Connect with Us

Rrahu babain/ Arrestohet 39 vjeçari

Kronika

Rrahu babain/ Arrestohet 39 vjeçari

Publikuar

-

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:

Enkeled Samet, 39 vjeç, banues në fshatin Belorta.

Arrestimi i tij u bë pasi dyshohet se më datë 11.03.2018, ky shtetas në banesë ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj babait të tij shtetasit E.S, 66 vjeç.

LEXO EDHE:  Korrupsion në universitet/ Arrestohen tre sekserët në Elbasan

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprën penale “Dhuna në familje” parashikuar nga neni 130/a/4 të Kodit Penal./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Nisën ngjitjen në malin e Gramozit/ Shpëtohen 4 alpinistët

Publikuar

-

Nga

Policia e Kolonjës dhe banorët e zonës kanë shpëtuar 4 alpinistë, gjatë mbrëmjes së sotme.

Ata kishin lënë mjetin e tyre tip “Ford” në fshatin Starje, dhe ishin nisur për t’u ngjitur në malin e Gramozit, por falë njoftimit nga qytetarët, u ndihmuan që të mos bllokoheshin në rrugë, për shkak të kushteve të vështira atmosferike.

Pas disa orë kërkimesh, u bë i mundur lokalizimi dhe gjetja në gjendje të mirë shëndetësore e 4 alpinistëve, të cilët ishin ngjitur në majën e quajtur “Çuka e Peçit”, në lartësinë 2523 m, të malit të Gramozit dhe më pas për shkak të kushteve të vështira atmosferike, kishin hasur vështirësi gjatë kthimit.

LEXO EDHE:  Qëlloi me armë zjarri makinën e policisë/ Shpallet në kërkim 35 vjeçari

LEXO EDHE:  Kapet trafikanti i drogës/ Ekstradohet drejt Italisë

Policia ka shoqëruar 4 aplinistët, njëra prej të cilëve ishte vajzë, deri në vendin ku u akomoduan në qytetin e Ersekës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Mjegulla e dendur pushton Rinasin/ Shtyhen fluturimet

Publikuar

-

Nga

Fluturimet në aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza”, janë shtyrë për shkak të motit të keq.

Mësohet se mjegulla e dendur ka pushtuar gjithë zonën e fushës së aviacionit, gjë që ka detyruar autoritetet e aviacionit në marrjen e këtij vendimi drastik, e cila vjen si masë paraprake për të parandalimin e aksidenteve ajrore.

Nga informacionet paraprake, raportohet se mjegulla është tej normave që lejojnë ngritjen e mjeteve në fluturim.

Kujtojmë se, që prej ditës së djeshme, është vënë re që mjegulla e madhe ka pushtuar të gjithë zonën e Tiranës.

LEXO EDHE:  Prodhimi i produkteve ushqimore në kushte johigjenike/ Arrestohen përgjegjësit

LEXO EDHE:  Ndjekje si në filma/ Shkëmbim zjarri mes grabitësve dhe policisë

Ndërkohë pritet një njoftim i dytë se kur do të rifillojnë sërish fluturimet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkatërrohet banda shqiptare e “skifterëve” në Itali

Publikuar

-

Nga

Policia italiane, ka arritur të çmontojë një bandë shqiptarësh, që vepronin në zonën e Arezos.

Në pranga ka rënë një 23-vjeçar shqiptar, i cili akuzohet për grabitje banesash dhe mbajtje të palejuara të sendeve të vjedhura.

Ndaj tij, Gjykata e Firences ka lëshuar një urdhër-arrest, ndërsa i riu kishte edhe precedentë të shumta, të mëparshme, shkruajnë mediat e vendit fqinj.

I riu nga Shqipëria jetonte në shtetin italian në mënyrë të paligjshme. 23-vjeçari ishte kapur në vendin e krimit, së bashku me një moshatar.

LEXO EDHE:  Prodhimi i produkteve ushqimore në kushte johigjenike/ Arrestohen përgjegjësit

LEXO EDHE:  I ndaluari arratiset nga komisariati/ Policia fsheh ngjarjen

Ai dyshohet se ishte kreu i një organizate të tërë kriminale, që merrej me vjedhje të shtëpive.

 

LEXO TE PLOTE