Denoncimi/ Kuvendi dhe Luli, po miratojnë projektligjin e Soros kundër avokatisë – CNA
Connect with us

Aktualitet

Denoncimi/ Kuvendi dhe Luli, po miratojnë projektligjin e Soros kundër avokatisë

Publikuar

-

“Kuvendi po miraton në fshehtësi projektligjin e Soros për të heq qafe avokatët kundër qeveriut! PD e paska mbajt të fshehtë!”, kështu shkruan avokati Altin Goxhaj, në një postim në rrjetet sociale.

Avokati Goxhaj shkruan se projektligjin e ka depozituar një deputet i Partisë Socialiste, ndërsa  Partia Demokratike, ka heshtur me urdhër të kryetarit Basha.

Në përfundim të postimit të tij, Goxhaj shkruan se jemi duke u kther pas në kohë në ’67 kur u hoq me ligj e drejta për të pas avokat, ndërsa disa vite më vonë avokati u zhvesh nga fuqia profesionale.

Postimi i plotë:

KUVENDI PO MIRATON NË FSHEHTËSI PROJEKTLIGJIN E SOROS PËR TË HEQ QAFE AVOKATËT KUNDËR QEVERIUT!!!
PD E PASKA MBAJT TË FSHEHTË!!!
Lajm i fundit me të cilin do merremi në ditët në vijim:
Në fshehtësi të plotë, në Kuvend paska fillu proçesi i miratimit të projektligjit të hartuar zyrtarisht nga Soros për Avokatinë që e paskërka çu një deputet i PS!!! PD E LULIT KA HESHTUR ME URDHËR TË LULIT KUPTOHET!!!
Sipas këtij Projektligji, Qeveria (Ministri i Drejtësisë, i financave, etj) Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme po ia bëre borxh duke i fitu gjyqet paska të drejtë me kërku me të heq të drejtën e ushtrimit të profesionit!!! Dhe ata që vendosin janë lobi përkatës!!!
Pak nga pak do rikthehet viti 1967 kur u hoq me ligj fare e drejta për të pas avokat… por ky ishte veç akti formal sepse përgjatë 1946-1968 e çveshën avokatin pak e nga pak nga fuqia profesionale!!!
A ka avokat këtu në FB mo?????????????????????? /CNA.al

 

Aktualitet

Ligji nuk është njësoj për të gjithë, Dukeshat Meghan Markle dhe Kate Middelton nuk mund të arrestohen

Publikuar

-

Meghan Markle dhe Kate Middelton që kur janë bërë pjesë e familjes mbretërore i është dashur të heqin dorë nga disa gjëra në jetë, si për shëmbull një karrierë apo mundësia për të udhëtuar me familjen e tyre. Por nëse i hedhim një sy përfitimeve që kanë nga “postet” e reja mund të themi që kanë dalë të fituara nga martesat. Përveç pjesës së infulencës që tani kanë, përfitimeve ekonomike dhe të tjerave, mesa duket dukeshat nëse thyejnë ligjin nuk mund të arrestohen.

Por sigurisht ato nuk kanë imunitet si Mbretëresha. Sipas kushtetutës së Anglisë, monarkja numër 1 nuk mund të arrestohet pavarësisht çdo krimi që mund të bëjë. Thënë kjo , edhe pse asnjë proçedurë civile apo kriminale nuk mund të ndërmerret ndaj mbretëreshës Elizabetë, familja mbretërore bën ç’të jetë e mundur që çdo veprim që bën të jetë në përputhje të plotë me ligjin.

Nga ana tjetër, Meghan, Kate por dhe bashkëshortët e tyre Harry dhe William nuk kanë imunitet të plotë por sigurisht që mund t’ja “hedhin” në çdo rast. Kushtetuta thotë për ta se si pjestarë të familjes mbretërore asnjë proçedurë civile nuk mund të niset kundër tyre por edhe ato kriminale mund ti mbyllin. Sido që të jetë, arrestime nuk mund të bëhen asnjëherë në asnjë vend afër pallatit mbretëor dhe në prezencë të pjestarëve të tjerë me gjak blu.

Princesha Anna gjithsesi në vitin 2001 u gjobit me një shumë prej 400$ pasi po i jepte makinës me shpejtësi dhe e pagoi, si për të treguar se familja nuk do të përfitojë nga imuniteti dhe për fatin e keq të saj, ajo u bë e para që mori një dënim në 2002 kur qeni i saj sulmoi një kalimtar.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Interi duket në rrugë të mbarë/ Fiton ndaj një rivali të fortë

Publikuar

-

By

Inter ka fituar 2-1 ndaj Fiorentina në “San Siro” duke ndrequr fillimin e keq të kampionatit, Pasi mori vetëm katër pikë në tre ndeshjet e para, zikaltërit fituan me përmbysje ndaj Tottenham në Champions dhe arritën dy fitore radhazi në Serie A.

Në minutën e fundit të pjesës së parë, Mauro Icardi shënoi golin e parë në këtë edicion të Serie A, teksa theu në gol në 11-metërsh. Ky ishte goli numër 11-të për të kundër Fiorentina, “viktima” e preferuar e argjentinasit.

Gjithsesi, kur nisi pjesa e dytë Fiorentina arriti të barazojë me anë të Federico Chiesa.

Por 13 minuta para fundit, pas një kombinimi të bukur, Icardi shërbeu me finte për D’Ambrosio, i cili shënoi golin e fitores për vendasit që ngjiten në kuotën e dhjetë pikëve, pesë më pak se Juventus, që ka luajtur një ndeshje më pak. Dhjetë pikë ka edhe Fiorentina.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Kim Kardashian në koncertin e Beyonce dhe Jay-Z, mos kjo do të thotë që i kanë lënë konfliktet mënjanë?

Publikuar

-

Inat dhe konflikte? Mesa duket jo më. Kim Kardashian mendohet t’i jetë bashkuar vendimit të bashkëshortit të saj Kanye, për të lënë mënjanë konfliktet me Beyonce dhe Jay-Z.

Madje ajo ishte e pranishme dhe në koncertin e tyre dje për t’i suportuar.

Së bashku me Kris Jenner, Kourtney dhe Larsan ajo ishte dje në Los Angeles pëer turin e çiftit, “On the Run II”. Këtë Kim e ka bërë të ditur dhe nëpërmjet videove të shumta të shpërndara në InstaStory.

Mikeshat duket se po kënaqëshin duke kënduar këngët e Beyonce dhe Jay-Z. Epo tani të bindur, mund të themi se”lufta e ftohtë” mes dy çifteve ka përfunduar. Ka mbetur vetëm një konfirmim nga pala tjetër.

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet23:02 - 25 Shtator, 2018

Interi duket në rrugë të mbarë/ Fiton ndaj një rivali të fortë

Inter ka fituar 2-1 ndaj Fiorentina në “San Siro” duke ndrequr fillimin e keq të kampionatit, Pasi mori vetëm katër...

Aktualitet22:54 - 25 Shtator, 2018

Referendumi në Maqedoni/ “Propaganda për bojkot, rrezik për vendin dhe rajonin”

Zv.Kryeministri i Maqedonisë Bujar Osmani tha në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi në RTSH, se në prag të referendumit...

Aktualitet22:40 - 25 Shtator, 2018

Ditë speciale te Skënderbeu/ Trajneri dhe ylli i ekipit festojnë ditëlindjen

Ditë e veçantë kjo e sotmja në klubin e Skënderbeut. Orges Shehi ka festuar 41 vjeorin e lindjes së tij,...

Aktualitet22:30 - 25 Shtator, 2018

“Mos më bëj lojëra mua këtu”/ Fevziu debaton ashpër me ish-ministrin

Ish-ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi ka debatuar ashpër me moderatorin e emisionit “Opinion”, Blendi Fevziun. Fevziu i është drejtuar Bardhit...

Aktualitet22:25 - 25 Shtator, 2018

Shokohet Bayern Munich/ Vëllai i Mario Gotzes u bën gjëmën

Bayern Munich ka barazuar 1-1 ndaj Augsburg, në derbin e Bavarisë, duke lënë pikë, për herë të parë në këtë...

Aktualitet22:24 - 25 Shtator, 2018

Akuzat për lidhje me bandat/ Balla i përgjigjet “flakë për flakë” Bashës

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në emisionin”Top Show” ka folur për akuzat që kreydemokrati,...

Aktualitet22:20 - 25 Shtator, 2018

Thjesht e jashtëzakonshme/ Tifozët më të mirë në botë dhurojnë spektakël

Tifozeria është shpirti i një ekipi. Një pamje e pazakontë tifozerie futbolli vjen nga Maroku. Raja Casablanca arriti të sigurojë...

Aktualitet22:15 - 25 Shtator, 2018

“Shushunja politike”/ Deputeti demokrat i kundërpërgjigjet Bushkës

Ditën e sotme deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji është përplasur në distancë me deputeten e Partisë Socialisite, Klotilda Bushka,...

Aktualitet22:08 - 25 Shtator, 2018

“Shihemi në gjyq”/ Deputetja e PS-së sfidon opozitën pas akuzave për pasurinë

Pas deklaratës të deputetit të video-skandalit erotik, Ervin Salianji, në të cilën tha se bashkëshorti i deputetes së PS, Klotilda...

Aktualitet22:00 - 25 Shtator, 2018

Deklarata bombë e yllit të Milanit/ Atje luaja dy ndeshje në ditë

Frenk Kesie ka dhënë një intervistë ekskluzive për “Milan TV”. Afrikani ka folur për fillimet e karrierës, por edhe për...

Aktualitet21:51 - 25 Shtator, 2018

Dhoma Amerikane kundër Bashës/ Mos trembni investitorët

Kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Marc Crowford në një intervistë në televizionin “Ora News”, ka kërkuar që politika shqiptare,...

Aktualitet21:50 - 25 Shtator, 2018

Gjimanzet e Tiranës “pushtohen” nga lëndët narkotike

Emisioni investigativ “Stop” mbrëmjen e sotme ka sjellë në vëmendje  problemin e shitjes së drogëravce pranë gjimnazeve në Tiranë. Në...

Aktualitet21:40 - 25 Shtator, 2018

“Masakër” në Korçë/ Ja si arbitrat njollosën ndeshjen

Gjyqtarët e bëjnë “baltë” në javën e pestë. Skënderbeu-Tirana 1-1, edhe pse një ndeshje pa tifozë dhe jo me ndonjë...

Aktualitet21:32 - 25 Shtator, 2018

“Deri tani i kemi toleruar”/ Biletë urbani edhe për të miturit

Shoqata e Transportit Urban ka dhënë vendimin se edhe fëmijë do të paguajnë biletën e udhëtimit, në autobus, me të...

Aktualitet21:26 - 25 Shtator, 2018

CNA.al publikoi faktet/ “Stop” vë me shpatulla pas muri Bashën

Edhe mbrëmjen e sotme emisioni “Stop” referuar denoncimit të para disa ditëve të CNA.al ka prekur çështjen e kompanisë së...

Aktualitet21:20 - 25 Shtator, 2018

Garon për skuadrën e Shumakerit/ Piloti shqiptar rekord në Formula 4

Sezoni në Formula 4 përfundoi në mënyrën më të mirë për pilotin shqiptar nga Maqedonia, Lirim Zendeli. Djaloshi 18-vjeçar, edhe...

Aktualitet21:10 - 25 Shtator, 2018

Skandali me tatimorët në “Fiks Fare”/ “Duam 500 mijë lekë, ta mbyllim këtë çështje”

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Fiks Fare” është denoncuar një skandal me inspektorët tatimorë në Tiranë. Një video e publikuar...

Aktualitet20:59 - 25 Shtator, 2018

Mourinho e turpëron keq para shokëve Pogban/ Nuk do të jesh më…

Jose Mourinho i ka thënë Paul Pogba-s se nuk do të jetë më kapiteni i Manchester United teksa marrëdhënia mes...

Aktualitet20:59 - 25 Shtator, 2018

“Goditja e oligarkëve”/ Shehaj: Ata që kanë ç’fshehin duhet të tremben

Sekuestro e kompanive me kontrata korruptive është komentuar nga deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj i ftuar në emisionin “Top...

Aktualitet20:42 - 25 Shtator, 2018

“Lum PS-ja që të ka në opozitë ”/ Fiks Fare “masakron” Bashën

Moderatorët e emisionit “Fiks Fare” kanë ironizuar deklaratën e djeshme të kreut të opozitës Lulzim Basha, i cili nga studio...

Aktualitet20:41 - 25 Shtator, 2018

Ndodh çmenduria në Gjermani/ Ja çfarë goli shënohet në minutat e fundit të ndeshjes

Në Gjermani është shënuar një gol i çmendur. Koln ka fituar 2 me 1 ndaj Ingolstadt në ndeshjen e vlefshme...

Aktualitet20:35 - 25 Shtator, 2018

Ndryshe nga i ati/ Djali i Bonuccit nuk e “tradhton” ekipin e zemrës

Leonardo Bonucci “tradhtoi” për një sezon Juventusin, por u pendua menjëherë dhe u rikthye në Torino këtë verë, pas një...

Aktualitet20:11 - 25 Shtator, 2018

Harrojini çmimet e FIFA-s/ Të gjithë po flasin për foton e ish-yllit të madh të Barcelonës

Nuk është e rëndësishme se me cilën skuadër mund të bësh tifo, një futbollist si Xavi Hernandez kurrsesi nuk mund...

Aktualitet20:10 - 25 Shtator, 2018

Denoncim/ Kompania e deputetes socialiste vodhi shqiptarët

Deputeti i Partisë Demokratike, njëherësh ai i video skandalit erotik, Ervin Salianji në një deklaratë për mediat tha se në...

Aktualitet20:00 - 25 Shtator, 2018

Edhe Kombëtarja jonë e ka një “Mario Balotelli/ Një karrierë e hedhur në kosh

Që në krye të herës na duhet të sqarojmë se nuk e lidhim aspak me karakterin, por me karrierën e...

Aktualitet19:56 - 25 Shtator, 2018

“Anëtar në bandën rivale të Bajrave”/ Aleati i PD-së i përgjigjet dhëmbë për dhëmbë Artan Hoxhës

Vetëm një ditë më parë gazetari Artan Hoxha deklaroi se në qytetin e Shkodrës, po vepron edhe një familje tjetër...

Aktualitet19:53 - 25 Shtator, 2018

“Fiks-Fare” paralajmëron skandalin e fortë me tatimorët

Emisioni investigativ “Fiks-Fare” pritet që mbrëmjen e sotme të publikojë një skandal lidhur me inspektorët tatimorë dhe rryshfetet që ata...

Aktualitet19:40 - 25 Shtator, 2018

Rama ka frikë vetëm nga çmenduria e tij, jo nga Luli!

Kryeministri Edi Rama prej kohësh e ka shfaqur veten, si njeriun që është i aftë të bëjë gjithçka. Mandatin e...

Trending

Read previous post:
Sulmi në Siri/ Ja mesazhi i Bashar Assad-it (video)

Mëngjesin e sotëm, SHBA, Britania e Madhe dhe Franca, kanë ndërmarrë një sulm me raketa në drejtim të Sirisë, kundër...

Close