Connect with Us

FOTO+VIDEO/ Plas grushti dhe sharja mes pasagjerit dhe fatorinos

Kronika

FOTO+VIDEO/ Plas grushti dhe sharja mes pasagjerit dhe fatorinos

Publikuar

-

Vijojnë problemet në transportin urban.

Mesditën e sotme një tjetër incident është shënuar në autobusin e linjës Qendër-Kamëz, ku një pasagjer dhe fatorinoja janë përfshirë në një sherr verbal, i cili ka degjeneruar në grushte.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij sherri, por CNA.al ka siguruar foto dhe video nga përplasja. Me rritjen e temperaturave, po rriten edhe incidentet në urbane, ku mbipopullimi i tyre shkon paralel me mungesën e kondicionerëve, çka jo rrallë herë ka sjellë përplasje mes qytetarëve dhe punonjësve të transportit. Në rastin e sotëm nuk dihen ende cilat kanë qenë shkaqet e këtij incidenti.

LEXO EDHE:  Sherr mes adoleshentëve në Kamëz/ Plagosen tre 17-vjeçarë

Pak ditë më parë në autobusin e linjës Tiranë-Vorë degjeneroi në përdorimin e thikave, ku pasagjeri mbeti i plagosur ndërsa u shpallën në kërkim fatorinoja dhe kontrollori.

Për më shumë shihni videon dhe fotot e mëposhtme:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Trafiku i 613 kilogramëve drogë/ Arrestohet në Kurbin 25 vjeçari i shumëkërkuar

Publikuar

-

Nga

Vijon operacioni “Godull”.

Shkon në 3 numri i të arrestuarve në kuadër të këtij operacioni.

Në vijim të punës për lokalizimin dhe kapjen e personave të shpallur në kërkim, bazuar dhe në informacione të siguruara në rrugë operative për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, nga shërbimet e Policisë është organizuar dhe finalizuar operacioni policor “Godull “, si rezultat i të cilit u kap dhe u ndalua shtetasi: – B. Z., 25 vjeç, banues fshatin Shperdhet, Kurbin.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim në muajin mars 2020, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale ” Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

LEXO EDHE:  Skandal në Bashkinë e Tiranës/ Opozitës i hiqet e drejta e fjalës (video)

LEXO EDHE:  Bie nga lartësia/ Humb jetën një person në Tiranë

Ky shtetas në bashkëpunim me shtetasit S. Z. dhe R. S. (të cilët janë ndaluar gjatë operacionit “Godull”, ), në mars 2020, në fshatin Godull, Kurbin, kanë tentuar të trafikojnë me gomone, 613 kg lëndë narkotike cannabis sativa.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ishte nisur me 14 kilogram drogë drejt Tiranës/ Arrestohet 53 vjeçari nga Peshkopia

Publikuar

-

Nga

Vijojnë goditjet e njëpasnjëshme ndaj veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme ndaj veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative se një 53-vjeçar që merrej me shitjen e lëndëve narkotike po lëvizte me mjet nga Peshkopia në drejtim të Tiranës, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë ka zhvilluar operacionin antidrogë të koduar “Itinerari”, në kuadër të të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi:

LEXO EDHE:  Panik në Tiranë/ Apartamenti përfshihet nga flakët

LEXO EDHE:  Panik në Tiranë/ Zjarri përfshin një banesë sociale

• J. L., 53 vjeç, banues në Peshkopi.

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin me të cilin po qarkullonte ky shtetas, në vendin e quajtur “Ura e Institutit”, shërbimet e Policisë kanë gjetur rreth 14 kg lëndë të dyshuar cannabis sativa.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar lënda narkotike, automjeti dhe 2 aparate celular.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

12-vjeçarja në Ksamil denoncon njerkun/ Më ka përdhunuar prej 2 vitesh

Publikuar

-

Nga

Një e mitur ka denoncuar në policinë e Ksamilit njerkun e saj se e ka përdhunuar atë prej dy vitesh.

Vajza denoncoi se fillimisht ngacmimi seksual ka nisur me prekje dhe më pas është abuzuar seksualisht nga njerku i saj. Ngjarja ka nisur që kur vajza ishte 9 vjeçe, ndërsa abuzimi i fundit sipas vajzës nga njerku ka ndodhur më 4 janar 2021, ku dhe 12-vjeçarja mori guximin për të denoncuar rastin.

Menjëherë pas denoncimit, mësohet se policia ka arrestuar njerkun 39 vjeçar.

LEXO EDHE:  Sherr me thika në Tiranë/ Plagoset 57-vjeçari

LEXO EDHE:  Plas sherri në emision/ Ministri i Ramës kapet me ekspertin e ekonomisë

Për 39-vjeçarin gjykata vendosi ‘arrest me burg’ për akuzën e kryerjes së veprës penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”./CNA.al

LEXO TE PLOTE