Përforcohen zërat se Neymar po përdor PSG-në si trampolinë drejt Realit/ Ja çfarë bëri El Khelaifi – CNA
Connect with us

Sport

Përforcohen zërat se Neymar po përdor PSG-në si trampolinë drejt Realit/ Ja çfarë bëri El Khelaifi

Publikuar

-

Neymar mungoi në ndeshjen ndaj Realit të Madridit, ndeshje e cila u humb nga skuadra e tij PSG.

Por pas kësaj ndeshje, zërat se Neymar po e përdor PSG-në si trampolinë për të kaluar tek REal Madrid, sa vijnë e forcohen. Mediat e huaje bëjnë me dije se një delegacion i Realit ka takuar nga afër babanë e Nejmarit (Nejmar Santos) për të mësuar çmimin e kartonit që ka djali i tij dhe kërkesat, mbi të gjitha ato të PSG-së.

Pas këtij lajmi, presidenti i PSG-së, Al Khelaifi, i cili dha urdhër për të gjithë drejtuesit e tjerë të klubit që të publikojnë shifrën 400 milionë euro për kartonin e sulmuesit brazilian.

Al Khelaifi tha se Nejmar do të qëndrojë në Francë dhe nuk ka asnjë shans që të largohet në fund të këtij sezoni, por gjërat kanë ndryshuar. Neymar e ka kuptuar tashmë se nga Franca nuk mund të bëhet një kampion i madhë që të mund të sfidojë Messin dhe Ronaldon, e nga ana tjetër drejtuesit e PSG-së duhet ta keni kuptuar se kampion nuk mund të bëhesh vetëm duke blerë një lojtar të madh.

LEXO EDHE:  Ylli i Realit na rrëfen një sekret/ "Kjo është arsyeja pse nuk jemi në formë"

Dëmtimi, largimi drejt Brazilit për t’u operuar dhe eliminimi i PSG-së nga Liga e Kampionëve ka bërë që palët të mendojnë se zgjidhja më e mirë është divorci. Lidhur me këtë mediet ndërkombëtare shprehen se Al Khelaifi është nisur drejt Brazilit dhe do të takojë sulmuesin brazilian, për të kuptuar qëllimin e tij për t’u larguar apo për të qëndruar në Francë. /CNA.al

Aktualitet

Ylli spanjoll shpenzoi plot 5 mijë euro me mesazhe/ Eleminoi ish të dashurën nga “Big Brother”

Publikuar

-

By

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur me futbollistin spanjoll, Jese Rodriguez, i cili na ka surprizuar të gjithë me historinë e tij, teksa në një prononcim për mediat franceze, ka zbuluar se ka shpenzuar plot 5 mijë euro me mesazhe, për të eliminuar ish-të dashurën e tij, Aurah Ruiz nga “Big Brother” në Spanjë.

Ish-ylli i Realit, PSG-së, që tani është në huazim te Stoke City, u nda me të dashurën e tij dhe për t’u hakmarrë ndaj saj, vendosi ta penalizonte duke votuar me mesazhet e që ajo të eliminohej nga spektakli VIP. Eh kështu është jeta! Kur ke aq shumë para, nuk di si t’i shpenzosh! /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Dridhet” bota e futbollit/ Ky është plani i ri i Juventusit dhe menaxherit të njohur

Publikuar

-

By

Juventusi është duke planifikuar diçka të madhe. Drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” do të takohen sot me Mino Raiolan për të diskutuar rreth shumë çështjeve. Duke nisur për kontratën e re të Moise Kean, i cili është një super talent, poashtu edhe për Paul Pogban dhe Matthijs de Ligt.

Skuadra italiane e dëshiron transferimin e mesfushorit francez në formë huazimi nga Manchester United. Ndërsa, De Ligt, super talenti i Ajaxit, ka kohë që është në radarin e tyre, mirëpo që duhet të ofrojnë 80 milionë euro.

LEXO EDHE:  Ylli i Realit na rrëfen një sekret/ "Kjo është arsyeja pse nuk jemi në formë"

Kështu, Juventus do të takohet me Raiolan për të tre lojtarët, ndërsa shpreson që t’i kompletojë marrëveshjet që në janar. Plani i bardhezinjve është që ekipi i tyre të dominojë në botën e futbollit jo vetëm për këtë sezon por në vazhdimësi, prandaj po mendohet dhe pëe të ardhmen e ekipit. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Në fundjavë ai u shënoi dy gola/ Manchester United befason me vendimin që merr për futbollistin shqiptar

Publikuar

-

By

Xherdan Shaqiri i shënoi dy gola Manchester United, teksa i dhuroi suksesin Liverpoolit duke rimarë kreun.

Por vetëm dy ditë pas asaj ndeshjeje kur Shaqiri u bë protagonist kryesor, tashmë kanë dalë zërat e parë të merkatos në lidhje me futbollistin shqiptar që luan për Zvicrën.

Sipas mediave angleze drejtuesit e klubit nga “Old Trafford” duan në skuadrën e tyre Xherdan Shaqirin mundësisht që në merkaton e janarit.

LEXO EDHE:  Ylli i Realit na rrëfen një sekret/ "Kjo është arsyeja pse nuk jemi në formë"

Megjithatë vështirë se do ta lerë të lirë Liverpooli të largohet sidomos pas dy golave të fundit ndaj Manchester United. Por një gjë është e sigurtë se Xherdan Shaqirit tashmë i është rritur vlera në merakto. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet15:18 - 18 Dhjetor, 2018

Tiranë, Paris, Budapest/ Gjysma e Europës në protesta

Në Hungari njerëzit dalin në rrugë kundër një ligji, në Shqipëri kundër tarifave të larta studentore, në Serbi kundër dhunës...

Aktualitet13:39 - 18 Dhjetor, 2018

Subvencionim / Në janar qeveria paguan 50% të tarifës së studimit

Kryeministri Edi Rama ka pohuar gjatë takimit më pedagogë dhe studentë të Universitetit Bujqësor se duke filluar nga janari qeveria...

Aktualitet22:49 - 17 Dhjetor, 2018

Tetë vende të BE-së anëtarë të KS të OKB-së, mbështesin ushtrinë e Kosovës

Tetë vende të Bashkimit Evropian, anëtare të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, i dhanë mbështetje të hënën të...

Aktualitet21:09 - 17 Dhjetor, 2018

Dokumenti/ 6 akuzat e Gjykatës Federale dhe FBI mbi mikun e Bashës

Miku i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, biznesmeni turk Ekim Alptekin është nën akuzë për mashtrim dhe Gjykata Federale...

Aktualitet17:52 - 17 Dhjetor, 2018

Lirohet Zogu i Zi/ Studentët spostojnë protestën

Studentët, që prej disa orësh kishin bllokuar rreth-rrotullimin e Zogut të Zi, janë larguar që aty për ta spostuar protestën ...

Aktualitet16:41 - 17 Dhjetor, 2018

Kompania shqiptare që po çan tregjet e rajonit dhe jo vetëm/ Drejtuesi i Jumbo shpjegon rrugëtimin drejt suksesit

Shitja e organizuar e mallrave me pakicë është një sektor që po njeh zhvillim të vazhdueshëm në rajon dhe më...

Aktualitet16:35 - 17 Dhjetor, 2018

Ndryshimet në ligjin e AMA dhe AKEP/ Organizohet forumi i parë i diskutimit

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) dhe Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), organizuan sot forumin e parë të diskutimit...

Aktualitet16:30 - 17 Dhjetor, 2018

Tarifa 100% për mallrat serbe/ Tensionohet situata BE-Kosovë

Pas refuzimit të heqjes së tarifës 100% ndaj mallrave serbe marrëdhëniet midis Bashkimit Europian dhe Kosovës janë përkeqësuar. Ky lajm...

Aktualitet16:29 - 17 Dhjetor, 2018

Manjani ‘shuplakë’ Ramës/ Plotësou kërkesat studentëve, lëri bejtet

Ish-ministri i Drejtësisë në Qeverinë Rama 1, Ylli Manjani në një postim në rrjetet sociale ka shkruar se kryeministri Edi...

Aktualitet15:40 - 17 Dhjetor, 2018

Krijimi i FA/ Këshilli i Sigurimit të OKB diskuton mbi Kosovën

Të hënën (17.12.) Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të diskutojë rezolutën 1244 për Kosovën. Arsye është letra...

Aktualitet15:35 - 17 Dhjetor, 2018

BE luftë kundër dezinformimit rus në internet

Me fushata dezinformuese, Moska dëshiron të ndikojë sistematikisht jo vetëm në SHBA, por edhe në Evropë. Tani krerët e shteteve...

Aktualitet15:08 - 17 Dhjetor, 2018

Shfaqja e hidhur në Samitin e BE-së/ Juncker turpërohet sërish

Një tjetër shfaqje e turpshme për Presidentin i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker . Gjatë hyrjes së Juncker në selinë e...

Aktualitet14:22 - 17 Dhjetor, 2018

Integrimi në BE/ Kreu i opozitës greke kërcënon Shqipërinë

Kryetari i opozitës greke, Qiriakos Micotaqis, që sipas sondazheve të zhvilluara nga mediat vendase pritet të jetë kryeministri i ardhshëm...

