Connect with Us

Zbulohet hapi i madh në teknologji/ Bashkëpunimi i rradhës i Samsung

Life Style

Zbulohet hapi i madh në teknologji/ Bashkëpunimi i rradhës i Samsung

Publikuar

-

Qualcomm dhe Samsung njoftuan për një ngjarje të veçantë për shtyp që prodhuesi jugkorean do të zhvillojë në lidhje me planet e saj për çipat e ardhshëm 5G Snapdragon.

Procesorët e rinj të Samsung do të bëhen në teknologjinë e procesit 7nm, një hap masiv në teknologjinë e litografisë ultravjollcë ekstreme (EUV).

Samsung do të prodhojë 5G Snapdragon  në fabrikën e Samsung në Hwaesong të Koresë së Jugut.

Pothuajse 50 prodhues dhe transportues tashmë shprehën gatishmërinë për të mbështetur standardin e ri dhe për të shtyrë pajisjet me 5G çdo vit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Siç nuk e keni parë/ Eni Vasili duke kërcyer me nipin

Publikuar

-

Nga

Siç nuk e keni parë/ Eni Vasili duke kërcyer me nipin

Moderatorja Eni Vasili ka ardhur krejt ndryshe ditën e sotme për publikun.

Eni ka publikuar një video në rrjetet sociale ku shfaqet me nipin e saj te vogël.

Ata shihen duke u argëtuar dhe kërcyer me njëri-tjetrin.

Ajo që vihet re është se të dy vijnë për sytë e publikut mjaft në formë dhe percjellim energji pozitive./ CNA.al

 View this post on Instagram

 

David my babydancer #hallaeni #beautifulday @mrizi_i_zanave

A post shared by ENI VASILI (@enivasili) on

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Kejvina Kthella guxon sërish/ Bën ndryshimin që askush që s’e priste

Publikuar

-

Nga

Kejvina Kthella guxon sërish/ Bën ndryshimin që askush që s’e priste

Kejvina Kthella është një nga modelet më seksi të showbizit shqiptar.

Ndonëse vera ka mbaruar, bukuroshja bjonde vijon të ngrejë temepraturat me fotot e nxehta që publikon në rrjet.

Përveç fotove provokuese, ish-velina e “Xing me Ermalin” njihet si një natyrë guximtare që nuk ka frikë dhe nuk trembet kur bëhet fjalë për të bërë diçka ndryshe.Sot ajo ka publikuar një foto ku duket krejt ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim, pasi vjen me një look krejt të ri.

LEXO EDHE:  Kompania Canon sjell në treg apartin e ri

LEXO EDHE:  Kompania Canon sjell në treg apartin e ri

Kejvina shfaqet me flokët e gjata ngjyrë bojë qielli, ndërsa ndjekësit e kanë pëlqyer shumë look-un e saj të ri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“A ke folur me Canin se plasëm?”/ Moderatorja jep përgjigjen që askush nuk e priste

Publikuar

-

Nga

“A ke folur me Canin se plasëm?”/ Moderatorja jep përgjigjen që askush nuk e priste

Gjithçka nisi me një koment në rrjetet sociale. Moderatorja e sportit, Eva Murati komentoi  në një nga fotot e aktorit të famshëm Can Yaman dhe ky i fundit iu përgjigj duke e falenduar me emojin e yllit.

Kjo nxiti dhe më shumë kureshtjen e fansave të cilët vërshuan në rrjet me pyetjen që po i mundon të gjithë.“A ka folur moderatorja me Canin”, kjo është pyetja që duan të dinë shumica e ndjekësve. Por teksa prisnim që ajo të zbulonte diçka Eva i habiti të gjithë duke u përgjigjur: “Ky është një sekret që nuk do e tregojë kurrë. E di që më doni”, është përgjigjur moderatorja, duke i lënë fansat të vazhdojnë të aludojnë për raportin e saj me aktorin e famshëm./ CNA.al

LEXO TE PLOTE