Connect with us

Aktualitet

Quiz politik/ Kush është deputetja e Lulit që sulmonte Berishën dhe veriorëve ju thotë “malokë”

Publikuar

-

Dikur sulmonte ish-kryeministrin Sali Berisha, ndërsa sot është deputetja e Lulit dhe në çdo situatë veriorët i fyen dhe i quan malokë.

Gjeni kush është deputetja për të cilën bëhet fjalë….

Quiz politik!!

Në grupin parlamentar të PD- së tanimë po përvijohen disa personazhe që spikasin për bëmat e tyre.

Ajo që bie në sy është mungesa e koherencës morale e politike!!

Pranë Bashës fërkohen një mozaik tipash që trazojnë të djathtët me profilin e tyre të lebyrtë. Redaksia e jonë po fillon sot një rubrikë me pyetje drejtuar publikut për t’i bërë me dije Bashës, Aurelës , kunatit dhe Vjehrrit Xhafë se si qytetarët i identifikojnë deputetët me disa të vërteta që konturojnë secilin prej tyre?

Kush është një deputete afër të gjashtëdhjetave bijë e një familje të majtë nga Korça që një e dy përdor termin malok duke shfaqur hapur urrejtje për çdokënd që është nga Veriu?

LEXO EDHE:  Denoncimi/ “Korrupsioni dhe arroganca e Hipotekës, po na shkatërron jetën”

A është kjo e njëjta që në vitin 1997 bërtiste shkallëve të Universitetit të Tiranës….ç’na ka pjellur me Malokët, Sali Berisha është kafshë… rracë e ndyrë që po djegin Shqipërinë?

A është e njëjta që u skuq duke ndjekur  kuqon në partinë e tij hajdute ? Mos bëhet fjalë për të njëjtin person që për të bërë karrierë u mbështet mbi supet e Paskal Milos e Luan Malltezit?

A mundet po e njëjta që shkronjën rr e ka për zemër…duke e theksuar sidomos tek fjala qytetarrrrr….Psh një fjali e thjeshtë ” Dhori është qytetarr”

Të jetë e njejta që me e vërtetë duket tek portokallia se në Parlament?

Kjo vallë thotë se u bë deputete prej pensionit që përfiton kur të mbyllë mandatin?

Ja vetëm tek një deputete e vetme gjen kaq cilësi në grupin e Bashës.

Të dashur lexues presim përgjigjet tuaja /CNA.al

2 Comments

2 Comments

  1. monaliza&salushi

    14 April, 2018 at 1:38 pm

    Une e gjeta pergjigjen dhe ju tregoj nje histori te vertete qe ka ndodhur. Kjo zonja e vyshkur tashme, vite perpara ishte duke u afruar prane nje grupi intelektuashesh historianesh meshkuj te mbledhur per kafe. Midis tyre ishte dhe “burri i saj” FERRRiDi. Njeri nga keta persona (Luan Malltezi) duke harruar qe aty ishte i pranishem “burri” njoftoj te tjeret me ze te ulet: erdhi kjo KURVA. Pasi tha kete cohet ne kembe dhe perqafon te sapoardhuren. “Burri” Ferridi e degjoi uli koken dhe heshti.

  2. tir

    15 April, 2018 at 3:27 am

    Mendoj dhe kam bindjen per ” modernen “me koke te rruar valentina Duka. Nese kjo eshte qytetare, mos u befte femer ne glob e tille, me mire maloke, por me virtyte e norma , se nje” Burre” per grua si Vali i UT.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Habit avokati Ngjela: Berisha, Kryeministri që nuk lejoi korrupsionin

Publikuar

-

By

Avokati Spartak Ngjela, njëherë kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, ka habitur me deklaratën e tij të bërë në emisionin “Byro Politike” të gazetares Juli Xhokaxhi, për ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha.

Ndonëse Spartak Ngjela e sulmon vazhdimisht ish-kryeministrin Berisha dhe klasën aktuale politike, sot ai tha se Berisha gjatë qeverisjes së tij në vitet 1992-1996, u bë shembulli sesi nuk mund të kishte korrupsion ministror. Sipas Ngjelës, po të dojë Kryeministri, nuk mund të ketë korrupsion në Ministri.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ “Korrupsioni dhe arroganca e Hipotekës, po na shkatërron jetën”

“Po të dojë Kryeministri nuk ka korrupsion. Një shembull të tillë nuk e kemi jashtë, e kemi brenda vendit. E kam kundërshtar. Në qeverinë e 1992-1996, Sali Berisha zhduku korrupsionin ministror. Është shembull që tregon këtë.”, – tha Spartak Ngjela.

Ndërsa më tej ai u shpreh se kjo ndodhi në qeverinë e 1992-1996, pasi më vonë në qeverinë e rimarrë, vendi vijoi me korrupsion. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Tjetër skandal nga “Mother Jones”/ Lobime ruse dhe nga LSI-ja

Publikuar

-

By

Pasi zbërtheu skemën e financimit të Partisë Demokratike të Shqipërisë për të lobuar në SHBA, revista prestigjioze investigative amerikane “Mother Jones”,  nëpërmjet disa rusëve të lidhur me Vladimir Putinin, kësaj here vjen me një investigim që ngre të njëjtat dyshime të lidhjeve mes rusëve dhe shqiptarëve edhe për sa i takon LSI-së dhe Ilir Metës.

Shkrimi i Mother Jones:

Vitin e kaluar, Howard “Buck” McKeon, një ish-kongresmen republikan i cili ksihte drejtuar Komitetin e Shërbimit Ushtarak në Dhomën e kongresit, u punësua për të lobuar për një parti politike shqiptare e cila kërkonte akses te administrata Trump dhe kongresmenët republikanë.  Por pjesa kryesore e punës së firmës së tij u financua nga një kompani qipriote nafte e quajtur Dorelita Limited. Subjekti në fjalë ishte krijuar nga një avokat qipriot i cili është i specializuar në krijimin e kompanive off-shore dhe që ka lidhje me kompanitë e lidhura me një oligark të rëndësishëm rus. Edhe tani kjo kompani nafte kontrollohet, të paktën sipas dokumentave, nga një avokat me banim në Athinë i cili në të kaluarën ka qenë një miliarder i përfolur grek. Burimi i parave që vërshuan nga Dorelita te McKeon Group, dyqani i lobimit i McKeon i krijuar më 2015 pasi ai u largua nga Kongresi, mbetet i errët.

Pagesa ngre pyetje se kush pagoi për lotimin në SHBA në emër të një partie të vogël shqiptare, që është partia e tretë dhe që quhet Lëvizja Socialiste për Integrim (e njohur në shqip me shkurtimin LSI) përpara zgjedhjeve parlamentare të vitit të kaluar. Marrëveshja misterioze jep një tjetër shembull të interesave të errët që përdorin kompanitë offshore për të depërtuar në sistemin politik amerikan në përpjekje që ky i fundit të ndikojë te politikat në Ballkan. Muajin e kaluar, Mother Jones raportoi se Nicolas Muzin, një ish-ndihmës i senatorit Ted Cruz i cili kishte punuar gjithashtu edhe për fushatën e Trump, ishte paguar nga një kompani skoceze nafte q kishte lidhje me disa shtetas rusë për të lobuar për Partinë konservatore shqiptare të opozitës (Lexo: Partinë Demokratike të Shqipërisë).

LEXO EDHE:  Denoncimi/ “Korrupsioni dhe arroganca e Hipotekës, po na shkatërron jetën”

Në janar 2017, McKeon Group nënshkroi një kontratë prej 15,000 dollarësh në muaj me LSI-në, partinë e tretë politike në Shqipëri, që të lobonte në emër të saj në Uashington dhe të promovonte kreun e saj Ilir Meta, i cili asokohe ishte kryetari i parlamentit të Shqipërisë. Asokohe, Shqipëria, një vend me shumicë myslimane me 2.9 milionë banorë, që është në kufi me Greqinë, Maqedoninë, Kosovën dhe Malin e Zi, po kandidonte për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare, të cilat zhvilloheshin përkatësisht në prill dhe qershor 2017.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

FOTO/ Kryetari i Lulit rikthen “Republikën e re” në Durrës

Publikuar

-

By

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në PD-në e Durrësit pas dorëheqjes së Oerd Bylykbashit, zgjodhi që të emëronte vetë Ferdinand Xhaferrin në këtë post, “çudibërësin” që premtoi përmirësimin e cilësisë së diellit dhe rërës.

Pas komandimit të tij në Durrës, Xhaferri ka zhvilluar mbledhjen e parë me një pjesëmarrje tejet të ulët, rreth 20 anëtarë.

Burime i thanë CNA.al, se mbledhja në Durrës është bërë për të çelur siparin e aksionit të mosbindjes civile, por ky aksion duket tejet i vakët. “Dielli i mirë duket që në mëngjes”, do të thoshte kryetari i ri i PD-së në Durrës Ferdinand Xhaferri, por me një pjesëmarrje të tillë nuk dimë si do të quhej ky fillim.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ “Korrupsioni dhe arroganca e Hipotekës, po na shkatërron jetën”

Të njëjtat burime i thanë CNA.al, se PD Durrës, ka vendosur të ruajë për ripërdorim edhe banerin e “Republikës së re” të Lulit, që shënoi një “fitore” historike në zgjedhjet e 25 qershorit të 2017.

Kjo është partia e Lulzim Bashës, që me 20 anëtarë në një degë aq të rëndësishme si ajo e Durrësit, kërkon rrëzimin e qeverisë Rama.

Për të vërtetuar këto që u thanë më lart, CNA.al, sjell për ju edhe një foto ekskluzive nga kjo mbledhje, foto e cila flet më shumë sesa 1000 fjalë. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

AKTUALITET

Aktualitet20:16 - 25 April, 2018

Habit avokati Ngjela: Berisha, Kryeministri që nuk lejoi korrupsionin

Avokati Spartak Ngjela, njëherë kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, ka habitur me deklaratën e tij të bërë në emisionin...

Aktualitet20:15 - 25 April, 2018

Tjetër skandal nga “Mother Jones”/ Lobime ruse dhe nga LSI-ja

Pasi zbërtheu skemën e financimit të Partisë Demokratike të Shqipërisë për të lobuar në SHBA, revista prestigjioze investigative amerikane “Mother...

Aktualitet19:58 - 25 April, 2018

FOTO/ Kryetari i Lulit rikthen “Republikën e re” në Durrës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në PD-në e Durrësit pas dorëheqjes së Oerd Bylykbashit, zgjodhi që të emëronte vetë...

Aktualitet19:52 - 25 April, 2018

Aksident i rëndë/ Makina përplas për vdekje një 18-vjeçar

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në aksin Fushë Krujë-Tiranë, ku një automjet ka përplasur për vdekje një...

Aktualitet19:42 - 25 April, 2018

Quiz politik/ Deputeti i Lulit që është më katolik se Fahriu dhe Papa

Një tjetër deputet i Bashës, Aurelës, kunatit dhe të dashurit vjehrrit Xhafe, ka shfaqur padurim për tu bërë pjesë e...

Aktualitet19:35 - 25 April, 2018

Ligji i ri grek/ 300 euro për leje 3 vjeçare

Greqia ka miratuar një projektligj të ri, për shtetasit të cilët vendosin të qëndrojnë atje, projektligj i cili, përjashton një...

Aktualitet19:30 - 25 April, 2018

Shqipëri-Kosovë-raporti i organizatës presticioze/ Urrejtja ndaj gazetarisë kërcënon demokracitë

Organizata “Gazetarët pa kufij”, me seli në Paris vlerëson në raportin e saj për lirinë e medies se po rritet...

Aktualitet19:18 - 25 April, 2018

VIDEO – Merkel dhe Rama në konferencë të përbashkët për shtyp/ Ja qëndrimi i Kancelares

Ka përfunduar takimi i kryeministrit Edi Rama me kancelaren gjermane, Angela Merkel në Berlin. Në një konferencë të përbashkët për...

Aktualitet19:11 - 25 April, 2018

Përfundon takimi i partive të opozitës/ Anashkalohet kërkesa për zgjedhje të parakohëshme

Para pak minutash ka përfunduar takimi i partive politike opozitare të Kosovës, i thirrur nga LDK, e vila është edhe...

Aktualitet19:06 - 25 April, 2018

FSHF kërkon ndëshkimin e Erjon Braçes

Pas incidentit të ndodhur në sfidën Skënderbeu-Partizani, ku u raportua se deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka goditur me...

Sport18:58 - 25 April, 2018

Icardi: Interi është e tashmja ime, të ardhmes nuk i dihet

“Prej shumë kohësh Interi është skuadra ime. Ky është motivi se përse kisha nevojën për të vazhduar të qëndroja këtu...

Aktualitet18:53 - 25 April, 2018

Iu kap 613 kg kokainë, kompania “Arbri Garden” fshin asetet/ Prokuroria nuk i bllokon

Kompania e frutave ekzotike “Arbri Garden” në kontenierin e të cilës u sekuestruan 613 kg kokainë e ardhur nga Kolumbia...

Sport18:48 - 25 April, 2018

Wenger: Kohët e largimit nuk i zgjodha unë, Luis Enrique më pëlqen

Arsene Wenger flet për largimin e tij nga Arsenali në fund të këtij sezoni me trajnerin francez që pak ditë...

