Connect with Us

Plumb në kokë, biznesmenit/ Zbardhen detaje të reja

Kronika

Plumb në kokë, biznesmenit/ Zbardhen detaje të reja

Publikuar

-

Të tjera detaje zbulohen nga ekzekutimi i 64 vjecarit Memli (Afrim) Begalla mbrëmë në kryeqytet.

Mësohet se viktima është qëlluar sapo ka tentuar të hipe në mjetin e tij.

Sipas burimeve të Balkan web viktima mund ta ketë njohur atentatorin pasi është qëlluar nga afër dhe vetëm me 1 plumb në koke i cili rezultoi vdekjeprures.

Arma dyshohet të ketë qenë me silenciator pasi as banoret e pallatit dhe as bizneset afër nuk kane dëgjuar të shtëna me armë. Policia është vene ne lëvizje vetëm pasi banoret e pallatit tek rruga ‘Nikolla Tupe’ kane pare trupin e shtrire. Shkak për këtë ngjarje dyshohet te jene konfliktet për shkak te borxheve te shumta.

Sipas specialisteve të krimit ekonomik viktima kishte nen administrim disa biznese. Ishte administrator i kompanisë “LAB”, i 2 dyqaneve qe tregtojnë goma, një ne autostrade dhe një ne Yzberisht. Afrim Begalla cili ka ndërruar emrin në Memli begalla rezulton që tu ketë shumë personave borxh në shuma të mëdha eurosh dhe lekësh.

LEXO EDHE:  Shpërthim eksplozivi në Bulqizë

Me disa prej të cilëve ishte ende në procese gjyqësore. Ky mund të cilësohet edhe si krim i paralajmëruar pasi rreth 3 vite me parë Begeajt në po të njëjtin vend ku u ekzekutua iu dogj qëllimisht automjeti i tij ‘land rover’ që kishte në përdorim. Policia ka verifikuar personat që viktima ka pasur konflikte për borxhe. Gjate mesnatës në drejtorinë e policisë të Tiranës është shoqëruar një person si i dyshuar per ngjarjen. Po verifikohet alibia e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Durrës/ I riu vetëvritet me pistoletë në banesë

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Durrës/ I riu vetëvritet me pistoletë në banesë

Një 35-vjeçar është gjetur i pajetë mbrëmjen e sotme në Durrës.

Ngjarja ka ndodhur në orën 18:05, në lagjen nr.16, Durrës, ndërsa viktima sipas informacioneve të policisë dyshohet të jetë vetëvrarë me armë zjarri pasi nuk ka patur shenja dhune në trup.

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 26.11.2020, në orën 18:05, në lagjen nr.16, Durrës, është gjetur në banesë, dyshohet i vetvrarë me armë zjarri (pistoletë), shtetasi S. A., rreth 35 vjeç. Nga kqyrja paraprake e trupit, nuk janë konstatuar shenja dhune ose dëmtime të tjera, përveç asaj të shkaktuar nga arma e zjarrit. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për dokumentimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Bënë për spital 17-vjeçarin/ Kapen dy “të fortët” e Dibrës

Publikuar

-

Nga

Bënë për spital 17-vjeçarin/ Kapen dy “të fortët” e Dibrës

Dy të rinj janë ndaluar nga policia pasi ditën e djeshme bashkë me 4 shokë të tjerë kanë bërë për spital bashkëmoshatarin e tyre duke e goditur me sende të forta.

Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se u ndaluan shtetasit me inicialet të shpallur në kërkim: A. T., 18 vjeç, dhe D. D., 19 vjeç, ku pas një konflikti për motive të dobëtanë bashkëpunim dhe me dy shtetas të tjerë kanë goditur me sende të forta adoleshentin.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, shtetasit A. T., dhe D. D., u proceduan penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Plagosje e lehtë me dashje”, e kryer në bashkëpunim.
Materialet procedurale do t’i referohen Prokurorisë Dibër për hetime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në aksin Korçë-Kapshticë/ Plagoset rëndë shoferi

Publikuar

-

Nga

Aksident në aksin Korçë-Kapshticë/ Plagoset rëndë shoferi

Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në aksin nacional Korçë-Kapshticë, në afërsi të fshatit Zëmblak.

Sipas informacioneve, një mjet ka dalë nga rruga e për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit.

Ai është nisur me ambulancë drejt spitalit, ndërsa mësohet se është jashtë rrezikut.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes po punon për të zbardhur detaje nga aksidenti./CNA.al

LEXO TE PLOTE