Connect with Us

Shano shpërthen ndaj Ramës dhe Veliajt: Si po e përdorin pushtetin për të ndihmuar LGBT

Aktualitet

Shano shpërthen ndaj Ramës dhe Veliajt: Si po e përdorin pushtetin për të ndihmuar LGBT

Publikuar

-

Koordinatori i Partisë Demokratike, Dritan Shano, ka shpërthyer në akuza të drejtpërdrejta ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Teksa ka komentuar shtrirjen e aktiviteteve të LGBT edhe në shkolla, Shano është shprehur se Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj, po përdorin pushtetin për të avancuar preferencat e tyre socio-politike dhe ndihmuar në avancimin e LGBT edhe në shkolla.

“Cdo avancim i LGBT ne Shqiperi ka mbrapa mbeshtetje politike dhe qeveritare. Kryeministri dhe Kryetari i Bashkise se Tiranes mendojne se mund te perdorin pushtetin e tyre per te avancuar preferencat e tyre socio-politike duke shqyer dyert e shkollava dhe garantuar akses LGBT atje per te zhvilluar propaganden e tyre dhe manipuluar mendjen e femijeve. E gjithe kjo behet nen maskimin se po i flasim femijeve per eksperiencat personale per bullizmin. A thua se bullizmi eshte nje ekperience qe nuk i ndodh kujtdo per 1001 arsye. Qe nga bluza firmato qe ka veshur shoku, vendi i pushimeve te veres, obesiteti. Eshte njesoj sikur une qe kam bere 3 operacione te shkoj t’i flas studenteve te mjekesise per kirurgjine. Shkolla eshte vazhdim i familjes. Eshte vendi ku prinderit dorezojne femijen ne mirebesim.”, – është shprehur Shano në një intervistë të dhënë për “TeSheshi”.

LEXO EDHE:  Pazaret e pista politike/ Basha nuk sulmon Veliaj-n, ndërtojnë bashkë pallate?!

Sipas tij, “Familja eshte e shenjte. Per kete arsye dhe shkolla eshte e shenjte. E paprekshme nga asnje grup interesi ideologjik, politik apo fetar. Kjo shenjteri garantohet nga neutraliteti. Qeveritaret e sotem e kane prishur kete shenjteri, i kane prishur qetesine dhe besimin prinderve shqiptare. I kane hequr atyre garancine se ne shkolle femijet e tyre jane te sigurte dhe ne dore te edukatoreve profesionisteve. Nuk ka gje me perverse se kaq Nuk ka abuzim me te madh me pushtetin se kjo gje. Per kete arsye prinderit nuk kane se nga ku te presin. Njerezit me te cilet duhet te merren jane Drejtoret e Shkollave, Drejtorite Arsimore, Ministja e Arsimit, Kryetari i Bashkise se Tiranes dhe Kryeministri. Ta fillojne nga te duan. Duhet t’i garantojne netralitetin dhe shenjterine shkolles dhe sigurine se mendja e femijve te tyre nuk do manipulohet nga njerez me shume se edukimin kerkojne te normalizojne LGBT ne subkoshiencen e e femijeve te tyre dhe te bejne rekrutimin e femijeve te tyre si ushtare te kauzes LGBT.” /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

LEXO EDHE:  Pazaret e pista politike/ Basha nuk sulmon Veliaj-n, ndërtojnë bashkë pallate?!

LEXO EDHE:  Veliaj në Makao/CityNews zbardh mashtrimin

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

LEXO EDHE:  Pazaret e pista politike/ Basha nuk sulmon Veliaj-n, ndërtojnë bashkë pallate?!

LEXO EDHE:  Erion Veliaj paralajmëron/ Masa ndëshkuese për drejtorët e shkollave

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: