehur, humb kontrollin e mjetit dhe plagoset

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Gramsh-Cërrik.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur pranë fshatin Banjë, ku shtetasi me inicialet B.B., 29 vjeç, banues në fshatin Gostimë, Cërrik, duke drejtuar mjetin tip “Smart”, në gjendje të dehur ka humbur kontrollin e mjetit duke mbetur i plagosur.

 “Më datë 26.09.2021, rreth orës 19:30, në aksin rrugor Gramsh-Cërrik, në fshatin Banjë, shtetasi B.B., 29 vjeç, banues në fshatin Gostimë, Cërrik,  duke drejtuar mjetin tip “Smart”, në gjendje të dehur ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë drejtuesi i mjetit është plagosur dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve”, thuhet në njoftimin e policisë. /CNA.alLEXO EDHE:  E qëlluan disa herë me breshëri kallashnikovi dhe u larguan/ Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin, si u ekzekutua 32 vjeçari

LEXO EDHE:  Masakroi gruan me thikë/ Zbardhet dëshmia e autorit: Dyshoja se më tradhëtonte

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Kavajë/ I doli zjarri jashtë kontrollit, humb jetën në luftë me flakët 59-vjeçari

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ngjarje e rëndë është regjistruar këtë pasdite në Kavajë.

Mësohet se një 59 vjeçar me inicialet R.P, duke tentuar të shuaj zjarrin në tokën e tij, është asfiksuar nga tymi dhe për pasojë ka ndëruar jetë.

Kavajë/Informacion paraprakRreth orës 14:50, ka rënë zjarr në një sipërfaqe toke në fshatin Sterbeg, Kryevidh. Dyshohet se duke tentuar të shuaj zjarrin në tokën e tij, është asfiksuar nga tymi dhe për pasojë ka ndëruar jetë shtetasi R. P., 59 vjeç, banues në fshatin Sterbeg, Kryevidh, Kavajë.

LEXO EDHE:  Kryemadhi përballë Ramës në Durrës?/ Kryetarja e LSI-së tregon ku do të kandidojë për zgjedhjet e 2021

LEXO EDHE:  Nis protesta në qytetet e vendit/ Shoqërohen disa persona në Tiranë e Durrës, në Elbasan i vihet flaka..

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Fëmijët gjejnë 2 kallashnikovë në shtëpinë e pabanuar

Publikuar

-

Nga

Disa fëmijë të mitur kanë gjetur dy armë të tipit model 56, kalibër 7.62mm një banesë pronari i të cilës jeton prej vitesh në Angli.

Policia mbërriti në vendngjarje, ndërsa dyshohet se armët janë hedhur në oborrin e shtëpisë, pasi ngjitur me shtëpinë është një rrugicë, në të cilën kalojnë njerëzit e lagjes.

LEXO EDHE:  Basha mbledh njerëzit në mes të pandemisë/ Revoltohet Manastirliu: Jam e tmerruar

LEXO EDHE:  E qëlluan disa herë me breshëri kallashnikovi dhe u larguan/ Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin, si u ekzekutua 32 vjeçari

Banesa është në pronësi të shtetasit, F. Ibi në lagjen e quajtur “Kala”.Teksa kanë nisur hetimet, janë siguruar dhe kamerat e një banese për t’i hedhur dritë ngjarjes dhe për të zbuluan personin qe ka hedhur armën në banesën e mbyllur./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE