Connect with Us

Sekuestrohet 562 kg drogë në mjetin që po transportohej me karrotrec/ Në kërkim katër persona

Kronika

Sekuestrohet 562 kg drogë në mjetin që po transportohej me karrotrec/ Në kërkim katër persona

Publikuar

-

Një sasi prej 562 kg lëndë narkotike e llojit kanabis është sekuestruar sot nga policia.

Mësohet se lënda narkotike e llojit kanabis është gjetur në një fuoristradë e cila po transportohej me një karrotrec.

Njoftimi i policisë:

Komisariati Policisë Kavajë
Seksioni për trafiqet dhe narkotikët
Më datë 11.04.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi S.B vjeç 35 banues në Frakull e Madhe, Fier, pasi më datë 11.04.2018, në Rrogozhinë, tek “Bishti i Zhurit”, u kap me mjetin karrotrec tip “Benz”, duke transportuar mjetin fuoristradë, ku nga kontrolli në mjetin fuoristradë u gjet e bllokua 562.3 kg. lëndë narkotike e llojit Cannabis Sattiva. Punohet për kapjen e pronarit të fuoristradrës si dhe tre shtetasve të tjerë ku për arsye hetimi nuk jepen të dhëna të tjera. Nenet 283/2 e 25 të Kodit Penal.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident në Kamëz/ Makina përplas këmbësoren, e moshuara përfundon në spital

Publikuar

-

Nga

Aksident në Kamëz/ Makina përplas këmbësoren, e moshuara përfundon në spital

Një aksident rrugor është regjistruar mbrëmjene sotme në Kamëz.

Mësohet se një automjet ka përplasur një 62 vjeçare këmbësore.

E moshuara ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, ndërsa policia po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 31.07.2021, në Kamzë, mjeti me drejtues shtetasin M. H., rreth 48 vjeç, ka përplasur këmbësoren shtetasen F. K., rreth 62 vjeçe, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  “Kanabisi në Kukës gati për tu korrur”/ Artan Hoxha nxjerr “bllof” PD: Kampionati vazhdon

LEXO EDHE:  MPB: Nuk ka raport sekret mbi kultivimin e kanabisit në Shqipëri/ Sajesa të qëllimshme

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kallëzon bashkëjetuesin për dhunë më pas ‘ndërron” mendje/ Gruaja godet me gurë policët

Publikuar

-

Nga

Kallëzon bashkëjetuesin për dhunë më pas ‘ndërron” mendje/ Gruaja godet me gurë policët

Një rast i paprecedentë ka ndodhur me një grua në Pogradec e cila ka kallëzuar bashkëjetuesin për dhunë psikologjike dhe më pas ka kundërshtuar policët.

Fillimisht, ajo pretendonte se ndaj saj ishte ushtruar dhunë dhe policët kanë shoqëruar bashkëjetuesin e saj me inicialet D.Sh.

Në komisariat, E.S, nuk ka pranuar që të ndalohej bashkëjetuesi i saj, madje duke goditur edhe me gurë policët.

Njoftimi policisë

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, filloi procedimi penal për veprën “Dhuna në familje” për shtetasin D. Sh., 28 vjeç, banues në Pogradec, pas kallëzimit të bërë nga bashkëjetuesja e tij shtetasja E. S., e cila pretendonte se D. Sh., në banesë, kishte ushtruar dhunë psikolgjike ndaj saj.

LEXO EDHE:  “Kanabisi në Kukës gati për tu korrur”/ Artan Hoxha nxjerr “bllof” PD: Kampionati vazhdon

LEXO EDHE:  Asgjësohen 3 mijë rrënjë kanabis/ Policia në kërkim të autorëve

Në momentin që punonjësit e policisë, kanë kapur dhe shoqëruar bashkëjetuesin e saj, shtetasja E. S., ka qenë duke dalë nga ambientet e Komisariatit dhe u konfliktua me punonjësit e policisë, duke i  kundërshtuar ata, me qëllim që shtetasi D. Sh., të mos ndalohej prej tyre pasi E. S., do ta tërhiqte kallëzimin e saj.

Sqarojmë opinionin publik në lidhje me një video të publikuar në disa rrjete sociale, se ndaj shtetases E. S., nuk është ushtruar dhunë fizike, por pamjet filmike të videos, përkojnë me momentin kur kjo shtetase kundërshtoi me forcë punonjësit e policisë, për të liruar bashkëjetuesin e saj, duke qëlluar edhe me sende të forta (gurë) ndaj tyre.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Video/ Përplasen makinat në Elbasan, disa të lënduar

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në aksin nacional Elbasan – Jogodinë.

Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin.

Sipasojë e aksidentit kanë mbetur të lënduar disa persona.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve.


LEXO TE PLOTE