10 dhuratat që femrat NUK duan të marrin nga partneri - CNA
Connect with us

Life Style

10 dhuratat që femrat NUK duan të marrin nga partneri

Publikuar

-

Nuk është e thënë që ju të shpenzoni shumë para për dhuratën në ditën e Shën Valetinit. Por nëse keni menduar t’i blini ndonjë nga këto dhurata, atëherë mos e bëni. Për t’ju ardhur në ndihmë të gjithë meshkujve, kjo është lista me 10 dhuratat që asnjë femër nuk do të donte të merrte.

1.Parfum

gettyimages-624089970-1479591828

Nuk po e përjashtojmë nga lista e dhuratave prej besimit, që kur dhuron një parfum ndahesh, por për faktin që mund të bëni zgjedhjen e gabuar! Nëse nuk e dini aromën e saj të preferuar më mirë mos eksperimentoni.

2.Veshje

539fe57c9c436_-_cos-01-trying-on-clothes-msc

Nuk ka asgjë romantike në këtë dhuratë!

3.Kafshë

53a00784edf11_-_cos-08-dogs-mdn

Nëse ajo nuk ka shprehur dëshirën, mos guxoni më tepër nga se duhet.

4.Kupona dhuratë

screen-shot-2016-11-19-at-1-54-03-pm-1479592465

Ideja më e keqe që mund të keni!

5.Produkte kozmetike

Femrat janë të paparashikueshme kur bëhet fjalë për make-up. Asnjëherë nuk do gjeni nuancat ideale pa praninë e saj.

6.Para

money-1476912794

Mos e bëni kurrë diçka të tillë

7.Mjete kuzhine

53a05f8e8f365_-_cos-01-kitchen-tools-xl

Çfarë mesazhi po përpiqeni të jepni?

8.Arusha

nrm_1406839669-dumb-bear

Mund t’ju duket diçka e bukur, por shumë vajza nuk i pëlqejnë. Po dilni me një vajzë të rritur jo me një adoleshente.

9.Biskota dhe 10.Bizhuteri

1468342147-54f648657cd9f_-_nostalgic-candy-necklaces-del1014-lhazkg-s2

/CNA

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Facebook po ndihmon ekstremistët për sulme, Mark Zuckerberg në telashe

Publikuar

-

By

Mark Zuckerberg është padyshim një nga njerëzit më të suksesshëm në botën e teknologjisë dhe rrjeteve sociale, mirëpo problemet me të cilat po ndeshet nuk janë të pakta.
Së fundmi atij do t’i duhet të dalë përpara ligjvënësve të BE-së për të diskutuar impaktin e Facebook-ut tek të drejtat e privatësisë të qindra milionë europianëve, si dhe ndikimin tek zgjedhjet në të dyja anët e Atlantikut, dhe tek shpërndarja e lajmeve të rreme.

Nuk dihet ende nëse ky takim do të transmetohet drejtpërdrejt në internet, por kjo mendohet se mund të ishte shumë e dëmshme për Zuckerberg.

Sipas komisonierëve evropiane, atij do t’i duhet të japë shpjegime më të hollësishme për çështjet e algoritmeve që vendosin në objektiv audienca të caktuara, si dhe të manipulimit politik dhe për marrëdhënien e Facebook-ut me firmën “Cambridge Analytica”.

Facebook i dha kompanisë britanike të dhënat e miliona amerikanëve dhe evropianëve, të cilat u përdorën më vonë për qëllimet e fushatave elektorale. Kompania Facebook nuk iu përgjigj pyetjeve të Zërit të Amerikës nëse do të zhvillohet takimi i zotit Zuckerberg me ligjvënësit e BE-së.

Themeluesit të Facebook pritet t’i drejtohen pyetje edhe rreth arsyeve pse Facebook ende për përdoret nga ekstremistët si një mjet ndërlidhjeje dhe rekrutimi. Gjatë javëve të fundit, vëmendja ndaj Facebook-ut ka qenë më tepër e përqëndruar tek aspekti i përgjithshëm i menaxhimit të të dhënave të përdoruesve, por analistët paralajmërojnë se ky rrjet i mediave sociale po mundëson një rrjet social vdekjeprurës dhe se nuk po bën mjaftueshëm për ta ndaluar këtë gjë.

Në një deklaratë të Projektit Kundër Ekstremizmit (CEP) thuhet:

Praktikat e menaxhimit të Facebook-ut mund t’u kenë shërbyer synimeve për ndërlidhje të terroristëve. Konstatimet tona hedhin poshtë rregullisht pretendimet e Facebook-ut se moderon përmbatjen në rrjet. Këtë javë, u gjet një video e prodhuar nga grupi mediatik pro-ISIS, Al Taqëa, ku ka pamje të sulmeve në Perëndim dhe thirrje për dhunë të mëtejshme duke i inkurajuar njerëzit që të sulmojnë civilët dhe që ‘t’i vrasin ata me të gjitha mënyrat apo metodat.Në mbarë botën, gjatë muajit të shenjtë mysliman të Ramazanit, ka një rritje të ndjeshme të aktivitetit të militantëve në mediat sociale… Aplikacionet e mesazheve të kriptuara, siç është edhe aplikacioni WhatsApp që është në pronësi të Facebook-ut, janë mekanizma të mirënjohura që përdoren nga terroristët për të komunikuar, për të ideuar dhe planifikuar sulme, një praktikë që tragjikisht po vazhdon.”

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Vullkani Kilauea nuk ndalet/ Pas autostradës llava do mbërrijë në oqean

Publikuar

-

By

Aktiviteti shpërthyes i Kilauea, vullkanit që gjendet në ishullin më të madh të Hawaii vazhdon prej javësh dhe duket se s’do të ndalet.

Pamjet e xhiruara nga avioni tregojnë se si rrjedh llava në Autostradën 137, një zonë përgjatë brigjeve jug-lindore të Big Island, duke krijuar frikën që llava e madhe mund të mbërrije deri në oqean.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Artistja akuzon regjisorin e njohur për përdhunim/’ Pas çajit humba ndjenjat’

Publikuar

-

By

Regjisori francez Luc Besson është akuzuar për përdhunim nga artistja 27-vjecare Sand van Roy, që të premten ka denoncuar kineastin në policinë e Parisit.

E reja ka treguar përpara policisë që është takuar me 59-vjeçarin Besson në një hotel dhe humbi ndjenjat pasi piu një çaj dhe kur u zgjua kuptoi se ka qenë viktimë e një përdhunimi seksual.

Regjisori, nëpërmjet avokatit ka mohuar akuzat. Sipas denoncimit të artistes (që ka pasur role të vogla në disa filma të Besson), përdhunimi ka ndodhur të enjten në mbrëmje gjatë një takimi në hotel Bristol, në Champs-Élysées.

Por sipas avokatit të regjisorit “Luc Besson është befasuar së tepërmi kur ka marrë vesh këtë lajm”. Ai mohon kategorikisht akuzat se ka droguar dhe përdhunuar gruan dhe nuk ka pasur ndonjëherë asnjë qëndrim të kësaj natyre’ në lidhje me 27 vjeçaren.

Regjisori, i njohur si drejtues në filma si Le Grand Bleu, Leon, Nikita, është kthyer tani në Los Angeles, ku jeton.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Kryesore Show Biz10:40 - 21 May, 2018

Pamja e Meghan Markle mahniti gjithë botën, por ja sa kohë është dashur për të rregulluar flokët e saj

Meghan Markle u quajt një nuse “e mahnitshme” nga fansat e shumtë të familjes mbretërore. Modeli i saj i flokëve...

Kryesore Show Biz10:40 - 21 May, 2018

Shfaqet vëllai i Sokol Ballës/Ja çfarë ka thënë për moderatorin

Sokol Balla është një ndër gazetarët më të suksesshmë në media. Por padyshim që askush nuk e njeh vëllain e...

Aktualitet10:26 - 21 May, 2018

“Unë nuk jam Ervin Salianji”/ Deputeti i video-skandalit erotik mohon identitetin

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji bashkë me demokratin Gazmend Bardhi, është paraqitur sot në prokurorinë e Krimeve të Rënda,...

Kryesore Show Biz10:25 - 21 May, 2018

Majk nuk uron të birin për ditëlindje, fansat e kryqëzojnë: “A ke gjak apo ujë në vena?”

Ditën e djeshme ka festuar një vjetorin e parë, Roani, djali i reperit të njohur Majk dhe ish-partneres së tij...

Aktualitet10:12 - 21 May, 2018

Qeveria e Fahri Balliut

Prej pesë vitesh, kemi ditur qeverinë “Rama”, apo qeverinë “Rama-Meta”. Më përpara kemi njohur qeverinë “Berisha-Meta” apo qeverinë “Berisha”, qeverinë...

Kryesore Show Biz10:10 - 21 May, 2018

Gruaja i bëhet xheloze për Eli Farën, Bujar Qamili: Ka të drejtë!

Këtë javë i ftuar në studin e emisionit “Thumb” nga Aulona Musta  dhe Fatma Haxhialiu ka qenë këngëtari i mirënjohur...

Aktualitet10:06 - 21 May, 2018

Çfarë po ndodh tek Krimet e Rënda?/ Ardi Veliu me urgjencë në zyrën e Prelës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka zhvilluar një takim mëngjesin e sotëm me drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve...

Life Style10:00 - 21 May, 2018

Facebook po ndihmon ekstremistët për sulme, Mark Zuckerberg në telashe

Mark Zuckerberg është padyshim një nga njerëzit më të suksesshëm në botën e teknologjisë dhe rrjeteve sociale, mirëpo problemet me...

Kronika09:57 - 21 May, 2018

Tërmeti “shkund” Vlorën/ Qytetarët flenë jashtë

Vlora është lëkundur sërish nga tërmetet, ku sipas EMSC-së, janë me magnitudë rreth 2 deri në 3 Ballë të shkallës...

Kryesore Show Biz09:50 - 21 May, 2018

Dietat e vipave, Blerina Bombaj: “Aurela Gaçe ishte nazelie, por…”

Kur vjen puna te ushqimi na duhet të pranojmë se të gjithë jemi paksa nazelinj. Ama, kurioziteti është më i...

Aktualitet09:50 - 21 May, 2018

Audio-përgjimi me vëllain e Xhafajt/ “Krimet e Rënda” në aksion

Gazetari  Jetimir Olldashi do të dëshmojë sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda lidhur me pretendimet e tij se ai...

Aktualitet09:38 - 21 May, 2018

Kokaina në Gjermani/ Zbardhet skema e veprimit të 13 shqiptarëve

Disa ditë më parë, Policia gjermane finalizoi një operacion të gjerë antidrogë, pas një hetimi të cilësuar si më të...

Kryesore Show Biz09:35 - 21 May, 2018

Bujar Qamili qejfli femrash: Jam shumë i kënaqur me gruan por çfarë kam dashur të bëj, e kam bërë!

Këtë javë Bujar Qamili ka qenë i ftuari i Aulonës dhe Fatmës në emisionin “Thumb” . Këngëtari i njohur ka...

Sociale09:29 - 21 May, 2018

Peleshi: Festat Lokale, energji per zhvillimin rural

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z. Niko Peleshi, deputetë të zonës dhe përfaqësues të ndryshëm lokale, u bene pjese...

Aktualitet09:22 - 21 May, 2018

Skandalet e njëpasnjëshme/ Qeveria “Rama” drejt rrëzimit?

Profesori i njohur Agron Gjekmarkaj ka deklaruar se sjelljet e fundit të kryeministrit Rama në lidhje me cështjen “Xhafaj” tregon...

Sociale09:15 - 21 May, 2018

Sinoptikanët japin lajmin e keq për qershorin, ja si do të jenë ditët

Reshjet e shiut do të na shoqërojnë jo vetëm në ditet e mbetura të Majit, por edhe përgjatë Qershorit. Sinoptikanët...

Kryesore09:12 - 21 May, 2018

Shtypi i ditës, 21 maj 2018

Këto janë disa prej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 21 maj 2018: “Gazeta Shqiptare”...

Kryesore08:49 - 21 May, 2018

Horoskopi javor, nga 21 maj deri në 27 maj 2018

DASHI 21. mars – 20. prill Qetësi e plotë do jetë gjatë gjithë javës në jetën tuaj në çift. Nuk pritet...

Aktualitet08:42 - 21 May, 2018

Mosdeklarimi i pasurisë nga zyrtarët/ Rritet arkëtimi me forcë i gjobave

Në katër muajt e parë të vitit përmbarimi ka ekzekutuar tërëisht të paktën 104 raste gjobash të vendosura ndaj zyrtarëve...

Ekonomi08:31 - 21 May, 2018

Pas 20 vitesh merr fund falimenti ligjor i kompanisë piramidale “Sudja”

Kanë kaluar më shumë se 20 vite që kur firmat piramidale falimentuan realisht, por në fakt ato kanë kaluar një...

Kryesore08:26 - 21 May, 2018

Mendoni se erdhi vera?/ Java nis me…

Moti për ditën e sotme parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura, të cilat do të...

Aktualitet08:15 - 21 May, 2018

Horoskopi i ditës, 21 maj 2018

DASHI 21. mars – 20. prill E hëna do të nisë e qetë. Sa i përket dashurisë pritet një ditë e...

Kuriozitete23:40 - 20 May, 2018

Vullkani Kilauea nuk ndalet/ Pas autostradës llava do mbërrijë në oqean

Aktiviteti shpërthyes i Kilauea, vullkanit që gjendet në ishullin më të madh të Hawaii vazhdon prej javësh dhe duket se...

Kryesore Show Biz23:30 - 20 May, 2018

Artistja akuzon regjisorin e njohur për përdhunim/’ Pas çajit humba ndjenjat’

Regjisori francez Luc Besson është akuzuar për përdhunim nga artistja 27-vjecare Sand van Roy, që të premten ka denoncuar kineastin...

Femra23:10 - 20 May, 2018

Si ta kuptosh nëse të vrasin këpucët me takë pa i veshur ende

Këpucët sa janë një kënaqësi për femrat aq janë dhe vrasëse. Të blesh këpucët, takat e duhura është një mision...

Kuriozitete23:00 - 20 May, 2018

Sot paskemi festë!/ Para 708 viteve u prodhuan këpucët e para

Si sot në vititn 1310 janë prodhuar këpucët e para për të dyja këmbët. Deri atëherë, këpucët ishin njësoj dhe...

Life Style22:50 - 20 May, 2018

Çifti që jeton në shtëpinë e horroreve

Është një prej shtëpive më famëkeqe në Britani, një banesë në veri të Londrës ku vrasësi serial Dennis Nilsen “magazinonte”...

Aktualitet22:48 - 20 May, 2018

Inter fiton ‘finalen’ dramatike kundër Lazio-s/ Zikaltërit kualifikohen në “Champions” pas 6 vitesh

Inter ka marrë fitoren më deçizive të sezonit në ndeshjen e fundit të kampionatit. Zikaltërit kanë mposhtur me përmbysje 2-3...

Trending

LAJM I REKOMANDUAR:
Studimi/ Facebook po bëhet rrjeti i të moshuarve, të rinjtë e braktisin për…

Nëse CEO i Facebook Mark Zuckerberg ishte duke hedhur një parti, të rinjtë do të preferonin të shkonin në vend...

Close