Connect with Us

Sulmohet me thikë trajneri i Vllaznisë

Kronika

Sulmohet me thikë trajneri i Vllaznisë

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Shkodër, ku trajneri i skuadrës shkodrane të futbollit, Vllaznia, Ernest Gjoka, është sulmuar me thikë.

Nga të dhënat e para mësohet se ngjarja ka ndodhur në fushën sportive “Reshit Rusi” në Shkodër, ku një person ka sulmuar me thikë Gjokën, por ky i fundit është shmangur dhe ka arritur të shpëtojë pa marrë plagë.

Nga të njëjtat burime, thuhet se personi që ka tentuar të qëllojë Ernest Gjokën, mbante në kokë një kapuç, ndërsa policia ka shoqëruar 3 persona për t’i pyetur rreth ngjarjes. Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vrasja e Bujar Çelës/ RENEA aksion në Elbasan, disa të shoqëruar

Publikuar

-

Nga

Vrasja e Bujar Çelës/ RENEA aksion në Elbasan, disa të shoqëruar

Forcat Speciale RENEA, kanë shoqëruar disa përsona në lidhje me vrasjen Bujar Çelës, i cili është vëllai i Talo Çelës, një emër jo I panjohur nga drejtësia, ku ndër ta mund të përmendim grabitjen e Rinasit.

Sipas asaj që raporton ABC neës , RENEA ka bastisur disa shtëpi në fshatin Broshkë dhe Përparim duke shoqëruar disa persona në lidhje me ngjarjen që tronditi qytetin e Elbasanit mëngjesin e sotëm.

LEXO EDHE:  Detaje nga vrasja në Skrapar/ Arrestohet burri që qëlloi me thikë komshiun

LEXO EDHE:  Grabiti banesën nën kërcënimin e thikës/ Arrestohet i riu në Tiranë

Bujar Çela u ekzekutua me katër plumba. Ai u vra jashtë një lokali ku po pinte kafen e mëngjesit.Bujar Çela ishte person pa precedent penalë, ndërsa punonte si taksist në të zezë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Pa pulla fiskale/ Sekuestrohet trajleri me 1 272 koli cigare kontrabandë në Hanin e Hotit

Publikuar

-

Nga

Pa pulla fiskale/ Sekuestrohet trajleri me 1 272 koli cigare kontrabandë në Hanin e Hotit

Rreth 1 272 koli cigare janë sekuestruar ditën e soteme në doganën e Hanit të Hotit.

Lajmi është bërë i ditur nga Drejtoria e Doganave, ndërsa mësohet se paketat nuk ishin të pajisura me pullë fiskale të Republikës së Shqipërisë apo të ndonjë vendi tjetër.

Njoftimi i plotë:
Strukturat e Administrates Doganore pas një analize risku dhe dyshimeve të arsyeshme, mbi të dhënat e dokumentacionit shoqërues të një ngarkese me paketa cigare të mbërritura në Degën Doganore të Hanit Hotit, Shkodër, nga Mali i Zi, ushtruan kontroll në mjetin e tipit trajler me targa të Bullgarisë, i cili ka hyrë në territorin doganor Shqiptar nga Mali i Zi.Pas kontrollit fizik nga strukturat doganore, rezultoi se ngarkesa prej 1 272 koli cigare, ose 636 mijë paketa të markës “PRESIDENT FULL FLOVOUR”, nuk ishte e pajisur me pullë fiskale të Republikës së Shqipërisë apo të ndonjë vendi tjetër.

Trajleri së bashku me sasinë e mallit prej 636 mijë paketa cigaresh u sekuestruan dhe po sot Administrata Doganore referoi rastin në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për vepren penale “Kontrabandë me mallra që paguajnë akcizë ose me pezullim të plotë apo të pjesshëm nga detyrimet doganore ose të akcizës”, të parashikuar nga neni 172 të Kodit Penal. Sipas vlerësimeve të specialistëve tanë, nëse ky mall do të hidhej në treg, vlera e detyrimeve doganore që duhet të paguhej është 99. 7 milion lekë ose afro 1 miliardë lekë.

LEXO EDHE:  Vrau me thikë shqiptarin/ Dënohet me burg të përjetshëm grekja

LEXO EDHE:  U plagos me thikë paraditen e sotme/ Humb jetën në spital 46-vjeçari nga Fieri

Specialistë të Hetimit Doganor në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë , Shkodër, po kryen veprimet të mëtejshme hetimore. Dogana Shqiptare ju bën thirrje të gjithë qytetareve dhe operatorëve ekonomikë që të denoncojnë cdo rast korruptiv apo kontrabande. Më lejoni që të ritheksoj, se çdo pikë e Shërbimit Doganor është në dispozicion dhe shërbim të çdo subjekti dhe qytetari 24 orë në 7 ditë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina del nga rruga në FIer/ Një djalë dhe një vajzë dërgohen me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

Makina del nga rruga në FIer/ Një djalë dhe një vajzë dërgohen me urgjencë në spital

Një makinë e tipit “Fiat” ka dalë nga rruga pak minuta më parë në Fier.

Mësohet se si pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona, të cilët janë dërguar me urgjencë në spitalin e Fierit.

Të plagosur ka mbetur një djalë me inicale A.A., 22 vjeç dhe një vajzë me inicale E.R.., 21 vjeçe.Nga informacionet p[araprake, ende nuk bëhet me dije gjendja shëndetësore e dy të rinjve dhe shkaku i aksidentit.

LEXO EDHE:  Plagosje në Kavajë/ Lushnjari godet me thikë në person

LEXO EDHE:  Tronditëse/ 14-vjeçarja shqiptare godet me thikë nënën e saj në gjumë

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE