Connect with Us

Vasili: Rama shkatërroi ligjin e shërbimit civil dhe ju kundërvu Brukselit

Politikë

Vasili: Rama shkatërroi ligjin e shërbimit civil dhe ju kundërvu Brukselit

Publikuar

-

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka vazhduar sulmet në adresë të kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shkruan se Rama e ka shkatërruar ligjin për shërbimin civil dhe ju kundërvu Brukselit.

Vasili e ka quajtur këtë një lojë të Kryeministrit në Bruksel, ndërsa ka renduitur më poshtë dhe disa akuza të cilat, sipas tij kanë rrënuar vendin.

Statusi i plotë:  

Kryeministri luan valle çingijesh ne Bruksel.

Kryeministri u lodh duke luajtur valle çingijesh ne Bruksel.
E beri cope cope ligjin e sherbimit civil per te futur ne pune ca hiçër dhe ju kundervu brukselit.
Mijra shqiptare emigrojne per shkak te varferise qe prodhoi kryeministri,emigrojne tragjikisht edhe mijra femije nga 7 deri ne 17 vjeç.

LEXO EDHE:  Përulet Rama, thirrje studentëve/ Ngrini urën e komunikimit

Ekonomine e shkaterroi me koncesione dhe korrupsion duke i dale kunder edhe FMN.
Droga eshte ulur kembekryq edhe ne shkollat e femijve dhe po rrënon edhe kursin e euros.
Cfare i kerkon opozites per celjen e negociatave ne BE ky kryeminister.
Fajtori i vetem per veshtiresite ne kete proces te integrimit europian eshte ky kryeminister.

Skepticizmi i europianeve vjen per shkak te rezultateve shkaterrimtare dhe imazhit te rrenuar te vendit qe krijoi ky kryeminister fjaleshume e puneaspak.
Brukseli dhe vendet anetare presin rezultate dhe jo perdredhje çingijesh e qurravitje qaramane te nje kryeministri qe per fat te keq nuk e do vendin e tij. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Djali i George Soros pushime në Shqipëri/ Takohet me Ramën dhe poston foto nga Vlora

Publikuar

-

Nga

Djali i George Soros pushime në Shqipëri/ Takohet me Ramën dhe poston foto nga Vlora

Djali i George Soros, Alexander Soros është takuar sot me kryeministrin Edi Rama në jug të vendit ku  ka zgjedhur të pushojë këtë fundjavë.

Soros ka ndarë fotot në rrjetet sociale, duke e quajtur Ramën mikun e tij të mirë, ndërsa ka postuar edhe pamje nga riviera shqiptare teksa e cilëson më të bukurën në Europë.

LEXO EDHE:  Helmimi në Bulqizë/ Nikolla i kujton Bashës Gërdecin dhe mburr Ramën

 “Ishte e mrekullueshme të kthehesha në bregdetin e bukur shqiptar me mikun tim të mirë Kryeministrin shqiptar Edi Rama. Shfletoni disa fotografi të nje nga rivierave më të bukura dhe të paprishura të Evropës“, shkruan djali i Soros.

LEXO EDHE:  “Një “merr e jep” shterpë mbi lirinë e medias”/ Rama: E vërtetë që kemi rënë…

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dje gërmadhë e tërmetit, sot fituese e çmimit të arkitekturës/ Rama nxjerr pamjet nga shkolla në Durrës

Publikuar

-

Nga

Dje gërmadhë e tërmetit, sot fituese e çmimit të arkitekturës/ Rama nxjerr pamjet nga shkolla në Durrës

Shkolla “Bedrie Bebeziqi” në Durrës, është shpallur fituese e çmiimit prestigjioz ndërkombëtar të arkitekturës.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dhe fotot në rrjetet sociale ku shkruan se shkolla “Bedrie Bebeziqi” e cila dje ishte gërmadhë e tërmetit ka fituar një çmim prestigjioz në fushën e arkitekturës.

Statusi i Ramës

SHKOLLA “Bedrie Bebeziqi” dje gërrmadhë e tërmetit në Durrës, sot FITUESE E ÇMIMIT PRESTIGJOZ NDËRKOMBËTAR TË ARKITEKTURËS

LEXO EDHE:  Helmimi në Bulqizë/ Nikolla i kujton Bashës Gërdecin dhe mburr Ramën

LEXO EDHE:  Helmimi në Bulqizë/ Nikolla i kujton Bashës Gërdecin dhe mburr Ramën

“BigSEE Architecture Award 2021”

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha urdhër Xhaferrajt/ Kush nuk eshtë me mua hiqe nga whatsapp, largohen 120 vetë nga PD e Durrësit

Publikuar

-

Nga

Basha urdhër Xhaferrajt/ Kush nuk eshtë me mua hiqe nga whatsapp, largohen 120 vetë nga PD e Durrësit

Situata në Partinë Demokratike nuk duket të jetë e qetë, pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit.

Në PD e Durrësit vazhdon hemorragjia e largimit të antarëve brenda saj që nga dita kur u shpallën antarët e Këshillit Kombëtar.

Ndërkohë që një pjesë e tyre janë larguar në heshtje nuk kanë munguar ata që kanë reaguar duke akuzuar hapur Fred Xhaferrajn si zbatuesin e urdhrave të Bashës.

Po gjërat në PD e Durrësit po rrëshkasin keq saqë me ikjen e Bashës për pushime Xhaferraj nuk ka mundësi udhëzimi.

LEXO EDHE:  Opozita debat për sinjalin e mediave/ Rama Kuvendi të ketë televizionin e tij

LEXO EDHE:  Video-Luli shikon filma, e sulmon me vezë

Një nga kryetarët e larguar është shprehur se Xhaferraj për të zbatuar urdhërin e Bashës ka gjetur një mënyrë interesante. Ai ka marrë urdhër të largoj nga ëhatsappi  të gjithë ata që reagojnë,  po Fredi këtë nuk e bën vetë po mercenar.

Në PD gjithsesi ka plasur gallata me pyetjen epike: Të ka heq Fredi nga ëhatsappi apo nuk e ke sharë Bashën? Tani po nuk qe në whatsappin e Fredit je i përjashtuar nga PD!/bulevardi.com

LEXO TE PLOTE