VIDEO/ Arsenal dështon në transfertë, Newcastle fiton me përmbysje kundër londinezëve – CNA
Connect with us

Sport

VIDEO/ Arsenal dështon në transfertë, Newcastle fiton me përmbysje kundër londinezëve

Publikuar

-

Ecuria e Arsenal këtë sezon në “Premier League” ka lënë për të dëshiruar, fakt ky që është përforcuar edhe sot në transfertën kundër Newcastle. Ekipi i drejtuar nga Wenger është mundur me shifrat 2-1, duke mos arritur dot të ruante avantazhin e marrë në minutën e 14-t me Laccazzete.

Vendasit reaguan pas këtij goli dhe në minutën e29-t arritën fillimisht të barazonin rezultatin, ndërsa në pjesën e dytë e përmbysën atë.

Me këtë humbje Arsenal i jep mundësinë Chelsea-s të shkëputet për vendin e 5-t, ndërsa rrezikon edhe të 6-n pasi ndodhet vetëm 2 pikë më shumë se Burnley. Nga ana tjetër Newcastle renditet në vendin e 10-t me 41 pikë. /BW

Aktualitet

Zhgënjen edhe në transfertë/ Partizani largohet nga Europa League

Publikuar

-

By

Partizani ka zhgënjyer edhe në ndeshjen e luajtur në transfertë ndaj skuadrës së Mariborit.

Të kuqtë u mundën në Slloveni me rezultatin e përgjithshëm 2-0.

Dervisheviç dhe Tavarez ishin autorët e golave për sllovenët.

Kujtojmë se Maribor kishte fituar edhe sfidën e parë të zhvilluar në “Selman Stërmasi”, me rezultatin 1-0.

Pas eleminimit të Partizanit dhe Luftëtarit, e vetmja skuadër që mban lart flamurin shqiptar në Europa League është Laçi. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Nuk fiton as në shtëpi/ Luftëtari i thotë lamtumirë aventurës europiane

Publikuar

-

By

Skudra e Luftëtarit nuk ka mundur të fitojë as në ndeshjen e dytë përballë tifozëve të vetë, ndaj letonezëve të Ventspils.

Ndeshja u mbyll në rezultatin e barbartë 3-3.

Në këtë mënyrë Luftëtari i thotë lamtumirë Europa League-s.

Gjitokastritët kaluan dy herë në avantazh por nuk mundën të ruajnë rezultatin.

Kujtojmë se në ndeshjen e parë të zhvilluar në Letoni, bluzinjtë u mundën me rezultatin e thellë 5-0. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Prishtina e pafat/ Eleminohet nga gjuajtjet e penalltive

Publikuar

-

By

Skuadra nënkampione e Kosovës, Prishtina është eleminuar pak minuta më parë nga modestët luksemburgas FC Fola Esch.

Ndryshe nga skuadrat e tjera shqiptare, ekipi i drejtuar nga trajneri Mirel Josa, është eleminuar nga gjuajtet e 11 metërshave.

E Gjithë ndeshja bashkë me shtesën është myllur me rrjeta të paprekura.

Me këtë rezultat është mbyllur dhe ndeshja e pareë e zhvilluar në Luksemburg.

Futbollistët miq kanë qenë më të saktë nga goditjet e penalltive, duke i shënuar të pesta penalltitë, ndërsa prishtinasit shënuan katër.

Trajneri i Prishtinës Josa pas përfundmit të takimit u shpreh : “Skuadra  duhet ta kishte mbyllur ndeshjen që në pjesën e parë, por futbolli kështu e ka. Në përgjithësi jam i kënaqur me lojën e skuadrës. Në asnjë moment nuk e kam konsideruar të lehtë kundërshtarin. Tani duhet të fokusohem te përgatitjet për kampionat”

Kujtojmë se Superliga kosovare do të startoj muajin e ardhshëm. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet23:54 - 19 July, 2018

Një kokërr vezë 8 mijë lekë/ Ironizon gazetari i njohur

Gazetari klodian Tomorri publikoi pak ditë më parë faturën e një restoranti në jug të Shqipërisë, ku një omlet me...

