Connect with us

Denoncim

Foto-denoncim/ Rruga në kryeqytet në kushte skandaloze

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e radhës të mbërritur në adresë të tij.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, teksa publikon denoncimin me foto të një qytetari, të një rrugë në kryeqytet, e cila ndodhet në kushte të mjerueshme, Berisha shkruan:

“Tirana e Lal plehut!

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

“Rruga Halili hoxha e lali lekut nje shi i duhet e gati per rafting bohet kjo lagje publikojeni ju lutem” /CNA.al

Denoncim

Pasuri enigmatike nën sqetulla politike/ Një profil i paautorizuar i ‘gjykatësit tipik’ Artan Broci

Publikuar

-

By

Nga Erion Habilaj

Artan Broci është një emër i njohur në strukturat e drejtësisë shqiptare. Nuk është bërë i tillë nga vlerat e veçanta në fushën e jurisprundencës apo nga studimet e thelluara që mund të mendohet se ka bërë. E vërtetë, ka qenë për pak kohë, fill pas përfundimit të studimeve universitare si pedagog i jashtëm, por edhe aty nuk ka lënë ndonjë gjurmë, të cilës edhe mund t’i referohesh. Bile, pak vetë mund ta dinë se ai ka qenë dikur një mësimdhënës, e ndoshta, edhe ai vetë e ka harruar këtë fakt.

Ai është bërë i njohur pasi, fill pas përfundimit të studimeve, në vitin 1996, do të emërohet gjykatës pranë Gjykatës së rrethit gjyqësor Tiranë, ku do të qëndrojë për 14 vite radhazi.

I vendosur politikisht aty, si një shpërblim për të kaluarën e familjes së tij dhe i ndodhur në atë pozicion edhe gjatë periudhës së qeverisjes socialiste, ai do të marrë hov në postet e tij, pak vite pasi në pushtet do të rivijë Partia Demokratike, që në fakt është ajo që e ka vendosur gjithëherë në shkallët e epërme të pushtetit gjyqësor, deri sa ka arritur në pjesë të piramidës së saj.

Periudha e vegjetimit si gjykatës i zakonshëm merr fund me ardhjen në pushtet të PD-së. Emërohet menjëherë gjykatës i Apelit, në vitet 2010-2013. Hapi i parë. Hapa të tjerë do e presin.

Në vitin 2012, 14 dhjetor, ai do të emërohet anëtar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, ku, sëbashku me Gjin Gjonin, më vonë, do të përbëjnë një dyshe tejet të përfolur, si pjesë e rritjes financiare të tyre, por edhe si kundërshtarët e vendosur të reformës në Drejtësi. Ky do të jetë njëri ndër shkaqet që më pas, ambasada e Shteteve të Bashkuara e vendos atë në një “listë të zezë” të atyre funksionarëve që u ishte refuzuar viza për në Shtetet e Bashkuara, por nuk ishte e vetmja arsye.

Sikur të mos ishte e mjaftueshme kjo ngjitje pak para se Partia Demokratike të largohej nga pushteti, kur ishte e ditur se do të humbiste thellësisht, më 26.04.2013, Broci do të emërohej anëtar i Gjykatës së Lartë.

Nuk ka humbur asgjë as tani. Përmes lojës dinake të opozitës ia doli të jetë pjesë e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, KED, varianti i ri i Këshillit të lartë të Drejtësisë.

Askush nuk ka pasur kaq shumë poste në strukturat e drejtësisë, për më tepër duke mos shkëlqyer asnjëherë në fushën e tij.

Do të jetë njëri ndër shembujt më të theksuar të njëanshmërisë së përcaktimit të një gjyqtari në këtë post të lartë, pasi ai do të zgjidhej pa votat e opozitës, që kishte bojkotuar shqyrtimin dhe miratimin e kësaj kandidature. Do të zgjidhej shpejt e shpejt vetëm me 71 votat e shumicës qeverisëse. Asaj kohe, për emërimin e tij të ri, tani të dyfishtë, nuk u kërkua as konsensus e as marrëveshje. U emërua dhe pikë. Presidenti i kohës, Nishani, e nënshkroi pa hapur as sytë.

Përse PD-ja ka mbajtur këtë qëndrim ndaj një juristi, me nivel nën mesataren, që më pas do të bëhej i njohur për kundërshtimin e një Reforme jetësore dhe do të ishte objekt i refuzimit të vizës amerikane?

