Zbulohet deputeti, ish-doganier me miliona dollarë pasuri – CNA
Connect with us

Kryesore

Zbulohet deputeti, ish-doganier me miliona dollarë pasuri

Publikuar

-

Dje CNA (CityNews Albania) raportoi për  deputetin– ish-doganier Alket Hyseni, rreth pasurisë së tij marramendëse, historisë së tij në dogana, në Partinë Socialiste, por dhe për lidhjet e tij klienteliste.

Sot,  po sjellim të dhëna zyrtare, të deputeti, ish-doganier, i cili nga një student i shkëlqyer përfundoi tek trau i Kapshticës.

Njeriu që tha se Arta Marku do ta tundë mirë, në fakt duhet të hetohet vetë, fillimisht.

Në pritje të tundjes së Alket Hysenit,  po sjellim deklarimin e pasurisë të një avokati të një studio ligjore që ka qenë doganier, drejtor i Pastrimit të Parave dhe që ka qenë një nga njerëzit e afërt të Ramës në kryeministri, i cili do merrej me abuzimet, me pronat, ndërkohë që është denoncuar dhe kallëzuar vetë për një çështje të tillë.

CNA  solli dje detajet e korrupsionet dhe skandalet me miliona euro në doganën e Kakavijës, ndërkohë do të sjellë të tjera dokumente dhe fakte të periudhës, kur Hyseni ka qenë  pjesë e strukturave të doganave.

“Juristi i shkëlqyer”, shembulli më i mirë nga dogana se i mundi të bëhesh pjesë e elitës politike, për të dalë më pas, duke dhënë mend në media.

Vetëm 44 vjeç si dhe i kanë mjaftuar pesë vite të mira, në doganë, me studio ligjore, që pasuria  ti shkojë në miliona dollarë.

Shtatë apartamente banimi, ku më vogli është me sipërfaqe 120 metra katrorë, ndërsa më i madhi ka një sipërfaqe prej  225.6 m2, kanë kushtuar mbi gjysmë milioni euro.

8 garazhe, të cilat kanë kushtuar rreth 19 mijë euro si dhe prona të patundshme që kapin shifrën e mbi 200 mijë eurove, rezultojnë në listën e pasurive prej rreth një milion euro të Hysenit.

Më poshtë po sjellim deklarimin e tij të pasurisë në para,toka garazhde dhe apartamente./CNA.al

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Comments

3 Comments

 1. Niko

  12 Shkurt, 2018 at 3:27 pm

  Ne vitin 2006 pasi u shkarkua nga dogana, deklaronte se kish 1.000.000 dollare. Deri ne ate periudhe nuk kish patur asnje biznes privat gjate jetes se tij.

 2. Zzzzzz

  13 Shkurt, 2018 at 10:52 am

  PO CFAR DUHET TE BEJ ME ….QE TE FUTET NE BURG DHE TI KONFISKOHET PASURIA QE NE TE VERTETE ESHETE E POPULLIT….??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. universitari

  13 Shkurt, 2018 at 11:54 am

  ka edhe diplom falso nga nje degree mill, leibniz university

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Thirrja e fortë e gazetarit/ Kjo është zgjidhja e vetme e krizës

Publikuar

-

By

Deputetet ne Kuvedn, seance plenare

Gazetari Denis Dyrnjaja ka reaguar në lidhje me dorëzimin e mandateve nga deputetët e opozitës.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetari shkruan se zgjidhja për situatën në të cilën ndodhet sot Shqipëria është dorëzimi i mandateve edhe nga mazhoranca.

Sipas tij opozita është vetëm gjysma e së keqes, prandaj duhet të dorëhiqen të gjithë që të pastrohet një herë e mirë parlamenti.

“Dorëhiquni të gjithë të shpejtojmë!

Pa dashje deputetët e opozitës bënë një lëvizje të shumëpritur por që është vetëm gjysma e së tërës. Do ishte mirë të dorëzonin mandatet edhe këta të mazhorancës e të pastronim një herë e mirë parlamentin bashkë me politikën nga korrupsioni, injoranca dhe banaliteti të miksuara me servilizëm e demagogji bajate.

Duhet një ndryshim total që nuk mund të vijë nga ata që e kanë krijuar ushqyer dhe vijojnë ta mbajnë në këmbë prej gati 30 vjetësh për interesa komplet personale dhe klanore edhe pse predikojnë për ditë të kundërtën!”-shkruan Dyrnjaja në postimin e tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Gazetari “shuplakë” politikës/ Zbulon sekretet e vizitës së Enver Hoxhës në Itali

Publikuar

-

By

Gazetari Klodian Tomorri, në një postim në rrjetet sociale, shkruan se teza e vitit 1919, sipas së cilës shqiptarë janë të pazotë për t’u qeverisur vetë, është provuar tashmë.

“Ndoshta ata kishin te drejte!

Ne vitin 1919, teza kryesore permes te ciles armiqte e Shqiperise kerkonin asgjesimin e shtetit shqiptar ishte vetem nje; Keta jane barbare te pazote per t’u qeverisur vete, ndaj nuk mund te lihen shtet i pavarur.

Fati yne ishte, qe ne Paris kishim nje dy tre burra me mend, si Fishta, Gurakuqi apo Mustafa Kruja se Shqiperia sot ndoshta nuk do te ekzistonte.

Askush nuk e di nese kjo do ishte me mire apo me keq. Por e verteta eshte se serbet, greket, malazezet dhe kushdo qe avanconte tezen se shqiptaret jane te pazote per t’u veteqeverisur, kishin te drejte. Historia e ka provuar kete ne cdo dite, e madje cdo sekonde, per plot nje shekull te tere.”.-shkruan gazetari Tomorri.

Ndërsa rëefen edhe mbi një vizitë që ish-diktatori Hoxha ka bërë në Itali pak pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore.

Tomorri thekson se ndërsa ka pësuar një krizë gjatë një udhëtimi për një konferencë ndërkombëtare, Tomorri shkruan se Enver Hoxha ka pësuar një krizë dhe u vizitua tek një mjek në Itali.

“Diku pas mbarimit te Luftes se Dyte, Shqiperia ishte ftuar te merrte pjese ne nje konference nderkombetare. Delegacioni shqiptar kryesohej nga Enver Hoxha, te cilin gjate udhetimit, thuhet se e zene ca kriza ne Bari te Italise. Tuk Jakova, i cili ishte i vetmi ne delegacion, qe dinte italisht, i sugjeron Enverit, te vizitohet tek nje mjek italian, qe ishte dashamires ndaj shqiptareve.

Pasi mbaron viziten, mjeku del dhe i thote Tuk Jakoves: Me vjen shume keq per popullin tuaj.

-Pse, e pyet Jakova.

-Ky eshte udheheqesi i trete shqiptar qe kam vizituar me diagnoze skizofrenie. Me pare kishte vizituar Sulejman Delvinen dhe Ahmet Zogun.

Nese do kishte vizituar ata qe erdhen me pas, besoj psikiatri italian do kishte kaluar edhe vete ne skizofreni. Kete corbe dime te gatuajme ne.”-thekson gazetari.

Më tej, ai shkruan se Shqiperia eshte rast unikal ne bote ne shume drejtime.

“Nuk besoj te kete ndonje vend tjeter ne planet, perfshire dhe ato te botes se trete, ku njerezit me te famshem ne publik, nuk jane profesoret, akademiket apo mendjet brilante, por banditet dhe kriminelet.

Ashtu sic nuk ka vend tjeter ne bote, qe con ne parlament vrases, perdhunues, evazore apo kriminele te forte. Dhe nuk eshte vetem faji i atyre qe emerojne. Nese sot, ne cdo cep te Shqiperise, vendos perballe ne zgjedhje, nje bandit te forte te kamufluar me emrin biznesmen dhe nje akademik apo profesionist te ndershem, gjasat qe ky i dyti te fitoje jane diku afer zeros.

Eshte tregu qe do dhune. Ne te shumten e rasteve, oferta ndjek kerkesen. Prandaj sa here qe na lene vetem, i veme zjarrin vetes ne.

Bota e ka kuptuar me kohe kete. Dhe kishin te drejte. Tani e kemi ndezur serish shkrepsen dhe presim qe te vijne prape ata te na shpetojne. Ndoshta do vijne do na shpetojne prape. Por edhe pas kesaj, ne serish do bejme ate qe dime te bejme. Shkrepsen.”-përfundon postimin e tij Klodian Tomorri./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Mblidhet KLP-ja/ Në rend dite “fati” i Arta Markut

Publikuar

-

By

Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) ka nisur mbledhjen e radhës për ditën e sotme, ndërsa në rendin e ditës është edhe kërkesa e opoztës për shkarkimin e Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku.

Gjithashtu në rend dite është edhe komandimi i 6 prokurorëve pranë KLP-së.

Kujtojmë këtu se disa ditë më parë, kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili kërkoi shkarkim dhe ndjekjen penale të Markut pasi, sipas tij, kryeprokurorja përcolli kandidaturën e Bujar Sheshit si kandidaturë që plotëson kriteret për të qenë pjesë e KLP-së, pa pritur përgjigjen e verifikimit mbi integritetin e figurës së tij.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:35 - 21 Shkurt, 2019

Arrestohet ish Kryetari i  Parlamentit të Maqedonisë së Veriut

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë,...

Aktualitet18:46 - 19 Shkurt, 2019

Senatori Sanders provon sërish/ Njofton kandidaturën për presidencialet

Listës së demokratëve që duan të përballen me Presidentin Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, iu shtua të...

Aktualitet09:00 - 19 Shkurt, 2019

Horror/ 18 vite në frigoriferin e së motrës

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik në Kroaci, ku një grua e cila ishte zhdukur që në vitin...

haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen
Aktualitet16:05 - 18 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Nuk tërhiqet Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një vizite në kompleksin memorial në Gllogjan ndër të tjera ka folur edhe rreth...

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Trending

Read previous post:
Artistët futen me forcë në godinë/ Zbardhet kërkesa për ministren Kumbaro  

Të tjera zhvillime kanë ndodhur sot në lidhje me protestën e artistëve të cilët kundërshtojnë zhvendosjen e Teatrit Kombëtar. Paraditen...

Close