Spektakli/ Veliaj si velinat, ndërrohet dy herë në ditë për të dalë në lajme – CNA
Connect with us

Aktualitet

Spektakli/ Veliaj si velinat, ndërrohet dy herë në ditë për të dalë në lajme

Publikuar

-

Kush ka ndjeku lajmet e ditës së sotme, e ka parë Erion Veliaj të shfaqet dy herë: të parën së bashku me ministrin e Energjitikës, Damian Gjiknuri për të folur për reformën e ujit, dhe në të dytën përkrah ministrit të financave Ahmetaj dhe ambasadorit Italian, duke bërë bamirësin që fut familjet rome në shtëpi të reja. Por, duke ndjekur lajmet e drekës në TV Klan dhe Top Channel vije re një gjë. Të dyja kronikat dukeshin qe ishin xhiruar gjatë paradites, të dyja ishin të parapërgatitura dhe pjesë e propagandës së bashkisë, por në to, kryetari shfaqej me dy veshje të ndryshme. Në krah të Gjiknurit në zyrën e bashkisë Lali Eri ishte veshur me një triko të re të kuqe. Në të dytën tek romët, ai mbante një bluzë tutash më diskrete, në ngjyrë gri.

LEXO EDHE:  Akuza e deputetes/ Veliaj ka zaptuar hapësirat e universiteteve

Po si është e mundur mund të pyesë ndokush? Si  një njeri që rrëfehet në televizione është aq i zënë sa ta fillojë punën në ora 6 30 të mëngjesit dhe ta mbyllë atë pas orës 23 00 të mbrëmjes, ka kohë të ndërrohet për të dalë në lajme njësoj si velinat  e spektakleve?

E vetmja përgjigje që mund ta zgjidhë këtë dilemë është praktika e vjetër e “Lali Erit” për të cuar në ekrane kronikat e përgatitura që ditë më parë dhe të transmetuara si te reja (ashtu sic bëri me dasmën e vet kur transmetoi një kronikë sikur të nesërmen po punonte) në TV që janë të gatshme t’i bëjnë cdo lloj servisi./Lapsi.al

Aktualitet

Video/ Kartat e kreditit nxjerrin zbuluar Kryemadhin

Publikuar

-

By

Kartat e kreditit nxjerrin zbuluar kryemadhin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, përballë një paneli gazetarësh në emisionin “Open” në Top Channel, qau, vajtoi, tha se ishte kërcënuar, shau dhe akuzoi gjatë gjithë gjithë kohës.

Por, duke u munduar të shfaqte një tjetër anë të saj, nuk mundi t’i ikte orinalitetit.

Padashur ajo nxori zbuluar vetem pasi siç thotë populli, ‘gjuha shkon atje ku dhemb dhëmbi”.

“Po bënim një përllogaritje të kartave të kreditit”m u shpreh Kryemadhi, në vend që të  “Po bënim një përllogaritje të kartave të identitetit”.

LEXO EDHE:  Akuza e deputetes/ Veliaj ka zaptuar hapësirat e universiteteve

S ‘është e lehtë të heqësh dorë nga luksi dhe nga paratë. Për para derdhën lot me argumentin e kërcënimit, që shkaktoi debat në rrjete sociale.

Pastaj, si mund të mendojë Kryemadhi për para, kur mendon për qytetarët dhe hallet e tyre?/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Zbardhet mashtrimi i Ramës/ Çfarë ndodhi në takimin me studentët

Publikuar

-

By

Rama udhezon studentet ku te orjentohen per problemet

Kryeministri Rama, së bashku me disa nga ministrat e kabinetit të tij qeverisës, ka zhvilluar ditën e djeshme një takim me një grup studentësh, për të komentuar paktin e ri të Universitetit dhe mënyrat sesi do vazhdojë bashkëpunimi mes ministrive përkatëse dhe fakulteteve.

Por, në lidhje me këtë takim ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili akuzon Ramën studentët u zëvëndësuan me mësues militant të PS-së.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, sipas të cilit  në takimin e Ramës kishte mësues të Drejtorisë Arsimore Rajonale të Tiranës.

LEXO EDHE:  Akuza e deputetes/ Veliaj ka zaptuar hapësirat e universiteteve

Sipas denoncuesit, në takimin në fjalë kishte “konkretisht mesues te shkolles nentvjeçare “Ahmet Gashi “Laprake si Marsen Vathi ,mesues fiskulture prane kesaj shkolle,i cili eshte arrestuar para dy-tre vitesh per krim kibernetik sebashku me 2 te tjere,ky doli fale miqesise dhe 2 bashkpunetoret e tij ngelen brenda !Po i kthen borxhin Rilindjes !”

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Bëhuni gati: Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi për martesë

Publikuar

-

meri horoskop

Meri ka lajme të mira për shenjat e horoskopit. Plani i Afërditës është lidhur bukur me Marsin, një takim i zjarrtë mes dy planeteve që sjellin eros dhe lidhje. Planeti Mars perfaqeson vrullin arsenik fuqine e zoterimit dhe fuqine vendimtare per te fituar njeriun qe i intereson. Nganjehere eshte kerkues i ashper por edhe i afte per veprim. Aferdita planeti i dashurise dhe i shprehjes se ndjenjave eshte cilesia qe kerkon dashuri dhe harmoni. Eshte ana jone femrerore apo pranuese. Bota e ndjenjave njofton Meri. Lexoni më poshtë parashikimin për të gjitha shenjat e horoskopit.

 

Dashi
Nje moment i mire sot per ju ne nje komunikim me dike qe jeton large por qe mundet te afroni distancat dhe te arrini ne nje mirekuptim

Demi
Sot do keni nje cast te mire shpirteror dhe instiktet do ju ndihmoj te gjeni rrugen e duhur ne aspektin shpirteror por edhe ekonomik

Binjaket
Ne jeten sociale mund te fitoni pike apo te beni nje njohje shume interesante e cila do kete prespektiven e nje lidhjeje te mire

Gaforrja
Ne pune dhe ne karriere do keni nje moment te mire clirues dhe do ndjeheni me harmonik ne lidhje me qellimet. Nje njohje errotike ne ambjentet e punes ju pret

Luani
Sot do keni nje dite te bukur errotike me deshira dhe inisiativa qe nuk do pertoni te beni edhe surpriza te kendshme per njerzit e dashur

LEXO EDHE:  Akuza e deputetes/ Veliaj ka zaptuar hapësirat e universiteteve

Virgjeresha
Do beni nje blerje te mire qe do zere vend ne pronesit tuaja por edhe nje takim romantik ne nje ambjent te njohur familjar

Peshorja
Sot do keni diten ku do merrni nje lajm shume te mire ne lidhje me nje martese te mundshme ose ne lidhje me partnerin tuaj

Akrepi
Puna dhe dashuria do ju rikthehen ne qejf dhe ne lumturi duke ju treguar se ka edhe caste kur qielli behet me i kalter dhe me i paster

Shigjetari
Nje takim shume romantik ju pret dhe deshira per te rifituar energjine e nje fillimi te ri ne jeten personale ju ndez instiktetet

Bricjapi
Ju do keni nje takim te fshehte por qe nuk do jete i demshem ne lidhje me ceshtjet afamiljare apo njerzit e dashur

Ujori
Jeta sociale dhe deshira per te vepruar do ju evidentojne me shume ne syte e te tjereve dhe do arrini te beheni pikesynim ne nje pune apo grup te rendesishem njerzish

Peshqit
Parate dhe deshira nuk do mungojne sot tju cojne drejt nje vendimi te rendesishem ne jeten personale apo te kontaktoni ate person qe doni.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:20 - 17 Janar, 2019

Vizita e Putin në Serbi/ Tregon dy gabimet e Kosovës

Presidenti rus, Vladimir Putin i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Serbi. Nga konferenca me homologun e tij serb...

Aktualitet16:11 - 17 Janar, 2019

Kaos në Universitetin e Durrësit/ Pedagogët bashkohen me studentët

Pedagogët e Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës kanë firmosur një peticion për të mbështetur protestën e studentëve. Ndërsa, studentët prej...

presidenti rus vladimir putin presidenti rus vladimir putin
Aktualitet15:58 - 17 Janar, 2019

Putin në Serbi/ Reagojnë Oganizatat joqeveritare

Organizatat joqeveritare në Serbi kanë thënë sot se modeli i pushtetit autoritar që përdor presidenti rus, Vladimir Putin nuk duhet...

Aktualitet11:40 - 17 Janar, 2019

Në kujtim të aktorit korçar Jani Riza

Kujtojme sot 73 vjetorin e lindjes se aktorit te mirenjohur Korcar Jani Riza qe per fat te keq eshte ndare...

Aktualitet08:53 - 17 Janar, 2019

Putin sot në Beograd/ Mitrovica “pushtohet” nga flamujt dhe shkrimet ruse

Në ditën kur presidenti rus Vladimir Putin pritet të vizitojë Beogradin, në veri të Mitrovicës janë vendosur gjithandej flamuj të...

kryeministrja e anglise, theresa may, ne deklarate kryeministrja e anglise, theresa may, ne deklarate
Aktualitet20:37 - 16 Janar, 2019

Brexit/ Theresa May fiton në mocionin e mosbesimit

Parlamenti britanik nuk e ka miratuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Theresa May. Pas votimit, kryeministrja Theresa May tha...

stema e ushtrise clirimtare te kosoves stema e ushtrise clirimtare te kosoves
Aktualitet18:44 - 16 Janar, 2019

Krimet e luftës/ Komandanti i UÇK-së përpara Gjykatës Speciale

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku ka përfunduar ditën e sotme intervistimin nga Prokuroria Speciale e Hagës. Pas...

ministri i jashtem rus, sergey lavrov, ne nje konferece per mediat ministri i jashtem rus, sergey lavrov, ne nje konferece per mediat
Aktualitet15:58 - 16 Janar, 2019

Ndryshimi i emrit të Maqedonisë/ Zbulohet qëndrimi i Rusisë

Rusia ka ngritur një pikëpyetje në lidhje me marrëveshjen e ndryshimit të emrit të Maqedonisë. Ministri i Jashtëm i Rusisë,...

ish-komandanti thirret nga gjykata speciale ish-komandanti thirret nga gjykata speciale
Aktualitet15:41 - 16 Janar, 2019

Akuza për krime lufte/ Ish-komandanti në Gjykatën Speciale

Komandanti i Brigadës 124 të Rahovecit, Ismet Tara, i njohur si “komandant Hoxha”, është  thirrur nga Gjykata Speciale. Tara është...

voa, zeri i amerikes ne shqip voa, zeri i amerikes ne shqip
Aktualitet10:58 - 15 Janar, 2019

E quajti kazan/ “Zëri i Amerikës” i përgjigjet Ramës

Media amerikane më e madhe dhe më jetëgjatë, në Shqipëri, “Zëri i Amerikës” mbushi  sot 75-vjet transmetim. Ditën e djeshmje...

masakra ku u vrane 45 vete ne recak masakra ku u vrane 45 vete ne recak
Aktualitet10:47 - 15 Janar, 2019

Masakra e Reçakut/ Ende nuk ka drejtësi

20-vjet kanë kaluar nga masakra në Reçak të Shtimës në Kosovë dhe asnjë shenjë nuk ka që të bëjë lidhjen...

Aktualitet13:54 - 13 Janar, 2019

Foto/ Zgjidhet ministri i ri i Mbrojtjes në Greqi

Është zgjedhur personi i cili do të drejtojë Ministrinë e Mbrojtjes në Greqi. Menjëherë pas dorëheqjes së Panos Kammenos nga...

Aktualitet13:30 - 13 Janar, 2019

Paralajmëron drejtori i Policisë/ Çfarë do ndodhë me grupet kriminale

106-vjetori i krijimit të Policisë së Shtetit është festuar edhe në Drejtorinë Vendore të qyetit të Elbasanit. Drejtori i Policisë...

Aktualitet11:43 - 13 Janar, 2019

Dorëhiqet ministri i Mbrojtjes në Greqi

Ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos ka dhënë dorëheqjen. Kammenos, i cili njëkohësisht është edhe lider i partisë ANEL, ka...

Aktualitet14:49 - 12 Janar, 2019

Shpërthim i fuqishëm në Paris/ 2 të vdekur 30 të plagosur

Parisi u trondit nga një shpërthim i fuqishëm mëngjesin e sotëm. Shpërthimi ndodhi si rezultat i rrjedhjes së gazit në...

Aktualitet10:02 - 12 Janar, 2019

Shpërthim në qendër të Parisit/ Raportohet për disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen Opera, në Paris. Mësohet...

Aktualitet19:46 - 11 Janar, 2019

Kuvendi çan bllokadën e votave/ Miratohet emri Maqedonia e Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi sot  ndryshimin e Kushtetutës për marrëveshjen me Greqinë në lidhje me çështjen e ndryshimit...

Aktualitet18:53 - 11 Janar, 2019

Skandali në Pashaliman/ Reagon Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ka reaguar pas vjedhjes së tre armëve automatike në bazën ushtarake të Pashalimanit...

Aktualitet15:29 - 11 Janar, 2019

Thirrja e Alia Asllanit më aktuale se kurrë/ Mbushni xhepe, mbushni arka, të “pabrek” ju gjeti dreka, milionier ju gjeti darka!

Që nga Korça gjer te Shkodra mbretëron një errësirë, nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një egërsirë! Pra, o burra, hani,...

Aktualitet13:49 - 11 Janar, 2019

Debati për Cakajn/ Albin Kurti zë ngushtë Ramën

Debati për mosdekretimin e Gent Cakaj ka përfshirë të gjithë spektrin politik në Kosovë. Pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta,...

Aktualitet13:09 - 11 Janar, 2019

Dëbora izolon Kukësin/ Ndërhyn ushtria

Forcat e ushtrisë janë nisur drejt fshatit Tërshenë të Kukësit, ku që prej mbrëmjes së djeshme një 50-vjeçar është shumë...

Aktualitet10:10 - 11 Janar, 2019

“$525,000+ për Shqipërinë në 3 minuta”, Albanian Scholarship Effort

Nga Besart Çopa * Në moshën 15 vjecare unë isha Shqiptari i parë që iku në një nga gjimnazet më...

Kultura09:19 - 11 Janar, 2019

Konkurs poetik, për dëshmorin Bylbyl Hazir Breçani

“Botimet TROPOJA”, në nderim të emrit e veprës të Bylbyl Hazir Breçanit: “Dëshmor i Kosovës dhe i Shqipërisë”, “Qytetar Nderi”...

Aktualitet01:08 - 11 Janar, 2019

VIDEO-Përplasje në fakultetin e drejtësisë/ Policia futet në ambientet ku janë ngujuar studentët

Policia private qe ruan godinen, është futur rreth ores 00.30 minuta, në ambientet e brendëshme të Fakultetit të Drejtësisë, ku...

Aktualitet21:02 - 9 Janar, 2019

Themeluesi i Amazon ndahet nga gruaja, bien aksionet e kompanisë në bursat ndërkombëtare

Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos dhe gruaja, Mc Kenzie, do të ndahen. Ata të dy do të ndahen pas 25...

Aktualitet17:57 - 9 Janar, 2019

Administrata e Trump degradon misionin e BE në SHBA

Administrata e presidentit Donald Trump ka degraduar vitin e kaluar statusin e misionit të Bashkimit Europian pa bërë asnjë njoftim....

drejtesia, vettingu, kalimi drejtesia, vettingu, kalimi
Aktualitet11:18 - 9 Janar, 2019

Kreu i Gjykatës së Kurbinit del para Vettingut/ KPK zbulon pasurinë e fshehur

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit, do të japë sot vendimin për Kryetarin e Gjykatës së Kurbinit, Alfred Gjonin, vendim i...

Aktualitet09:42 - 9 Janar, 2019

Video/ Festivali i akullit dhe borës

Në Kinë është hapur Festivali ndërkombëtar i Harbinit, i skulpturave të akullit dhe borës. I vendosur në provincën e Heilongjangut...

Trending

Read previous post:
Presidenti Trump urim për Kosovën/Partner i rëndësishëm i SHBA-ve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar urimin që ka marrë për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, nga presidenti amerikan,...

Close