Denoncimi/ Vijon “terrori” ndaj mësuesve me mbi 30 vite eksperiencë – CNA
Connect with us

Aktualitet

Denoncimi/ Vijon “terrori” ndaj mësuesve me mbi 30 vite eksperiencë

Publikuar

-

Ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij, ish-kryeministri Sali Berisha.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetareje, e cila shprehet se ndonëse ka 35 vite eksperiencë pune, qeveria kërkon që t’i largojë nga detyra.

Postimi i Berishës:

Vazhdon terrori i narkoshtetit dhe ndrikull Nikolles ndaj arsimtareve me mbi 30 vjet eksperience!

Lexoni mesazhin e arsimtares dixhitale. sb

“Pershendetje doktor!
Me kete sms dia te mbetem anonim dhe jam e sigurt se ju do ta beni kete.
Jam mesuese e diplomuar ne 1983ne ILPGjirokaster .Ne rjetet sociale po shohim se ne duan te na largojne sic duket me ndonje vkm.Ata diplomen tone duan ta bejne te barazvlefshme me bacelorin sot me duket pa sensKam 35 vite pune ashtu si shume kolege te mite dhe kemi kontrbuar ne arsimin shqiptar dhe te hodhemi poshte si lecke apo limon i shtrydhur ne nuk e meritojme
Ju lutem na ndihmoni
Edhe njehere dua te mbetem anonim
Naten e mire” /CNA.al

Aktualitet

Studentët vijojnë protestat/ Bllokohet kryqëzimi te “9-katëshet

Publikuar

-

By

Studentët vijojnë t’i qëndrojnë stoik vendimit të tyre për të vijuar protestat deri në plotësimin e të gjitha pikave të kërkesës së tyre, drejtuar qeverisë.

Protesta studentore sot hyn në ditën e saj të 16-të dhe ashtu si çdo ditë ata kanë vendosur që edhe sot të bojkotojnë mësimin, ndërsa në orën 10:00 janë mbledhur tek korpusi  universitar.

Studentët zhvilluan më herët një tryezë diskutimi, ku morën edhe vendimin për ecurinë e aksionit të tyre. Njoftimet janë bërë në rrjetet sociale duke vendosur hashtagun “Rama nuk je i mirëpritur”.

LEXO EDHE:  Akuza Geoffrey Rush; Aktorja Stone e denoncon për ngacmime seksuale

Studentët e fakultetit të Shkencave Sociale dhe ato të Natyrës pasi janë mbledhur tek shkollat e tyre, kanë nisur marshimin drejt Kryeministrisë dhe ndërkohë kanë bllokuar për disa minuta kryqëzimin te ‘9 Katëshet’.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Akuzat ndaj deputetit socialist/ Gjykata pushon padinë e FSHF-së

Publikuar

-

By

Gjykata e Tiranës ka pushuar gjykimin per padinë që FSHF dhe presidenti i saj, Armand Duka, kishin hapur për akuzën e shpifjes ndaj deputetit të PS, Erjon Braçe.

Pushimi i gjykimit është bërë me motivacionin për mosparaqitje në gjyq të palës paditëse, pra FSHF dhe Dukës.

Duka e ka paditur Braçen për shpifje dhe dëmtim të imazhit. Në fokus të kësaj padie ishin deklaratat që deputeti Braçe ka publikuar në profilin e tij në rrjete sociale kundër presidentit të Federatës Duka, të cilin midis të tjerave e akuzonte edhe për mospagim të detyrimeve. Në padi janë regjistruar edhe thënie të tilla si “llum i shoqërisë” që Braçe ua dedikonte drejtuesve të federatës.

LEXO EDHE:  “Stop” publikon skandalin/ 100 Euro për të kaluar në doganën e Morinës

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Aksidenti i rëndë në Korçë/ Zbardhen të tjerë detaje, identiteti i viktimës

Publikuar

-

By

Policia ka zbardhur të tjera detaje në lidhje me aksidentin e rëndë, i cili ndodhi paraditen e sotme në aksin rrugor Miras-Arrëz.

Burime zyrtare nga policia bëjnë të ditur se rreth orës 09:30, mjeti tip “Range-Rover” me targë AA 112 CA, me drejtues shtetasin Ç.H, banues në Miras, është batuar në rrugë dhe për pasojë, ka humbur jetën një pasagjere në mjet shtetasja L.D, 48 vjeçe, banuese në Miras.

