Connect with us

Kryesore Show Biz

Stilistja e njohur u jep shuplakë vipave shqiptarë: “Shumica e këtyre shkojnë në palester sikur ikin në event”

Publikuar

-

Pjesë e eventit në emisionin Thumb të Aulonës dhe Fatmës ishte stilistja e njohur, Stela Sallaku.

Ndër të tjera, Stela është treguar mjaft e drejtpërdrejtë dhe mjaft “e egër” me personazhet shqiptarë që shkojnë në palestër, të veshur në mënyrë të papërshtatshme.

“Shumica e personazheve vishen për palestër sikur po shkojnë në ndonjë event”, – u shpreh Stela./CNA

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi javor, nga 22 tetor deri në 28 tetor 2018

Publikuar

-

By

DASHI 21. mars – 20. prill

Këtë jave do krijoni me shume besim tek partneri. Josheni atë dhe do e shihni qe do beje ato qe ju kërkoni. Ne përgjithësi gjithçka do shkoje mire. Beqaret nuk duhet te kërkojnë dike qe te ketë me patjetër te njëjtat ide me ta. Secili ka personalitetin e vet, nëse pranoni ndryshimet do jeni te lumtur ne jete. Për sa ju përket financave ato do jene te qëndrueshme, pa ndonjë përmirësim te dukshëm. Beni kujdes me shpenzimet dhe nuk do keni probleme. Këtë jave do gëzoni shëndet te mire. Do jeni edhe mjaft optimiste. Ne jetën profesionale do te rizgjohet ambicia dhe dinamizmi. Jeta ne familje do jete shume e lumtur dhe me ngjyra.

DEMI 21. prill – 21. maj

Këtë jave do t’i shijoni deri ne maksimum momentet qe do kaloni me partnerin. Beni mire qe nuk dyshoni për te sepse ai ju mendon ju gjithë kohës. Për beqaret pritet një jete sentimentale shume e mire. Mundohuni te përfitoni. Nëse do ju duhet te bëni shpenzime bëjini, por vetëm kurseni pak lek për raste te papritura. Nëse i bëni mire llogarite do ja dilni mbanë. Duhet te kujdeseni me shume për shëndetin dhe te mos bini ne melankoli. Argëtohuni sa me shume. Ne pune do ja dilni mbanë. Kujdes, mos u bëni shume ambicioze sepse do ta pësoni. Ruani qetësinë. Nëse doni qe te jeni te qete ne familje duhet te mos prekni tema delikate.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Gjate kësaj periudhe jeta juaj ne çift do jete shume pasiononte. Kujdes: nen efektin e hënës mund te bëheni shume kërkuese dhe kjo s’do i pëlqejë partnerit. Beqaret do mendojnë se nuk kane fat ne dashuri. Mos kërkoni asgjë me ngulm, çdo gjë ka kohen e vet por “gjithmonë gjeja e tjetrit te duket me e mire se e jotja”. Buxheti këtë jave do te përmirësohet ndjeshëm. Disa mund te bëjnë edhe shpenzime te mëdha. Disa te tjerë mund te peritone edhe nga ndonjë trashëgimi. Për sa i përket shëndetit si do shkoje mire, por do ndjeheni pak te lodhur. Ne pune do keni ambicie por do hasni edhe disa vështirësi qe do i kaloni shpejt. Familja për mrekulli.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Këtë jave debatet e vogla ne çift do te zhduken dhe ju do kaloni momente shume te bukura me partnerin. Beqaret do ja kalojnë mire, por përsëri nuk do e gjejnë atë qe kërkojnë. Mos ëndërroni shume, kthehuni me këmbë ne toke. Planetët do ju ndihmojnë te përmirësoni financat. Do jeni te kujdesshëm me shpenzimet e tepruara. Shëndeti nuk do jete shume i mire. Mund te keni moral te rene dhe dhimbje te shpinës apo te dhëmbëve. Kujdesuni me shume! Ne jetën profesionale, planetët nuk do kenë asnjë ndikim. Veproni ashtu si mendoni dhe kini parasysh qe idetë tuaja do jene shume te mira. Familja shume mire.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Këtë jave çiftet do te përjetojnë entuziazmin dhe pasionin si ne fillim te lidhjes se tyre. Do e habisni partnerin. Përgatisni edhe ndonjë kokteil dhe çdo gjë do shkoje për mrekulli. Planetët do i bëjnë beqaret këtë jave me te hapur dhe me dëshire te madhe për te bere njohje te reja. Përfitoni sa me shume! Financat ose do ngelen si janë ose do përmirësohen. Nëse do bëni një investim, flisni me pare me profesionistet. Duhet te kujdeseni me shume për ushqimet qe te keni shëndet me te mire këtë jave. Ne pune do te hasni disa pengesa, por energjia juaj do iu beje balle edhe atyre. Ne familje tregohuni me tolerante.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Këtë jave duhet te qëndroni sa me afër partnerit dhe ta dëgjoni me kujdes. Nëse doni qe gjithçka te shkoje mire duhet te jeni bashkëpunues. Beqaret do te keni shume fat. Disa do mendojnë edhe martesën. Mendoni me kujdes dhe do rrethoheni nga lumturia. Financat do jene te mira, por nëse do bëni një investim duhet te mendoheni mire. Mos shpenzoni shume. Për sa i përket shëndetit do jeni me pak dinamike por me te qete. Ne profesion do keni mbështetjen e planetëve te fatit dhe suksesit. Duhet te përfitoni sa me shume për te ecur para ne karriere. Disa do mundohen te zgjerojnë familjen, disa te tjerë do kujdesen me shume për fëmijët.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Keqkuptimet me partnerin do te zhduken dhe ju do filloni t’i njiheni me disa nga cilësitë e tij. Beqaret do kenë takime te reja, por nuk do ketë asgjë te jashtëzakonshme. Ne çështjen financiare do keni shume fat këtë jave. Tregohuni te kujdesshëm dhe ekonomia juaj do te përmirësohet ndjeshëm. Do jeni plot energji dhe dinamizëm. Edhe nëse vuani nga ndonjë sëmundje kronike do keni përmirësime. Jeta profesionale do shkoje me se miri. Mos u habisni nga një ndryshim i menjëhershëm, ky do jete një rast nga i cili duhet te përfitoni. Ne familje mund te keni disa probleme. Flisni sa me shume dhe sqarojini gjerat.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Jeta ne çift nuk ka qene e mire kohet e fundit, Keni qene te stresuar dhe nuk keni pasur komunikim te mire me partnerin. Fatmirësisht gjate kësaj jave çdo gjë do filloje te përmirësohet. Beqaret do kalojnë momente te lumtura me një person te veçante. Me financat nuk do keni shume fat, por nuk do keni as probleme te mëdha. Shëndeti ne përgjithësi do shkoje mire. Nëse do udhëtoni kujdes me sëmundjet ngjitëse. Puna nuk do te ece shume mire. Qëndroni te vëmendshëm edhe ndaj provokimeve te kolegeve. Familja nuk do ketë asnjë problem. Nëse keni fëmijë kujdesuni me shume për mirëqenien e tyre.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Ne lidhjen tuaj do te mbizotëroje sensualiteti, mirëkuptimi dhe dashuria e ndërsjellte. Përfitoni nga kjo jave plot pasion. Beqaret duan te gjejnë shpirtin binjak por nuk janë te gatshëm te sakrifikojnë lirinë e tyre. Nga fundi i javës edhe mund te ndryshojnë mendim. Ne çështjen financiare nuk do keni as probleme por as surpriza te mira. Menaxhojeni mire buxhetin. Shëndeti nuk do jete problematik, por as ne forme te shkëlqyer nuk do jeni. Kujdes me alkoolin. Nëse jeni mjek, jurist apo ekonomist do keni shume sukses ne profesion. Nëse keni nisur një projekt do keni shume sukses. Familja edhe mund te zgjerohet me një pjesëtar te ri.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do ja kaloni shume mire ne praninë e partnerit tuaj këtë jave. Do keni mundësi te sqaroni edhe disa keqkuptime. Beqaret do i japin fund aventurave dhe do te kërkojnë dashurinë e vërtetë. Bëhuni te duruar dhe ne fund te javës do keni takimin e shumëpritur. Ne planin financiar gjithçka do shkoje mire. Pak nga pak do arrini majat. Këtë jave do jeni ne forme te mire shëndetësore. Ne pune çdo gjë do ju duket me e thjeshte gjate kësaj periudhe. Kujdes, disa planetë mund te ndërlikojnë marrëdhëniet me koleget. Tregohuni te matur dhe vetëpërmbahuni. Ne familjen tuaj do te mbizotërojë dialogu dhe gëzimi. Përfitoni për te kaluar disa momente te lumtura.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Këtë jave marrëdhëniet ne çift do takojnë harmoninë dhe paqen. Tregohuni me tolerante me partnerin. Beqaret do keni një takim te rëndësishëm qe do iu ndryshoje rrjedhën e jetës. Mendohuni mire para se te flisni. Për sa ju përket financave do jete një jave e mire. Kujdes sepse nuk do vijnë nga puna por nga fati. Shëndeti do te mbrohet nga planetët. Ata qe janë lodhur shume këtë periudhe do mund te çlodhen. Kujdes duhet te bëni nga ushqimi i tepruar. Ne pune ne përgjithësi gjerat do shkojnë mire, përveç disa pengesave te vogla. “Shtrijini këmbët sa keni jorganin”. Ne familje duhet te përpiqeni për te ruajtur këtë klime te qete.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Marrëdhëniet me partnerin do te përmirësohen këtë jave. Joshja do japë rezultatet e veta. Beqaret ne përgjithësi duan te provojnë disa dashuri, por te premte do ndodhe diçka qe do ti beje te ndryshojnë mendim. Këtë jave nuk do keni asnjë ndikim nga planetët dhe do mund te menaxhoni me mire financat tuaj. Shëndeti mund te ketë disa probleme. Beni kujdes me ushqimin dhe gjumin. Nëse do merrni pjese neper konkurse, provime apo promovime do keni shume sukses. Ata qe punojnë ne organizata ndërkombëtare apo ne tegeti do kenë me shume fat. Planetët do ju ndihmojnë qe gjithçka te shkoje mire ne marrëdhëniet me familjaret.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

I shkreti Tristan! Fansat e Khloe Kardashian e “kryqëzojnë” në “Instagram” pasi postoi KËTË foto

Publikuar

-

Ju kujtohet kur menduam se fansat e Khloe Kardashian e kishin harruar tradhëtinë e Tristan Thompson dhe kishin ecur përpara me jetën? Epo, ja kemi futur kot sepse jo vetëm që janë rikthyer më të fuqishëm se kurrë por e kanë vendosur që t’ia mbyllin fare “Instagram-in” basketbollistit.

Të premten, Thompson publikoi një foto ku tregonte se ishte duke festuar për sezonin e ri në “Cleveland Cavaliers”.

Mirëpo duke qënë se Khloe nuk e ndoqi në Cleveland këtë herë dhe duke kujtuar postimet për zemrat e thyera të saj në “Instagram”, i kanë lënë fansave të kuptohet se mes tyre gjërat nuk po ecin mirë.

“Gjithashtu, ndihesh mirë kur je besnik ndaj Khloe-s! Provoje” apo “Sa keq që nuk mund të ndihesh mirë të jesh një burrë i mirë”, janë disa nga komentet ku fansat rrëfejnë sesi ndihen!

Për dy ditë me rradhë, ndjekësit nuk kanë pushuar të shkruajnë komente negative, duke detyruar Tristan të mbyllë të gjitha komentet në foto.

Ende nuk dihet nëse Tristan dhe Khloe janë sërish bashkë, por sipas zërave për “People”, lidhja mes tyre ka marrë fund, pritet vetëm konfirmimi.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Në prag ditëlindje! Kanye befason Kim me dhuratën më kreative që na kanë zënë sytë

Publikuar

-

Kim Kardashian dhe Kanye West janë një nga çiftet më të famshëm e të përfolur në të gjithë botën. Pavarësisht vështirësive që kanë kaluar ata kanë dëshmuar se dashuria për njëri-tjetrin është më e fortë se gjithçka tjetër.

Reperi kujdeset gjithmonë që të surprizojë bashkëshorten e tij me dhurata që as nuk i imagjinon. Ndërkohë që ylli i “Keeping Up With the Kardashians” pret të festojë 38 – vjetorin e lindjes nesër, Kanye e ka befasuar atë me një kompozim të veçantë lulesh që duken sikur zenë gjysmën e shtëpisë aq madhështore sa janë.

E emocionuar nga gjesti i bashkëshortit, Kim ka publikuar një foto të luleve në Instastory duke shkruar: “Kanye bëhet shumë kreativ kur duhet të më dërgojë lule për ditëlindje. Të dua zemër”.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet16:43 - 21 Tetor, 2018

Motori përplaset me kangjellat/ Ndërron jetë 18 vjeçari

Një 18-vjeçar ka ndërruar jetë në orët e para të ditës së sotme në Pistoi të Italisë, si pasojë e...

Aktualitet16:31 - 21 Tetor, 2018

Foto- Treni del nga shinat/ Dhjetëra viktima, qindra të plagosur

Një aksident i rënë është regjistruar në Taivan, pasi së paku 17 persona kanë humnbur jetën dhe 126 persona kanë...

Aktualitet12:23 - 21 Tetor, 2018

Rusia kundër Maqedonisë së Veriut/ “E kemi njohur 26 vite më parë”

Parlamenti maqedonas miratoi këtë javë emrin e ri të Maqedonisë, në bazë të marrëveshjes së Prespës me Greqinë. E pakënaqur...

Aktualitet11:16 - 21 Tetor, 2018

“Ik pi***uni”/ 35-vjeçari, që vrau shqiptarin në Australi ofendon gazetarët

Policia australiane ka njoftuar se ka arrestuar një person si të dyshuar për vrasjen e një shqiptari. Mësohet se 35-vjeçari,...

Aktualitet10:48 - 21 Tetor, 2018

Afganistani nuk gjen paqe/ Shpërthimi i radhës u merr jetën 6 fëmijëve

Afganistani nuk po gjen paqe, tashmë kur ka hyrë në ditën e dytë të zgjedhjeve parlamentare. Një shpërthim në rajonin...

Aktualitet09:13 - 21 Tetor, 2018

Rritja e spiunazhit rus/ Shërbimi sekret zviceran jep alarmin

Shefi i shërbimit sekret zvicerian, Jean-Philippe Gaudin ka dhënë alarmin për rritjen e aktiviteteve të spiunazhit rus në vend. Shkak...

Aktualitet22:51 - 20 Tetor, 2018

Britanikët pendohen për Brexit/ Tashmë edhe nën presionin e kohës

Londra ka përjetuar sot një protesë masive, ku morën pjesë 700 mijë persona. Londinezët vërshuan nëpër rrugët e kryeqytetit, duke...

Aktualitet22:21 - 20 Tetor, 2018

Shpërthimet në Afganistan/ Shënohen dhjetra viktima, qytetarët nuk heqin dorë nga zgjedhjet

Qëndrat e votimit në Afganistan janë tronditur ditën e sotme. Shpërthimet shkaktuar dhjetra viktima, midis tyre edhe fëmijë, ndërkohë 30...

Aktualitet22:05 - 20 Tetor, 2018

Video/ Njihuni me 34-vjeçarin e verbër shqiptar që krijon aplikacione

34-vjeçari Hashim Llumnica nga fshati Bellopojë i Komunës së Podujevës në Kosovë ka krijuar një aplikacion për personat e verbër....

Aktualitet21:23 - 20 Tetor, 2018

Video- I riu nga Anglia e pëson keq/ Për këtë veprim mund të dënohet me 10 vite burg

 Një turist 23 vjeçar nga Anglia, rrezikon 10 vite burg në Tajlandë, pasi shkarraviti me spraj murin e një kështjelle...

Aktualitet20:47 - 20 Tetor, 2018

Zgjedhjet në Afganistan/ Me dhjetëra shpërthime pranë qendrave të votimeve

Shpërthime të shumta janë regjistruar sot në kryeqytetin e Afganistanit, Kabulin gjatë kohës që njerëzit ishin në qendrat e votimit....

Aktualitet20:23 - 20 Tetor, 2018

U kap vitin e kaluar/ Gjykata britanike jep vendimin për bosin shqiptar të kokainës

Një gjykatë në Britaninë e Madhe ka dënuar me 25 vite burg shtetasin shqiptar Erald Mema. Ky i fundit cilësohej...

Aktualitet17:31 - 20 Tetor, 2018

Video/ Gazetarja shqiptare vë në siklet Vuçiçin, e bën të fshijë djersët me shami

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është vënë në siklet nga një gazetarja Nerënxa Jakupi, gjatë një konference për mediat të...

Aktualitet17:09 - 20 Tetor, 2018

Financimet greke për mediat shqiptare/ Tsipras fton në zyrë kreun e opozitës

Kryeministri grek Aleksis Tsipras, nuk e priti mirë largimin e Ministrit të Jashtëm, Nikos Kotzias, të cilin e quajti një...