Nuk ka pasur asgjë të veçantë në personin e tij. Tepër i zakonshëm, ku në vend të dijes do të shtojë në peshë dhe ku vendin e një apartamenti të thjeshtë, në pak vite, do e zërë një pasuri enigmatike.

Ai është vëllai i një figure të njohur të PD-së. Më saktë, të Lëvizjes Studentore të vitit 1990, që do të bëhej më pas njëra ndër figurat më të njohura të PD-së në qytetin e Shkodrës, si përfaqësues i një brezi idealist.

Arben Broci do të vritej në 2 prill 1991, sëbashku me tre pjesëtarë të tjerë të opozitës së kohës. Ishte i pari që do të vritej dhe ishte deri diku e paralajmëruar, edhe nga vetë ai, vrasja e tij. Të katërt janë shpallur heronj të Demokracisë dhe e meritojnë këtë.

Askush nuk e di se si ka ndodhur vrasja e tyre. Sidomos e Arbenit. Një enigmë që nuk do të zgjidhet, megjithëse vitet po shkojnë. Në atë kohë, me nismën e PD-së, ende në opozitë, u ngrit një komision i posaçëm parlamentar, i drejtuar nga një deputet i njohur i saj, Emin Musliu. Rezultatet e nxjerra nga ky komision do të ishin tronditëse, sidomos përcaktimi se vrasja e Arben Brocit nuk është bërë nga një armë që disponon policia e shtetit.

Megjithëse pak muaj më pas, PD do të vinte në pushtet, ajo nuk e zgjidhi enigmën e 2 prillit, përkundrazi e pështjelloi edhe më shumë, deri sa e futi në harresën e politikës.

Interesant është fakti se sa herë që ngrihet çështja e 2 prillit, për të cilën nga vetë PD-ja është akuzuar me emër e mbiemër Azem Hajdari, aq herë ngrihet në një shkallë më të lartë të gjyqësorit Artan Broci.

E, po aq herë që pyetet ai për ngjarjen, mban të njëjtin qëndrim, të njëjtin fjalor dhe perifrazim, si të ishte një funksionar i lartë i Partisë Demokratike.

Si njeri i ligjit, në se nuk do të vishej me kaq pushtet në strukturat e drejtësisë, do të mund t’i shkonte mendja se kjo duhej hetuar, të paktën për të qetësuar shpirtin e tij.

PD-ja e kishte gjithnjë kujdes të mbante heshtjen në këtë enigmë. Ajo joshi heshtjen me një të ardhme të qetë, të pasur dhe, megjithëse herë-herë të harruar, të forcuar financiarisht. Në ditët e para të qeverisjes pluraliste, kur në Shkodër drejtonte PD-ja me Ali Spahiun, një familje e vjetër veteranësh, nga të parët në këtë rreth, u hoq nga shtëpia ku jetonin dhe në vend të tyre u dërgua familja e Brocit. Këtë shtëpi – vilë, e kanë edhe sot e kësaj dite. Ky ishte shpërblimi i parë.

Në kohën kur Artan Broci, vëllai i Heroit të Demokracisë, mbaroi studimet juridike, ishte vetëm 22 vjeçar. Pak muaj më pas, në vitin 1996, do të emërohet gjyqtar në Tiranë. Tepër i ri, pa asnjë përvojë, por tejet i besuar. Politikisht i angazhuar, gjë që vazhdon edhe tani. Të njëjtin fjalor që kishte në vitet studendeske, kur bashkë me diplomën duhej edhe alibia politike, të njëjtën përdor edhe tani.

“Kjo mazhorancë ka ushtruar presion që nga dita e parë… Kërkoja shefit tënd, kryeministër, atë … Banditët janë në parlament. Deputetë të akuzuar për vrasje janë në parlament dhe përmes tyre po hidhen poshtë ligjet…”.

Disa citime nga fjalori i tij në mbledhjet e Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

I mbështetur fort tek kahja politike që e ka ngritur deri këtu, ai nuk e ka ndjerë kurrë as përgjegjësinë dhe as drojën se po shkel mbi ligjet e shtetit shqiptar.

Rasti më tipik i tij, krahas të tjerave, do të jetë gjykimi i ish komandantit të gardës së republikës, i akuzuar për vrasjet e 21 janarit, që ishin të vërtetuara si të tilla.

Salla ku po gjykohej ish komandanti i ngjante një stalle partiake, militare dhe tejet e skajshme. Gardistë që bënin presion, që çirreshin, ligje që nuk thirreshin në ndihmë dhe, në fund, gjykatësi Broci e dërgon në Shtëpi Ndrea Prendin, duke hedhur poshtë raportin e dërguar nga FBI.

Dhe në gjyqe të tjera qëndrimi i tij ka qenë politik.

Këto e kanë ndihmuar të ngrihet në karrierën e tij, por njëkohësisht të ketë ngritje edhe gjendja e tij financiare.

Artan Broci, krahas Gjin Gjonit, është njëri ndër gjykatësit më të pasur aktualisht. Në pronësi të tij janë shtëpi banimi me sipërfaqe të mëdha, objekte të dhëna me qira, depozita të mëdha dhe të vogla, plot dhjetë të tilla, gjendje marramendëse në banka, ku vetëm nga njëra prej tyre rezultojnë mbi 205 mijë euro në një llogari bankare të gruas së tij notere.

Vetëm nga anëtarësimi në Komitetin Disiplinor të Dhomës së Avokatisë si përfaqësues i KLD-së ai merr sa paga vjetore e një punëtori të zakonshëm dhe ku është shpërblimi më i vogël i tij. Rreth 320 mijë lekë të rinj për të mos bërë asgjë. Të ardhurat nga dhënia me qira e një lokali janë 10.800 euro, por nuk ka asnjë shpjegim se si është blerë ky lokal; të ardhura nga qiraja e zyrave 840 mijë lekë të rinj, por askush nuk e di se si janë blerë zyrat.

Dy apartamente në pronësi, njëri rreth 144 metra katror dhe tjetri rreth 152 metra katror. Edhe Brocit i kanë bërë dhuratë një apartament me rreth 67 metra katror. Gjendja e llogarisë bankare të familjes së tij i kalon 15 milion lekë të rinj, ndërsa në Euro 207 mijë.

Nëse bëhet llogaria e fitimeve të tyre në vite nuk mund të realizohej as një e katërta e kësaj pasurie, pavarësisht pagës së lartë neto të bashkëshortes së tij notere, me rreth 5 milion lekë të reja në vit.

Artan Broci e ka dhënë provën e tij në shumë çështje të nxehta që kanë pasur lidhje me politikën. Ai vazhdon të jetë nën sqetullat e saj.

 

1- Një nga 28 gjyqtarët që preket nga Vettingu, në listën e verifikimit të orendive

Rreth 28, nga 68 prokurorët dhe gjyqtarët e parë, të cilët po i nënshtrohen procesit të Vettingut, nuk e kalojnë testin e justifikimit të pasurive me dokumentacion ligjor. Dosjet e verifikimit të ligjshmërisë së pasurive të 68 prokurorëve dhe gjyqtarëve janë marrë në dorëzim nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, njëri nga tre organet e Vettingut. Një prej emrave të listës është edhe gjyqtari Artan Broci. Mësohet se gjyqtari 46-vjeçar është edhe në listën e personave të drejtësisë që do u verifikohet pasuria e patundshme në terren. Ai ndodhet në numrin 52 të listës për gjyqtarët që do u verifikohen orenditë shtepiake, sendet me vlerë në flori dhe argjend, konfeksionet e shtrenjta, makinat luksoze, trojet dhe pasuri të tjera të patundshme.

2-I kthen pasuritë Fazlliçit, i akuzuar për pastrim parash

Emri i Artan Brocit do të bëhej i njohur në vitin 2009, në një prej dosjeve më të nxehta të asaj kohe. Prokuroria e Tiranës kishte nisur prej vjeshtës së vitit 2008 një hetim për pastrim parash ndaj biznesmenit serbo-boshnjak, Damir Fazlliç, i njohur ndryshe si miku i ngushtë familjar i ish-kryeministrit Sali Berisha, djalit dhe vajzës së tij dhe kreut aktual të opozitës, Lulzim Basha. Prokuroria i sekuestroi të gjitha pasuritë biznesmenit, i cili humbi betejën e parë. Çështja që mbante numrin 1419, me paditës shoqërinë “Crown Acquisition” të Fazlliç, për një pasuri të dyshuar me mbi 1,7 mln euro të qarkulluara në Qipro, ndodhej në dorën e prokurorit Dritan Rreshka, sot kryeprokuror i Tiranës. Avokati e dërgoi dosjen në Gjykatë, aty ku me short u caktua gjyqtar relator pikërisht Artan Broci. Prokuroria  kishte elementë të pastrimit të parave, por Broci më 30 prill 2009 vendosi lirimin e pasurive nga sekuestro dhe rikthimin e tyre te Fazlliç.

3- Liroi nga burgu vrasësit e 4 protestuesve më 21 janar

Më 8 shkurt 2012 ka qenë edhe prova më e vështirë e gjyqtarit Artan Broci në karrierën e tij. Dhe duket se ai vendosi të qëndronte në anën e pushtetit dhe jo drejtësisë. Me një vendim të befasishëm, Artan Broci liron nga burgu ish-kreun e Gardës, Ndrea Prendi, duke dhënë vetëm “arrest shtëpie”. Pikërisht një vit pas masakrës së 21 janarit 2011, kur në bulevardin para Kryeministrisë, Garda vrau me gjakftohtësi 4 protestues. Prendi u gjet i dyshuar për një nga vrasjet me armën pistoletë, duke i dëmtuar edhe gjilpërën armës që të mos kapej nga ekspertiza balistike. Kjo ishte goditja më e madhe që iu dha dosjes së “21 Janarit” në atë kohë dhe ajo u bë nga vëllai gjyqtar i një dëshmori të demokracisë. Pas këtij vendimi u emërua në Gjykatën e Lartë dhe KLD.

 4-Në mbrojtje të gjyqtarëve me shkelje, voton kundër në KLD

Më 30 maj 2014, u bë një nga debatet më të ashpra në Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Artan Broci spikat si një nga anëtarët e KLD-së që del kundër kërkesës së ish-ministrit të Drejtësisë, për masat e propozuara për shkarkim ndaj 4 gjyqtareve me shkelje. Broci në atë kohë i quajti publikisht propozimet e ministrit si “Propozime antikushtetuese”.

5-Pastron universitetin “Kristal” nga skandali “Bossi”

Më 30 shtator 2012, Artan Broci del në mbrojtje të universitetit “Kristal”, për diplomën false të djalit të “Lega Nord”, Umberto Bossi. Ministria e Arsimit kërkonte masa ndëshkuese për universitetin dhe hetime. Por gjyqtari Broci që kryesonte çështjen në Apel, e pushoi këtë hetim dhe i kthehu universitetit të drejtën për të nisur regjistrimet e studentëve të rinj.

6- Kundër Ligjit të Dekriminalizimit në mbledhjen e KLD

Anëtari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Artan Broci, e ka konsideruar Ligjin për Dekriminalizmin si “një tentavitë të maxhorancës për të kapur pushtetin gjyqësor në vend”. Kjo deklaratë e fortë, është bërë në mbledhjen e KLD-së, më 11 prill 2016. Gjatë kësaj mbledhjeje, Artan Broci ka debatuar me anëtaren e zgjedhur nga kuvendi, Albana Shtylla. Broci ka deklaruar se “ligji në fjalë është i papajtueshëm me Kushtetutën dhe se cenon ndarjen e pushteteve”. Në vijim ka qenë edhe një nga kundërshtarët më të fortë të Reformës në Drejtësi.

7- Pyetet në gjyqin e koleges Andrea, e akuzuar për korrupsion

Gjyqtarja e Gjykatës së Lartë, Majlinda Andrea, u gjykua me proces normal, së bashku me bashkëshortin e saj dhe 4 të pandehurit e tjerë, në dosjen e korrupsionit me 50 mijë euro për një trashëgimi trualli prej 4 ha në Butrint. Ajo u hetua dhe u gjykua në gjendje të lirë dhe më pas u dënua së bashku me të tjerët. Ngjarja u bë e bujshme në verën e vitit 2016. Gjatë procesit të zhvilluar u zbulua se vendimi në favor të një familjeje nga Saranda u dha nga Andrea dhe dy kolegët e saj, Artan Broci dhe Admir Thanza. Emri i Artan Brocit ridel edhe në këtë dosje, por ai u thirr si dëshmitar, duke thënë se nuk kishte dijeni për ryshfetin. Pak muaj më pas e mori në mbrojtje në KLD gjyqtaren Andrea, duke votuar kundër shkarkimit të saj.

8-Në listën e zezë të SHBA-ve për vizat 

Tre anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese dhe katër gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë, pjesë e sistemit të drejtësisë, u janë hequr vizat nga Ambasada Amerikane pak ditë më parë. Ata janë gjyqtarët kushtetues Vitore Tusha, Besnik Imeraj dhe Gani Dizdari. Dy të fundit në fakt janë emra të njohur së fundmi, pasi dolën në pakicë në vendimin e Gjykatës Kushtetuese, duke u shprehur kundër ligjit të Vettingut. Ndërkohë, nga Gjykata e Lartë janë të refuzuar për vizën amerikane gjyqtarja e dorëhequr Mirela Fana dhe gjyqtari Artan Broci. Lista ka rrjedhur në media, por Ambasada asnjëherë nuk e ka konfirmuar zyrtarisht.

9 – Në hallkat e reja të sistemit

Kur emri i tij është në listën e Komisionit të Vettingut për shkak të pasurisë së pajustifikueshme, Artan Broci është zgjedhur me short si anëtar dhe kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, një nga hallkat e reja të sistemit. Ky short është hedhur më 7 dhjetor 2017. Së fundmi ai ka thirrur mbledhjet më 19 dhe 20 mars të këtij viti, pra të hënën e ardhshme.

10 – Në Parlament me 71 votat e PD-LSI
Dekreti i Presidentit Bujar Nishani, i datës 26 prill 2013, i cili propozoi Artan Brocin për anëtar të Gjykatës së Lartë, kaloi në Parlament me 71 vota. PS nuk mori pjesë në shqyrtimin dhe miratimin e kësaj kandidature në komisionin e Ligjeve si dhe në Parlament. Ndërsa më 14 dhjetor 2012, katër muaj para, ai ishte zgjedhur edhe anëtar i KLD-së, që vinte nga Konferenca Gjyqësore.

Vijon…

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Denoncimi/ Të burgosurit i rrjepin në gjoba për të drejtat që u takojnë

Publikuar

-

By

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij, nga qytetarë të ndryshëm.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha shkruan: “Te burgosurit i rrjepin ne gjoba per te drejtat qe u takojne!”, ndërsa publikon denoncimin.

“Mirembrema doktor Berisha !
Do tju lutesha shume postojeni .
Jam nje familjar nga durrsi i nje te denuari ne burgun e Rrogozhines. Ai sa here qe behet per leje Juristi pa i derguar leket nuk e nxjerr njeri edhe pse i takon me ligj. Pak se po i mbajme me te hame e te pime edhe mrena nburg por edhe ate cfare ju takojne sjua japin . Kur ishte ne burgun e fushe krujes me keq akoma .
Faleminderit i nderuar doktor :
Anonim se nuk e qiten mo me leje
Te lutem postoje tek ty” /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Heqja e 20 shkurtit nga ditët përkujtimore/ Basha e propozoi më 3 mars, doktori e bllokoi sot

Publikuar

-

By

Avokati Altin Goxhaj, ka reaguar lidhur me propozimin e një grupi deputetësh të Partisë Demokratike, për heqjen e 20 shkurtit, nga ditët përkujtimore.

Nëpërmjet një postiminë rrjetet sociale, Goxhaj shprehet, “LULI ÇOI NË 3 MARS TE GRAMOZI LIGJ PËR FSHIRJEN E 20 SHKURTIT NGA DITËT PËRKUJTIMORET!
SOT E BLLOKOI DOKTORI!
E morët vesh? Para disa ditësh kur po digjej fshati, Lul Sorosi pasi u kreh mir e mirë para pasqyrës kish çuar në Parlament një ligj për të zhdukur 20 Shkurtin e rrëzimit të Enverit nga ditët përkujtimore:
Neni 2: “Neni 3 i ligjit nr. 10241, date 25.2.2010 “Per simbolet e perkujtimit te viktimave dhe te krimeve te komunizimit ne Shqiperi”, shfuqizohet. ”
Dmth ky Neni 3 duhet të shfuqizohet: “Këshilli i Ministrave shpall datën 20 shkurt, ditën e rrëzimit të bustit të ish-diktatorit Enver Hoxha në Tiranë, si “Dita e përkujtimit të viktimave dhe të krimeve të komunizmit në Shqipëri”. Përkujtimi i kësaj date bëhet në përputhje me legjislacionin në fuqi.”