LEXO EDHE:  Denoncim/ Nikolla terrorizon mësuesit, njëri hidhet nga kangjellat e shkollës

Në mjet mësohet se udhëtonin 7 persona, por sipas uniformave blu drejtuesi i mjetit si edhe pasagjerët e tjerë, ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./ CNA.al

Aksident i rëndë/ Humb jetën një mësuese

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet10:25 - 19 Dhjetor, 2018

Mblidhen liderat e Ballkanit Perëndimor/ Ja çfarë do të diskutohet

Zhvillimet e fundit mes Kosovës dhe Serbisë do të diskutohen sot në Bruksel. Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri...

Aktualitet10:13 - 19 Dhjetor, 2018

Shpëtoi 20 fëmijë nga sulmi me thikë, shqiptari shpallet “Hero i Vitit 2018” në Suedi

Një shqiptar vuri në rrezik jetën e tij, për të shpëtuar 20 fëmijë! Fidan Bejtani me origjinë nga Kosova, u...

Aktualitet20:26 - 18 Dhjetor, 2018

Ndërron jetë aktorja me famë botërore, ja shkaku

Ditën e sotme ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, aktorja dhe regjisorja e njohur amerikane Penny Marshall. Lajmin e ka...

Aktualitet19:31 - 18 Dhjetor, 2018

Mashtroi FBI-në/ Shtyhet dënimi për ish-gjeneralin Flynn

Në SHBA, gjykata e shtyu dhënien e dënimit për ish këshilltarin e sigurimit kombëtar Michael Flynn, i cili pranoi fajësinë...

Aktualitet18:35 - 18 Dhjetor, 2018

Gjendet i mbytur një burrë në Sarandë/ Dyshimet e para

Trupi i një personi pajetë është gjendur në një kanal në Vrion të bashkisë Finiq, mbrëmjen e sotme. Mësohet se...

Aktualitet18:17 - 18 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët dhe drejtuesit e Ekonomikut dalin me 12 vendime

Studentët dhe drejtuesit e Fakultetit Ekonomik të Tiranës kanë zhvilluar një takim ku karë rënë dakord për marrjen e disa...

Aktualitet17:55 - 18 Dhjetor, 2018

Studentët sërish nesër në protestë/ Zbulohet skenari

Studentët vazhdojnë të kërkojnë plotësimin e tetë pikave të kërkesës dhe deri kur të arrihet plotësimi i saj të rinjtëparalajmërojnë...

Aktualitet17:43 - 18 Dhjetor, 2018

Gazetari tallet me Ylli Rakipin/ U bën thirrje kërcënuesve

Gazetari Ylli Dylgjeri ka bërë një shkrim ironizues ndaj moderatorit Ylli Rakipi, pas  bërjes publike se ky i fundit ka...

Aktualitet17:28 - 18 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ Banorët kërkojnë arrestimin e fajtorëve

Ka filluar edhe për sot protesta kundër prishjes së banesave te zona e Astirit ku do të ndërtohet Unaza e...

Aktualitet17:00 - 18 Dhjetor, 2018

Trump letër Thaçit/ Çfarë kërkon ai?

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump i ka kërkuar Prishtinës zyrtare që të ketë unitet në arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse...

Aktualitet15:18 - 18 Dhjetor, 2018

Tiranë, Paris, Budapest/ Gjysma e Europës në protesta

Në Hungari njerëzit dalin në rrugë kundër një ligji, në Shqipëri kundër tarifave të larta studentore, në Serbi kundër dhunës...

Aktualitet13:39 - 18 Dhjetor, 2018

Subvencionim / Në janar qeveria paguan 50% të tarifës së studimit

Kryeministri Edi Rama ka pohuar gjatë takimit më pedagogë dhe studentë të Universitetit Bujqësor se duke filluar nga janari qeveria...

Aktualitet22:49 - 17 Dhjetor, 2018

Tetë vende të BE-së anëtarë të KS të OKB-së, mbështesin ushtrinë e Kosovës

Tetë vende të Bashkimit Evropian, anëtare të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, i dhanë mbështetje të hënën të...

Aktualitet21:09 - 17 Dhjetor, 2018

Dokumenti/ 6 akuzat e Gjykatës Federale dhe FBI mbi mikun e Bashës

Miku i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, biznesmeni turk Ekim Alptekin është nën akuzë për mashtrim dhe Gjykata Federale...

