Tullaci fshesaxhi në mbrojtje të Salianjit/ Ja si reagojnë qytetarët – CNA
Connect with us

Satire Politike

Tullaci fshesaxhi në mbrojtje të Salianjit/ Ja si reagojnë qytetarët

Publikuar

-

Një portal periferik, i cili drejtohet nga një tullac pavlerë, që ka punuar fshesaxhi në Amerikë, as njw palo gazetar nuk mund të quhet. Një mercenar i paguar nga “i bukuri” në sms-të e publikuara në video-skandalin Salianji GD, ka sjellë një shkrim me autor G.G, në mbrojtje të deputetit të Lulzim Bashës, Ervin Salianjit.

Ky portal periferik dhe i sponsorizuar nga njerëzit pranë Lulzim Bashës, ishte nga ata që censuruan video-skandalin e publikuar nga CNA.al, në të cilin përfshihej deputeti Ervin Salianji, i cili komunikonte me një gjuhë banale erotike dhe perverse, me GD-në.

Ne nuk po themi asgjë lidhur me këtë portal dhe me shkrimin e publikuar, vetëm po pasqyrojmë komentet e bëra nga vetë lexuesit për këtë shkrim në adresë të këtij portali. /CNA.al

 

Aktualitet

FOTO/ Deputeti demokrat kapet në një moment komik

Publikuar

-

By

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka është bërë pjesë e komenteve ditën e sotme për shkak të një fotove që kanë qarkulluar në medie.

Ilirjan Blloshi ka postuar një foto në rrjetet e tij sociale, ku duket deputeti demokrat i cili në ditë me shi nuk ecën si të gjithë me një çadër të hapur mbi kokë, por e mban atë të mbyllur.

Për më shumë shihni foton.

LEXO TE PLOTE

Kryesore

Video/ Niko Peleshi bën “xheloz” Nard Ndokën

Publikuar

-

By

Ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi, në një intervistë për ERTV, bëri “zbulimin” e radhës, me të cilin ja kaloi edhe Nard Ndokës.

Sipas Niko Peleshit, “Detyrimi për të dhënë llogari për një lajm është pozitive, po ta shikosh anën pozitive”.

Edhe vetë Nard Ndoka është bërë xheloz nga kjo që ka dëgjuar. Por, nuk i vëmë faj Nikos, fajin për këtë e ka vetë kryeministri.

Në pikun e vapës, i merr pas vetes nëpër të ashtuquajturin “tur i llogaridhënies”. Lodhen ministrat, njerëz janë edhe ata.

Edhe dielli që u bie mbi kokë dhe ca lodhja, bëjnë punën e tyre.

Veç këtyre ka edhe një detaj tjetër që nuk duhet lënë pa përmendur.

Ministrat e Ramës janë shumë aktiv me postime nëpër rrjetet sociale, nëpër ture llogaridhënie, nuk ju shqitet fytyra nga ekranet televizive nga mëngjesi në darkë dhe sikur mos mjaftonte kjo, duhet të dalin edhe në intervista në ERTV.

E gjithë kjo “punë e madhe” po i lodh, aq sa edhe fjalët po ju mbarojnë. Nuk dinë çfarë të thonë të shkretët. Prandaj themi ne, s’kanë faj këta, fajin e ka kryeministri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kryesore

Ai qau përsëri/ Vin Salani dhe G.D. në një histori të parrëfyer

Publikuar

-

By

Vin Salani i Neimit të Labinotit, megjithëse kishte biseduar gjerë e gjatë me G.D. para se ajo të shkonte në emisionin e Rudina Magjistarit u shtang nga madhështia e kësaj gruaje!

Ai një gjysëm ore përpara u mbyll në shtëpi, uli perdet, fiku dritën, ndezi televizorin dhe u përqëndrua para ekranit duke kujtuar gjithë jetën e tij, udhëtimin e parë nga Lozhani në Tiranë, takimin e parë me Henri Çilin dhe pastaj çastin e madhërishëm kur para tij u shfaq ajo!

Minutat rrëzoheshin tepër ngadalë. Tridhjetë ishin të gjorët por, zgjaten sa tridhjetë shekuj! Ai dhe G.D. kanë pasur një vit tejet interesant, kanë udhëtuar shpesh nga parajsa në ferr e anasjelltas, trazuar emocionesh të ngrohta si furrë e të ftohta si kallkan siberie!

Ai e di nga njohja e thellë antropologjike që ka për popullin e tij, se shqiptarët kanë zët dhe nuk durojnë dot suksesin e tjetrit. G.D. dhe Ai apo Ai dhe G.D. si askush tjetër i kanë dhënë fytyrën e tyre opozitës shqiptare! Ata spikasin gjithmonë, me fjalë, gjeste, qëndrime aq sa së fundmi kanë shkaktuar xhelozinë e Lulit!

Emisioni filloi. G.D. u shfaq. Mbi ballin e Salanit, bulëza djerse si përrua vërshuan. Në shpirtin e tij si zgafellë misteresh, shkëmbinj emocionesh si ortek rrotulloheshin. G.D. foli.

Ai heshte , nuk pipëtinte. Një mizë që i prishi atë përqëndrim u shtyp sa hap e mbyll sytë. G.D u rrëfye. Analizoi botën dhe veten nga këndvështrimi i saj. Me publikun ndau dhimbjet dhe gëzimet, pasionet e llavta dhe zhgënjimet e acarta!

Në sytë e Rudinës dhe Salanit lexohej përshtypja dhe surpriza. Ajo rrëfeu lëndimet dhe dashuritë. Ata që i gërryejne xhanin janë një, dhjetë ose njëqind, por ata që e duan janë qindra, mijëra dhe për ata e gjen forcën, krenarinë, verbin plot thellime, shikimin e ëmbël me aromë mjaltë, ecjen gufuese dhe fjalimet plot ekstazë e surealizëm.

Salani e shihte dhe mendonte. Në sytë e saj shtrihet globi. Nga shikimi i saj thyhen armiqtë. Vetë Edi Rama, ai gojëkeq i pashoq që gjuha iu thaftë, s’ka guxuar ende të gjejë një përcaktues për G.D-në. Ajo flet e ai mban shënime. Ajo sulmon e ai fshihet. Ajo argumenton e ai tërhiqet.

Kushedi ç’mendon Sali Berisha, kur e sheh atë gjetje të veten e cila i jep PD-së grint e madhështi. PD kjo parti s’mirëzinjësh. Pas kësaj interviste edhe ajo që e mban veten si më të bukurën le të fshihet. G.D. është rruga e vërteta dhe jeta, bukuria, gëzimi dhe shëlbimi. Mendonte dhe lotët i binin mbi gjoksin pa qime.

Salani qau përsëri. Intervista e G.D. i kishte dhënë material filozofik për një shekull. Eh, ajo qerrateshë plot nur e zulme, disa shikime të koduara ja hodhi kamerës, xhami i së cilës desh u thye.

Ai përseri qau. Ishte ditë ngashërimesh. G.D. u kthye, gratë në PD e gjetkë, të fshihen. Salani qau përsëri. Lot gëzimi e lumturie ishin ato. Sapo G.D. doli ai e mori në tel. Oh çfarë bisede. Do na e rrëfejë një ditë tjetër. Salani qau gjatë më pas./ Satirë politikeCNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet17:49 - 21 June, 2018

PD nuk ndalet/ Deputeti demokrat lë në “ethe” Qeverinë

Pas publikimit të skandalit “Xhafaj”, Partia Demokratike ka paralajmëruar nxjerrjen e provave të reja për eksponentë të Qeverisë. Kjo gjë...

Aktualitet17:42 - 21 June, 2018

Franca gjen golin/ Mbappe kalon në avantazh “Gjelat”

Kombëtarja e Francës më në fund arriti të kalojë mbrojtjen e Perusë, e cila u mbajt mirë deri në 34’....

Aktualitet17:41 - 21 June, 2018

Albin Kurti sulmon kryeministrin Haradinaj dhe presidentin Thaçi

Kryetari i lëvizjes VetëVendosja, Albin Kurti, në një konferencë për media nuk i ka kursyer kritikat për kryeministrin Ramush Haradinaj...

Aktualitet17:33 - 21 June, 2018

Spaho “tradhëton” Bashën/ Nxjerr zbuluar punën e PD për zgjedhjet

I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, kreu i grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ndërsa ka komentuar situatën...

Aktualitet17:24 - 21 June, 2018

Vrau burrin përdhunues, u dënua me vdekje/ 19-vjeçarja dëshmon historinë tronditëse

Rasti i Noura Hussein, e cila është dënuar për vdekje për vrasjen e bashkëshortit të saj, ka shkaktuar zemërim ndërkombëtar....

Aktualitet17:16 - 21 June, 2018

Holanda ngre alarmin/ Zbulohen arsyet pse janë kundër integrimit të Shqipërisë në BE

Hapja e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian është vënë në pikëpyetje nga Holanda. Në një raportim të medies vendase...

Aktualitet17:15 - 21 June, 2018

BE kundër vendimit të qeverisë për rritjen e pagave/ Ja çfarë sugjeron

Shefja e zyrës së BE-së, si dhe përfaqësuesja e BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova, ka reaguar në lidhje me vendimin...

Aktualitet17:02 - 21 June, 2018

Presidenti Ivanov mund ta lërë pezull Marrëveshjen për emrin e ri të Maqedonisë

Mosdekretimi i ratifikimit të Marrëveshjes ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë nga ana e presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, paraqet një barrierë shumë të...

Aktualitet16:51 - 21 June, 2018

Të dënuar me burg për disa vepra penale/ Ekstradohen shtetasit shqiptarë

Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Romën dhe atë të Greqisë kanë bërë ekstradimin e dy shtetasve. Policia bën me...

Aktualitet16:19 - 21 June, 2018

Kreu i OSBE-së “shuplakë” politikës shqiptare

Kryetari i Prezencës së OSBE-së, ambasadori Bernd Borchardt, ka qenë i ftuar në emisionin “7 pa 5”, në “Vizion Plus”,...

Aktualitet16:02 - 21 June, 2018

Rusi 2018 / Nuk ka fitues mes Danimarkës dhe Australisë

 Edhe pse ndeshja mes Australisë dhe Danimarkës nisi praktikisht me avantazhin e këtyre të fundit, fitues nuk ka pasur. Eriksen...

Aktualitet15:58 - 21 June, 2018

Listat/ Publikohen rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë

Ditën e sotme Ministria e Arsimit ka publikuar rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërisë. Të vlerësuar me notën...

Aktualitet15:53 - 21 June, 2018

Talenti shqiptar i bashkohet Gurit tek Oostende

Pas transferimit të sulmuesit Sindrit Guri tek Oostende, klubi belg ka arritur të transferojë edhe një tjetër futbollist shqiptar. Bëhet...

Kryesore15:52 - 21 June, 2018

Çelja e negociatave me Shqipërinë/ Çfarë kushtesh ka Gjermania?

Gjatë fjalës së tij në parlament, kreu i PD, Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë, duke e...

Aktualitet15:43 - 21 June, 2018

Tifozeria daneze në fokus/ Fotoja e tyre po bën bujë në internet

Nuk iu ka shpëtuar fotografëve të FIFA-s një detaj shumë i veçantë, shumë i bukur, por i ekzagjeruar. Dy tifozë...

Politikë15:34 - 21 June, 2018

Zbulohen prapaskenat/ Ja çfarë fshihet pas refugjatëve

Deputeti i PD, Tritan Shehu, ka komentuar lajmin për ardhjen e 600 mijë refugjatëve. I ftuar në studion e “Opinion”...

Politikë15:34 - 21 June, 2018

Ish-ministri “shuplakë” Bashës/ Del në krah të Ramës ?

Ish-ministri i Rendit Publik në qeverinë e vitit 1992, Bashkim Kopliku ka reaguar në lidhje me debatet e fundit, për...

Kryesore15:10 - 21 June, 2018

Zbardhen debatet në parlament/ Holanda i “ngrin buzëqeshjen” Shqipërisë?

Ditën e sotme në Komisionin për Çështjen e Europës në Parlamentin e Holandës  është diskutuar çështja e hapjes së negociatave...

Aktualitet15:04 - 21 June, 2018

Skandal te Krimet e Rënda/ “Degjeneron” situata, avokati fyen gjyqtaren

Fadil Kasemi, ish burri i gjyqtares së vrarë, Fildeze Hafizi, është përballur sot me togat e zeza të Gjykatës për...

Kronika15:01 - 21 June, 2018

Policia spanjolle prangos “skifterët” shqiptarë

Policia e Spanjës ka arrestuar një grup shqiptarësh, të cilët kryenin vjedhje me dhunë. Sipas mediave iberike, ky grup brenda...

Aktualitet14:49 - 21 June, 2018

Rusi 2018 / Barazpeshë totale mes Danimarkës dhe Australisë

Janë mbyllur 45 minutat e para të sfidës së parë për ditën e sotme, mes Danimarkës dhe Australisë. Nordikët e...

Aktualitet14:43 - 21 June, 2018

Australinë e “shpëton” VAR / Vjen barazimi në “Cosmos Arena”

 Ka barazuar Australia me anë të një 11-metërshi të shndërruar në gol nga kapiteni Milos Jerdinak. Në minutën e 38’,...

Politikë14:30 - 21 June, 2018

Gjermania kundër negociatave ?/Reagon ministri Bushati

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Dimir Bushati, ka falenderuar qeverinë gjermane dhe kancelaren Angela Merkel për mbështetjen ndaj Shqipërisë. Në...

Aktualitet14:25 - 21 June, 2018

Video / Një “perlë” e Eriksen bën diferencën 20 minutat e para

Nuk mund të mungonte ylli i Tottenham Chritian Eriksen dhe golat e tij spektakolar në këtë botëror. Mesfushori i Danimarkës...

Kryesore14:16 - 21 June, 2018

“Skandali Xhafaj”/ Basha “vret” Babalen  

Pak kohë më parë, Partia Demokratike filloi një aksion denoncimesh të njëpasnjëshme në drejtim të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj....

Kryesore14:05 - 21 June, 2018

Para droge me “Toyota Yaris”?/ Balla zbulon emrat e deputetëve që udhëtuan drejt Berlinit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar sot se kreu i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka qenë...

Aktualitet14:04 - 21 June, 2018

Zhduket shqiptarja në Itali/ Nënë e dy fëmijëve

Mediat italiane kanë publikuar lajmin e zhdukjes së një shqiptareje në Itali. Rasti u bë i njohur në emisionin “Chi...

Aktualitet13:47 - 21 June, 2018

Formacionet zyrtare / Danimarka gati për triumf kundër Australisë

 Danimarka do të synojë me doemos triumfin përballë Australisë, në mënyrë që të sigurojë kalimin në fazën me eliminim direkt....

Trending

Read previous post:
Arsenali dhe Milani e kalojnë lehtë provën e parë të Europa League

Surpriza suedeze, Ostersunds, duket se ka marrë fund sot. Tre gola të shënuar nga Topçinjtë e Arsene Wenger kanë zbehur...

Close