Aktualitet23:38 - 19 July, 2018

Zhgënjen edhe në transfertë/ Partizani largohet nga Europa League

Partizani ka zhgënjyer edhe në ndeshjen e luajtur në transfertë ndaj skuadrës së Mariborit. Të kuqtë u mundën në Slloveni...

Aktualitet23:16 - 19 July, 2018

Nuk fiton as në shtëpi/ Luftëtari i thotë lamtumirë aventurës europiane

Skudra e Luftëtarit nuk ka mundur të fitojë as në ndeshjen e dytë përballë tifozëve të vetë, ndaj letonezëve të...

Aktualitet22:58 - 19 July, 2018

Prishtina e pafat/ Eleminohet nga gjuajtjet e penalltive

Skuadra nënkampione e Kosovës, Prishtina është eleminuar pak minuta më parë nga modestët luksemburgas FC Fola Esch. Ndryshe nga skuadrat...

Aktualitet22:46 - 19 July, 2018

Zjarr në Dhërmi/ Rrezikohen banesat dhe bizneset

Një zjarr i madh sapo ka përfshirë një pyll në zonën e Dhërmiut. Flakët po përparojnë me shpejtësi dhe po...

Aktualitet22:35 - 19 July, 2018

Dhërmiu në flakë/ Forca të shumta zjarrëfikëse dhe policie në vendngjarje

Një sipërfaqe e madhe pylli ka marrë flakë në zonën e Dhërmiut. Nga zjarri rrezikohet një lokal dhe dy objekte...

Aktualitet22:32 - 19 July, 2018

E trishtë/ Gazetarja përlot me kujtimin për 24 vjeçarin

Gazetarja Nikoleta Kovaci ka sjellë edhe njëherë në kujtesë, tragjedinë e një viti më parë në Zvërnec të Vlorës, ku...

Aktualitet22:16 - 19 July, 2018

Sfidat e përditshme/ Basha tregon ku e gjen frymëzimin

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka përshëndetur vendosjen e bustit të ish-kryetarit të Kuvendit, Pjetër Arbnori. Në një postim në...

Aktualitet22:09 - 19 July, 2018

Zyrtare/ Luigi Soreca emërohet ambasadori i BE-së në Shqipëri

Shefja e Politikës së Jashtme, Federica Mogherini, ka zbuluar emrat e 24 ambasadorëve të rinj. Për Shqipërinë, Mogherini ka vendosur...

Aktualitet21:58 - 19 July, 2018

Ministri “ i botës së krimit” padit shkrimtarin

Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini ka paditur shkrimtarin e njohur Roberto Saviano lidhur me disa postime që i ka...

Aktualitet21:48 - 19 July, 2018

Grabiti bankën/ Tentoi të “paralizonte” policinë

Një 38 vjeçar u përlesh sot me policinë në Rradhimë të Vlorës. Gaqo Gjini, tentoi të godiste me thikë efektivët...

Aktualitet21:42 - 19 July, 2018

Kapriçot e motit/ I nxehti afrikan prek vendin në fundjavë

I nxehti afrikan nuk do të kursejë as këtë vit Shqipërinë. Sinoptikanët parashikojnë që kjo valë e të nxehtit të...

Aktualitet21:32 - 19 July, 2018

Lodra me përmbajtje kancerogjene/ Dërgohen për ekspertim 15 kampionë

Autoritetet kosovare kanë dërguar për ekspertim në Amsterdam, 15 kampionë lodrash, pasi dyshohet se përmbajnë elemente kancerogjene. Lajmin e ka...

Aktualitet21:16 - 19 July, 2018

Skandal/ Një i pastrehë në “arrest shtëpiak”

Një 65 vjeçar i pastrehë është dënuar 3 herë me burg për ngacmim seksual. Gjergj Pergjivuka shprehet se herën e...

Aktualitet21:03 - 19 July, 2018

NGA ASTRIT PATOZI/ KA ARDHUR KOHA, DOKTOR

Eh, si vajti kjo punë, o doktor! Tani, meqë katandisja i ka kaluar të gjitha fantazitë, mendoj se ti do...

Aktualitet20:59 - 19 July, 2018

Prokurorja Rovena Gashi në “sitën” e Vetingut/ Si ndryshoi pasuria e saj në 13 vite

Rovena Gashi, prokurorja e pezulluar nga detyra për shkak se është nën hetim për fshehje pasurie do të përballet të...

Aktualitet20:46 - 19 July, 2018

Mashtrimi me kartat e bankës/ Të moshuarit i zbrazin llogarinë

Një person i panjohur ka mashtruar një të moshuar, duke i marrë 18 mijë denarë. Ngjarja është regjistruar në kryeqytetin...

Aktualitet20:38 - 19 July, 2018

“Mbrojti” kolegët e akuzuar për korrupsion/ Zbardhet pasuria e gjyqtares Albana Boksi

Komisioni i Vettingut po vijon punën me shkarkimin dhe konfirmimin e  gjyqtarëve dhe prokurorëve. Në lidhje me këtë proces janë...

Aktualitet20:30 - 19 July, 2018

Shfrytëzuan të miturën/ Procedohen penalisht tre persona

Prokuroria e Shkupit ka ngritur padi për tre persona të cilët akuzohen për trafik të fëmijëve. Organi i akuzës ka...

Aktualitet20:10 - 19 July, 2018

Video/ Balla kapet duke flirtuar me Presidenten Kroate

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç, vizitoi sot Kuvendin e Shqipërisë, ku mbajti edhe një fjalim. Në fjalën e saj, ajo falenderoi...

Aktualitet19:59 - 19 July, 2018

Kriza në selinë blu/ Anëtari i Kryesisë së PD “shuplakë” Bashës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua sot me ish ministrat e kësaj partie, Genc Rulin dhe Besnik Mustafajn,...

Aktualitet19:58 - 19 July, 2018

Argjentinasi i Romës flet i bindur / Juventusin di si ta mposht!

Skuadra e Romës ka bërë një merkato shumë pozitive deri më tani. Ardhja e Pastore tregon qartë se kryeqytetasit janë...

Aktualitet19:52 - 19 July, 2018

Kaloi qipriotët/ Laçi mëson kundërshtarin e rradhës në Europa league

Laçi, ka  mësuar kundërshtarin në turin e dytë të Europa League. Sipas formulës, skuadra e drejtuar nga Besnik Prenga do...

Aktualitet19:42 - 19 July, 2018

Laçi në turin e dytë të Europa League/ Kualifikohet përpara spektatorëve të tij

Me golin shënuar në minutën e 88- të nga Myrto Uzuni, skuadra e Lacit ka kaluar në turin e dytë...

Aktualitet19:35 - 19 July, 2018

Jose Mourinho / Kritika “të fshehura” poshtë suksesit për Paul Pogbanë

Tekniku i Manchester United, Jose Mourinho, u shfaq në një konferencë për shtyp gjatë qëndrimit të tij në Amerikë, ku...

Aktualitet19:29 - 19 July, 2018

Dhunoi avokatin/ “Arratiset” prokurori Arjan Ndoj?!

Avokati Ilia Ilia është dhunuar ditën e sotme, kur sapo kishte përfunduar një seancë gjyqësore. Pas marrjes së mjekimit avokati...

Aktualitet19:15 - 19 July, 2018

Përleshja me policinë në Rradhimë/ Zbardhen detajet

Një person në kërkim, u përlesh me policinë në Rradhimë të Vlorës. Mësohet se 38 vjeçari, Gaqo Gjini tentoi të...

Aktualitet19:10 - 19 July, 2018

Federata Franceze e Futbollit / Mësohet e ardhmja e Deschamps, por dhe e Zidane!

Presidenti i Federatës Franceze të Futbollit (FFF), Le Graet është i sigurt se ai dhe Deschamps do të qëndrojnë në...

Trending

Read previous post:
Mandzukic pranë largimit, tek Juventusi po kërkojnë sulmues

Mario Mandzukic është në qendër të merkatos së Juventusit. Sulmuesi kroat mund të largohet nga qyteti i Torinos për t’u...

Close