Një Parlament më të pastër?/ Ikën kriminelët dhe erdhën deputetët me biseda perverse – CNA
Connect with us

Kryesore

Një Parlament më të pastër?/ Ikën kriminelët dhe erdhën deputetët me biseda perverse

Publikuar

-

Në takimin e Këshillit të Stabilizim-Asociimit, deputetja e PD –së, Albana Vokshi, ka folur për një Kuvend më të pastër sa i përket inkriminimit.

“Falë iniciativës së Opozitës për dekriminalizimin sot, kemi një Parlament më të pastër”, ka thënë Vokshi.

Është e vërtetë që mund të kemi një Parlament më të pastër, por me më shumë perversë.

Thënë ndryshe, ikën kriminelët nga Parlamenti dhe erdhën deputetët me biseda perverse.

Dje CNA, (CityNews Albania) denoncoi skandalin e mesazheve erotike që u prodhua në ambjentet e Parlamentit.

Një deputet i cili paguhet me taksat e  qytetarëve për t’i përfaqësuar në Kuvend,  e sheh institucionin si vend për të shkëmbyer mesazhe erotike.

LEXO EDHE:  Akuza e deputetes/ Veliaj ka zaptuar hapësirat e universiteteve

Deputetja Vokshi, para se të flasë për pastërtinë e Kuvendit, duhet duhet të flasë për denoncimin  që është bërë dje, se si e komenton veprimin e kolegut të saj.

Vokshi duhej të ndiqte shembullin e Sekretarit të Përgjithshëm të PD –së, Arben Ristani i cili dënoi skandalin.

Por, për Vokshin duket se nuk përbën shqetësim perversiteti, ndaj ka zgjedhur të heshtë  përballë këtij skandali./CNA.al

Ekskluzive-Video e deputetit në bisedën perverse/Shk……, pleh.., q..

Pa censurë/ Video e plotë e deputetit Salianji

Fotot dhe teksti i plotë i bisedës së deputetit/ …vetëm më dërrmove

 

 

1 Comment

1 Comment

  1. ben

    13 Shkurt, 2018 at 12:02 pm

    Cfare te thote Vokshi per kete muhabet.Vokshi pak a shume ne nje karroce te tille ka pas hipur edhe vete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Emërimet nga Këshilli Kombëtar/ Ish-kreu i PD-së publikon faktet tronditëse

Publikuar

-

By

Ish-kreu i degës së Partisë Demokratike në Kukës, Ibsen Elezi, i cili shkaktoi “tërmet” gjatë fjalës së tij rreth një vit më parë në Kuvendin Kombëtar të PD-së, ka publikuar sot të tjera të dhëna tronditëse.

Ibsen Elezi në një postim në rrjetet sociale, shkruan se struktura drejtuese e PD-së, e cila emërohet sot nga Këshilli Kombëtar, është veprimi i rradhës së një axhende që synon shkatërrimin e PD-së, si një forcë e djathtë antikomuniste.

Ibsen Elezi akuzon bashën se po shkatërron demokracinë e brendëshme të PD, nëpërmjet zgjedhjes në drejtimin e saj e njerezve te kapur nga e kaluara e tyre ose katapultuar nga Soros.

“Konkretisht kush po emerohet sot ne strukturen drejtuese:

– Sekretar i pergjithshem PDSH- Nr.2 i PDSH

Gazmenda Bardhi- Sorosist dhe homoseksual i deklaruar. Mbrojtes i kauzes se gjinise trete dhe nrdyshimit te kodit familjes per zgjerimin e konceptit me martesat Burre-Burre dhe Femer-Femer, fatal per shoqerine njerzore, dore e djallit ne toke. Koncept ky qe mbrohet edhe nga eksponent te tjere te katapultuar ne PDSH (nga Basha dhe Neim Cili) si Pampuri, Saljani dhe sorosistat tjere.

LEXO EDHE:  "Pakti për Universitetin"/ Vokshi nxjerr zbuluar Ramën

– Dy nenkryetaret

Edmond Spaho – rikonfirmim, i akuzuar per bashkepuntor i sigurimit te shtetit.

Edi Paloka – rikonfirmim, i akuzuar per bashkepuntor i sigurimit te shtetit

Keta dy persona te akuzuar publikisht, kane detyrim statutuor verifikimin e figures tyre . (Neni 62,63)
Termi i sajuar per ta, rikonfirmim nuk gjendet statutin e PD.

-Sekretar per ceshtjet ligjore
Clirim Gjata- djali i nje gjykatesi famkeq te komunizmit. Zgjedhja e tij eshte nje provokim per cdo demokrat ne PD, per t’na thene se edhe pas 28 vitesh “Jemi Ne

-Sekretar per ceshtjet zgjedhore
Ivi Kaso- djali i nje ish-prokurori te kohes komunizmit.

Pra keta jane drejtuesit e rinje qe do na udheheqin nga fitorja ne fitore, Sorosista, Homoseksualista, Ish-sigurimsa, trashgimetar te njerzeve qe kane lyer duart me gjak ne kohen e komunizmit-shkruan Ibsen Elezi në postimin e tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kjo që bëni ju është një shfaqje”/ Rama përplaset me studenten

Publikuar

-

By

kercenohet pedagogia Iliriana Kuçana

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar  në Qytetin Studenti, projektin për ndërtimin e Kampusit të ri Universitar.

Gjatë fjalimit të kryeministrit është shënuar një incident.

Një nga studentet e pranishme i ka ndërprerë fjalën dhe kjo ka çcuar në reagimine  Ramës, i cili i ka kërkuar që të dalë jashtë.

“Kjo që bëni ju është një shfaqje”, ka thënë studentja.

“Po bravo! Tani dil jashtë. Dil jashtë! Tani ti del jashtë bravo. Kështu është kur i ndërpret fjalën tjetrit,”  i është kundërpërgjigjur Rama.

Debati i plotë:

Rama: Të drejtën për të ndërprerë njerëz në këtë sallë ta harroni. S’ta jep njeri këtë të drejtë se po ndërpreve njeri në sallë dhe del jashtë.

LEXO EDHE:  "Pakti për Universitetin"/ Vokshi nxjerr zbuluar Ramën

Studentja: Mos më thuaj dil jashtë se paguhesh me taksat e mia!

Rama: Tashti ti del jashtë dhe ne vazhdojmë punën. Sepse ju keni të gjitha të drejtat të ngrini probleme por nuk mund të përmbysni historinë e bashkëjetesës mes njerëzve që ka norma të padiskutueshme, ndërprerja e tjetrit kur flet apo prishja e një bashkëbisedimi është mungesë aftësie për të bashkëjetuar në demokraci. Suksese tani, dil jashtë!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Paralajmëron Basha/ Do t’i shporrim politikanët hajdutë

Publikuar

-

By

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar sot se politikanë hajdutë, gënjeshtarë dhe arrogantë, do të cohen para drejtësisë.

Në fjalën e tij në hapje të mbledhjes së Këshillit të ri kombëtar të PD-së, Lulzim Basha tha se “Zhgënjimi i shumë shqiptarëve është sot një mundësi e madhe: sepse Shqiptarët nuk presin nga politika mrekulli por normalitet. Ata duan që Shqipëria të jetë një vend normal, ku njerëzit jetojnë të qetë dhe të sigurt.”.

Më tej, kreu i opozitës theksoi se shqiptarët duan që në Shqipëri të sundojë rendi, të sundojë ligji, të sundojë paqja. “Të gjithë presin që të jenë të mbrojtur dhe të sigurt, të sigurt nga krimi, të mbrojtur nga burokratët dhe qeveritarët, të mbrojtur nga padrejtësitë.

Me pak fjalë shqiptarët duan normalitetin europian të jetës, shoqërisë dhe politikës, edhe pse janë shumë më të varfër.

Duan thjesht mundësi.  Nuk duan politikanë qe vijne si shpetimtare kur në fakt misioni I tyre është te kujdesen per mirqenien personale në kurriz të shqiptarëve. Por duan politikanë të përgjegjshëm që u ofrojnë mundësi e perkujdesje qytetarëve të tyre.”-u shpreh Basha.

LEXO EDHE:  Akuza e deputetes/ Veliaj ka zaptuar hapësirat e universiteteve

Gjithashtu ai hodhi akuza të forta në drejtim të kryeministri Rama, ndërsa theksoi se “Edi Rama thotë se Zvicra është e  mërzitshme, sepse atje nuk ndodh asgjë, kurse Shqipërinë interesante sepse këtu ndodhin shumë gjëra. Në fakt Shqipëria është interesante vetëm për Edi Ramën, sepse me pushtetin e  marrë me hajdutë dhe kriminelë ai është pasuruar në mënyrë marramendëse.”.

Po ashtu, kreu i PD-së deklaroi se shqiptarët ndeshen përditë me vrasjet, dhunën, grabitjen, varfërinë, sëmundjet, parpambetjen të cilat, sipas tij Kryeministrit të lluksit, kryeministrit të pasanikëve i duken interesante.

“Këtë politikanë duhet ti flakim pas. Këtë lloj politikani hajdut, gënjeshtar, arrogant duhet të dënojmë dhe ta cojme para drejtesisë.”-përfundoi fjalën e tij Lulzim Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:20 - 17 Janar, 2019

Vizita e Putin në Serbi/ Tregon dy gabimet e Kosovës

Presidenti rus, Vladimir Putin i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Serbi. Nga konferenca me homologun e tij serb...

Aktualitet16:11 - 17 Janar, 2019

Kaos në Universitetin e Durrësit/ Pedagogët bashkohen me studentët

Pedagogët e Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës kanë firmosur një peticion për të mbështetur protestën e studentëve. Ndërsa, studentët prej...

presidenti rus vladimir putin presidenti rus vladimir putin
Aktualitet15:58 - 17 Janar, 2019

Putin në Serbi/ Reagojnë Oganizatat joqeveritare

Organizatat joqeveritare në Serbi kanë thënë sot se modeli i pushtetit autoritar që përdor presidenti rus, Vladimir Putin nuk duhet...

Aktualitet11:40 - 17 Janar, 2019

Në kujtim të aktorit korçar Jani Riza

Kujtojme sot 73 vjetorin e lindjes se aktorit te mirenjohur Korcar Jani Riza qe per fat te keq eshte ndare...

Aktualitet08:53 - 17 Janar, 2019

Putin sot në Beograd/ Mitrovica “pushtohet” nga flamujt dhe shkrimet ruse

Në ditën kur presidenti rus Vladimir Putin pritet të vizitojë Beogradin, në veri të Mitrovicës janë vendosur gjithandej flamuj të...

kryeministrja e anglise, theresa may, ne deklarate kryeministrja e anglise, theresa may, ne deklarate
Aktualitet20:37 - 16 Janar, 2019

Brexit/ Theresa May fiton në mocionin e mosbesimit

Parlamenti britanik nuk e ka miratuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Theresa May. Pas votimit, kryeministrja Theresa May tha...

stema e ushtrise clirimtare te kosoves stema e ushtrise clirimtare te kosoves
Aktualitet18:44 - 16 Janar, 2019

Krimet e luftës/ Komandanti i UÇK-së përpara Gjykatës Speciale

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku ka përfunduar ditën e sotme intervistimin nga Prokuroria Speciale e Hagës. Pas...

ministri i jashtem rus, sergey lavrov, ne nje konferece per mediat ministri i jashtem rus, sergey lavrov, ne nje konferece per mediat
Aktualitet15:58 - 16 Janar, 2019

Ndryshimi i emrit të Maqedonisë/ Zbulohet qëndrimi i Rusisë

Rusia ka ngritur një pikëpyetje në lidhje me marrëveshjen e ndryshimit të emrit të Maqedonisë. Ministri i Jashtëm i Rusisë,...

ish-komandanti thirret nga gjykata speciale ish-komandanti thirret nga gjykata speciale
Aktualitet15:41 - 16 Janar, 2019

Akuza për krime lufte/ Ish-komandanti në Gjykatën Speciale

Komandanti i Brigadës 124 të Rahovecit, Ismet Tara, i njohur si “komandant Hoxha”, është  thirrur nga Gjykata Speciale. Tara është...

voa, zeri i amerikes ne shqip voa, zeri i amerikes ne shqip
Aktualitet10:58 - 15 Janar, 2019

E quajti kazan/ “Zëri i Amerikës” i përgjigjet Ramës

Media amerikane më e madhe dhe më jetëgjatë, në Shqipëri, “Zëri i Amerikës” mbushi  sot 75-vjet transmetim. Ditën e djeshmje...

masakra ku u vrane 45 vete ne recak masakra ku u vrane 45 vete ne recak
Aktualitet10:47 - 15 Janar, 2019

Masakra e Reçakut/ Ende nuk ka drejtësi

20-vjet kanë kaluar nga masakra në Reçak të Shtimës në Kosovë dhe asnjë shenjë nuk ka që të bëjë lidhjen...

Aktualitet13:54 - 13 Janar, 2019

Foto/ Zgjidhet ministri i ri i Mbrojtjes në Greqi

Është zgjedhur personi i cili do të drejtojë Ministrinë e Mbrojtjes në Greqi. Menjëherë pas dorëheqjes së Panos Kammenos nga...

Aktualitet13:30 - 13 Janar, 2019

Paralajmëron drejtori i Policisë/ Çfarë do ndodhë me grupet kriminale

106-vjetori i krijimit të Policisë së Shtetit është festuar edhe në Drejtorinë Vendore të qyetit të Elbasanit. Drejtori i Policisë...

Aktualitet11:43 - 13 Janar, 2019

Dorëhiqet ministri i Mbrojtjes në Greqi

Ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos ka dhënë dorëheqjen. Kammenos, i cili njëkohësisht është edhe lider i partisë ANEL, ka...

Aktualitet14:49 - 12 Janar, 2019

Shpërthim i fuqishëm në Paris/ 2 të vdekur 30 të plagosur

Parisi u trondit nga një shpërthim i fuqishëm mëngjesin e sotëm. Shpërthimi ndodhi si rezultat i rrjedhjes së gazit në...

Aktualitet10:02 - 12 Janar, 2019

Shpërthim në qendër të Parisit/ Raportohet për disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen Opera, në Paris. Mësohet...

Aktualitet19:46 - 11 Janar, 2019

Kuvendi çan bllokadën e votave/ Miratohet emri Maqedonia e Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi sot  ndryshimin e Kushtetutës për marrëveshjen me Greqinë në lidhje me çështjen e ndryshimit...

Aktualitet18:53 - 11 Janar, 2019

Skandali në Pashaliman/ Reagon Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ka reaguar pas vjedhjes së tre armëve automatike në bazën ushtarake të Pashalimanit...

Aktualitet15:29 - 11 Janar, 2019

Thirrja e Alia Asllanit më aktuale se kurrë/ Mbushni xhepe, mbushni arka, të “pabrek” ju gjeti dreka, milionier ju gjeti darka!

Që nga Korça gjer te Shkodra mbretëron një errësirë, nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një egërsirë! Pra, o burra, hani,...

Aktualitet13:49 - 11 Janar, 2019

Debati për Cakajn/ Albin Kurti zë ngushtë Ramën

Debati për mosdekretimin e Gent Cakaj ka përfshirë të gjithë spektrin politik në Kosovë. Pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta,...

Aktualitet13:09 - 11 Janar, 2019

Dëbora izolon Kukësin/ Ndërhyn ushtria

Forcat e ushtrisë janë nisur drejt fshatit Tërshenë të Kukësit, ku që prej mbrëmjes së djeshme një 50-vjeçar është shumë...

Aktualitet10:10 - 11 Janar, 2019

“$525,000+ për Shqipërinë në 3 minuta”, Albanian Scholarship Effort

Nga Besart Çopa * Në moshën 15 vjecare unë isha Shqiptari i parë që iku në një nga gjimnazet më...

Kultura09:19 - 11 Janar, 2019

Konkurs poetik, për dëshmorin Bylbyl Hazir Breçani

“Botimet TROPOJA”, në nderim të emrit e veprës të Bylbyl Hazir Breçanit: “Dëshmor i Kosovës dhe i Shqipërisë”, “Qytetar Nderi”...

Aktualitet01:08 - 11 Janar, 2019

VIDEO-Përplasje në fakultetin e drejtësisë/ Policia futet në ambientet ku janë ngujuar studentët

Policia private qe ruan godinen, është futur rreth ores 00.30 minuta, në ambientet e brendëshme të Fakultetit të Drejtësisë, ku...

Aktualitet21:02 - 9 Janar, 2019

Themeluesi i Amazon ndahet nga gruaja, bien aksionet e kompanisë në bursat ndërkombëtare

Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos dhe gruaja, Mc Kenzie, do të ndahen. Ata të dy do të ndahen pas 25...

Aktualitet17:57 - 9 Janar, 2019

Administrata e Trump degradon misionin e BE në SHBA

Administrata e presidentit Donald Trump ka degraduar vitin e kaluar statusin e misionit të Bashkimit Europian pa bërë asnjë njoftim....

drejtesia, vettingu, kalimi drejtesia, vettingu, kalimi
Aktualitet11:18 - 9 Janar, 2019

Kreu i Gjykatës së Kurbinit del para Vettingut/ KPK zbulon pasurinë e fshehur

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit, do të japë sot vendimin për Kryetarin e Gjykatës së Kurbinit, Alfred Gjonin, vendim i...

Aktualitet09:42 - 9 Janar, 2019

Video/ Festivali i akullit dhe borës

Në Kinë është hapur Festivali ndërkombëtar i Harbinit, i skulpturave të akullit dhe borës. I vendosur në provincën e Heilongjangut...

Trending

Read previous post:
Izet Haxhia deklaratë të fortë para ekstradimit/ I njëjti grup që vrau Hajdarin, tentoi të vriste edhe…

Ish-truproja i ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili pritet të ekstradohet nga Turqia, ka bërë një deklaratë të fortë për emisionin...

Close