Connect with Us

Foto/ Vendet që nuk ju lejohet të vizitoni

Life Style

Foto/ Vendet që nuk ju lejohet të vizitoni

Publikuar

-

Përkundër globalizimit që na bën të ndihemi se bota është më e hapur se kurrë, ka ende vende që janë fshehur në mister, ndonjëherë për arsye të forta.

Planeti ynë ka kaq shumë mrekulli për të eksploruar. Megjithatë, ka disa vende që janë shumë të rrezikshme, tepër të mbrojtura ose ndoshta shumë të veçanta për t’u vizituar, madje edhe për udhëtarët më të kalitur.

Këto vende janë shuar plotësisht nga bota e jashtme.

Të ndaluara për publikun, këto vende lejojnë vetëm hyrjen e të autorizuarve.

Receta e Coca-Cola Megjithëse “receta” ishte një pije e gazuar e ëmbël që u lëshua nga Kompania Coca-Cola, ekziston një shkallë literale në recetën e Coca-Cola, e cila ruhet aq shumë. Është vendi ku ruhet receta e fshehtë e Coca-Cola. Në fund të fundit, receta e coca cola është padyshim më e vlefshme se çdo recetë.

Zona 51: Lincoln County, Nevada E quajtur edhe parajsa Ranch dhe Dream Land. Ky vend thuhet të mbështesë zhvillimin dhe testimin e avionëve eksperimentale dhe sistemeve të armëve të njohur gjithashtu si Projekti i Zi. Zona 51 konsiderohet gjithashtu si një nga vendet më të mira për të gjetur një UFO!

LEXO EDHE:  FOTO/Vendet më të bukura të kapura në fotografi

Qendra e të dhënave në Google: Eemshaven, Holandë Sa here e keni pyetura veten se ku mbahen të gjitha përgjigjet e Google? Janë në qendrën e të dhënave të Google, e vendosur në Eemshaven, Holandë. Gjëja tjetër që do të pyesësh është arsyeja se pse është një nga vendet më të ndaluara për të shkuar? Mjafton të pyesni në Google, apo jo?

Fort Knox: Louisville, Kentaki Një bazë ushtarake amerikane, e cila përdorte për të strehuar lingotat e arit të Shteteve të Bashkuara. E ndërtuar në vitin 1918, ajo ishte shtëpia e Qendrës së Armatimit të Ushtrisë së SHBA dhe e Shkollës së Armatosur të Ushtrisë së SHBA për 60 vjet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

E shtrirë në shtrat vetëm me të brendshme/ Ylli i televizionit provokon ndjekësit

Publikuar

-

Nga

E shtrirë në shtrat vetëm me të brendshme/ Ylli i televizionit provokon ndjekësit

Ylli i televizionit, Lauren Goodger ka çmendur ndjekësit e saj me format tejet shpërthyese. Lauren ka provokuar meshkujt teksa pozon e shtrirë në shtrat vetëm me të brendshme.

Menjëherë pas publikimit të fotos komentuesit kanë vërshuar me komplimentat e tyre, duke nxjerrë edhe një herë në pah linjat e saj perfekte.

Kujtojmë se modelja është komentuar shumë për operacionet plastike, por duket se nuk i interesojnë shumë që shumica e ndjekësve e sulmojnë për këtë arsye.

LEXO EDHE:  Cilat janë vendet ku mund të udhëtohet pavarësisht koronës

LEXO EDHE:  Ja cilat janë vendet që nxisin krijimin e lidhjeve

 

 View this post on Instagram

 

A post shared by Lauren Goodger (@laurengoodger) on

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Komunikimi gjëja më e rëndësishme/ Këto shenja të horoskopit janë dëgjues të mirë

Publikuar

-

Nga

Luani

Duke qenë se është një nga shenjat e zjarrit, do të mendoni se i pëlqen vetëm të dëgjohet nga të tjerët, por Luani mund të jetë dhe shumë dëgjues i mirë.Në të shumtën e ratseve Luani trajtohet si udhëheqës si në shoqëri apo edhe në marrëdhënie, por di gjithashtu ti falë siguri partneres së tij dhe të jetë i qetë dhe i qëndrueshëm.

GaforrjaPër të qenë të sinqertë, Gaforrja është një nga shenjat e zodiakut më emocionuese. Ata krijojnë një lidhje shpirtërore shumë të ngushtë me njerëzit që i rrethojnë, sidomos me partnerin apo partneren e tyre.Janë shumë të ndjeshëm ndaj dhe në komunikim mundohen të jenë sa më të kujdesshëm në mënyrë që të mos e lëndojnë personin që kanë në krah.

LEXO EDHE:  Ushqimet e zakonshme që nuk do të mund të hani në disa vende të botës

LEXO EDHE:  Ushqimet e zakonshme që nuk do të mund të hani në disa vende të botës

Akrepi

Kjo shenjë e urren pritjen. Nëse doni ti tregoni diçka mos e bëni të presë shumë pasi në krahasim me shenjat e tjera për Akrepin komunikimi është shumë i rëndësishëm./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Një person hyn në shtëpinë e saj/ Këngëtarja e famshme e frikësuar: “Do ti këpusë kokën burrit tim”

Publikuar

-

Nga

Një person hyn në shtëpinë e saj/ Këngëtarja e famshme e frikësuar: “Do ti këpusë kokën burrit tim”

Këngëtarja Katy Perry është shprehur se ndihet shumë e frikësuar pasi një burrë ka hyrë në oborrin e shtëpisë së saj. Për këtë arsye ajo ka kërkuar një urdhër ndalimi për personin që e ka sulmuar dhe e ka përndjekur.

Ky urdhër është një masë sigurie për familjen e saj, bashkëshortin Oralndo Bloom, djalin e tij Flyn si dhe për vajzën e porsalindur Daisyn.Në dokumentet e gjykatës thuhet se këngëtarja ka marrë urdhrin kundër një burri të quajtur, William, i cili shkeli në pronën e saj.Katy ka treguar se personi në fjalë ka kaluar gardhin e shtëpisë së saj në Beverly Hills në 8 shtator, ndërkohë që ajo ndodhej brenda bashkë me Orlandon dhe Daisyn. “William” ka kërcënuar edhe më parë Orlandon në “Tëitter” dhe Katy ka pranuar se ndihet e rrezikuar për shkak të tij.

LEXO EDHE:  166 vende të vizituara/Ky çift po bën “namin” në media me historinë e tyre

LEXO EDHE:  S'do ta besoni/Këto foto do ju zhdukin imazhin që keni krijuar për femrat në botë

“Ëilliam ka bërë kërcënime në Tëitter duke shkruar se dëshiron t’i këpusë qafën Orlandos dhe më ka sharë mua në postime të ndryshme. Ai ka hyrë në pronën time dhe përbën një rrezik të vërtetë për të gjithë ne”, ka thënë Katy sipas dokumenteve të gjykatës.“Jam shumë e frikësuar se ai mund të ketë armë me vete. Jam e frikësuar për sigurinë time, të partnerit tim, fëmijës sim të sapolindur, familjes dhe miqve tanë”, është shprehur këngëtarja. Ky urdhër ndalimi ndaj burrit në fjalë do jetë i përkohshëm./ CNA.al

LEXO TE PLOTE