Një prej blerjeve të Arsenalit do të mungojë gjatë pas dëmtimit në gju - CNA
Connect with us

Sport

Një prej blerjeve të Arsenalit do të mungojë gjatë pas dëmtimit në gju

Publikuar

-

Nuk mjaftojnë rezultatet negative për Arsenalin këtë sezon, tashmë i dëmtohet dhe një prej blerjeve më të reja të këtij sezoni.

Alexandre Lacazette do të qëndrojë për të paktën 6 javë larg fushave pasi i është nënshtruar një operacioni në gju. Këtë lajm e ka konfirmuar klubi londinez, që tani ka mbetur pa një qendërsulmues të mirëfilltë në Europa League.

Një deklaratë për shtyp e klubit ditën e martë zbulon: “Sulmuesi Alex Lacazette bëri një ndërhyrje në gjurin e majtë mëngjesin e së martës. Proceduar minore ishte një sukses dhe ai tani do të fillojë periudhën e rehabilitimit. Parashikohet që ai të rikthehet në skuadër pas katër deri në gjashtë javë.”

Francezi kohët e fundit nuk ka shfaqur një formë të mirë, sidomos pas ardhjes së Aubameyang, që thuhet të ketë ndikuar në vetëbesimin e tij. Por tani do të ketë gjashtë muaj pushim për të reflektuar dhe për t’u kthyer më i fortë. /CNA.al

Aktualitet

Inter fiton ‘finalen’ dramatike kundër Lazio-s/ Zikaltërit kualifikohen në “Champions” pas 6 vitesh

Publikuar

-

By

Inter ka marrë fitoren më deçizive të sezonit në ndeshjen e fundit të kampionatit. Zikaltërit kanë mposhtur me përmbysje 2-3 Lazio-n, duke u kualifikuar në “Champions League” për herë të parë pas 6 sezonesh.

E konsideruar si ‘finale’ kjo sfidë i përmbushi të gjithë pritshmëritë.

U deshën 9 minuta nga goli parë, me Perisiç që devijoi një top në portën e tij duke kaluar Lazio-n në avantazh. Gëzojnë 70 mijë të pranishmit. Pak minuta më vonë Milinkovic do të godiste transversën, por për fatin e zikaltërve topi del jashtë.

Në minutën e 29-t Dambrozio do të barazonte shifrat për Interin pas një rrëmujë në zonë ku vendasit pretendonin për faull ndaj Strakoshës. /BW

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Mbyllet pjesa e parë/ Lazio 45 minuta larg kualifikimit në “Champions League”

Publikuar

-

By

Ndërsa po luhet ndeshja e fundit në “Seria A” për këtë sezon për Lazio-n dhe Interin, sfidë kjo e cilësuar si ‘finale’ pasi vendoset se kush do të shkojë në “Champions League” sezonin e ardhshëm, Lazio është 45 minuta larg synimit.

Lazio udhëheq me shifrat 2-1, ndërsa golat janë shënuar nga Perisic në minutën e 9(autogol), Anderson në minutën e 41′-të. Për Interin ka shënuar Dambrozio në minutën e 29′-të. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Këpuca e Artë/ Sowe “përshëndet” Gurin

Publikuar

-

By

Këpuca e Artë duket se ka zgjidhur më në fund dilemat pavarësisht se ka edhe një javë deri në përfundim. Ali Sowe ka fituar për momentin duelin në distancë me Sindrit Gurin, edhe pse në përballjet Skënderbeu-Kukësi të këtij edicioni dy goleadorët kanë realizuar nga 2 herë në portat kundërshtare.

Javën e parafundit Sowe thelloi avantazhin me shkodranin, i cili erdhi pas firmës me Ostenden në kampionatin belg. Ndaj Vllaznisë në Loro Boriçi numri 9 i nënkampionëve nuk u aktivizua madje pritet që e njëjta gjë të ndodhë edhe ndaj Flamurtarit javën e fundit. 24-vjeçari i Kukësit për momentin mendon vetëm për aventurën e re, por mbi të gjitha edhe për grumbullimin me kombëtaren në prag të dy miqësoreve me Kosovën dhe Ukrainën. Një situatë të tillë po e shfrytëzon më së miri sulmuesi nga Gambia për të cilin sezoni nuk është mbyllur ende.

Skënderbeu ka një finale për të luajtur, atë të Kupës ndaj Laçit në Elbasan Arena. Për këtë arsye trajneri Ilir Daja kërkon të mbajë në tonus sulmuesin kryesor pasi objektivi i klubit është të fitojë edhe trofeun e dytë në vend. Situata midis dy klubeve reflekton edhe tek lojtarët, me Gurin që llogaritë me kampionatin duket se i ka mbyllur ndërkohë që Sowe duhet të ruajë formën për finalen e Kupës së 27 majit. /SS

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Kryesore Show Biz10:40 - 21 May, 2018

Pamja e Meghan Markle mahniti gjithë botën, por ja sa kohë është dashur për të rregulluar flokët e saj

Meghan Markle u quajt një nuse “e mahnitshme” nga fansat e shumtë të familjes mbretërore. Modeli i saj i flokëve...

Kryesore Show Biz10:40 - 21 May, 2018

Shfaqet vëllai i Sokol Ballës/Ja çfarë ka thënë për moderatorin

Sokol Balla është një ndër gazetarët më të suksesshmë në media. Por padyshim që askush nuk e njeh vëllain e...

Aktualitet10:26 - 21 May, 2018

“Unë nuk jam Ervin Salianji”/ Deputeti i video-skandalit erotik mohon identitetin

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji bashkë me demokratin Gazmend Bardhi, është paraqitur sot në prokurorinë e Krimeve të Rënda,...

Kryesore Show Biz10:25 - 21 May, 2018

Majk nuk uron të birin për ditëlindje, fansat e kryqëzojnë: “A ke gjak apo ujë në vena?”

Ditën e djeshme ka festuar një vjetorin e parë, Roani, djali i reperit të njohur Majk dhe ish-partneres së tij...

Aktualitet10:12 - 21 May, 2018

Qeveria e Fahri Balliut

Prej pesë vitesh, kemi ditur qeverinë “Rama”, apo qeverinë “Rama-Meta”. Më përpara kemi njohur qeverinë “Berisha-Meta” apo qeverinë “Berisha”, qeverinë...

Kryesore Show Biz10:10 - 21 May, 2018

Gruaja i bëhet xheloze për Eli Farën, Bujar Qamili: Ka të drejtë!

Këtë javë i ftuar në studin e emisionit “Thumb” nga Aulona Musta  dhe Fatma Haxhialiu ka qenë këngëtari i mirënjohur...

Aktualitet10:06 - 21 May, 2018

Çfarë po ndodh tek Krimet e Rënda?/ Ardi Veliu me urgjencë në zyrën e Prelës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka zhvilluar një takim mëngjesin e sotëm me drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve...

Life Style10:00 - 21 May, 2018

Facebook po ndihmon ekstremistët për sulme, Mark Zuckerberg në telashe

Mark Zuckerberg është padyshim një nga njerëzit më të suksesshëm në botën e teknologjisë dhe rrjeteve sociale, mirëpo problemet me...

Kronika09:57 - 21 May, 2018

Tërmeti “shkund” Vlorën/ Qytetarët flenë jashtë

Vlora është lëkundur sërish nga tërmetet, ku sipas EMSC-së, janë me magnitudë rreth 2 deri në 3 Ballë të shkallës...

Kryesore Show Biz09:50 - 21 May, 2018

Dietat e vipave, Blerina Bombaj: “Aurela Gaçe ishte nazelie, por…”

Kur vjen puna te ushqimi na duhet të pranojmë se të gjithë jemi paksa nazelinj. Ama, kurioziteti është më i...

Aktualitet09:50 - 21 May, 2018

Audio-përgjimi me vëllain e Xhafajt/ “Krimet e Rënda” në aksion

Gazetari  Jetimir Olldashi do të dëshmojë sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda lidhur me pretendimet e tij se ai...

Aktualitet09:38 - 21 May, 2018

Kokaina në Gjermani/ Zbardhet skema e veprimit të 13 shqiptarëve

Disa ditë më parë, Policia gjermane finalizoi një operacion të gjerë antidrogë, pas një hetimi të cilësuar si më të...

Kryesore Show Biz09:35 - 21 May, 2018

Bujar Qamili qejfli femrash: Jam shumë i kënaqur me gruan por çfarë kam dashur të bëj, e kam bërë!

Këtë javë Bujar Qamili ka qenë i ftuari i Aulonës dhe Fatmës në emisionin “Thumb” . Këngëtari i njohur ka...

Sociale09:29 - 21 May, 2018

Peleshi: Festat Lokale, energji per zhvillimin rural

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z. Niko Peleshi, deputetë të zonës dhe përfaqësues të ndryshëm lokale, u bene pjese...

Aktualitet09:22 - 21 May, 2018

Skandalet e njëpasnjëshme/ Qeveria “Rama” drejt rrëzimit?

Profesori i njohur Agron Gjekmarkaj ka deklaruar se sjelljet e fundit të kryeministrit Rama në lidhje me cështjen “Xhafaj” tregon...

Sociale09:15 - 21 May, 2018

Sinoptikanët japin lajmin e keq për qershorin, ja si do të jenë ditët

Reshjet e shiut do të na shoqërojnë jo vetëm në ditet e mbetura të Majit, por edhe përgjatë Qershorit. Sinoptikanët...

Kryesore09:12 - 21 May, 2018

Shtypi i ditës, 21 maj 2018

Këto janë disa prej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 21 maj 2018: “Gazeta Shqiptare”...

Kryesore08:49 - 21 May, 2018

Horoskopi javor, nga 21 maj deri në 27 maj 2018

DASHI 21. mars – 20. prill Qetësi e plotë do jetë gjatë gjithë javës në jetën tuaj në çift. Nuk pritet...

Aktualitet08:42 - 21 May, 2018

Mosdeklarimi i pasurisë nga zyrtarët/ Rritet arkëtimi me forcë i gjobave

Në katër muajt e parë të vitit përmbarimi ka ekzekutuar tërëisht të paktën 104 raste gjobash të vendosura ndaj zyrtarëve...

Ekonomi08:31 - 21 May, 2018

Pas 20 vitesh merr fund falimenti ligjor i kompanisë piramidale “Sudja”

Kanë kaluar më shumë se 20 vite që kur firmat piramidale falimentuan realisht, por në fakt ato kanë kaluar një...

Kryesore08:26 - 21 May, 2018

Mendoni se erdhi vera?/ Java nis me…

Moti për ditën e sotme parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura, të cilat do të...

Aktualitet08:15 - 21 May, 2018

Horoskopi i ditës, 21 maj 2018

DASHI 21. mars – 20. prill E hëna do të nisë e qetë. Sa i përket dashurisë pritet një ditë e...

Kuriozitete23:40 - 20 May, 2018

Vullkani Kilauea nuk ndalet/ Pas autostradës llava do mbërrijë në oqean

Aktiviteti shpërthyes i Kilauea, vullkanit që gjendet në ishullin më të madh të Hawaii vazhdon prej javësh dhe duket se...

Kryesore Show Biz23:30 - 20 May, 2018

Artistja akuzon regjisorin e njohur për përdhunim/’ Pas çajit humba ndjenjat’

Regjisori francez Luc Besson është akuzuar për përdhunim nga artistja 27-vjecare Sand van Roy, që të premten ka denoncuar kineastin...

Femra23:10 - 20 May, 2018

Si ta kuptosh nëse të vrasin këpucët me takë pa i veshur ende

Këpucët sa janë një kënaqësi për femrat aq janë dhe vrasëse. Të blesh këpucët, takat e duhura është një mision...

Kuriozitete23:00 - 20 May, 2018

Sot paskemi festë!/ Para 708 viteve u prodhuan këpucët e para

Si sot në vititn 1310 janë prodhuar këpucët e para për të dyja këmbët. Deri atëherë, këpucët ishin njësoj dhe...

Life Style22:50 - 20 May, 2018

Çifti që jeton në shtëpinë e horroreve

Është një prej shtëpive më famëkeqe në Britani, një banesë në veri të Londrës ku vrasësi serial Dennis Nilsen “magazinonte”...

Aktualitet22:48 - 20 May, 2018

Inter fiton ‘finalen’ dramatike kundër Lazio-s/ Zikaltërit kualifikohen në “Champions” pas 6 vitesh

Inter ka marrë fitoren më deçizive të sezonit në ndeshjen e fundit të kampionatit. Zikaltërit kanë mposhtur me përmbysje 2-3...

Trending

LAJM I REKOMANDUAR:
Elvanës i shpëton një detaj në dokumetarin e saj

Këngëtarja Elvana Gjata është rikthyer në vendlindje pas një mungese prej më shumë se një viti në skenën shqiptare. Me...

Close