Connect with Us

Koordinatori i PD thirrje Bashës: Dil në mbrojtje të familjes, nuk mund të fitohet me vota të LGBT

Aktualitet

Koordinatori i PD thirrje Bashës: Dil në mbrojtje të familjes, nuk mund të fitohet me vota të LGBT

Publikuar

-

Koordinatori i Partisë Demokratike, Dritan Shano, ka reaguar sërish mbi debatin e ditëve të fundit lidhur me lejimin apo jo të martesave mes të njëjtës gjini.

Ai është shprehur i vendosur në ruajtjen e familjes dhe dhe vlerave të saj dhe hapur kundër LGBT. Në një intervistë dhënë për “TeSheshi” i ka bërë thirrje Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës, që ta thyejë heshtjen dhe të dalë në mbrojtje të vlerave të demokratëve e mbi të gjitha në mbrojtje të familjes. Sipas tij nuk mund të fitohen vota duke u hequr si trendi në kurriz të familjes, pasi partia e familjes do të fitojë nëse kjo do të hidhet në referendum.

“PD ka ne themelin e vlerave dhe parimeve te saj familjen, mbrojtjen e saj. Largimi nga kjo vlere dhe princip themelues do ishte degjenerues per te, si force politike qe kerkon te perfaqesoje dhe udheheqe shqiptaret. PD nuk kane ç’i duhen njerez qe nuk kane fuqi dhe vullnet te luftojne ne favor te familjes dhe vlerave tradicionale. Eshte e vertete ajo qe thoni ju, ka nje si heshtje te shurdhet. Duket sikur mendohet per te avancuar dhe ruajtur me shume karrierat personale sesa vlerat mbi te cilat eshte themeluar dhe perfaqeson PD. Mund te ndodhe qe palo-strateget politike mund te arrijne te mendojne se ambiguiteti sjell me shume vota se qartesia per ruajtjen e familjes shqiptare.”, – është shprehur Shano.

LEXO EDHE:  Lobimi rus për PD/ Reagon ish-kryeministri Berisha

Sipas tij, zgjidhja më e mirë do të ishte referendumi.

“Ne kete rast, une kam nje ide te thjeshte sesi ruhet familja nga cdokush qe i shkon goja leng per vota dhe i duket vetja trendi. Pa ndihmen e politikes. Duke iu imponuar asaj. Referendumi. Do ta zbatoj kete ide. Jam i bindur se Partia e Familjes merr me shume vota se te gjtha partite politike bashke.”, – ka vlerësuar Shano. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

LEXO EDHE:  Aleati i Ramës tregon emrat/Kush duhet ta drejtojë PD, që të fitojë zgjedhjet

LEXO EDHE:  Rinis mbledhja e Këshillit të Mandateve me praninë e mediave

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

LEXO EDHE:  Ekskluzive-Berisha “grusht” Bashës/ “Përkëdhel” Kryemadhin

LEXO EDHE:  Debati për koncesionet/ PD “ultimatum” qeverisë

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: