Connect with Us

Video-Denoncimi/ Ja si i helmon Rama banorët e Byshekut

Denoncim

Video-Denoncimi/ Ja si i helmon Rama banorët e Byshekut

Publikuar

-

kryeminsitri edi rama

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon të publikojë denoncimet e qytetarëve kundër qeverisë.

Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar një video, nëpërmjet së cilës tregon sesi tymrat toksikë helmojnë banorët në fshatin e Byshekut në Elbasan.

Sipas denoncuesit, natën nuk dilet nga banesa për shkak të tymrave. Gjithashtu ai thotë se pronari i kompanisë në fjalë ka mbështetjen direkte te kryeministrit Rama.

Postimi i plotë:

Shikoni si klientela e Edvinit helmon me tymra toksike banoret e Byshekut!

LEXO EDHE:  LSI sjell faktet/ Rama kundër Trump

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

“Ja se ndosin fshatin Byshek ne zonen administrative.te Shushices te Elbasanit

Por per zonen gjith naten nuk del dot nga shpi

Gjith naten djegin lloj -lloj barnash per te zier bimet Mjeksore.i zot e di sec nxjerrin

Diten djegin dicka me te leht per tu mos u dukur. Ketu thone se kompania ka mbrojtjen direkt te kryeministrit Rama,ju lutem beje publike se nuk pyet njeri per ne!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

“Dalin fotot e llotos së hapur përballë Ministrisë së Mbrojtjes/ Policia e mbyll dy orë kur vjen kontrolli”

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar mesazhit të qytetarit dixhital, thotë se bixhozi po lulëzon.

Ndonëse qeveria i ka mbyllur të gjitha llotot dhe lojërat e fatit dhe i ka ndaluar me ligj, në mesazhin e  publikuar nga Berisha thuhet se përballë Ministrisë së Mbrojtjes është një dyqan llotosh.

Më tej, ngrihen akuzat se në momentin kur do të vijë kontrolli, policia e mbyll dyqanin për rreth dy orë.

“Edi Rama ka thënë që janë të gjitha bixhozet e mbyllura, por unë do të dërgoj disa foto që të të them ty që në policinë e Lleshajt janë të gjithë të korruptuar. Si ka mundësi që një lokal përballë me Ministrinë e Mbrojtjes është hapur me lloto dhe kompjutera dhe policia e Lleshajt në momentin që do ti vijnë për kontroll i mbyll 2 orë dhe i hap prap”, thuhet në mesazh, ndërsa ish-kryeministri ka publikuar edhe fotot e llotos së hapur./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Dy mësues humbën jetën në aksident/ Berisha dënon qëndrimin përçmues nga qeveria

Publikuar

-

Nga

Një aksident tragjik më pasojë vdekjen e dy mësuesve ka ndodhur dje në Memaliaj.

Mësuesit që humbën jetën ishin duke u kthyer nga shkolla në fshatin Krahës të Tepelenë, me një makinë tip “Benz”, por mjeti ka rënë në greminë, duke shkaktuar vdekjen e 2 prej tyre ndërsa dy të tjerë mbetën e të plagosur.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe ish kryeministri Sali Berisha, i cili teksa shpreh ngushëllimet për humbjen e tyre, denoncon dhe mungesën e transportit për arsimtarët.

“Shpreh dhimbje per vdekjen aksidentale te dy mesuesve dje ne Tepelene
Lexoni mesazhin e tij!

Duke shprehur ngushellimet me te ndjera familjareve te te dy mesuesve qe humben jeten dje ne aksident rrugor por dhe denoj me ashpersine me te madhe qendrimin perçmues qe mbahet ndaj mesuesve, nxenesve dhe sistemit arsimor ne teresi nga narkoshtetit ne Shqiperi! sb

Pershendetje I nderuar doktor!marr shkas nga ngjarja e djeshme ku humben jeten dy mesues per shkak te kesaj qeverie te babezitur ku mesuesit paguhen akoma me rritjen qe keni bere ju kur ishit ne pushtet,Zyra Arsimore duhet të mundësojë transportin e mësuesve dhe nxënësve me furgon ose autobus, por kjo çështje është lënë prej vitesh në harresë. E njëjta problematikë është në gjith të vendit, ku tenderët për transportin janë ndër aferat kurruptive kryesore të zyrave arsimore dhe institucionet heshtin përballë këtij abuzimi që sot mori 2 jetë njerëzish. Shumë mësues janë të detyruar të japin mësim në zona të thella malore larg shtëpive dhe Zyrat Arsimore i detyrojnë të shkojnë me makinat private. Fondet e parashikuara për transportin e mësuesve vidhen sistematikisht dhe hetimet nuk finalizohen asnjëherë as nga organet ligjzbatuese”,jane shume mesues qe ndyshojne vendbanimin thjesht per te perfituar transportin ne menyre te padrejte faleminderit publikoje ta marre vesh i gjith populli se ca qeverie naziste qe kemi.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Denoncimi/ “Trajtim kafshëror i punonjësve të RTSH, Gëllçi lë pa ngrohje dhe energji stacionin në Llogara”

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë për drejtorin e Përgjithshëm të Radio Televizionit Shqiptar, Thoma Gëllçin.

Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili pretendon se është punonjës i RTSH në stacionin e trasmentimit në Llogara.

Duke iu referuar denoncimit, Berisha thotë se Gëllçi ka një trajtim kafshëror ndaj punonjësve të tij, pasi deklaron se punojnë 48 orë pa ngrohje, energji dhe pa transmetim.

“Unë që po ju shkruaj jam një punonjës i RTSH në stacionin e trasmentimit në Llogara, 1500 m mbi nivelin e detit dhe temperatura këto ditë shkon – 11grad. Problemi është se qëndrojmë 48 orë në shërbim, pa ngrohje dhe pa trasmentim. Arsyeja është se drejtoria e RTSH nuk na furnizon me karburant, për energji elektrike s’bëhet fjalë fare, ka disa vite”, thuhet në mesazh.

LEXO EDHE:  Rama me qeveri teknikësh dhe ish-oficerët e Berishës/ Opozita drejt protestës

LEXO EDHE:  Dy gënjeshtrat e Edi Ramës në fundjavë

Më tej, punonjësi i RTSH deklaron se kur ankohen për kushtet në punë i përgjigjen: “Po doni qëndroni po të doni ikni se vijnë të tjerë”.

Sipas tij, kushtet në stacion janë mizerabël, ndonëse para një viti u kryen punime, për të cilat pretendon se janë bërë me njerëz të afërm të tyre që kanë vjedhur edhe fondet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE