Kush i firmosi dokumentet?/ Misteri me letrat e legalizimit – CNA
Connect with us

Denoncim

Kush i firmosi dokumentet?/ Misteri me letrat e legalizimit

Publikuar

-

Dila Lleshi, një qytetare nga Lezha ankohet në emisionin “Stop” se ka qenë në pritje të një përgjigjeje nga Hipoteka, përmes shërbimit postar. Në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme i thonë që ia kanë nisur dokumentet me postë, çka provohet në zyrat e postës, ku dokumentet rezultojnë të firmosura.

Denoncuesja thotë se as nuk i ka marrë dhe as nuk i ka firmosur dokumentet në fjalë. Drejtori i postës shprehet se kush e ka bërë falsifikimin do të mbajë përgjegjësi. Por punonjësi i postës, Admir Duli, që rezulton të ketë çuar dokumentacionin e Diles thotë se nuk e ka patur kurrë në dorë porosinë e Diles, ndaj dhe nuk i ka dorëzuar gjë.

Në këtë mënyrë të gjithë përgjegjësit luajnë ping-pong, ndërsa faji mbetet jetim.

“Unë quhem Dila Lleshi dhe jam banuese në qytetin e Lezhës. Në vitin 2013 sipas ligjeve që nxorri qeveria, kam çuar letrat për legalizim te ALUIZNI, i cili më dërgoi te Hipoteka. Hipoteka nga viti 2013 e deri në vitin 2017 me përvetësitë e saj m’i ndaloi e mi shiti në fillim të 2017. Atëherë shkoj t’i marr te Hipoteka, punonjësja më thotë që t’i kam dërguar letrat me postë. I them që nuk më kanë ardhur dhe më thotë që i kam firmosur. Shkoj e verifikoj dhe i them që nuk ishte shkrimi dhe firma ime. Unë pa gjetur letrat kryesore që është firmosur me emrin tim nga dikush tjetër, unë nuk pranoj letra të tjera. Si përfundim, çfarëdolloj letrash që të bëjnë, unë dua letrat e para që të di se kush ka firmosur. Për këtë ka mundësi, sepse është kaligrafia që verifikohet, prandaj ju jam drejtuar për të më ndihmuar”.

Gazetarja e emisionit “Stop” iu drejtua Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Lezhë për të pyetur nëse në regjistrin e dërgesa postare gjenden dokumentet e Dila Leshit.

LEXO EDHE:  CNA.al publikoi faktet/ “Stop” vë me shpatulla pas muri Bashën

Specialistja e Arkivës në Z.R.P.P Lezhë, Erida Marku u shpreh se dokumentet e denoncueses i janë dërguar Postës Shqiptare Lezhë më datë 18.10.2017, çka e vërtetojnë edhe me librin e dorëzimeve.

Ndaj gazetarja shkoi pranë Postës Shqiptare Lezhë, ku komunikoi me drejtorin e këtij institucioni, Erenis Çelën.

“Rezulton nga verifikimi që shpërndarësi dhe përpunuesi kanë firmosur dhe në këtë datë është firmosur nga personi ankimues, Dila Lleshi, që kjo është marrë në dorëzim nga ana e saj. Kuptohet kja ka ndodhur shumë më parë se të isha unë drejtues i këtij institucioni dhe përveç këtij dokumenti që unë disponoj, nuk kam pamje filmike që të verifikoj ka qenë a jo personi që ka tërhequr këtë zarf”.

Ai shtoi se nëse punonjësit e postës kanë abuzuar me detyrën, atëherë do të mbajnë përgjegjësi. Nuk mbeti gjë tjetër veçse të komunikohej me postierin që ka firmosur dokumentin e shpërndarjes së postës, Admir Dulin.

” Jo, jo! As që i kam patur ndonjëherë këto letra në dorë e as i kam dhënë gjë, unë personalisht jo. Zonja është në lagjen që mbuloj unë, prandaj është emri im. Unë e njoh zonjën dhe s’ka shanse që ta kem patur lëtë letër në dorë!”

Ndërsa përpunuesja e postës tha se nuk e mban mend rastin në fjalë, pasi ka kaluar shumë kohë.

Me pak fjalë gjithçka është mister, pasi faji do të mbetet jetim. /tvklan.al

Aktualitet

Skandali me tatimorët në “Fiks Fare”/ “Duam 500 mijë lekë, ta mbyllim këtë çështje”

Publikuar

-

By

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Fiks Fare” është denoncuar një skandal me inspektorët tatimorë në Tiranë.

Një video e publikuar nga ky emision tregon se inspektorët tatimorë i kërkojnë menaxherit të një lokali 50 mijë lekë të reja ryshfet, pasi e kanë kapur pa kuponë tatimorë, gjatë një kontrolli në administruar prej tij.

Në bisedën e regjistruar midis menaxherit të lokalit dhe inspektorëve tatimor, dëgjohen këta të fundit, teksa i kërkojnë 500 mijë lekë ryshfet.

“O vlla dëgjo tani unë fola me atë pronarin dhe më tha vimë brenda… vonohet 15 min. I thashë kanë ardhur këto të tatimeve dhe i thashë kshu kshu, kërkojnë 500 mijë lek (të vjetra) që mos vejnë as gjobë asgjë. Çuni të rrijë rehat në Itali të mbarojë punët ça ka me bo, ose për ndryshe të bllokohet aktiviteti i thashë. Për gjysëm ore tha hajde te shpia po marr burrin të vijë të m’i sjelli”, – ka thënë menaxheri i lokalit, inpektorëve, pasi këta të fundit i kanë kërkuar rryshfetin.

Kurse njëri prej inspektorëve dëgjohet të thotë:

“Tashi ju keni hallin, ne kemi hallin tonë ore Të kupton vllai jot, mos e vrit mendjen fare për atë punë. Po shyqyr që ramë dakord për këtë t’i mbarojmë e të ri të mendoj rehat për kokë time”.

Biseda e plotë inspektorëve tatimorë me menaxherin e lokalit

Menaxheri- O vlla dëgjo tani unë fola me atë pronarin dhe më tha vimë brenda… vonohet 15 min. I thashë kanë ardhur këto të tatimeve dhe i thashë kshu kshu, kërkojnë 500 mijë lek (të vjetra) që mos vejnë as gjobë asgjë. Çuni të rrijë rehat në Itali të mbarojë punët ça ka me bo, ose për ndryshe të bllokohet aktiviteti i thashë. Për gjysëm ore tha hajde te shpia po marr burrin të vijë të m’i sjelli.

Inspektori i tatimeve- Për gjysëm ore?

Menaxheri- Po, për gjysëm ore

Inspektori i tatimeve- O shefi hajde një sekondë. A ma llaf burri?

Menaxheri- Po llaf burri mo vlla ça muhabeti bën

Inspektori i tatimeve- Doli gjysëm fjale pastaj…

Menaxheri- Ore për gjysëm ore… po s’bëhet llaf mo vlla ça muhabeti bën

Inspektori i tatimeve- Për gjysëm ore? Sa është ora?

Menaxheri- Për gjysëm ore…

Inspektori i tatimeve- Deri në orën tre?

Menaxheri- Për gjysëm ore tha ajo hajde të marrësh 500 mijë lekshin edhe hajde të mbyllet ky muhabet

Inspektori i tatimeve- Më fal, më fal!

Menaxheri- S’ka gjë mo se ne jena punëtorë mos e rruj k… fare

Inspektori i tatimeve-Tashi ju keni hallin, ne kemi hallin tonë ore

Menaxheri- Të kupton vllai jot, mos e vrit mendjen fare për atë punë. Po shyqyr që ramë dakord për këtë t’i mbarojmë e të ri të mendoj rehat për kokë time

Inspektori i tatimeve-O vlla ajo….

Menaxheri-Mori burrin në telefon, edhe i tha kshu kshu kshu, unë i kërkova 500 mijë lekë. Për gjysëm ore tha ajo do të marr unë në telefon të vish t’i marrësh lekët. Ndaç rri këtu ndaç bëj ndonjë xhiro edhe hajde prapë më vonë ça të duash ti bëj.

Inspektori i tatimeve- Edhe mos i lini këto tavolinat pa kupon fare

Menaxheri- Po nuk bëhet llaf mor burrë

Inspektori i tatimeve- Mos bëni ashtu gabimesh
Menaxheri-Thashë pra kisha ik unë ke Partizani me hëngër bukë a më kupton, pastaj e dyta nuk ka pas tavolinë pa kupona, i ka pre të gjitha po i ka marrë era kuponat. Kuponi ke goca.

Inspektori i tatimeve- Rri se i pashë kuponat të gjitha shumë mirë që në orën 10

Menaxheri- Për zotin kena klientë, hajde nesër kemi klienta që rrinë 5 orë me një kafe se kafe lagje është kjo.

Inspektori i tatimeve- E di se rri edhe tre orë me një kafe po problemi është që është ora 2

Inspektori i tatimeve 2- Ora 14. 20

Menaxheri- Të betohem për kokë të fëmijës ka pas që në 10

Inspektori i tatimeve 2- Ore ishte bidoni me ujë plot dhe nuk e kishin mor zotëri, nuk them për ato që kanë ardhur që në orën 10 unë, them për ato që e kishin bidonin me ujë plot kishin edhe kafe. Ore nuk po flas për ata , se ashtu e pi edhe kafen vetë, po flas për ata që e kishin kafe e freskët mo zotëri

Menaxheri-Po ku e pe ti që ishte kafe e freskët mo burr?

Inspektori i tatimeve- Kafja, uji sa kishin ardh

Menaxheri- Sa ja kishte çuar çuni (kamerieri) të betohem mor burrë për Zotin mo vlla, ja kishte çuar kuponin se unë isha vetë kur e preu mor burr

Inspektori i tatimeve- Kam numrin e kuponit këtu mor burr kam edhe të orës 10 edhe 11

Menaxheri- Atëherë ka ardhur klienti o zotri, atëhere ka ardhur klienti o vlla.

Inspektori i tatimeve- Pashë tjetrën s’kishte, tjetrën s’kishte, tjetrën këtu s’kishte

Menaxheri- Ore të gjitha kanë qënë me kupon o vlla, unë e di shumë mirë

Inspektori i tatimeve- Ai u ngrit i kontrolloi të gjitha i thashë më sill një kupon

Menaxheri-T’i solli pra të gjitha, t’i solli kuponat

Inspektori i tatimeve- Ore solli një tek kafe, një tek kafe ja ku e ke. Dy tek kafe se s’kishte asnjë tavolinë ja dy tek kafe. Ja ku i ke mo dy tek kafe, ja ku i ke!

Menaxheri-Ore i ka sjellë në rregull çuni ato. Ato që kishte, në rregull iku mo iku ky muhabet.

Inspektori i tatimeve- O shok , ishte tavolina ka kafe ujë mo vlla s’ke asnjë tek kafe, një tek kafe që është prerë në dy, një. Të shkruara ë

Menaxheri-O shefi iku ky muhabet

Inspektori i tatimeve- Një sekondë një sekondë. Kjo është e orës 10 kjo s’ka ç’më duhet, kjo vetëm një tek kafe kuponi 50.

Menaxheri-Aq punë ka pasur

Inspektori i tatimeve- O vlla a e kupton në gjithë këtë lokal ishte vetëm një tek kafe kupon i prerë.

Menaxheri-Po nuk ka shanse mo vlla! Ja ku e ke edhe kuponin ke tavolina ke ky burri mo vlla, e ke në tavolinë kuponin e atij burrit. Nuk e preu mbrapa për kokë të motrës jo , mos shkoj ta pyes klientin unë tani në tavolinë, ta pyes kur ka ardhur kuponi. Nejse ky muhabet iku o vlla po diskutojmë.

LEXO EDHE:  CNA.al publikoi faktet/ “Stop” vë me shpatulla pas muri Bashën

Inspektori i tatimeve-Nuk ke pse e pyet tjetrin se ne ishim, o goca çuna, ça ishin mbrapa gocave, tavolina tjetër atje, kjo tjetra këtu, ishin 5-6 tavolina.

Inspektori i tatimeve 2- Preji se për vete i ke, se ty mund të të shkojë 150 mijë lek xhiro në ditë këtu, unë nuk po them ti pri 10 po….

Menaxheri-Po për vete, po para se me ik unë i thashë priji kuponat të gjitha këtu dhe ika ke Vila Goldi vajta hëngra një pilaf me rob shpie

Inspektori i tatimeve 2- Unë s’po them t’i presësh kokë më kokë po të paktën pri 10 hiq 2

Menaxheri-Jo mo kokë më kokë s’na kushton gjë, aq punë ka këtu mo vlla për Zotin, aq punë ka. Duam s’duam ne aq punë ka o vlla, nuk na kushton fare asgjë mos me i pre a më kupton.

Inspektori i tatimeve- Nejse gjithsesi folim prapë. Ai kuponi atje duket që këtu, më fal atë kuponin atje e kam pa 5 herë

Menaxheri-Po ngaqë me the e ka pre në orën 10, klienti ka ardhur që në 10 edhe ato atje plako

Inspektori i tatimeve-Unë atje s’ja kam pa kuponin

Menaxheri-Ore shkova për veten time i thashë, ngaqë më the ti e ke pre tani

Inspektori i tatimeve-Jo jo po them për tavolinën atje, ka thënë këtu

Menaxheri-Unë kur folëm me the ti e ka pre tani kuponin dhe prandaj i shkova, kur të ka ardhur kuponi ty o zotri, i shkova për veten time o vlla

Inspektori i tatimeve-Ik e merri dhe njëherë ato dy kuponat atje?

Menaxheri-Po o vlla shkoj i marr unë

Inspektori i tatimeve- Ik e merri, kam thënë për birrën këtu që ishte një çun tjetër

Menaxheri-Birrën e kam unë është tavolina ime ajo.

Inspektori i tatimeve-Po ti nuk ishe aty. Hajde këtu Hajde

Inspektori i tatimeve2- Mos ja shkruaj

Inspektori i tatimeve-Ja shkrujta shumë mirë, ja shkrujta mo ja shkrujta

Menaxheri-O vlla është tavolina ime ajo

Inspektori i tatimeve-Më fal po ti nuk ishe këtu mo vlla

Menaxheri-Po s’isha ta thashë ku isha shkova hëngra një pilaf mu ke d….

Inspektori i tatimeve-Po mirë s’thashë gjë unë për birrën të thashë

Menaxheri-Edhe lashë çunin këtu i thashë të iki të ha një pilaf se kisha gjithë ditën pa bukë, rri 5 min se s’ka punë , rri 5 minuta edhe të iki të hajë vllai i thashë, ndërkohë e kisha hap birrën kur erdha më thërriti ajo hajde ….

Inspektori i tatimeve 2-Ça ke kshu u mbyll çdo gjë ça ke

Menaxheri-U mbyll mo çdo gjë

Inspektori i tatimeve2-Ça ke pse e hapni kot muhabetin?

Inspektori i tatimeve-Dëgjo kishe 5 tavolina përpara 1, 2, gocën, dy çunat mbrapa jo, këto çunat se këtë s’e pamë, këto të fundit fare ky që ishte me fasho, mbrapa gocave ishte çuni tjetër. Kishin ujë sa e kishin marrë. A ishe ti prezent kur të thashë më sill kuponin e asaj tavoline?

Menaxheri-Po mo vlla po sa kisha ardh unë mo vlla.

Inspektori i tatimeve-1 shkoj ke tjetra 2, shkoj edhe ke tjetra te çifti këtu poshtë 3

Menaxheri-T’i solli pra çuni kuponat

Inspektori i tatimeve-Nuk më solli asnjë nga këto, 3 kupona më solli vetëm një kafe zotëria, një kafe më solli ja ishte numri 50.

Menaxheri-Ne mundohemi t’i japim zgjidhje këtij muhabeti ju të ikni në punë tuj, ne të rrimë në hallin tonë

Inspektori i tatimeve2 – Tani a u kry ajo punë?

Inspektori i tatimeve-Kuponin 55 e kam marrë unë, se kam marrë një kupon mo sa hyra këtu thashë të lutem më pre një kupon tatimor.Kuponin 55 e kam marrë unë, 52 ky që unë e kam marrë në orën 2, 2 e 10 min e kam marrë unë, 50 është në orën 1, që më solli çuni kafe një kafe tek, se aty ishin dy kafe një ujë edhe se ça ishte një gjë tjetër. Më solli tek kafe, nuk të gënjej ja fatura

Menaxheri-Edhe unë nuk po të gënjej ,mo, unë të them që i presim të gjitha mo se nuk na kushton gjë mo

Inspektori i tatimeve-Kurse për këtë është kuponi, e di ça s’dukesh aty përshembull, sa kafe ka marrë po që kishte kupon në tavolinë. Dukej ajo?

Menaxheri-E di pse shkova unë, ngaqë the ti sa erdhëm ne filloi çuni shpërndante kuponat, dhe prandaj i shkova klientit unë, kur të ka ardh kuponi ty o vlla?

Inspektori i tatimeve-Unë të thashë për birrën këtu të thashë edhe aty s’ke kupon, s’ke pas mo e ke çu tani

Menaxheri-Jo jo është vendi im ai, ishte birra ime

Inspektori i tatimeve-Edhe birra jote që ta kesh të qartë shërbehet me faturë tatimore, pse? Sepse ça ke marrë ke marrë me faturë çfarë del del nga fatura, supozohet, zotëria ka marrë 24 birra dhe do shkarkohen 24 birra. Fol që s’e ke marrë në market

Menaxheri-Jo s’e kam marrë market në frigorifer e mora

Inspektori i tatimeve-Ka marrë zotëria me faturë 24 birra ose nuk e di sa ka marrë

Menaxheri-Të kuptoj të kuptoj

Inspektori i tatimeve-Dhe është i detyruar të presi kuponin edhe për vete. Do t’i shkarkojë mo vlla

Inspektori i tatimeve 2 – O …. A e ke larg shpinë që të lëvizim të paktën

Menaxheri-Mu këtu te d…. e ka shpinë a t’i iki edhe njëherë ke shpia tani?

Inspektori i tatimeve 2 –Mirë ik edhe njëherë. Që mos vijë ai plaku këtu

Menaxheri-Ç’punë ka plaku këtu mo vlla

Inspektori i tatimeve- Prandaj çfarë merret me faturë shkarkohet në faturë. Edhe ti n.q.se je punonjës këtu birra nuk jepet falas vlla

Menaxheri-Normal që s’jepet falas se ai me lekë e ble se ble pa lekë

Inspektori i tatimeve-Edhe ti pret kuponin, po nuk po them gjë për atë, unë mendova se është dikush tjetër

Menaxheri-Jo mo tavolina ime është

Inspektori i tatimeve 2 –A do lëvizësh edhe njëherë?

Menaxheri-Po po lëviz unë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Video- Krim i rëndë në Vlorë/ Ja çfarë po u rrezikon jetën qytetarëve

Publikuar

-

By

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale denoncimin e një qytetari nga Vlora, për ndotjen nga mbetjet spitalore, të cilin ai e ka quajtur krim.

Sipas denoncuesit, djegia e mbetjeve në lulishten e spitalit të Vlorës është kthyer në një rrezik për shëndetin e qytetarëve.

Në denoncim thuhet më tej se institucionet përgjegjëse flenë gjumë përballë kësaj situate, ndërsa shton se drejtoresha e spitalit është një militante e përbetuar e  qeverisë.

Postimi i plotë

Nje krim tejet i rrezikshem per qytetaret e Vlores nga Leli i Kallam Deshtakut!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytatarit dixhital! sb

Pershendetje nga Vlora ”turistike” ku se bashku me mbetjet spitalore i urojme mireseardhjen cdo ”turisti ” qe kendshem merr toksinat vdekeprrurese t e nje spitali qe udhehiqt nga nje drejtuese militante e perbetuar si Brunilda Mersini . MIremengjei me pamjet skandaloze ne lulishten e spitalit Vlore ku pacientet thithin cdo mengjes helme Cfare ben drejtori i higjenes Z. Myzafer Islamaj qe duhet te japi llogari per kete katastrofe?? Mk i ngusht me Eltar Deden qe fle gjum ne kembe Vendi esht te spitali rajonal vlore..ky zjarr eshte brenda murit rrethues te spitalit tek vend grumbullimi i mbeturinave spitalore /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Denoncimi/ Kanabisi “fundos” Kryebashkiakun socialist ?

Publikuar

-

By

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh të qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon kryetarin e Bashkisë së Krujës, Artur Bushi.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha e cilësoi Bushin si baron të drogës në këtë qytet.

Ndërkohë, qytetari shkruan se malësinë e Krujës, në fshatin Bruz-Mal është mbjellë kanabis. Po ashtu ai përmendi edhe disa fise që sipas tij marrin të ardhurat nga kanabisi, ndërsa akuzoi Bushin se ky i fundit iu orfron mbrojtje.

Postimi i plotë:  

Narkokryetari Artur Bushi baron i droges ne Kruje!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Mirmengjes Doktor berisha te uroj shendet e jete te gjate.Dua te tregoj se ne malsine e Krujes fshati bruz -mal eshte e mbjelle me kanabis e gjithe zona. Dhe jane te mbrojtur nga kryetari i bashkise se Krujes Artur Bushi.sepse merr perqindjen e vet Fisi me mbiemer Krruta fisi me mbiemer Afmati fisi me mbiemer Murati fisi Belba te gjithe keta persona mbrohen nga Tur bushi…Riza Krruta eshte organizatori qe i dergon parat tek tek kryetari i bashkise..Te lutem anonim sepse keta jane grup i rrezikshem dhe na vrasin Doktor eshte informacion nje mije perqind i sigurte”/CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet08:22 - 26 Shtator, 2018

Ndryshon moti/ Mësoni sa do jenë temperaturat për sot

Moti për ditën e sotme do të mbetet me  kthjellime e kalime  të pakta vranësirash në relievet malorë. Era do të jetë...

Aktualitet08:14 - 26 Shtator, 2018

Horoskopi i ditës, 26 shtator 2018 

DASHI 21. mars – 20. prill Kjo do të jetë një javë mjaft e ngjeshur e cila do ju lejojë që...

Aktualitet23:47 - 25 Shtator, 2018

Deklarata bombë e Hoxhës/ Deputetes së PS-së i është vënë pistoleta në kokë

Gazetari Artan Hoxha gjatë intervistës në emisionin “Top Show” në Top Channel, ka lëshuar një deklaratë bombë. Hoxha i është...

Aktualitet23:35 - 25 Shtator, 2018

MIma: Paratë e vjedhura me koncesione do i kthehen shtetit

Deputeti i Partisë Demokratike, Florion Mima gjatë një interviste në emisionin “Opinion” në Tv Klan është shprehur se paratë e...

Aktualitet23:20 - 25 Shtator, 2018

Arrestimi i Safet Bajrit/ Reagon Ministri belg i Drejtësisë

Operacioni “Oaz” i cili konkludoi me arrestimin e 11 personave, mes tyre edhe Safet Bajri është komentuar nga ministri i...

Aktualitet23:20 - 25 Shtator, 2018

Historia e rrallë e yllit anglez/ “Kam në kokë 14 pllaka metalike dhe 28 vida…”

Nuk është e lehtë të asistosh në tërheqjen e lamtumirën e futbollistëve rreth të 35-ave apo më shumë, nga sporti...

Aktualitet23:16 - 25 Shtator, 2018

Hoxha jep alarmin/ Tregon pse Xhafaj po luan me dy karta

Gazetari Artan Hoxha gjatë emisionit “Top Show” në Top Channel ka lëshuar akuza të forta nga policisë, e cila është...

Aktualitet23:02 - 25 Shtator, 2018

Interi duket në rrugë të mbarë/ Fiton ndaj një rivali të fortë

Inter ka fituar 2-1 ndaj Fiorentina në “San Siro” duke ndrequr fillimin e keq të kampionatit, Pasi mori vetëm katër...

Aktualitet22:54 - 25 Shtator, 2018

Referendumi në Maqedoni/ “Propaganda për bojkot, rrezik për vendin dhe rajonin”

Zv.Kryeministri i Maqedonisë Bujar Osmani tha në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi në RTSH, se në prag të referendumit...

Aktualitet22:40 - 25 Shtator, 2018

Ditë speciale te Skënderbeu/ Trajneri dhe ylli i ekipit festojnë ditëlindjen

Ditë e veçantë kjo e sotmja në klubin e Skënderbeut. Orges Shehi ka festuar 41 vjeorin e lindjes së tij,...

Aktualitet22:30 - 25 Shtator, 2018

“Mos më bëj lojëra mua këtu”/ Fevziu debaton ashpër me ish-ministrin

Ish-ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi ka debatuar ashpër me moderatorin e emisionit “Opinion”, Blendi Fevziun. Fevziu i është drejtuar Bardhit...

Aktualitet22:25 - 25 Shtator, 2018

Shokohet Bayern Munich/ Vëllai i Mario Gotzes u bën gjëmën

Bayern Munich ka barazuar 1-1 ndaj Augsburg, në derbin e Bavarisë, duke lënë pikë, për herë të parë në këtë...

Aktualitet22:24 - 25 Shtator, 2018

Akuzat për lidhje me bandat/ Balla i përgjigjet “flakë për flakë” Bashës

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në emisionin”Top Show” ka folur për akuzat që kreydemokrati,...

Aktualitet22:20 - 25 Shtator, 2018

Thjesht e jashtëzakonshme/ Tifozët më të mirë në botë dhurojnë spektakël

Tifozeria është shpirti i një ekipi. Një pamje e pazakontë tifozerie futbolli vjen nga Maroku. Raja Casablanca arriti të sigurojë...

Aktualitet22:15 - 25 Shtator, 2018

“Shushunja politike”/ Deputeti demokrat i kundërpërgjigjet Bushkës

Ditën e sotme deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji është përplasur në distancë me deputeten e Partisë Socialisite, Klotilda Bushka,...

Aktualitet22:08 - 25 Shtator, 2018

“Shihemi në gjyq”/ Deputetja e PS-së sfidon opozitën pas akuzave për pasurinë

Pas deklaratës të deputetit të video-skandalit erotik, Ervin Salianji, në të cilën tha se bashkëshorti i deputetes së PS, Klotilda...

Aktualitet22:00 - 25 Shtator, 2018

Deklarata bombë e yllit të Milanit/ Atje luaja dy ndeshje në ditë

Frenk Kesie ka dhënë një intervistë ekskluzive për “Milan TV”. Afrikani ka folur për fillimet e karrierës, por edhe për...

Aktualitet21:51 - 25 Shtator, 2018

Dhoma Amerikane kundër Bashës/ Mos trembni investitorët

Kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Marc Crowford në një intervistë në televizionin “Ora News”, ka kërkuar që politika shqiptare,...

Aktualitet21:50 - 25 Shtator, 2018

Gjimanzet e Tiranës “pushtohen” nga lëndët narkotike

Emisioni investigativ “Stop” mbrëmjen e sotme ka sjellë në vëmendje  problemin e shitjes së drogëravce pranë gjimnazeve në Tiranë. Në...

Aktualitet21:40 - 25 Shtator, 2018

“Masakër” në Korçë/ Ja si arbitrat njollosën ndeshjen

Gjyqtarët e bëjnë “baltë” në javën e pestë. Skënderbeu-Tirana 1-1, edhe pse një ndeshje pa tifozë dhe jo me ndonjë...

Aktualitet21:32 - 25 Shtator, 2018

“Deri tani i kemi toleruar”/ Biletë urbani edhe për të miturit

Shoqata e Transportit Urban ka dhënë vendimin se edhe fëmijë do të paguajnë biletën e udhëtimit, në autobus, me të...

Aktualitet21:26 - 25 Shtator, 2018

CNA.al publikoi faktet/ “Stop” vë me shpatulla pas muri Bashën

Edhe mbrëmjen e sotme emisioni “Stop” referuar denoncimit të para disa ditëve të CNA.al ka prekur çështjen e kompanisë së...

Aktualitet21:20 - 25 Shtator, 2018

Garon për skuadrën e Shumakerit/ Piloti shqiptar rekord në Formula 4

Sezoni në Formula 4 përfundoi në mënyrën më të mirë për pilotin shqiptar nga Maqedonia, Lirim Zendeli. Djaloshi 18-vjeçar, edhe...

Aktualitet21:10 - 25 Shtator, 2018

Skandali me tatimorët në “Fiks Fare”/ “Duam 500 mijë lekë, ta mbyllim këtë çështje”

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Fiks Fare” është denoncuar një skandal me inspektorët tatimorë në Tiranë. Një video e publikuar...

Aktualitet20:59 - 25 Shtator, 2018

Mourinho e turpëron keq para shokëve Pogban/ Nuk do të jesh më…

Jose Mourinho i ka thënë Paul Pogba-s se nuk do të jetë më kapiteni i Manchester United teksa marrëdhënia mes...

Aktualitet20:59 - 25 Shtator, 2018

“Goditja e oligarkëve”/ Shehaj: Ata që kanë ç’fshehin duhet të tremben

Sekuestro e kompanive me kontrata korruptive është komentuar nga deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj i ftuar në emisionin “Top...

Aktualitet20:42 - 25 Shtator, 2018

“Lum PS-ja që të ka në opozitë ”/ Fiks Fare “masakron” Bashën

Moderatorët e emisionit “Fiks Fare” kanë ironizuar deklaratën e djeshme të kreut të opozitës Lulzim Basha, i cili nga studio...

Aktualitet20:41 - 25 Shtator, 2018

Ndodh çmenduria në Gjermani/ Ja çfarë goli shënohet në minutat e fundit të ndeshjes

Në Gjermani është shënuar një gol i çmendur. Koln ka fituar 2 me 1 ndaj Ingolstadt në ndeshjen e vlefshme...

Trending

Read previous post:
Mosdhënia e autorizimit nga Meta/ Rama: Deri tani ka bërë gjënë e duhur…

Kryeministri Edi Rama, ka komentuar veprimet e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, lidhur me qëndrimet e tij lidhur me negociatat...

Close