Connect with Us

Peticioni i 1.5 milionë njerëzve kundër rrjetit social

Life Style

Peticioni i 1.5 milionë njerëzve kundër rrjetit social

Publikuar

-

Çdo ditë rrjetet sociale sjellin nga një risi, me të vetmin qëllim që të bëhen sa më atraktivë për përdoruesit. Por jo gjithmonë këto ndryshime priten mirë prej tyre.

Ndodh që përditësimet mos t’ju pëlqejnë përdoruesve, madje irritohen aq sa edhe mund të mbyllin llogarinë në rrjetin social përkatës. E pikërisht një gjë e tillë ka ndodhur me “Snapchat”, ku përdoruesit e tij janë zhgënjyer keq fare.

Bëhet fjalë për përditësimin e ri, pasi dizajni i “Snapchat” nuk u ka pëlqyer aspak përdoruesve të cilët kanë firmosur një peticion që kërkon të rishikohet edhe njëherë dizajni i këtij aplikacioni.

LEXO EDHE:  Facebook merr vendimin e papritur/ Ja çfarë do ndodhë me rrjetin social nga muaji i ardhshëm

“Fshini përditësimet e reja të Snapchat” (“Remove the new Snapchat update”) quhet peticioni i cili deri tani ka arritur të mbledhë 1.5 milionë firma.

Me përditësimet e reja tani “Snapchat” ka dy dritare dhe mesazhet dhe postimet janë të përqendruara vetëm në një faqe, çka e shpërqendron përdoruesin./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

VIDEO-Pamje që do t’iu lënë “gojëhapur”/ Këngëtarja shqiptare me shtëpi të re në Amerikë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Këngëtarja Linda Halimi është një nga personazhet më të komentuar në rrjetet sociale. Këngëtarja jeton prej vitesh në SHBA ku dhe ka ndërtuar familjen dhe karrierën e saj.

Së fundi Linda ka treguar se është zhvendosur në shtëpinë e saj të re dhe ka treguar dhe pamjet brenda dhe jashtë saj.

Një apartament me shumë hapësirë, i dekoruar me shumë shije në ngjyrat gri, të zezë dhe të bardha.

Këngëtarja ka zbuluar se ende nuk e ka përfunduar dekorimin e saj, por zbulon pamjen e mrekullueshme që ka apartamenti i saj gjigant.

LEXO EDHE:  Shkodra pret Bashën me peticion/Zbardhen firmat e demokratëve: Po asgjëson PD-në

LEXO EDHE:  Video- Goditi me shuplakë adoleshentin/ Francezët peticion kundër pushimit nga puna të shoferit të autobusit

Përmes disa videove ajo shihet mjaft e lumtur për zhvendosjen e saj. Kujtojmë se pak kohë më parë, këngëtarja ka bërë të ditur se ka kryer një ndërhyrje tek të pasmet e saj./ CNA.al 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ♈️ 𝔏𝔦𝔫𝔡𝔦𝔱𝔞 ♈️ Linda Halimi (@linditaworld)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Përplasja mes dy konkurrentëve të Përputhen/ Kthjellohet Edi, i kërkon falje Bashkimit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Edi dhe Bashkimi, janë dy djemtë sa për pak nuk u përplasën fizikisht në Përputhen.

Në episodin e kaluar të Përputhen, dy djemtë debatuan dhe provokuan njëri-tjetrin dhe u desh ndërhyrja e konkurrentëve që përplasje mes tyre të mos kalonte kufinjtë.

Sot Edi ka vendosur të kërkojë falje, jo vetëm Bashkimit por të gjithëve.Sipas tij, sjellja ka qenë e tillë për shkak të disa problemeve të jetës së tij personale.

LEXO EDHE:  Facebook merr vendimin e papritur/ Ja çfarë do ndodhë me rrjetin social nga muaji i ardhshëm

LEXO EDHE:  Facebook paralajmëron përdoruesit në Australi/ Ja ligji i ri që po përgatitet

Ai gjithashtu u shpreh se ishte i lënduar nga Bashkimi pasi ai kishte komentuar në lidhje me inteligjencën.

Edi është shprehur ndër të tjera se ai nuk është në të vërtetë një njeri i tillë dhe se nuk ka qenë vetvetja në ato situata./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

E ofendoi në mes të emisionit/ Edi i kërkon takim 4 minutësh Adës, ajo e refuzon

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Prej ditësh, debatet kanë qenë shumë të ashpra mes dy konkurrentëve të Përputhen, Adës dhe Edit.

Ky i fundit shpërtheu në ofendime ndaj Adës, duke i vënë në dukje operacionet plastike dhe duke thënë në mes të emisionit se nuk i dukej si femër, por si burrë.Pas gjithë këtyre situatave dhe ofendikeve të vazhdueshme, Edi ka kërkuar një takim 4 minutësh me Adën, për të sqaruar mosmarrëveshjet mes tyre, por Ada e ka refuzuar, duke thënë se kapitulli mes saj dhe Edit është mbyllur. /CNA.al

LEXO TE PLOTE