Connect with Us

Berisha i vendosur: Qeveria do të rrëzohet

Aktualitet

Berisha i vendosur: Qeveria do të rrëzohet

Publikuar

-

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, është shprehur i vendosur që qeveria Rama do të rrëzohet. I ftuar në emisionin “Debati” në Channel One të gazetarit Roland Qafoku, tha ndër të tjera se situata aktuale tregon se qeveria e ke djegur mandatin e saj.

I pyetur se si do të rrëzohej kjo qeveri, tha: “Ata që vendosën flamurin e fitores në Kalimash, ashtu nuk ka vend në Shqipëri që nuk do të vendosë flamurin e saj. Opozita është e vendosur për mosbindje civile me të gjitha format. Qeveria e ka kaluar dhjetëra apo qindra herë tejkalimin e të drejtës së saj.”

Më tej ai theksoi se, “Edi Rama i ka fyer shqiptarët si kurrë ndonjëherë dhe i ka përzënë ata nga vendi si asnjëherë më parë. Sot nuk ka një njeri që merret me problemin, që nuk beson që pas ngarkesës së Durrësit është vetë Edi Rama, sepse nuk mund të lëvizë një ngarkesë e tillë pa dijenin e Kryeministrit.”

Berisha pas akuzave ndaj Ramës lidhur me drogën e kapur në Durrës, dha se ajo u kap nga “Rapiscan” e jo nga policia.

LEXO EDHE:  Mesazhi publik i Monika Kryemadhit/Rama i përgjigjet për herë të parë: Meta u çmend, unë...

“Drogën e kapi djaloshi i ndërgjegjshëm i përkushtuar i “Rapiscan”, kompani të cilën Rama u mundua medoemos ta largonte nga vendi.” /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Fitorja e PD është e sigurt”/ Berisha: Doja që zgjedhjet të mbaheshin në 20 shkurt, e ka simbolin brenda

Publikuar

-

Nga

“Fitorja e PD është e sigurt”/ Berisha: Doja që zgjedhjet të mbaheshin në 20 shkurt, e ka simbolin brenda

“Fitorja e opozitës është e sigurt. Do të arkivohet në koshin e plehrave të historisë. Shipëria do të çlirohet nga një aventurier”.

Kështu pretendon ish-kryeministri Sali Berisha. Ai tha se zgjedhjet e 25 prillit do të fitohen nga opozita e Lulzim Bashës.

Ish-kryetari i Partisë Demokratike tha në emisionin “Rubikon” se fitorja është parashikuar edhe nga sondazhet.“Sondazhet tregojnë një fitore të thellë të opozitës së bashku me LSI-në dhe partitë e tjera. Tani ky ka filluar manipulimin e listave të zgjedhësve por fatmirësisht edhe miqtë tanë, partnerët ndërkomëbtarë e kanë zbuluar se ky po ndryshon listat.

LEXO EDHE:  Shkarkimi i Metës/ Artan Hoxha publikon deklaratën e Ramës: Komandanti i Tërmetit po e ha turpin me ngjala…

LEXO EDHE:  “Kjo është e patolerueshme”/ Rama reagon pas dorëheqjes së Pjetrit

Këtu është thënë që zgjedhjet do të bëhen më 25 prill, zgjedhjet duhet të ishin më 20 shkurt, se ky do të bëjë gjithçka të mos ikë, por ky do mundet në mënyrën më të… do mjerohet shumë keq. 20 shkurti është dita e shembjes së bustit të Enver Hoxhës, e ka simbolin ajo brenda”, deklaroi Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Hakmarrja e Rrëshenit me 500 gramë tritol/ Eksperti i sigurisë: Mund të jetë vendosur në servis

Publikuar

-

Nga

Hakmarrja e Rrëshenit me 500 gramë tritol/ Eksperti i sigurisë: Mund të jetë vendosur në servis

Eksperti i sigurisë, Arjan Dyrmishi është i ftuar mbrëmjen e sote në “Real Story” ku po flitet për atentatin me tritol që iu bë 51-vjeçarit Preng Gjini mbrëmë në Tiranë.

Ndërsa mësohet se mjeti “Benz” A Class me të cilin iu bë atentati Gjinit ishte i kushëririt të tij, Fatjon Dautaj, eksperti i sigurisë shprehet se sasia e tritolit mund të jëtë vënë në servis.“Që të japë efekt eksplozivi duhet të qendrojë në një terren më të mbyllur, duket se shpërthimi ka shkuar në anën e djathtë e ka amortizuar disi efektin. Veprimi ka qenë jo thjesht demonstrativ me aq shumë sasi nuk ke shumë mundësi të jesh smart, apo preciz. Ata kanë dashur që punën ta bëjë sasia, jo cilësia. Mund të jetë marrë diku, mund të jetë vendosur në një servis tritoli. Por duhen hetime për këtë.”. tha ai./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

A është kontaktuar nga Gjykata e Hagës?/ Përgjigjet Sali Berisha

Publikuar

-

Nga

A është kontaktuar nga Gjykata e Hagës?/ Përgjigjet Sali Berisha

“A është kontaktuar nga Gjykata e Hagës?” Kjo është pyetja që i është drejtuar ish-kryeministrit Sali Berisha, teksa po fliste për çështjen e kufijve të Kosovës dhe luftën me Serbinë.

Berisha tha se më përpara ka pasur kontakte për shumë çështje me Gjykatën e Hagës

“Jo, unë jam kontaktuar për shumë gjëra kur u ngrit Gjykata sepse edhe Shqipëria edhe Kosova kanë firmosur një marëveshje me përfaqësuesit e gjykatës. Ajo marrëveshje është firmosur në të dy parlamentet. Unë kam kundërshtuar raportet e Dick Marty”, u shpreh ai në emisonin “Opinion”.Pyetjes nëse është kontaktuar kohët e fundit, Berisha iu përgjigj duke thënë jo.

LEXO EDHE:  “Kjo është e patolerueshme”/ Rama reagon pas dorëheqjes së Pjetrit

LEXO EDHE:  Mesazhi publik i Monika Kryemadhit/Rama i përgjigjet për herë të parë: Meta u çmend, unë...

“Nuk jam kontaktuar. Nuk kam asnjë gjë konkrete për asnjë rast”, theksoi ish-kryetari i PD-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE