Connect with Us

Sensori i cili rregjistron ushqimin që konsumon

Life Style

Sensori i cili rregjistron ushqimin që konsumon

Publikuar

-

Zbulimi i ri nga shkencëtarët në Universitetin amerikan Medford mundëson që sensori nëpermjet rrjetit Wi-Fi të regjistrojë të gjitha ushqimet që konsumojmë brenda ditës dhe të gjejmë vlerat ushqyese në organizmin tonë.

Sensori prej 2 milimetrash është fleksibil dhe ai vendoset në dhëmbë, pa efekte anësore. Ai mund të mbledh gjithë informacionin mbi ushqimet që konsumojmë, përfshirë edhe pijet.

LEXO EDHE:  Lista- Ushqimet që duhet të shmangni në këto ditë të nxehta

Të dhënat raportohen në kohë reale dhe aty mund të shihen gjithë vlerat ushqimore dhe kimikalet.

Ai mund të programohet në atë mënyrë që të prodhojë një zë nëse ne, për shembull, kemi ngrënë tepër ëmbëlsira, ose nëse kemi pirë tepër alkool./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Habit ish konkurrentja e Përputhen/ “Dua të bëhem nënë pa baba”

Publikuar

-

Nga

Habit ish konkurrentja e Përputhen/ “Dua të bëhem nënë pa baba”

Ish konkurrentja e Përputhen 1, Ina Kollçaku i ka habitur të gjithë me deklaratën e saj.

Në një intervistë për emisionin “Ora verore”, ajo është shprehur se vazhdon të mendojë faktin se do të bëhet nënë pa baba.

Gjithashtu ajo ka zbuluar se kjo verë e ka gjetur të dashuruar dhe se po e shijon shumë këtë kohë në Livadhe.

Pjesë nga biseda:

Ronaldo Sharka: Vitin e kaluar ke folur  për faktin e të qenurit nënë, pa baba. Vazhdon ende ti qendrosh këtij mendimi?

LEXO EDHE:  Nutricionistët betohen mbi këto ushqime

LEXO EDHE:  Video-Rudina Hajdari sfidon shiun/ Vijon misionin ndaj familjeve në nevojë

Ina Kollçaku: Po, vazhdoj ta mendoj.

Ronaldo Sharka: Kur ?

Ina Kollçaku: Biologjikisht jam duke e ndjerë gjithmonë dhe më shumë. Ta premtoj ekskluzive.

Ronaldo Sharka: Je apo jo e dashuruar?

Ina Kollçaku: Unë jam gjithmonë e dashuruar.

Ronaldo Sharka: Por me një person konkret?

Ina Kollçaku: Po, Ina Kollçaku është e dashuruar. Tani jetoj në jug. Do vazhdojë vera, besoj që të jem e dashuruar në Livadh./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Kejvina vijon me pozat e nxehta/ Modelja “çmend” pushuesit me pozat e saj

Publikuar

-

Nga

Kejvina vijon me pozat e nxehta/ Modelja “çmend” pushuesit me pozat e saj

Kejvina Kthella është një nga modelet më seksi dhe të përfolura të momentit.

Bukuroshja duket se po i shijon në maksimum pushimet e saj, nga ku nuk mungojnë edhe pozat e nxehta.

E veshur me bikini ngjyrë minimaliste, Kejvina ka treguar format e saj “bombë”.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

I pëlqen të pozojë vetëm me të brendshme/ Njihuni me modelen provokuese

Publikuar

-

Nga

Caroline Zalog është një modele mjaft e njohur në rrjetet sociale. Ajo është bërë e famshme falë linjave të saj dhe fotove tërheqëse që publikon në Instagram.

Carolines i pëlqen më së shumti të pozojë me të brendshme , madje nuk nguron të dalë vetëm me to edhe në rrugë.

Për më tepër kemi përzgjedhur fotot më provokuese të saj që mund t’i shihni në galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE