Connect with Us

Video-Shpejtësi në kufijtë e çmendurisë/ Shoferi i dehur nuk i bindet policisë

Kronika

Video-Shpejtësi në kufijtë e çmendurisë/ Shoferi i dehur nuk i bindet policisë

Publikuar

-

Policia Rrugore e Tiranës vijon kontrollet me Drager për të evidentuar dhe ndëshkuar ata drejtues mjetesh që drejtojnë mjetin nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur, duke u bërë burim aksidenti për veten dhe për përdoruesit e rrugës.

Ndaj, edhe në orët e para te mëngjesit te sotëm janë evidentuar drejtues mjetesh qe abuzojnë me pijen në timon. Në një njoftim në faqen zyrtare në rrjetet sociale, Policia e Shtetit bën të ditur se 14 shoferë drejtonin mjetin nën ndikimin e alkoolit. Sakaq, në video shihet se si një automjet kalon para patrullës së policisë dhe nuk i bindet urdhrit për ndalim.

“Por ka dhe drejtues mjetesh qe nen efektin e alkoolit apo ne gjendje te dehur nuk i binden urdherit te punonjesit te policise por largohen me shpjetesi pa e mrnduar se me tutje ka patrulla te tjera policie dhe perfundon ne pranga.
14 drejtues mjetesh qe drejtonin mjetin nen ndikimin e alkoolit.
4 drejtues mjetesh ne gjendje te dehur
1 drejtues mjeti ne gjendje te dehur nuk i bindet urdherit te punonjesit te policise per te ndaluar dhe largohet me shpejtesi por pas ndjekjes nga Policia Rrugore, Patrullat e Pergjithshme dhe Shqiponjat, eshte kapur dhe arrestuar ne flagrancë per disa shkelje: Neni 190/1, Neni 139/3, Neni 144/3, Neni 184/2,3, Neni 72/12, Neni 203/1, Drejtuesi i mjetit nuk i bindet shenjes se ndalimit te punonjesit te policise, nuk rregullon shpejtesine vecanerisht ne qendrat e banuara, vazhdon levizjen ndonese sinjalizimi i semaforit e ndalon ate, rezultoi nen efektin e alkolit testi i pare 0.70 mg/l testi i dyte 0.65 mg/l, me xhama te erresuar si dhe debitor me nje mase plotesuese te pashlyer.”, thuhet në njoftimin e Policisë./ CNA.al 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Arrestoi Avdylajt/ Gjyqtarit i hiqet mbrojtja e posaçme fizike

Publikuar

-

Nga

Komisioni i Mbrojtjes Fizike i ka hequr gjyqtarit Bib Ndreca mbrotjen e posaçme fizike.

Ndreca ishte në mbrojtje të posaçme që pas firmosjes së urdhër arresteve për grupin Avdylaj.
Ndërkohë ende nuk bëhen të ditura arsyet e heqjes së mbrojtjes fizike.

Ndreca ka patur dosjen e bujshme “Nr.339”, në të cilët përfshihet edhe ish kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako i cili është përgjuar duke folur me njërin prej vëllezërve Avdylaj në lidhje me procesin e votimeve në këtë zonë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidentohet fugoni i burgjeve të Drejtorisë Tiranë/ Plagoset polici

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugor ka ndodhur mengjesin e sotëm në aksin Tepelenë-Mallakastër.

Mësohet se në aksident është përfshirë fugoni i burgjeve ku për pasojë ka mbetur i plagosur një polic.

Sipas informacioneve paraprake,  fugoni i burgjeve të Drejtorisë së Tiranës u përplas me një makinë tjetër.

Ndërkohë, bëhet me dije se brenda fugonit kanë qenë edhe tre të burgosur.
Nuk dihen ende shkqet e këtij aksidenti, ndërsa autoritetet kanë mbërritur në vendngjarje për të zbardhur rrethanat e këtij aksidenti./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Bënte namin me vjedhjen e biçikletave/ Arrestohet 39-vjeçari në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë një 39-vjeçar, i dyshuar si autor i disa rasteve të vjedhjes së biçikletave.

Komisariati i Policisë Nr. 1, nisur nga shqetësimet e qytetarëve në lidhje me vjedhjet e biçikletave, të ndodhura kohët e fundit në juridiksionin e këtij Komisariati, organizoi punën dhe si rezultat u kap në flagrancë duke tentuar të vjedhë një biçikletë, shtetasi: L. Ç., 39 vjeç, banues në Shkozë, Tiranë (i dënuar më parë për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit në rrethana rënduese).

Nga tërësia e veprimeve hetimore të kryera rezulton se ky shtetas është autor edhe i dy rasteve të tjera të vjedhjeve të biçikletave, të ndodhura në juridiksionin e Komisariatit të Policisë Nr. 1.
Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan: tri biçikleta të vjedhura, praktika noteriale për shitjen e biçikletave të vjedhura; pajisje të përdorura për realizimin e vjedhjeve, si dhe pjesë biçikletash të vjedhura.
Ndërkohë, vijon puna, në bashkëpunim me Prokurorinë, për dokumentimin edhe të disa rasteve të tjera të vjedhjes së biçikletave.
Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Vjedhja, e kryer më shumë se një herë”./CNA.al

LEXO TE PLOTE