Më tej ai thotë: “E mori vesh Doktori dje me email dhe e kanë tërheq sot me urgjencë!
Një këshillë për Flamur Nokën, Ed Palokën dhe Bardh Spahinë që mbetën si të dhj*rë kur e morën vesh se çfarë fshihej pas fjalëve të bukura të ligjit që u kishin thënë firmoseni se është ligj kundër komunizmit:
Herë të tjetër, kur t’ju vijë një material me 6 firmat e Gridës, Salianjit dhe Agron Shehaj të Qilit të Soros, apo Pollos, Spahos dhe Tabakut të Soros, mos e firmosni pa e lexuar se e keni mrenë ju dhe ne!” /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

AKTUALITET

Kronika12:11 - 18 March, 2018

Itali/ Emigranti shqiptar plagoset me plumb në kokë

Mustafa Hasi 66 vjeç u gjet i plagosur me një plumb në kokë në një kasolle në periferi të qytetit...

Kryesore Show Biz12:10 - 18 March, 2018

Tha në këngë “seksi si Nora e bukur si Era”, zbulohet çfarë e lidh e Noizyn me Nora Istrefin

Të dy janë këngëtarë të suksesshëm, këngët e tyre kanë miliona klikime në Youtube dhe gjithashtu janë të super komentuar...

Kryesore12:05 - 18 March, 2018

Rama-Bushati drejt Brukselit/ Ja çfarë pritet me negociatat…

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Jashtëm Ditmir Bushati do të udhëtojnë më 20 mars drejt Brukselit, ku do të...

Kryesore Show Biz11:53 - 18 March, 2018

Adelina Ismaili përlotet në emision: Mezi po pres të iki që këtu

Këngëtarja Adelina Ismaili i është përkushtuar prej kohësh djalit të saj të vogël Uliks, ndërsa jeton në një histori të...

Kronika11:50 - 18 March, 2018

Goditën punonjësin e OSHEE/ Në pranga 27 vjeçari, një tjetër shpallet në kërkim

Policia e Lushnjës, ka vënë në pranga një shtetas dhe ka shpallur në kërkim një tjetër, nën akuzën se kanë...

Kronika11:44 - 18 March, 2018

Shqipëria nën pushtetin e rreshjeve. Ja cilat janë zonat më të rrezikuara nga përmbytjet

Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se sot gjatë gjithë ditës priten reshje në të gjithë territorin. Në qarqet Shkodër...

Kryesore Show Biz11:40 - 18 March, 2018

Aktori i portokallisë ironizon Albano Bogdon: Të paktën ne nuk kurohemi tek 5-a

Aktori i humorit Rezart Veleshnja ka qenë i ftuar në emisionin “Pop Culture” disa ditë më parë ku është pyetur...

Kronika11:33 - 18 March, 2018

I vodhi veglat e punës bashkëfshatarit/ Arrestohet-40 vjeçari

Policia e Lushnjës, ka vënë në pranga një shtetas, nën akuzën e vjedhjes. Nga të dhënat të bëra të ditura...

Life Style11:33 - 18 March, 2018

Çfarë i ndodh trupit kur rri ulur për 8 orë në ditë

Nëse është një ditë e gjatë në zyrë, një mbrëmje të ulur para TV apo orë të kaluara duke luajtur...

Kuriozitete11:33 - 18 March, 2018

Majmuni i ul bluzen turistes dhe i nxjerr gjoksin jashtë (VIDEO)

Ky majmun kurioz i ka zbuluar gjoksin një turisteje, kur i tërhoqi bluzen. Brittany Bowman po udhëtonte me shokët e...

Aktualitet11:31 - 18 March, 2018

Korrupsioni në administratë/ Ngrihen strukturat për infiltrimin e spiunëve

Qeveria ka filluar infiltrimin e spiunëve në administratë për të zbuluar aferat e korrupsionit. Sipas informacioneve, të gjitha ministritë kanë...

Kryesore Show Biz11:25 - 18 March, 2018

Fansi ofendon keq Besin, ai e degjeneron komplet/Ja biseda

Aktori i humorit Bes kallaku është i njohur për batutat në ekran dhe jashtë tij. Sensin e tij të humorit...

Kryesore Show Biz11:23 - 18 March, 2018

Albërie Hadërgjonaj i çmend të gjithë/Shfaqet me të brendshme të kuqe

Albërie Hadërgjonaj është një nga këngëtaret më të pëlqyera të publikut. Prej vitesh në skenë, Albëria njihet për format e...

Kronika11:21 - 18 March, 2018

U akuzuan për vjedhje/ Në pranga 2 shtetas

Policia e Fierit ka vënë në pranga dy shtetas, nën akuzën e vjedhjes. Policia bën me dije se të arrestuarit...

Kryesore Show Biz11:10 - 18 March, 2018

‘Më the edhe 1 herë s’je normal t’u çova’, aktori shqiptar nxehet me moderatorin në emision

Në puntatën e radhës të emisionit “Një kat më lart” ishte i ftuar ditën e sotme Visjan Ukcenaj, aktori që...

Kryesore11:06 - 18 March, 2018

Të konfirmuar zyrtarisht nga Rama/ Zbulohen kandidatët për bashkitë kryesore

Partia Socialiste ka “ndezur motorët” e fushatës për zgjedhjet lokale të vitit të ardhshëm. Edi Rama mësohet, se ka zhvilluar...

Kryesore11:03 - 18 March, 2018

Sekretarja e PD tregon se kush e shkatërroi AND-në e partisë

Pas konferencës për shtyp të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën e djeshme ka reaguar anëtarja e kryesisë, njëkohësisht...

Kronika10:54 - 18 March, 2018

Rrihen me sende të forta/ Xhaxha e nip në pranga

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga dy persona, pasi dyshohen se pas një konflikti për motive të dobëta pronësie...

Kryesore Show Biz10:53 - 18 March, 2018

Është single apo jo? Modelja seksi tregon më në fund statusin e saj

Modelja shqiptare Xhesika Berberi e ka pranuar publikisht statusin e saj aktual, nëse është e dashuruar, në një lidhje apo...

Kryesore Show Biz10:37 - 18 March, 2018

Vëllai kritikon publikisht Ilda Bejlerin: Është e bukur por…

Ilda Bejleri është një nga moderatoret  më të komentuara së fundi në ekranin shqiptar. Por e famshme në familjen e saj...

Aktualitet10:36 - 18 March, 2018

Vetingu/ Hapen dosjet e masave disiplinore për gjyqtarët dhe prokurorët

Procesi i vetingut ka filluar të ngjallë ankth në radhët e gjyqtarëve dhe të prokurorëve. Për anëtarët e Gjykatës së...

Kryesore Show Biz10:23 - 18 March, 2018

Elvana Gjata ndryshon “look”! Si duket tani (FOTO)

Elvana Gjata ka qenë mjaft aktive në rrjetet sociale, pasi ka bërë postime të shumta. Por deri më tani Elvana...

Kryesore Show Biz10:10 - 18 March, 2018

Sherri me Albi Nakon. Graciano tregon për herë të parë pse braktisi TV Klan!

Pak ditë më parë në media ka qarkulluar lajmi i largimit të balerinit Graciano Tagani nga trupa e baletit Albi...

Kryesore Show Biz10:07 - 18 March, 2018

Pse Eni Çobani përshëndet emigrantët? Ja çfarë thotë ajo

Në programin e fundjavës “Një kat më lart” moderatori Ermal Peçi mirëpriti juristen Eni Çobani. Pjesa e saj “Shihemi në...

Kronika10:02 - 18 March, 2018

Skandali i pronave/ Frrokaj e 12 zyrtarët nesër para Gjykatës

Kreu i Bashkisë së Lezhës Fran Frrokaj dhe 12 të arrestuarit e tjerë, nën akuzën e tjetërsimit të pronave në...

Kronika09:55 - 18 March, 2018

Vodhi 3 milionë lekë në banesë/ Në pranga autori

Policia e Beratit, ka vënë në pranga një person i dyshuar si grabitës, i 3 milionë lekëve në një banesë....

Kryesore Show Biz09:53 - 18 March, 2018

Këngëtarja shqiptare kundër Këngës Magjike: “Atje nuk do të marr pjesë kurrë!”

Festivalet në Shqipëri janë të paktë dhe janë ndoshta, mënyra më e mirë për të promovuar artistët dhe punën e...

Kronika09:42 - 18 March, 2018

Trafikonin qenie njerëzore në SHBA/ Ja drejtuesit e grupeve kriminale (emrat)

Operacioni i shtrirë në disa qytete të vendit dhe disa shtete të Evropës, ka përfunduar me arrestimin e 39 personave,...

Trending

LAJM I REKOMANDUAR:
Foto/ Mashkulli që vesh taka për të…

Australiani Ashley Maxëell-Lam ka gjetur një mënyrë të re për të pasu besim te vetja, duke veshur taka. Maxëell-Lam është...

Close