Connect with Us

Ardi Veliu reagon për grabitjen në Fier/ Përgëzon policinë

Kronika

Ardi Veliu reagon për grabitjen në Fier/ Përgëzon policinë

Publikuar

-

Pas grabitjes së sotme, ku mbetën të plagosur dy persona, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka përgëzuar punën e strukturave të policisë së Fierit, për kapjen në kohë rekord të 3 autoreve të ngjarjes.
Përmes një deklarate, Ardi Veliu shprehet se reagimi në kohë i policisë së Fierit rrit besimin e qytetarëve dhe ju uron shërim të shpejtë të plagosurve.

“Vlerësim dhe inkurajim për strukturat e Policisë së Fierit, që në kohë rekord ndaluan 3 autorët e grabitjes me armë të një pike këmbimi valutor.
Reagim në kohë e profesional, me gjithë rrezikun që mbarte aksioni i ndjekjes, çka rrit besimin e qytetarëve tek Policia e Shtetit.
Kapja në kohë e autorëve është një sinjal domethënës se Forca e Ligjit do të godasë ashper çdo element kriminal, me prioritet ata që tentojnë të agresojnë jetën dhe pronën e qytetarëve.
Shërim të shpejtë dy te plagosurve!”- thuhet në deklaratën e Veliut./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Protesta për rritjen e çmimeve/ Policia nis arrestimet

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktuale

Katër persona janë vënë në hetim, për shkak të protestës për rriyjen e çmimeve që u mbajt një ditë më parë.

Me datë 06.10.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe punohet për shoqërimin e shtetasve, N. L, V. K, A. G dhe E. K.Pasi në bulevardin “Dëshmoret e Kombit”, kanë bërë bllokimin në mënyrë të paligjshme të rrugës, duke penguar qarkullimin e mjeteve, të identifikuar si pjesëmarrës dhe organizatorë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasje, trafik ndërkombëtar droge, e krijim grupi kriminal/ Gjykata jep vendimin për Domart Konjarin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Gjykata e Posaçme e Apelit ka dënuar me 15 vite burg ne mungese Domart Konjarin.

Konjari akuzohet për një sërë veprash penale në Francë si, “trafik ndërkombëtar droge” “krijimi i organizatave kriminale” por edhe një seri vrasjesh.Emri i Konjarit përmendet si i përfshirë direkt ose indirekt në disa vrasje për trafikun e drogës. Në dosjen e tij përmendet vrasja e 29 gushtit të vitit 1998, kur është ekzekutuar Gentian Dervishi, i njohur ndryshe me nofkën “Gent Kadaifi”.

LEXO EDHE:  Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoj/ Vijojnë hetimet, Ardi Veliu bën lëvizjen e radhës

LEXO EDHE:  Veliu nuk belbëzon asnjë fjalë se kur do arrestojë Renato alias Andrea Çaushin

Vrasja ndodhi pranë “Shkollës së Kuqe”, në Tiranë. Më pas, emri i Konjarit del në vrasjen e ndodhur në vitin 2003, në qytetin Rene të Francës, ku u vra Erion Murati për një mosmarrëveshje për trafikun e drogës. Lista e atentateve ku dyshohet se ishte përfshirë Konjari, vijon me ngjarjen e 3 gushtit të vitit 2005 në Tiranë, ku u ekzekutua Fatjon Naxhaku./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Enkeleida Hoxha “mbytet në lot” para gjykatës/ ‘Më ktheni paratë, janë pensionet e prindërve”

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Gjykata e Posaçme Antikorrupsion  ka rrëzuar kërkesën e radhës të ish gjyqtares Enkeleida Hoxha, e cila  kërkonte që t’i ktheheshin paratë e sekuestruara.

Me lot në sy ajo i ka kërkuar trupit gjykues që ti kthehen pas paratë pasi bëhej fjalë për pensionin e prindërve.

Sipas saj janë para me të cilat ata jetojnë, janë kursimet e tyre.

LEXO EDHE:  Arrestimet e “bandës së Rinasit”/ Avokati i njohur zbulon detajet tronditëse

LEXO EDHE:  Veliu nuk belbëzon asnjë fjalë se kur do arrestojë Renato alias Andrea ÇaushinMë tej ajo ka deklaruar se fëmijët dhe prindërit e saj janë në kufijtë e mbijetesës, në gjendje të rënduar ekonomike.

Por GJKKO, ka rrëzuar kërkesën e ish gjyqtares, duke marrë parasysh pretendimet e prokurorisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE