Connect with Us

Çmendet 48-vjeçari/ Dhunon barbarisht të bijën 17 muajshe

Kronika

Çmendet 48-vjeçari/ Dhunon barbarisht të bijën 17 muajshe

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një emigrant shqiptar ka dhunuar në mënyrë barbare të bijën e tij vetëm 17-muajshe.

Mediat italiane raportojnë se ngjarja ka ndodhur në Firence, ndërsa 48-vjeçari shqiptar, i cili ka rënë në prangat e policisë, ishte në gjendje të dehur gjatë kohës që kreu aktin e rëndë.

‘ANSA.it’ shkruan se e mitura u dërgua me urgjencë në spitalin e fëmijëve në Firence, ku ndodhet në gjendje të rëndë.

Mëspohet se nga goditjet, fëmija ka marrë dy fraktura në brinjë dhe dëmtim në daullen e veshit.

LEXO EDHE:  Dhuna e anarkistëve në Athinë/Dy policë të plagosur

Mësohet se 48-vjeçari kishte qenë vetëm me të bijën në shtëpi, ndërsa alarmin për ngjarjen e dha tezja e vogëlushes, pasi e motra i kishte kërkuar që t’i kontrollonte të bijën.

Policia po vijon hetimet lidhur me ngjarjen në fjalë, ndërsa pak kohë më vonë babai u shfaq i penduar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shpërthen bombula e gazit/ Plagoset rëndë një person

Publikuar

-

Nga

Një 62-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë mbremjen e sotme sipasojë e shpërthimit të një bombule gazi.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Stajke të Vaut të Dejës ku nga pakujdesia ka marrë zjarr bombola e gazit në banesë.

Në përpjekje për të shuar zjarrin shtetasi me inicialet  F. L. 62 vjeç,  ka pësuar djegie të rënda.

LEXO EDHE:  Video/ Shqiptari i vë flakën kampit në Gjermani

LEXO EDHE:  Video/ Shqiptari i vë flakën kampit në Gjermani

Po kryhen veprimet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Dy makina digjen një ditë para përplasjes me armë/ Policia e Shkodrës fsheh ngjarjen”

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e punonjësi të policisë së shtetit, i cili denoncon një ngjarje të ndodhur në Shkodër,

Sipas policit, një ditë para përplasjes me armë që ndodhi në Shkodër, dy makinave u është vënë zjarri.

Ai sqaon se dy makinat ti “Golf” janë djegur te kinemaja në mes të natës.
Punonjësi i policisë ngre dyshime se policët mund te kenë marrë lekë për të mbajtur të fshehur ngjarjen.

“Jam brenda rradhve te policis shkoder dhe imagjinojeni vet se ku ka shku puna kur ne skena fuqi dhe detyrohena me denoncu vedin te ju. Dje u gjuajten me arm ne qender Shkodres kurse jo ma larg se nji nat perpara 2 makinave ju asht vu flaka te Kinemaja. Te lutem bani kto pytje drejtusave tpolicise Shkoder. Dy makinat golf a jane djeg te kinemaja ne mes te nates.
A ka shku policija e shkodres dhe a i kane fsheh gjurmet. A jane ne pronesi te njerzve qe japin fajde nShkoder dhe kush i ka vu zjarrin?
A e mbajten tfsheht drejtuesit e policis dhe a kane marr lekt per kyt pune? Informacjoni asht 100% i sigurt se ka pas njerz qe e kane pa skenen lajv nga ballkonet e pallatave Anonim te lutem se me hekun prej punet”, shkruhet në mesazhin e dërguar tek Berisha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident tragjik në Itali/ Humb jetën i riu shqiptar

Publikuar

-

Nga

Një i ri shqiptar ka humbur jetën tragjikisht mëngjesin e kësaj të entje në Itali.

25 vjeçari i identifikuar si Endri Zaimi ka humbur jetën pasi automjeti i tij u përplas me një kamion të tonazhit të rëndë.

I riu shqiptar, baba i dy fëmijëve ishte duke u kthyer në shtëpi pasi kishte qenë turni i natës në fabrikën ku punonte shkruajnë mediat italiane.

Policia ka nisur hetimet lidhur me rastin./CNA.al

LEXO EDHE:  U infektua nga infeksioni vdekjeprurës/ Ndërron jetë sapo kthehet në atdhe shqiptari

LEXO EDHE:  Grabitësi shqiptar i gazetares italiane dënohet me 88 muaj burg

LEXO TE PLOTE