Connect with Us

Ishte zhdukur prej disa ditësh/ I moshuari gjendet i mbytur në kanal

Kronika

Ishte zhdukur prej disa ditësh/ I moshuari gjendet i mbytur në kanal

Publikuar

-

Një i moshuar është gjetur i mbytur në kanal pasditen e djeshme në Bulqizë.

Mësohet se viktima është V.S, 80 vjeç, i cili prej disa ditësh ishte larguar nga banesa.

Uniformat blu bëjnë të ditur se ditën e djeshme salla operative e Komisariatit të Policisë Bulqizë, është njoftuar nga shtetasja F.S, 64 vjeçe, banuese në Bulqize, se në vendin e quajtur “Gurët e Skëndërbeut”, në kanalin e ujërave vaditës, fshati Vajkal, kishte gjetur të mbytur brenda në kanal bashkëshortin saj shtetasin V.S, 80 vjeç.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar grupi dhe Eksperti mjeko-ligjor, ku gjatë kqyrjes paraprake të trupit të viktimës nuk u konstatuan shenja dhune, apo dëmtime nga ndonjë faktor tjetër. Dyshohet se vdekja ka ardhur nga mbytja në ujë.

LEXO EDHE:  Një amerikan humb jetën nga koronavirusi/ Rritet frikshëm numri i viktimave

Shtetasi V.S, ishte i shpallur në kërkim nga Drejtoria Vendore e Policisë Dibër, për “Largim nga Banesa”, pasi, me datë 18.03.2018, është paraqitur pranë Komisariatit të Policisë Bulqizë, shtetasja F.S., ku ka bërë kallëzim se bashkëshorti i saj, shtetasi V.S., është larguar nga banesa me datë 17.03.2018 dhe nga kërkimet e bëra, nuk ishte bërë e mundur gjetja e tij.

Materialet procedurale do t’i referohen Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Dibër si ngjarje aksidentale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Tragjedia në Bulqizë/ Policia tregon detajet e ngjarjes së rëndë

Publikuar

-

Nga

Policia ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me tragjedinë në Bulqizë, ku pas shpërthimit të një bombole humbi jetën nëna me dy fëmijët.

Sipas uniformave blu, ngjarja e rëndë ka ndodhur në Ostren, ndërsa viktima është shtetasja R.T. 40 vjeçe dhe dy fëmijët e saj.

“Në Ostren, Bulqizë, është marrë informacion se në banesë janë gjetur pa shenja jete shtetasja R.T, rreth 40 vjeçe, dhe dy fëmijët e saj (vajza dhe djali), që dyshohet se janë helmuar nga bombola gazit.

LEXO EDHE:  Sulm me bombë në Turqi/ Të paktën 2 viktima

LEXO EDHE:  Fund tragjik në Bulqizë/I moshuari vetëvaret në kasollen e bagëtive

Në gjendje të rëndë shëndetësore është dhe një pjestar tjetër i familjes ku po transportohet për në spital.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes.”-thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Shpërthen bombola e gazit/ Tre të vdekur dhe një i plagosur

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthen bombola e gazit/ Humbin jetën nëna dhe dy fëmijët

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Bulqizë mesditën e sotme

Mësohet se një nënë dhe dy fëmijët e saj kanë humbur sot jetën si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit në shtëpi.

Paraprakisht raportohet se ka humbur jetën nëna rreth moshës 40 vjeç dhe dy fëmijet rreth moshës 10 vjeç.

LEXO EDHE:  Vijojnë kërkimet/ Nën rrënojat e pallatit 5 katësh, edhe 5 persona të tjerë

LEXO EDHE:  Aksident me 2 të vdekur dhe 4 të plagosur në Durrës

Nërsa, bëhet me dije se një person i plagosur është në gjendje të rëndë dhe është kërkuar ndihma e helikopterit për transportimin e tij drejt Tiranës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthen bombola e gazit/ Tre të vdekur dhe një i plagosur

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ostren të Madh, të Bulqizës, ku pas shpërthimit të një bombole gazi, raportohet se tre persona kanë humbur jetën, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur rëndë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme, ndërsa tre viktimat kanë qenë së bashku kur ka ndodhur shpërthimi.

Burimet bëjnë të ditur se personi i plagosur është në gjendje të rëndë dhe është kërkuar ndihma e helikopterit për transportimin e tij drejt Tiranës.

LEXO EDHE:  Sulm me bombë në Turqi/ Të paktën 2 viktima

LEXO EDHE:  Një amerikan humb jetën nga koronavirusi/ Rritet frikshëm numri i viktimave

Deri më tani nuk dihet identiteti i personave që kanë humbur jetën si dhe atij që është plagosur.

LEXO TE PLOTE