Ilir Vrenozi ka një mesazh për Gridën – CNA
Connect with us

Aktualitet

Ilir Vrenozi ka një mesazh për Gridën

Publikuar

-

Korçari më i famshëm ka një mesazh për deputeten Grida Duma.

Në një postim në rrjetet sociale, Ilir Vrenozi, është shprehur i zhgënjyer nga deputetja.

“Më thuaj Grida të vërteta janë këto që po dëgjoj?
Po zjarrin i vije pjeshkës dhe atij mos ja jepje, të dija femër me klas …. më zhgënjeve”, ka shkruar Vrenozi në rrjetet sociale./CNA.al

Aktualitet

“Gomari që u zgjodh mbret”/ Këshilltari i PD-së, tallet keqazi me Bashën

Publikuar

-

By

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjate nje konference per mediat nga selia blu

Mbledhja e sotme e Këshillit Kombëtar të PD-së, ku duket se do të zhvillohet një garë formale për lidershipin e ri të kësaj partie dhe ku emrat janë të paravendosur nga Lulzim Basha, ka sjellë jo pak reagime.

Mes personave të cilët kanë reaguar për këtë farsë të radhës të Lulzim Bashës, është edhe këshilltari i djathtë në Bashkinë e Tiranës, Leonard Olli.

Olli në një postim në rrjetet sociale, ironizon rëndë kreun e PD, Lulzim Basha, ndërsa heq edhe një paralele me fabulën “Gomari që u bë mbret”.

LEXO EDHE:  Grida Duma del hapur kundër Lulzim Bashës

“Dhe të gjithë të lumtur shkojnë nga fitorja në fitorje… Fabula i ka të gjitha kafshët e pyllit brenda nga dhelpra e deri te kafsha shtëpiake gomari që u zgjodh mbret…. Eh La Fontain sa herët i parashikove të gjitha! Dikush do të thotë se ishte Ezopi që na lashtësi!!! Pa diskutim ai ishte i pari, po në shoqëri që kanë memorie, në ato të tjerat, pa kujtese, gjithçka fshihet si në rërë…. E rëndësishme është të ndjehet mirë mbreti Gomar…..”-shkruan Olli në postimin e tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E publikon vetë UEFA/ Një klub i Superiores ka sponsor afrikan

Publikuar

-

By

Në vitet e fundit, klubet e Superiores kanë nisur të bëjnë projekte më afatgjata dhe këtu përfshihet edhe vetë sponsori që ata kanë. Shpesh herë, sponsorët janë kompani të cilat menaxhohen nga vetë drejtuesit e klubeve, apo edhe nga kompani të tjera të Shqipëri e jashtë saj. Kështu, UEFA ka bërë publike listën me sponsorë të cilët operojnë në Shqipëri dhe që japin fond për klubet e Superiores.

Në këtë listë të publikuar në raportin e UEFA-s, bie në sy prania e një sponsori afrikan që mbështet një klub të Superiores. Në 10 skuadrat që militojnë në këtë ligë, vetëm njëri ekip ka sponsor nga Afrika dhe UEFA nuk e ka bërë me dije emrin e klubit me sponsor afrikan.

LEXO EDHE:  Grida Duma, personazhi që duhet në krye të PD

Në sy bie fakti që ka edhe shumë sponsorë vendas dhe janë plot6 skuadra të cilat kanë një sponsor shqiptar. Ndërkohë, dy skuadra të Superiores duket se e vuajnë më shumë pjesën e fondeve, duke qenë se nuk kanë sponsor fare. Klubi tjetër që ka sponsor të huaj, sërish nuk publikohet me emër, por këtë radhë bëhet fjalë për një sponsor nga Europa.

Marrë te VipSport.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Video/ Kartat e kreditit nxjerrin zbuluar Kryemadhin

Publikuar

-

By

Kartat e kreditit nxjerrin zbuluar kryemadhin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, përballë një paneli gazetarësh në emisionin “Open” në Top Channel, qau, vajtoi, tha se ishte kërcënuar, shau dhe akuzoi gjatë gjithë gjithë kohës.

Por, duke u munduar të shfaqte një tjetër anë të saj, nuk mundi t’i ikte orinalitetit.

Padashur ajo nxori zbuluar vetem pasi siç thotë populli, ‘gjuha shkon atje ku dhemb dhëmbi”.

“Po bënim një përllogaritje të kartave të kreditit”m u shpreh Kryemadhi, në vend që të  “Po bënim një përllogaritje të kartave të identitetit”.