Aktualitet18:34 - 25 April, 2018

Qëlloi me armë zjarri drejt policisë/ Në pranga 32-vjeçari

Policia greke ka vënë në pranga një 32-vjeçar shqiptar, pasi kishte qëlluar me armë zjarri drejt policisë në Kallithea të...

Sport18:27 - 25 April, 2018

Tifozët kundër Juves/ Protesta të ashpra para derbit të Italisë

Situatë aspak e qetë te Juventusi vetëm 3 ditë përpara sfidës shumë delikate ndaj Interit në Serinë A, përballje që...

Aktualitet18:21 - 25 April, 2018

“Toleranca fetare në Shqipëri”/ Meta: Të luftojmë me forcë antivlerat sociale

Të luftojmë me forcë antivlerat sociale, ka deklaruar sot Presidenti i Republikës Ilir Meta, i cili ka marrë pjesë në...

Sport18:04 - 25 April, 2018

Kukësi relaksohet në plazh/ Pacult: T’i shtyjmë festën Skënderbeut

Futbolli është një sport që kërkon maksimumin në aspektin fizik. Pjesa aerobike është determinante thuajse sa pjesa teknike, megjithatë ekziston...

Aktualitet17:43 - 25 April, 2018

Video-denoncimi/ Ja si vidhen biznesmenët nga inspektorët e “Rilindjes”

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij nga qytetarë të...

Aktualitet17:26 - 25 April, 2018

Përfundon takimi Merkel-Rama/ Zbardhet qëndrimi i Kancelares gjermane

Ka përfunduar takimi i kryeministrit Edi Rama me kancelaren gjermane, Angela Merkel në Berlin. Burime nga takimi, bëjnë me dije...

Aktualitet17:26 - 25 April, 2018

Ish-deputeti socialist: “Gulf”, piramidë e qeverisë

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, tashmë kryetar i partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, ka reaguar lidhur me falimentimin e kompanisë së tregtimit...

Aktualitet17:21 - 25 April, 2018

Hapja e negociatave/ Mustafaj: Ndikimi i Gjermanisë, zero!

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, ka folur për dhënien e rekomandimit të KE-së,...

Aktualitet17:13 - 25 April, 2018

Publikohen fotot e rralla të Kryeministrit të Kosovës/ Sherr dhe grushta me ushtarët rus

Një fotografi e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, e vitit 2000 është shpërndarë nëpër portalet serbe gjatë ditës së sotme....

Life Style17:00 - 25 April, 2018

A e dinit se fillimisht Toka nuk ka pasur njerëz me sy blu ?

Kërkime shkencore nga Universiteti i Kopenhagenit, Danimarkë, kanë zbuluar se njerëzit me sy blu kanë ardhur si pasojë e një...

Aktualitet16:56 - 25 April, 2018

“Skifterët” e Brukselit/ Ja çfarë ndodhi me Pëllumb Xhufin në Belgjikë

Brenda një kohe të shkurtër dhe thuajse për të njëjtën tematikë po bëj këtë intervistë të dytë me historianin e...

Aktualitet16:51 - 25 April, 2018

“Finalja e parakohshme” Bayern-Real/ Ja kush është favorit sipas kompanive të basteve

Bayern Munich, do të presë këtë mbrëmje në një super duel në “Allianz Arena”, galaktikët e Real Madrid. Në këtë...

Aktualitet16:46 - 25 April, 2018

“Më goditi me çakmak”/ Braçe akuzon arbitrin, përplaset me “Panorama Sport”

Arbitri i ndeshjes Partizani-Skënderbeu, Andi Koçi, pretendon se është qëlluar me një çakmak nga deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe,...

Life Style16:45 - 25 April, 2018

Lopët e së ardhmes do të jenë të lidhura në internet

Përdorimi i teknologjisë së zgjuar nuk ka kufij dhe mund të përdoret veçanërisht në bujqësi. Një kompani holandeze ka sjellë...

Aktualitet16:44 - 25 April, 2018

Nuk bëhesh shtetas i Maqedonisë pa njohur gjuhën maqedone

Rreth 2000 qytetarë kanë marrë përgjigje pozitive për shtetësinë e Maqedonisë gjatë tre viteve të fundit, ndërsa rreth 300 qytetarëve...

Trending

LAJM I REKOMANDUAR:
Duket si 18 vjeçare, por ja sa vjeç është në të vërtetë Alketa Vejsiu

Moderatorja e emisionit më të fundit “Në kurthin e Piter Pan”, Alketa Vejsiu duket se është një nga moderatoret me...

Close