Connect with Us

Koordinatori i PD: Pas LGBT fshihen synime neo-marksiste që…

Aktualitet

Koordinatori i PD: Pas LGBT fshihen synime neo-marksiste që…

Publikuar

-

Para ditësh koordinatori i PD, Dritan Shano, shfaqi hapur qëndrimet e tij kundër LGBT dhe martesave të së njëjtës gjini në një emision televiziv, ku përballë kishte edhe aktivistë të këtij komuniteti.

Shano ka reaguar sërish, ku në një intervistë për “TeSheshi” është shprehur se, pas LGBT fshihen qëllime neo-marksiste me qëllim shpërbërjen e familjes.

Sipas Shanos ka vetëm aktivistë të LGBT të cilët nuk janë përfaqësues të ndonjë komuniteti. Ai tha se pas tyre janë qëllime të pastra ekonomike.

“Une mendoj se ka vetem aktiviste LGBT. Ata nuk jane perfaqesues te ndonje komuniteti, thjesht pretendojne se po veprojne ne emer te nje komuniteti hipotetik. Kjo eshte nje menyre inteligjente per te bere para. Ata duan te quhen familja dhe strategjia qe ndjekin eshte nje agresion i madh ndaj familjes tradicionale. Vetem keshtu kane arritur te perfitojne. LGBT ka si axhende politike te arrije te kete te njejtat perfitime ekonomike qe ka nje familje. Axhenda e tyre eshte per perfitim ekonomik. Asgje me shume se kaq. “, – shprehet Shano.

LEXO EDHE:  Intervista e plotë/Presidenti Nishani në Top Story: Do të rikandidoj. Jeronim Bazo shkeli ligjin

Ndërsa solli ndërmend qëllimet neo-marksiste ai tha:

“Minoriteti LGBT ne bote, vende vende ka arritur t’i marre shoqerise kete trajtim natyral te privilegjuar pa qene ne gjendje t’i ktheje shoqerise asgje ne kembim te arsyes pse keto priviligje te familjes ekzistojne ne legjislacion. Thene kete, eshte e qarte se i gjithe aktiviteti politik i LGBT zhvillohet ne nje bazament neo-marksist, synimi i te cilit gjithnje ka qene shperberja e familjes, dhe sidomos menyrat tradicionale te te folurit dhe te menduarit. Kjo do e bente individin te dobet, pa nje sistem vlerash te qendrueshme dhe lehtsisht te manipulueshem per qellime politike dhe pushteti.” /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

LEXO EDHE:  Xhafaj iku/ Tahiri flet të enjten për “armiqtë” e tij

LEXO EDHE:  Ngjarjet kriminale në Shkodër/ Artan Hoxha mesazh të fortë politikës

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

LEXO EDHE:  Xhafaj iku/ Tahiri flet të enjten për “armiqtë” e tij

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon lidhjet e Kelmend Balilit me politikën

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: