Connect with us

Sport

Tifozët zgjedhin 11 lojtarët më të mirë mes Realit dhe PSG / Mungon Ronaldo

Publikuar

-

Lexuesit e të përditshmes Marca kanë zgjedhur formacionin më të mirë të kombinuar mes Real Madridit dhe PSG-së, para ndeshjes së tyre të mërkurën me fillim në ora 20:45.

7 lojtarë Madrilen dhe 4 të tjerë nga klubi Francez e përbëjnë këtë formacion sipas tifozëve që votuan nëpërmjet një ankete të organizuar në gazetën Marca.

Forma e dobët e treshes Madrilene ‘BBC’ ka ndikuar që tifozët mos të votojnë në formacion asnjërin nga këta 3 lojtarë por duke i zgjedhur treshen e PSG-së, MCN.

Ky është formacioni më i mirë i kombinuar mes Realit dhe PSG-së i zgjedhur nga tifozët në Marca:

Navas: Alves – Varane – Ramos – Marcelo: Kroos – Casemiro – Modric: Neymar – Cavani – Mbappé. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Teuta mjaftohet me një barazim me Flamurtarin në ‘Niko Dovana’

Published

on

By

Teuta ka marrë një pikë me vlera kundër Flamurtarit në “Niko Dovana” duke barazuar pa gola. Rastet nuk munguan si nga vendasit ashtu edhe nga kuqezinjtë, por ndeshja u mbyll me rrjeta të paprekura. Sinjalin e parë e jep Mustafov me një goditje nga distanca, por gjuajtja e mesfushorit perfundon jashtë (5’). Vendasit rrezikojnë sërish me mesfushorin Hila, por gjuajtja e elbasanasit është pak mbi traversë (13’). Flamurtari përgjigjet me anë të Zuko, por Moçka largon rrezikun në rivënie kendi nga një pozicion i vështirë. Teuta luan më mirë në këto minuta, por kuqezinjtë mbrohen mirë, teksa në minutat e fundit i afrohen disa herë golit, por Moçka e mban portën të paprekur.

Edhe pjesën e dytë Teuta e nis në sulm. Fabjan Beqja ka rastin më të mirë për ta dërguar topin në rrjetë pas një aksioni të shpejtë të bregdetarëve, por durrsaku gabon i vetëm përballë portierit, me Nurkoviç që bën një pritje shpëtimtare (66’). Një minutë më vonë Alves gabon fatalisht i vetëm me portierin Moçka. Vlonjati hipnotizohet nga sulmuesi brazilian duke pritur një gol të sigurt. Pas një aksioni të shpejtë Siljanovski kroson nga e djathta për Alves, i cili provon nga brenda zonës me një gjuajtje fluturimthi, por topi përfundon mbi traversë (90’).

TEUTA-FLAMURTARI 0-0

Teuta: Moçka, Beqja, Shkalla, Bilali, Hakaj, Lajthia, Hila, Gjirgievski, Mustafov, Çyrbja, Latif. Trajner: Begeja

Flamurtari: Nurkovic, Siljanovski, Pollozhani, Veliu, Musta, Sidibe, Useini, Zuka, Nedeljkovic, Danilo Alvesh, Bushiç. Trajner: Duro./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Skënderbeu harron UEFA-n për 90 minuta dhe mund Partizanin

Published

on

By

Ka mjaftuar një dhuratë nga Gojkoviç në minutën e 63 të ndeshjes që Skënderbeu të marrë tri pikët e radhës në kampionat dhe të vijojë udhëheqjen e Superiores i shkëputur me 13 pikë nga ndjekësi më i afërt, Flamurtari. Kjo është humbja e dytë radhazi e të kuqve pas humbjes në fushën e tij me Kukësin disa ditë më parë. Starova rikthehet aty ku e la, te humbjet. Ndërlikohen pozitat e të kuqve, të cilët duhet të mendojnë edhe për kundërshtarët që vijnë nga poshtë.

Pjesa e parë ka folur për të kuqtë, të cilët kanë organizuar më mirë lojën, kanë krijuar raste, por nuk kanë mundur që të shënojnë. Korçarët shfaqen në portën e Partizanit vetëm në minutën e 27, Radas kroson në zonë dhe është Osmani që gjuan me kokë në kuadrat, por Hoxha pret.

Radas jep një top të gjatë në zonë për Soue, por Gojkoviç duke ndjerë presionin e sulmuesit të Skënderbeut kërkon të spastrojë me kokë, megjithatë, topi shkon në rrjetë, aty ku as Hoxha nuk pati mundësi të bënte asgjë. 1-0 për vendësit, të cilët marrin frymë lirisht për pjesën e mbetur të ndeshjes.

Nuk dorëzohen të kuqtë, me forca të shumta kërkojnë të paktën golin e barazimit, mirëpo e pamundur. Për disa minuta radhazi tentojnë kuadratin e mbrojtur nga Shehi, por goli nuk duket. Në fund gëzon Skënderbeu. Korçarët ndodhen 13 pikë të shkëputur në krye të tabelës së klasifikimit pas ndalesës së Flamurtarit në Durrës.

Skënderbeu – Partizani 1-0
Shënues: Gojkoviç (Autogol)

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Aliti, Mici, Dita, Osmani (Vila 68’), Nimaga (Muzaka 59’), Gavazaj (Demte 93’), James, Soue. Trajner: Ilir Daja

Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Gojkovic, Kotobelli (Sulejmani 76’), Batha, Mala (Abdruahimi 69’), Trashi, Asani, Bardhi, Progni (Kardozo 72’). Trajner:  Sulejman Starova./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sport

Treshja Mane – Salah – Firmino shkatërrojnë West Hamin / Liverpooli ngjitet në vendin e dytë

Published

on

By

Liverpooli ka fituar me rezultat 4-1 West Ham Unitedi në Ligën Premier. Reds ishin më të mirë gjatë gjithë takimit dhe kjo ishte një fitore e lehtë në Anfield.  Goli i parë në takim u shënua nga Emre Can në minutën e 29-të dhe me rezultatin 1-0 përfunduan 45 minutat e parë.

Pjesën e dytë vendasit e rifilluan fuqishëm, Mohamed Salah (51′) dhe Roberto Firmino (57′) shënuan për t’i jap komoditet vetit. Michail Antonio në minutën e 59-të shënoi golin e nderit për mysafirët, ndërsa për rezultatin përfundimtar u përkujdes Sadio Mane (77′). Pas kësaj fitore Liverpooli ngjitet në vendin e dytë me 57 pikë, një më shumë se Manchester Unitedi në pozitën e tretë.

West Hami bie në vendin e 13-të me 30 pikë, ndërsa lider vazhdon të jetë Manchester City me 72 pikë.

Skuadra e Jurgen Klopp në javën e ardhshme luan ndaj Newcastle, kurse West Hami ndaj Swanseas./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama

AKTUALITET

Aktualitet21:42 - 23 Shkurt, 2018

Denoncimi/ Administrata shtetërore që nga janari pa rrogë

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij nga qytetarë të...

Aktualitet21:14 - 23 Shkurt, 2018

Flet për herë të parë biznesmeni i akuzuar, Idlir Karkini: Nuk jam arratisur, por…

I akuzuar për përvetësim të kundërligjshëm të një sipërfaqeje toke në pronësi të Komandës së Forcave Ajrore në plazhin e...

Aktualitet20:32 - 23 Shkurt, 2018

Abuzimet me pronat në bregdet/ Gjykata jep masat e sigurisë

Gjykata e Kavajës ka lënë në fuqi masën e mëparshme të sigurisë për biznesmenin Idlir Karkini, “arrest me burg”, për...

Aktualitet20:19 - 23 Shkurt, 2018

Teatri i ri Kombëtar, “lavatriçe” e 700 milionë eurove të drogës?!

Avokati Altin Goxhaj, njëherësh anëtar i Shoqërisë Civile, ka reaguar pas prezantimit të projektit të Bashkisë së Tiranës për Teatrin...

Aktualitet19:18 - 23 Shkurt, 2018

Denoncimi i profesorit/ Si po përdoret Universiteti Publik dhe studentët nga qeveria

Profesori, Gjok Vuksani, ka denoncuar përdorimin e Universitetit Publik nga politika. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Vuksani...

Aktualitet19:18 - 23 Shkurt, 2018

Park Gate, detaje arkitekturore që po ndryshojnë stilin e ndërtimit në Shqipëri

“Bukuria nuk ka qenë kurrë absolute dhe e pandryshueshme, por ka marrë forma të ndryshme sipas kohës dhe vendit”. Kështu...

Aktualitet17:10 - 23 Shkurt, 2018

Përfundon mbledhja e qeverisë në Berat

Ka përfunduar mbledhja e qeverisë e zhvendosur nga veriu i vendit, tashmë në jug, përkatësisht në Berat. Menjëherë pas përfundimit...

Aktualitet22:13 - 22 Shkurt, 2018

Ja si e gjykon Arjan Çani “lojën” e Metës dhe Ramës me Greqinë  

Tema e nxehtë e bisedimeve diplomatike midis Shqipërisë dhe Greqisë për kufirin detar ka qenë në qendër të diskutimit të...

Aktualitet21:54 - 22 Shkurt, 2018

Mjerimi shqiptar/ U hoqën ndihmën ekonomike se kishin tualet brenda shtëpisë

Në emisionin e mbrëmjes së sotme të “360 gradë”, si temë diskutimi është mjerimi që ka pllakosur familjet shqiptare. “Lufta...

Aktualitet21:12 - 22 Shkurt, 2018

Amnesty International: Gazetarët të kërcënuar dhe dhunuar nga krimi i organizuar

Organizata “Amnesty International” ka publikuar ditën e sotme raportin për situatën e të Drejtave të Njeriut në botë, gjatë vitit...

Aktualitet18:34 - 22 Shkurt, 2018

Basha ka përgatitur listat e kandidatëve për kryebashkiakë

Lulzim Basha ka përgatitur listën e kandidatëve për kryetarë bashkie për zgjedhjet e ardhshme lokale. Deputetja e Partisë Demokratike, Grida...

Aktualitet18:31 - 22 Shkurt, 2018

Kush është “korrieri” mes Ramës dhe Bashës?

Lulzim Basha ka deklaruar publikisht, nën presionin e medias, se “nuk vazhdon marrëveshja e 17 Majit 2017” mes tij dhe...

Aktualitet18:13 - 22 Shkurt, 2018

Çuni i Fahriut, deputet i Lulit, zbulon projektin e Teatrit Kombëtar

Deputeti i “Listës Basha”, Klevis Balliu, si duket ka “zbuluar” projektin e Teatrit Kombëtar. Këtë ai e ka publikuar nëpërmjet...

Aktualitet13:16 - 22 Shkurt, 2018

Dy javë pa e dëgjuar Salianjin në parlament/ Pse fshihet deputeti?

Rreth 10 ditë më parë, deputeti demokrat Ervin Salianji është përfshirë në një video-skandal, i cili u publikua nga CNA.al,...

Aktualitet10:09 - 22 Shkurt, 2018

Puna dhe pushimi, sipas këndvështrimit të krishterë

Nga Miron Çako Puna dhe pushimi, pavarësisht se duken diametralisht të kundërta, ato kanë lidhje dhe plotësojnë njëra-tjetrën, sepse pa punë...

Aktualitet22:07 - 21 Shkurt, 2018

S’kanë të ndalur deputetët e “Listës Basha”/ Njihuni me gafën e radhës

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike në zgjedhjet e përgjithshme, Andi Permeti, ka sulmuar sërish “Listën Basha” duke marrë si...

Aktualitet21:03 - 21 Shkurt, 2018

Raporti i “Transparency International”/ Shqipëria ndër vëndet më të korruptuara të Europës

Organizata presticioze “Transparency International” ka publikuar raportin e saj të përvitshëm në qendër të të cilit është niveli i korrupsionit....

Aktualitet14:43 - 21 Shkurt, 2018

Myslym Pasha sulmon Metën/ Nuk e ke hallin për Paktin me Greqinë, por …

Vijon të jetë temë e nxehtë e debatit politik dhe jo vetëm çështja e bisedimeve me Greqinë. Koloneli Myslym Pasha...

Aktualitet23:13 - 20 Shkurt, 2018

Akuzat ndaj Adriatik Llallës/ Berisha: Nëse ka të dhëna, të nisë hetimi

Ish-kryeministri Sali Berisha, tha sonte në mbrëmje në emisionin “Studio e hapur”, se nëse ka të dhëna se ish-Kryeprokurori Adriatik...

Aktualitet22:34 - 20 Shkurt, 2018

Vettingu/ Drejtuesit e policisë që lejuan kanabizimin do amnistohen

Procesi i vettingut në Policinë e Shtetit mund të shfrytëzohet nga drejtuesit e saj të përzier me kanabizimin e vendit...

Aktualitet22:33 - 20 Shkurt, 2018

Autoritar?! Çfarë do ndryshonit në drejtimin e PD?/ Flet Berisha

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se në drejtimin e PD-së nga ai ka pasur gabime, por që...

Aktualitet22:11 - 20 Shkurt, 2018

Zgjedhja në krye të PD-së/ Berisha: Nuk mora shumicën por…

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emisionin, “Studio e hapu”, ka folur për zgjedhjen e tij në krye të Partisë...

Aktualitet20:50 - 20 Shkurt, 2018

Rama zbulon sekretin e veshjes me atlete në Trieste

Kryeministri i vendit Edi Rama, gjatë një bisede me Mustafa Nanon, në studion e emisionit “Provokacija” në televizionin ABC News,...

Aktualitet20:48 - 20 Shkurt, 2018

Ndryshimet drastike në veshje/ Rama: Duket sikur vizitoj dhomën e një të vdekuri…

Kryeministri Edi Rama, i ftuar këtë mbrëmje në emisionin “Provokacia” në ABC News drejtuar nga Mustafa Nano, ka folur ndër...

Aktualitet20:34 - 20 Shkurt, 2018

Ç’mendon Merkel për veshjen me atlete?/ Rama: Më ka bërë kompliment shumë të bukur

Kryeministri i vendit Edi Rama, i ftuar në emisionin “Provokacija”, të Mustafa Nanos, u ndal edhe tek dalja me atlete...

Aktualitet18:39 - 20 Shkurt, 2018

Të shumëkërkuar nga policia/ Kapet një rus, një serb dhe një shqiptar nga Tetova

Policia e Kukësit ka arrestuar 3 persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar me qëllim ekstradimin e tyre. Sipas të dhenave...

Aktualitet18:16 - 20 Shkurt, 2018

Heqja e 20 mijë familjeve nga ndihma ekonomike/ PD kërkesë për mocion me debat me Edi Ramën

Partia Demokratike e Shqipërisë, ka bënë një kërkesë për mocion me debat me kryeministrin e vendit Edi Rama. Burime nga...

Aktualitet17:48 - 20 Shkurt, 2018

Dylgjeri: Ne luftojmë me PPP-të, ju luftoni me KKK-të!

Gazetari Ylli Dylgjeri, ka komentuar situatën aktuale në të cilën ndodhet vendi, ku ka shpërthyer një debat publik lidhur me...

Reklama
Reklama

Trending