Aktualitet16:04 - 20 Tetor, 2018

Video tmerruese/ Nxënësi i vë pistoletën në kokë mësueses: Më hiq mungesën ose të vrava

Një video, pamjet e të cilës tregojnë një nxënës, që i drejton mësueses pistoletën në kokë është duke bërë xhiron...

Aktualitet12:20 - 20 Tetor, 2018

Arabia Saudite konfirmon vdekjen e gazetarit

Arabia Saudite konfirmoi vdekjen e gazetarit saudit dhe komentatorit të gazetës Washington Post Jamal Khashoggi, duke thënë se vdekja e...

Aktualitet10:15 - 20 Tetor, 2018

Komisioni i BE përgatitet për zgjedhjet europiane

Në javët e ardhshme do të merret vendimi se cilët do të jenë kandidatët kryesorë të familjeve partiake evropiane për...

Aktualitet10:10 - 20 Tetor, 2018

Votuan pro ndryshimeve kushtetuese/ VMRO përjashton deputetët

Menjëherë pas mbarimit të seancës plenare ku u votua nisma për ndryshimet kushtetuese dhe pro të cilave bashkë me deputetët...

Aktualitet09:40 - 20 Tetor, 2018

Video-Panik në ajër/ Fluturimi i avionit me 200 pasagjerë kthehet në tmerr

Një turbulencë ajrore ka bërë që një fluturim 8 orësh, të kthehet në makth për dhjetëra pasagjerë, ku 15 prej...

Aktualitet14:58 - 19 Tetor, 2018

Akuzat “bombë” ndaj Kotzias/ Cilat janë portalet shqiptare që financon Greqia

Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarë në Shqipëri dhe vende të tjera të rajonit. Ky lajm po...

Aktualitet10:29 - 19 Tetor, 2018

Reagon Sali Lushaj për djalin e tij :”Ne kemi duart e ky regjim ka hekurat”

Arrestimi i këngëtarit Arkimed Lushaj dy ditë më parë ka bërë zhurmë në media. Policia tha se ai ishte pjesë...

Aktualitet17:01 - 18 Tetor, 2018

Ekzekutimi i pengjeve nga ISIS/Putin jep alarmin, kritikon ashpër forcat amerikane

Presidenti rus Vladimir Putin, ka kritikuar ashpër forcat amerikane, të cilat sipas tij kanë dështuar në luftën ndaj ISIS. Sipas...

Aktualitet16:05 - 18 Tetor, 2018

Foto-Artan Hoxha bëhet nostalgjik/ Ishte ngjarje historike

Gazetari Artan Hoxha  është shprehur se e ka marrë malli për një ndeshje historike , si ajo që është luajtur...

Aktualitet15:52 - 18 Tetor, 2018

Italia dhe Austria “përplasin brirët”/ Kjo është provinca që u kthye në “mollë sherri”

Provinca e Tirolit  jugor është kthyer në “mollë sherri”,  midis Italisë dhe Austrisë. Mësohet se qeveria austriake e koalicionit, që...

Aktualitet15:51 - 18 Tetor, 2018

Fotografoi personalitete botërore/ Ndërron jetë “Syri i Stambollit”

Mediat turke njoftuan ditën e sotme ndarjen nga jeta në moshën 90 vjeçare të fotografit Ara Guler. Ky i fundit...

Aktualitet15:21 - 18 Tetor, 2018

Tërmeti në qeverinë greke/ Çfarë ndodhi me Nikos Kotzias?

Në shenjë proteste kundër partnerit populist, pjesë e koalicionit qeverisës, ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias dha dorëheqjen të mërkurën....

Aktualitet13:52 - 18 Tetor, 2018

Vrasje horror, iu prenë gishtat, koka dhe trupi iu coptua/ Dalin detajet e ekzekutimit të gazetarit

Duket si skenari i një filmi horror vrasja e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, i cili dyshohet se është torturuar dhe...

Aktualitet13:21 - 18 Tetor, 2018

Kuvendi i Kosovës miraton projektligjin për krijimin e Ushtrisë

Me 101 vota pro, deputetwt e Kuvendit tw Kosovws kanw miratuar projektligjin që kthen Forcat e Sigurisë të Kosovës në...

Trending

Read previous post:
Izet Haxhia deklaratë të fortë para ekstradimit/ I njëjti grup që vrau Hajdarin, tentoi të vriste edhe…

Ish-truproja i ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili pritet të ekstradohet nga Turqia, ka bërë një deklaratë të fortë për emisionin...

Close