Connect with Us

Foto/ Kombinimet që mund të bësh me një bluze këtë pranverë

Fashion

Foto/ Kombinimet që mund të bësh me një bluze këtë pranverë

Publikuar

-

Me apo pa kapuç. Me stampime apo me dantella, me shumë ngjyra apo një ngjyrëshe, me logo apo pa logo, e gjatë apo e shkurtër, apo oversize. Në çfarëdo lloj forme të jetë bluza që adhuroni më shumë pa dyshim është e nevojshme këtë pranverë.

Nëse më parë identifikohej vetëm me veshje sportive, sot e shohim edhe në rastet më elegante. Një bluzë që mund të vishet 24 orë në 24.

Këto janë kombinimet e duhura:
Bluza dhe pantallonat
Është vështirë të kombinosh pantallonat, por ja që ekziston mënyra më e thjeshtë në botë, me një bluzë. Sidomos nëse zgjidhni një të shkurtër dhe me ngjyra të ndezura.

LEXO EDHE:  Rikthehet mania me logot/ Ja 6 mënyra si t’i kombinoni

Bluzë e zezë dhe minifundi
Nëse preferoni një bluzë të zezë, kombinimet janë të pafundme. Ajo që na pëlqen shumë është një kombinim me një minifund për një pamje rock dhe metropolitane.

Bluzë me stampa dhe fund xhins
Kur bluza është e ngarkuar me dekore, në pjesën e poshtem këshillohet të jetë gjithmonë sportive. E çfarë do të rinte mirë se një fund xhins deri te gjunjët? Casual dhe cool në të njëjtën kohë.

Bluzë e gjatë me çizmet
Sigurisht që nuk është një kombinim që mund ta bësh kur del për pazar. Bluza e gjatë këtë vit vishet kështu, me çizme, me efektin “çorape” akoma më mirë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Trendi i “rrezikshëm” i bikinive/ Njihuni me modelet më të veçanta për këtë sezon

Publikuar

-

Së fundmi  në rrjetet sociale kanë dalë disa modele tepër të veçanta rrobash banje, të cilat me të vërtetë që duhet të kesh guxim për t’i mbajtur në trup.

Ato janë tepër të veçanta dhe kanë nevojë për kujdes të tepërt nëse jeni në plazh apo në pishinë, pasi pjesët intime mund t’ju dalin në shesh nga momenti në moment.

Ngjyrat janë të të gjitha llojeve, por bie në sy kryesisht e bardha.Disa prej këtyre rrobave të banjos po jua prezantojmë më poshtë.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Nga “Yves Saint Laurent” tek “Versace”/ Syzet e mëdha që po “çmendin” fashionistat shqiptare këtë verë

Publikuar

-

Mesa duket trendi i syzeve të mëdha dhe me ngjyra është rikthyer sërish.

Modelet e reja dhe të preferuarat e fashionistave shqiptare e të huaja e mbulojnë komplet pjesën e syve dhe vijnë në forma katrore ose rrethore.

Nga “Saint Laurent” te “Versace”, këto modele janë përqafuar nga markat më të njohura të modës, ndaj na besoni kur ju themi se janë trendi i sezonit.

Ja modelet e preferuara nga të famshmet shqiptare të cilat e duan dhe e ndjekin modën:

LEXO EDHE:  Fotot qesharake të njerëzve me bluzën e duhur në vendin e duhur

LEXO EDHE:  Kush do ta veshë Jonida Maliqin në Eurovision? Zbulohet emri i stilistit

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto- Rrobe banjet më “in” këtë sezon/ Ja detaji që po “çmend” fashionistat shqiptare

Publikuar

-

Në verë detaji tek i cili të shkojnë menjëherë sytë janë rrobat e banjos që kanë veshur VIP-at dhe ne kemi vënë re se të famshmet shqiptare kanë një dobësi për bikinit me një krah.

Nga fotot që kanë publikuar në rrjetet sociale duket se ato janë shumë të përshtatshme dhe të tregojnë shumë ‘in’ dhe të famshmet shqiptare nga Lori Hoxha, Armina Mevlani e Arilena Ara nuk kanë ngelur pas për t’i treguar ato në rrjetet sociale.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: