Connect with Us

I dënuari tenton vetëvrasjen në qeli

Kronika

I dënuari tenton vetëvrasjen në qeli

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në burgun e Shën Kollit, ku një i burgosur ka tentuar t’i japë fund jetës, duke prerë damarët me brisk rroje.

Në njoftimin e policisë, thuhet se i dënuari që ka tentuar t’i japë fund jetës është një 32-vjeçar me inicialet R.H. nga Fushë Kruja, i cili është i dënuar me 21 vite heqje lirie për akuzën e “Vrasje e mbetur në tentativë”.

LEXO EDHE:  Sherr në burgun e Firenzes/ Shqiptarët përleshen me marokenët

Ai është dërguar me urgjencë në spital, ndërsa aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërsa mësohet se akti është ndërmarrë në kushte të rënduara të depresionit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksidenti me dy viktima tek ‘Xhamlliku’/ Shoferët dalin sot para gjykatës

Publikuar

-

Nga

Etjon Lazari dhe Edmond Murati, dy shoferët të cilët u përfshinë në aksidentin tragjik tre ditë më parë në kryeqytet ku humbën jetën 2 këmbësor, do të përballen sot me masën e sigurisë para gjykatës.

Pas ekspertizës së kryer në vendin e ngjarjes, Prokuroria ka kërkuar masën e sigurisë arrest me burg për të dy këta shoferë.

LEXO EDHE:  Ishte dënuar për vrasje/ Kapet me drogë 31-vjeçari

LEXO EDHE:  Takim “sekret” në burg/ Zbardhet biseda mes Nehat Kullës dhe Kujtim Gjuzit

Kujtojmë që sipasojë e aksidentit humbën jetën dy këmbësorët, Erion Balla 36-vjeç nga Rrësheni i Mirditës si dhe Hidajete Salliu, 72-vjeç banuese në Tiranë./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Pushime me dokumente të falsifikuara në hotelin me 5 yje/ Pranga shqiptarit në Itali

Publikuar

-

Nga

Një 32-vjeçar shqiptar, është vënë në prangat e policisë italiane ditën e djeshme.

Ai kishte mbërritur në një hotel me pesë yje në Forte dei Marmi për ditët e festive, duke u prezantuar në recepsion me një dokument të falsifikuar, por kjo nuk ka mjaftuar që ti shpëtojë uniformave blu.

32 vjeçari shqiptar ishte dëbuar nga shteti fqinj, pasi më herët ishte akuzuar për trafik dhe shpërndarje droge. Por nëpërmjet dokumenteve fals, kishte gjetur mënyrën për të hyrë sërish në Itali.

LEXO EDHE:  Kaos në Australi/ Të dënuarit shkatërrojnë burgun për seks me femra

LEXO EDHE:  Vritet shqiptari në burg në Greqi

Forcat e rendit e shoqëruan në aeroportin e Fiumicinos, për ta kthyer në Shqipëri. Më pas do të denoncohet në prokurori për mashtrim me gjeneralitete false ndaj forcave të rendit.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunohet dhe grabitet 80-vjeçari në Memaliaj/ Hajdutët i marrin 12 milion lekë në shtëpi

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Memaliaj, ku një i moshuar është dhunuar dhe grabitur në shtëpinë e tij.

Persona ende të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e 80-vjeçarit Hiqmet Ramadani, dhe pasi e kanë dhunuar fillimisht, më pas kanë i kanë grabitur 12 milionë lekë.

Ai është dërguar fillimisht në spitalin e Memaliajt ku ka marrë mjekim e parë dhe më pas është transportuar në spitalin Rajonal ‘Omer Nishani’, në Gjirokastër për ndihmë mjekësore më të specializuar./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Ishte dënuar për vrasje/ Kapet me drogë 31-vjeçari

LEXO EDHE:  "Edhe dy mijë ditë në burg janë pak"/ Klevis Balliu ka një mesazh për Edi Ramën

 

LEXO TE PLOTE