Aktualitet17:52 - 17 Dhjetor, 2018

Lirohet Zogu i Zi/ Studentët spostojnë protestën

Studentët, që prej disa orësh kishin bllokuar rreth-rrotullimin e Zogut të Zi, janë larguar që aty për ta spostuar protestën ...

Aktualitet16:41 - 17 Dhjetor, 2018

Kompania shqiptare që po çan tregjet e rajonit dhe jo vetëm/ Drejtuesi i Jumbo shpjegon rrugëtimin drejt suksesit

Shitja e organizuar e mallrave me pakicë është një sektor që po njeh zhvillim të vazhdueshëm në rajon dhe më...

Aktualitet16:35 - 17 Dhjetor, 2018

Ndryshimet në ligjin e AMA dhe AKEP/ Organizohet forumi i parë i diskutimit

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) dhe Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), organizuan sot forumin e parë të diskutimit...

Aktualitet16:30 - 17 Dhjetor, 2018

Tarifa 100% për mallrat serbe/ Tensionohet situata BE-Kosovë

Pas refuzimit të heqjes së tarifës 100% ndaj mallrave serbe marrëdhëniet midis Bashkimit Europian dhe Kosovës janë përkeqësuar. Ky lajm...

Aktualitet16:29 - 17 Dhjetor, 2018

Manjani ‘shuplakë’ Ramës/ Plotësou kërkesat studentëve, lëri bejtet

Ish-ministri i Drejtësisë në Qeverinë Rama 1, Ylli Manjani në një postim në rrjetet sociale ka shkruar se kryeministri Edi...

Aktualitet15:40 - 17 Dhjetor, 2018

Krijimi i FA/ Këshilli i Sigurimit të OKB diskuton mbi Kosovën

Të hënën (17.12.) Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të diskutojë rezolutën 1244 për Kosovën. Arsye është letra...

Aktualitet15:35 - 17 Dhjetor, 2018

BE luftë kundër dezinformimit rus në internet

Me fushata dezinformuese, Moska dëshiron të ndikojë sistematikisht jo vetëm në SHBA, por edhe në Evropë. Tani krerët e shteteve...

Aktualitet15:08 - 17 Dhjetor, 2018

Shfaqja e hidhur në Samitin e BE-së/ Juncker turpërohet sërish

Një tjetër shfaqje e turpshme për Presidentin i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker . Gjatë hyrjes së Juncker në selinë e...

Aktualitet14:22 - 17 Dhjetor, 2018

Integrimi në BE/ Kreu i opozitës greke kërcënon Shqipërinë

Kryetari i opozitës greke, Qiriakos Micotaqis, që sipas sondazheve të zhvilluara nga mediat vendase pritet të jetë kryeministri i ardhshëm...

Aktualitet13:57 - 17 Dhjetor, 2018

Përplasjet para Kryeministrisë/ Studenti: Na qëlluan si të ishim kriminelë

Pas tensionimit të situatës para Kryeministrisë, një nga studentët ka thënë se shkak për përplasjes është bërë dhuna e policisë...

Aktualitet13:38 - 17 Dhjetor, 2018

Tensionohet situata/ Protestuesit përplasen me policinë

Është tensionuar situatata  para Kryeministrisë, ku protestuesit janë përplasur  me forcat e policisë. Një pjesë e protestuesve kanë tentuar të...

Aktualitet12:23 - 17 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët nga Shkodra mbërrijnë para Kryeministrisë

Studentët nga qyteti i Shkodrës i janë bashkuar protestës së të rinjve që ndodhen para Kryeministrisë. Të rinjtë shkodran sapo...

Aktualitet12:05 - 17 Dhjetor, 2018

Tymuese në protestë/ Studentët kërkojnë largimin e shkaktarëve

Ndërkohë që prej 14 ditësh studentët janë duke zhvilluar protesta të qeta, ditën e sotme mes turmës janë hedhur disa...

Aktualitet21:41 - 16 Dhjetor, 2018

Cavusoglu: SHBA po punon për ekstradimin e Gulenit

Ministri i jashtëm turk thotë se presidenti amerikan Donald Trump, kohët e fundit e siguroi Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan...

Trending

Read previous post:
Reagimi i Ministrisë së Arsimit për grevën e nesërme të Sindikatës së Bashkuar

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë po e konsideron të paarsyeshme një grevë gjithëditore, të planifikuar për të hënën, 12...

Close