Mandzukic pranë largimit, tek Juventusi po kërkojnë sulmues – CNA
Connect with us

Sport

Mandzukic pranë largimit, tek Juventusi po kërkojnë sulmues

Publikuar

-

Mario Mandzukic është në qendër të merkatos së Juventusit. Sulmuesi kroat mund të largohet nga qyteti i Torinos për t’u transferuar në Kinë ose Turqi. Në këtë mënyrë, klubit bardhezi në merkaton e verës do t’i duhet të ndërhyjë për një përforcim në repartin e avancuar.

Për momentin dy janë alternativat, të cilat po vlerësohen nga shoqëria italiane. Emri i parë është Anthony Martial i Manchester United, ndërsa objektivi i dytë është spanjolli i Chelsea, Alvaro Morata, që në Torino do ta konsideronin një rikthim të madh. /SS

Aktualitet

Bulku mirëpret një ftesë nga Duka / Flet edhe për Panuccin

Publikuar

-

By

Trajneri Ervin Bulku ka folur pas ndeshjes së fituar ndaj Andorrës me rezultatin 0-3. Numri një i stolit mori drejtimin e ekipit pas largimit të teknikut Christian Panucci dhe e kaloi me sukses misionin e tij, pasi mori fitoren e parë. 

Fitorja – “Ishte shumë e rendësishme fitorja, pasi vinim nga rezultate të mira. Nuk kishim atmosferë të mirë, pasi jemi mësuar se kualifikueset t’i nisim me rezultat pozitiv. Me këto tre pikë synojmë të bëjmë kthesën dhe të nisim luftën tonë”. 

LEXO EDHE:  "Mami, ti nuk do të punosh më"/ Rrëfimi prekës i nënës së talentit të Juventusit

Trajneri i ri – “Nuk mund të them unë këtë gjë. Mendoj se e kemi bërë shumë. Unë jam i gatshëm dhe nuk ka rëndësi pozicioni që ndodhem. I takon tjetër kujt për të folur për trajnerin”.   

Balaj-Sadiku – “Luajtëm mirë dhe me 4-3-3 dhe me 5-3-2. Mendoj se të dy skemat funksionuan mirë”.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Ne luajmë gjithnjë për fitore” / Sadiku komenton triumfin

Publikuar

-

By

Kombëtarja jonë mori një fitore mbrëmjen e sotme ndaj një kundërshtari modest si Andorra. Pas takimit, autori i golit të parë, Armando Sadiku foli për “RTSH” dhe “Supersport”, ku u shfaq i lumtur për këtë fitore.

“Fitorja ishte shumë e rëndësishme, duke pasur parasysh humbjen që pësuam kundër Turqisë. U mblodhëm, kemi folur shumë para kësaj ndeshjeje. Ishte fushë shumë e vështirë, kundërshtari shumë i vështirë, prandaj kjo fitore më kënaq shumë. Edhe goli më lumturon shumë, pasi ndihmova ekipin të marrë tri pikët. Kur futemi në fushë, ne gjithmonë duam të fitojmë.

LEXO EDHE:  "Mami, ti nuk do të punosh më"/ Rrëfimi prekës i nënës së talentit të Juventusit

Këtu na duhej vetëm fitorja dhe jam i lumtur që ia dolëm. Brenda fushës ishin shumë lojtarë që mundoheshin të na acaronin, simulonin shumë, protestonin te arbitri. Megjithatë, ne u treguam profesionista dhe ia dolëm me shumë mençuri në këtë transfertë shumë të vështirë”, përfundoi Sadiku.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Hysaj shpreh dëshirën e tij pas fitores / “Dua trajner italian”

Publikuar

-

By

Elseid Hysaj, kapiteni i Shqipërisë, ka komentuar fitoren 3-0 të marrë kundër Andorrës në eliminatoret e Euro 2020. Këto kanë qenë fjalët e thëna nga ai për “Supersport”:

“Ishte shumë e rëndësishme të fitonim sot, për moralin e ekipit dhe tifozëve. Shpresojmë të jemi akoma në lojë. E veçanta sot? Loja e skuadrës. Kemi luftuar të gjithë bashkë sot dhe prandaj shënuam tre gola, pavarësisht fushës së keqe”.

LEXO EDHE:  "Mami, ti nuk do të punosh më"/ Rrëfimi prekës i nënës së talentit të Juventusit

“Çfarë i kam thënë skuadrës para ndeshje? Jam munduar t’i jap kurajë, sepse çdo moment të vështirë do ta kalojmë gjithmonë bashkë”.

“Luajtëm shumë mirë, mbajtëm lojën nën kontroll dhe shënuam tre gola fatmirësisht. Trajneri? Shpresoj të vijë një trajner italian”.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet23:08 - 25 Mars, 2019

Trump: Prokurori Mueller veproi me ndershmëri në hetimin ndaj Rusisë

Pasi e ironizoi për muaj me radhë Prokurorin Special Robert Mueller lidhur me hetimin për mundësinë e lidhjeve me Rusinë...

Aktualitet18:49 - 25 Mars, 2019

Moti i keq shkakton dhjetra viktima dhe të plagosur në Iran

Moti i keq dhe reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar përmbytje dhe viktima në shtetin  e Iranit. Mësohet se...

Aktualitet19:32 - 24 Mars, 2019

Integrimi i Shqipërisë në BE/ Presidenti grek kujton kushtet

Ditën e sotme shteti grek ka festuar pavarsinë e tij. Gjatë fjalës në ceremoninë e zhvilluar presidenti i Greqisë Prokopis...

Aktualitet09:03 - 24 Mars, 2019

Pas 20 vitesh/ Zyrtari i NATO-s:Bombardimi, ndjenjë dëshpërimi dhe lehtësimi

Sa herë që kujtohet fushata e sulmeve ajrore të NATO-s, e nisur më 24 mars të vitit 1999, personi i...

Aktualitet17:05 - 22 Mars, 2019

Kosova, si Shqipëria/ Miraton rezolutën që ndalon lojrat e fatit

Me 74 vota në favor Parlamenti i Kosovës ka miratuar ditën e sotme një rezolutë, që pezullohen lojërat e fatit...

Aktualitet16:56 - 22 Mars, 2019

Ceremoni varrimi për 26 viktima të sulmit në Zelandën e Re

Mijëra njerëz u mblodhën të premten në Zelandën e Re, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të 26...

Aktualitet15:17 - 22 Mars, 2019

Brexit do t’i kushtonte shtrenjtë Gjermanisë

Brexit-i u shty! Dhe krerëve të BE-së të mbledhur në Bruksel sërish u ra një gur nga zemra. Sepse BE-ja...

Aktualitet15:12 - 22 Mars, 2019

Bashkëpunim me Rusinë?/ Trump: Raporti të bëhet publik

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se raporti përfundimtar i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për bashkëpunimin e mundshëm të...

Aktualitet14:14 - 22 Mars, 2019

Erdogan dhe raketat ruse/ Një krizë e re SHBA-Turqi 

Nga Franco Venturini Më shumë se asnjëherë sulltan, tani që ka superpushtet të garantuar nga ndryshimet kushtetuese, e megjithatë, presidenti...

Aktualitet14:10 - 22 Mars, 2019

Opsionet e reja për Brexit-in

Britania e Madhe do të dilte pas një jave nga BE-ja. Por ky vendim u shty edhe ca. Cilat janë...

Aktualitet09:39 - 22 Mars, 2019

Gjermania miraton ligjin e ri/ 1,3 miliardë euro për fëmijët e varfër

Bundestagu gjerman miratoi një ligj të ri për familjen. Ai do të lehtësojë prindërit me të ardhura më të pakta....

Kultura15:31 - 21 Mars, 2019

Astrit Çerma rrëfen kujtimet me kompozitorin e njohur  

Më kujtohet si tani: Mbasi pamë tërë “matrialin” e xhiruar për filmin “Në fillim të verës” në një montim “bruto”,...

qerim mata qerim mata
Aktualitet13:22 - 21 Mars, 2019

Ndahet nga jeta regjizori i njohur/ Kush ishte  artisti që fshihej pas “Lefter Lefterit”

Qerim Mata, i njohur ndryshe edhe i Lefter Lefteri personazh i luajtur prej tij në filmin “ I teti në...

Aktualitet22:19 - 20 Mars, 2019

“Deti nuk ka portë”/ Poezia e Aleksandër Çipës prezantohet në Korçë

Mesditën e sotme, në sallen e Bibliotekes së Universitetit “Fan S. Noli” të qytetit të Korçës, është promovuar libri më...

Aktualitet20:21 - 20 Mars, 2019

Vendimi i Dhomës së Apelit/ Burgim i përjetshëm për Radovan Karaxhiçin

Ish udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua më burgim të përjetshëm. Dhoma e Apelit e Mekanizmit që...

Aktualitet19:02 - 20 Mars, 2019

Rrëmben autobuzin me 51 nxënës/ Tentoi t’i digjte

Një autobuz me 51 nxënës është rrëmbyer ditën e sotme nga shoferi i saj. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në...

Aktualitet18:34 - 19 Mars, 2019

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Qyteti i Athinës është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë hodhi vajzën e mitur...

Aktualitet18:31 - 19 Mars, 2019

Qindra ushtarët amerikanë zbarkojnë në Gjermani

 Qindra ushtarë amerikanë kanë filluar të mbërrijnë në Gjermani. Prova e parë kjo e një strategjie të re të dislokimit...

Aktualitet18:26 - 19 Mars, 2019

Italia do t’i bashkohet nismës kineze të investimeve

Italia pritet t’i bashkohet nismës kineze “Një Brez, Një Rrugë” të enjten gjatë vizitës së Presidentit kinez Xi Jinping në...

Aktualitet15:25 - 19 Mars, 2019

Kur studentët detyrohen të lënë shkollën

Në pesë vitet e fundit mbi një milionë të rinj i kanë ndërprerë studimet në universitetet turke. Një shkak i...

Aktualitet15:22 - 19 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ IS-i kërcënon me hakmarrje

Sulmi i përgjakshëm terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re mund të shkaktojë një spirale të re dhune. Milicët...

Aktualitet14:37 - 19 Mars, 2019

Kërcënon Erdogan/ Kush sulmon muslimanët do të kthehet me arkivol

Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kushdo...

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

Trending

Read previous post:
Thellohen hetimet ndaj ish-Kryeprokurorit/ Pritet  arrestimi i Adriatik Llallës

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla pritet të arrestohet nga momenti në moment. Konfimimi vjen nga burime për CNA.al nga Prokuroria e Durrësit...

Close