Aktualitet13:57 - 17 Dhjetor, 2018

Përplasjet para Kryeministrisë/ Studenti: Na qëlluan si të ishim kriminelë

Pas tensionimit të situatës para Kryeministrisë, një nga studentët ka thënë se shkak për përplasjes është bërë dhuna e policisë...

Aktualitet13:38 - 17 Dhjetor, 2018

Tensionohet situata/ Protestuesit përplasen me policinë

Është tensionuar situatata  para Kryeministrisë, ku protestuesit janë përplasur  me forcat e policisë. Një pjesë e protestuesve kanë tentuar të...

Aktualitet12:23 - 17 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët nga Shkodra mbërrijnë para Kryeministrisë

Studentët nga qyteti i Shkodrës i janë bashkuar protestës së të rinjve që ndodhen para Kryeministrisë. Të rinjtë shkodran sapo...

Aktualitet12:05 - 17 Dhjetor, 2018

Tymuese në protestë/ Studentët kërkojnë largimin e shkaktarëve

Ndërkohë që prej 14 ditësh studentët janë duke zhvilluar protesta të qeta, ditën e sotme mes turmës janë hedhur disa...

Aktualitet21:41 - 16 Dhjetor, 2018

Cavusoglu: SHBA po punon për ekstradimin e Gulenit

Ministri i jashtëm turk thotë se presidenti amerikan Donald Trump, kohët e fundit e siguroi Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan...

Aktualitet19:59 - 16 Dhjetor, 2018

Abuzoi me vajzën e bashkëshortes shqiptare/ Var veten greku

Një shtetas grek 53 vjeç ka është vetëvarur, pasi është akuzuar nga bashkëshortja 35-vjeçare se ka abuzuar ndaj vajzës së...

Aktualitet19:24 - 16 Dhjetor, 2018

Ekstradimi i Gulenit/ SHBA diskutime me Turqinë

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë komunikuar presiderntit turk...

Aktualitet19:06 - 16 Dhjetor, 2018

“Jelekët e verdhë”/ Pakësohen protestat në Francë

Prej disa javësh protestuesit me jelekë të verdhë kanë bllokuar qytetin e Parisit duke ndaluar çdo aktivitet ekoniomik dhe e...

Aktualitet18:58 - 16 Dhjetor, 2018

“Teatri” i bashkohet studentëve/ Nesër të gjithë në protestë

Aktorët, antarët e shoqërisë civile dhe qytetarët kanë nisur protestën për mbrojtjen e teatrit edhe pasditen e sotme. Në protestën...

Aktualitet18:32 - 16 Dhjetor, 2018

Akuza të forta/ Robotë rusë në operacione dezinformuese në Francë

Robotë rusë akuzohen për shkallëzimin e protestës së, jelekëve të verdhë“ në Francë. Në një kohë që qeveria i verifikon...

Aktualitet18:26 - 16 Dhjetor, 2018

Parlamenti i Kosovës mandaton ekipin për bisedimet me Serbinë

Një ditë pas vendimit për ushtrinë, Kuvendi i Kosovës miratoi rezolutë dhe mandatoi ekip negociator për bisedime me Serbinë. Ekipi...

Aktualitet18:11 - 16 Dhjetor, 2018

“T’i jepet fund këmishave të përgjakura”/ Sërish protesta në Serbi

Në Beograd sërish janë mbajtur protesta të opozitës kundër presidentit Vuçiq dhe qeverisë Brnabiq. Demonstruesit kërkojnë përfundimin e aksioneve të...

Aktualitet17:53 - 16 Dhjetor, 2018

Foto/ Ministri i Jashtëm i Maqedonisë pjesë e CIA-s?

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, mësohet të jetë agjent i CIA-s amerikane. Këtë përfundim e kanë nxjerrë mediat...

Aktualitet17:07 - 16 Dhjetor, 2018

Paralajmërimi i banorëve të Bregut të Lumit/ Çfarë do ndodhë nesër

Banorët e Bregut të Lumit që janë duke protestuar kundra projektit të Unazës së Madhe kanë paralajmëruar qeverinë se nesër...

Aktualitet16:57 - 16 Dhjetor, 2018

Protestë masive/ Zbulohet plani i studentëve për nesër

Studentët kanë paralajmëruar se ditën e nesërme do të ketë protestë masive, ku janë ftuar të marrin pjesë të gjithë...

Trending

Read previous post:
“Tronditet” Shtëpia e Bardhë/Trump shkarkon Tillerson

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, ndërkohë që vendin e tij ta zëvendësojë Mike...

Close