LEXO EDHE:  Grida Duma sfidon hapur Bashën/ PD ka nevojë për fitues të vërtetë

S ‘është e lehtë të heqësh dorë nga luksi dhe nga paratë. Për para derdhën lot me argumentin e kërcënimit, që shkaktoi debat në rrjete sociale.

Pastaj, si mund të mendojë Kryemadhi për para, kur mendon për qytetarët dhe hallet e tyre?/CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:20 - 17 Janar, 2019

Vizita e Putin në Serbi/ Tregon dy gabimet e Kosovës

Presidenti rus, Vladimir Putin i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Serbi. Nga konferenca me homologun e tij serb...

Aktualitet16:11 - 17 Janar, 2019

Kaos në Universitetin e Durrësit/ Pedagogët bashkohen me studentët

Pedagogët e Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës kanë firmosur një peticion për të mbështetur protestën e studentëve. Ndërsa, studentët prej...

presidenti rus vladimir putin presidenti rus vladimir putin
Aktualitet15:58 - 17 Janar, 2019

Putin në Serbi/ Reagojnë Oganizatat joqeveritare

Organizatat joqeveritare në Serbi kanë thënë sot se modeli i pushtetit autoritar që përdor presidenti rus, Vladimir Putin nuk duhet...

Aktualitet11:40 - 17 Janar, 2019

Në kujtim të aktorit korçar Jani Riza

Kujtojme sot 73 vjetorin e lindjes se aktorit te mirenjohur Korcar Jani Riza qe per fat te keq eshte ndare...

Aktualitet08:53 - 17 Janar, 2019

Putin sot në Beograd/ Mitrovica “pushtohet” nga flamujt dhe shkrimet ruse

Në ditën kur presidenti rus Vladimir Putin pritet të vizitojë Beogradin, në veri të Mitrovicës janë vendosur gjithandej flamuj të...

kryeministrja e anglise, theresa may, ne deklarate kryeministrja e anglise, theresa may, ne deklarate
Aktualitet20:37 - 16 Janar, 2019

Brexit/ Theresa May fiton në mocionin e mosbesimit

Parlamenti britanik nuk e ka miratuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Theresa May. Pas votimit, kryeministrja Theresa May tha...

stema e ushtrise clirimtare te kosoves stema e ushtrise clirimtare te kosoves
Aktualitet18:44 - 16 Janar, 2019

Krimet e luftës/ Komandanti i UÇK-së përpara Gjykatës Speciale

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku ka përfunduar ditën e sotme intervistimin nga Prokuroria Speciale e Hagës. Pas...

ministri i jashtem rus, sergey lavrov, ne nje konferece per mediat ministri i jashtem rus, sergey lavrov, ne nje konferece per mediat
Aktualitet15:58 - 16 Janar, 2019

Ndryshimi i emrit të Maqedonisë/ Zbulohet qëndrimi i Rusisë

Rusia ka ngritur një pikëpyetje në lidhje me marrëveshjen e ndryshimit të emrit të Maqedonisë. Ministri i Jashtëm i Rusisë,...

ish-komandanti thirret nga gjykata speciale ish-komandanti thirret nga gjykata speciale
Aktualitet15:41 - 16 Janar, 2019

Akuza për krime lufte/ Ish-komandanti në Gjykatën Speciale

Komandanti i Brigadës 124 të Rahovecit, Ismet Tara, i njohur si “komandant Hoxha”, është  thirrur nga Gjykata Speciale. Tara është...

voa, zeri i amerikes ne shqip voa, zeri i amerikes ne shqip
Aktualitet10:58 - 15 Janar, 2019

E quajti kazan/ “Zëri i Amerikës” i përgjigjet Ramës

Media amerikane më e madhe dhe më jetëgjatë, në Shqipëri, “Zëri i Amerikës” mbushi  sot 75-vjet transmetim. Ditën e djeshmje...

masakra ku u vrane 45 vete ne recak masakra ku u vrane 45 vete ne recak
Aktualitet10:47 - 15 Janar, 2019

Masakra e Reçakut/ Ende nuk ka drejtësi

20-vjet kanë kaluar nga masakra në Reçak të Shtimës në Kosovë dhe asnjë shenjë nuk ka që të bëjë lidhjen...

Aktualitet13:54 - 13 Janar, 2019

Foto/ Zgjidhet ministri i ri i Mbrojtjes në Greqi

Është zgjedhur personi i cili do të drejtojë Ministrinë e Mbrojtjes në Greqi. Menjëherë pas dorëheqjes së Panos Kammenos nga...

Aktualitet13:30 - 13 Janar, 2019

Paralajmëron drejtori i Policisë/ Çfarë do ndodhë me grupet kriminale

106-vjetori i krijimit të Policisë së Shtetit është festuar edhe në Drejtorinë Vendore të qyetit të Elbasanit. Drejtori i Policisë...

Aktualitet11:43 - 13 Janar, 2019

Dorëhiqet ministri i Mbrojtjes në Greqi

Ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos ka dhënë dorëheqjen. Kammenos, i cili njëkohësisht është edhe lider i partisë ANEL, ka...

Aktualitet14:49 - 12 Janar, 2019

Shpërthim i fuqishëm në Paris/ 2 të vdekur 30 të plagosur

Parisi u trondit nga një shpërthim i fuqishëm mëngjesin e sotëm. Shpërthimi ndodhi si rezultat i rrjedhjes së gazit në...

Aktualitet10:02 - 12 Janar, 2019

Shpërthim në qendër të Parisit/ Raportohet për disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen Opera, në Paris. Mësohet...

Aktualitet19:46 - 11 Janar, 2019

Kuvendi çan bllokadën e votave/ Miratohet emri Maqedonia e Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi sot  ndryshimin e Kushtetutës për marrëveshjen me Greqinë në lidhje me çështjen e ndryshimit...

Aktualitet18:53 - 11 Janar, 2019

Skandali në Pashaliman/ Reagon Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ka reaguar pas vjedhjes së tre armëve automatike në bazën ushtarake të Pashalimanit...

Aktualitet15:29 - 11 Janar, 2019

Thirrja e Alia Asllanit më aktuale se kurrë/ Mbushni xhepe, mbushni arka, të “pabrek” ju gjeti dreka, milionier ju gjeti darka!

Që nga Korça gjer te Shkodra mbretëron një errësirë, nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një egërsirë! Pra, o burra, hani,...

Aktualitet13:49 - 11 Janar, 2019

Debati për Cakajn/ Albin Kurti zë ngushtë Ramën

Debati për mosdekretimin e Gent Cakaj ka përfshirë të gjithë spektrin politik në Kosovë. Pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta,...

Aktualitet13:09 - 11 Janar, 2019

Dëbora izolon Kukësin/ Ndërhyn ushtria

Forcat e ushtrisë janë nisur drejt fshatit Tërshenë të Kukësit, ku që prej mbrëmjes së djeshme një 50-vjeçar është shumë...

Aktualitet10:10 - 11 Janar, 2019

“$525,000+ për Shqipërinë në 3 minuta”, Albanian Scholarship Effort

Nga Besart Çopa * Në moshën 15 vjecare unë isha Shqiptari i parë që iku në një nga gjimnazet më...

Kultura09:19 - 11 Janar, 2019

Konkurs poetik, për dëshmorin Bylbyl Hazir Breçani

“Botimet TROPOJA”, në nderim të emrit e veprës të Bylbyl Hazir Breçanit: “Dëshmor i Kosovës dhe i Shqipërisë”, “Qytetar Nderi”...

Aktualitet01:08 - 11 Janar, 2019

VIDEO-Përplasje në fakultetin e drejtësisë/ Policia futet në ambientet ku janë ngujuar studentët

Policia private qe ruan godinen, është futur rreth ores 00.30 minuta, në ambientet e brendëshme të Fakultetit të Drejtësisë, ku...

Aktualitet21:02 - 9 Janar, 2019

Themeluesi i Amazon ndahet nga gruaja, bien aksionet e kompanisë në bursat ndërkombëtare

Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos dhe gruaja, Mc Kenzie, do të ndahen. Ata të dy do të ndahen pas 25...

Aktualitet17:57 - 9 Janar, 2019

Administrata e Trump degradon misionin e BE në SHBA

Administrata e presidentit Donald Trump ka degraduar vitin e kaluar statusin e misionit të Bashkimit Europian pa bërë asnjë njoftim....

drejtesia, vettingu, kalimi drejtesia, vettingu, kalimi
Aktualitet11:18 - 9 Janar, 2019

Kreu i Gjykatës së Kurbinit del para Vettingut/ KPK zbulon pasurinë e fshehur

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit, do të japë sot vendimin për Kryetarin e Gjykatës së Kurbinit, Alfred Gjonin, vendim i...

Aktualitet09:42 - 9 Janar, 2019

Video/ Festivali i akullit dhe borës

Në Kinë është hapur Festivali ndërkombëtar i Harbinit, i skulpturave të akullit dhe borës. I vendosur në provincën e Heilongjangut...

Trending

Read previous post:
Protesta e artistëve/ Tërhiqet  Kumbaro

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka reaguar në lidhje me protestën e artistëve, të cilët konstetojnë zhvendosjen e Teatrit Kombëtar...

Close