350 paund në ditë, fytyra të çara e përdhunime/Misteri i prostitutave të “Red Light District” – CNA
Connect with us

Life Style

350 paund në ditë, fytyra të çara e përdhunime/Misteri i prostitutave të “Red Light District”

Publikuar

-

E vërteta rreth grave në dritaret e Amsterdamit duket të jetë shumë mister, ku disa punonjëse seksi thyejnë mitin e “budallait të lumtur”.
Gratë që punojnë në “Red Light District” mund të fitojnë deri në 350 paund në ditë.

Miti që lulëzon në qytet është ai i “prostitutës së lumtur”, por realiteti me sa duket është shumë i zymtë, i pështirë dhe i rrezikshëm, shkruan “Daily Mail”, e cila i ka bërë një vizitë këtë të dielë.

Ora është rreth 23:00, ndërsa në rrugët e ngushta të Amsterdamit bie borë. Dy burra të rinj të veshur me kapuçë hyjnë në portën e kuqe në lagjen më të famshme të seksit në botë.

Të mbuluar me drita të kuqe të trefishtë, tre gra pas xhamit mbajnë vetëm mbathje me dantellë. Njëra luan në mënyrë të pandërprerë me telefonin e saj, duke mos u mërzitur teksa sheh burrat që mund t’i bëjë për vete.

Një tjetër aplikon buzëkuqin e saj mbi buzët e trasha. Ndërsa e treta lëviz sensualisht sa në njërën anë sa në tjetrën me një buzëqeshje të lehtë.

Burrat që hynë brenda me shumë gjasë janë britanikë. Ata vijnë këtu me pushime ose thjesht për të kaluar një fundjavë nën këto drita të kuqe verbuese.

Disa kalimtarë i përgjigjen grave që u bëjnë thirrje me shenja, pa dyshim të inkurajuara nga fakti që prostitucioni është krejtësisht legal dhe ku kartat e kreditit pranohen nga “dritaret” famëkeqe të grave.

Truket janë kthyer me shpejtësi në “kurth” dhe gratë mund të fitojnë deri në 350 në një ditë të zënë. Ndoshta kjo shpjegon pjesërisht pse miti i prostitutës së lumtur është lejuar të lulëzojë në këto rrugë.

Por realiteti, siç zbuloi Daily Mail, është shumë më i zymtë, i pështirë dhe i rrezikshëm.

Gjurmët e gjykimeve për trafikimin e qenieve njerëzore në gjykatat holandeze kanë ekspozuar të vërtetën e tmerrshme – se shumë nga vajzat e dritareve të kuqe janë sjellë nga Evropa Lindore nga tutorë të pamëshirshëm, të cilëve nuk u bën përshtypje nëse i rrahin, i presin ose i përdhunojnë pa dëshirë.

Një grua e re e cila ishte detyruar të dilte në Amsterdam Red Light District tha:

Ne po shitemi ashtu siç shitet diçka në një dyqan.”
Nxitur nga tregimet e tmerrshme të grave që vuajnë nga kirurgjitë kozmetike të detyruara dhe abortet e detyruara, një numër gjithnjë e më i madh i politikanëve dhe aktivistëve në Holandë janë kthyer kundër tregtisë së seksit.

Perspektiva e re është përmbledhur nga një deputet holandez, i cili i tha Ministrisë së Mbrojtjes se bordellot, të para nga të gjithë si argëtim i mirë dhe i ndyrë, nuk janë asgjë më shumë se “përdhunim i komercializuar”.

Tani një ligj i ri, që ka gjasa të hyjë në fuqi vitin e ardhshëm, do ta quajë vepër penale të dënueshme deri me 4 vite burg nëse dikush kryen marrëdhënie seksuale me një prostitutë që e di se është e trafikuar, ose nëse ka dyshime që është e tillë dhe nuk e denoncon rastin.

Sipas fjalimeve në fushatën ndërkombëtare që është kundër ngacmimit seksual dhe shfrytëzimit të grave,është ngritur pyetja: A është koha që “Red Light District” të marrë fund?

Kjo kohë nuk mund të vijë aq shpejt jo për Angelica, një rumune që kaloi pesë vjet ankthi si një prostitutë në dritaret e Amsterdamit.

Ajo na tregon historinë e saj të trishtë në lidhje me transformimin nga një studente shembullore, adoleshente ambicioze në një grua që ndihet e pavlerë edhe pse është vetëm 22 vjeçe tani.

Kur ishte 17 vjeçe, Angelica, u josh në Londër nga një njeri që e shihte si të dashur, i cili i kishte thënë se do e merrte me vete për t’i gjetur një punë të mirëpaguar si stiliste flokësh.

I panjohur për të, në anën tjetër të fluturimit, ajo tashmë kishte një klient të gatshëm, por ai nuk kishte paguar për një prerje flokësh, siç do donte Angelica të ishte.

Pasaporta e saj u mor me vete dhe ajo mbeti pa identitet dhe shumë shpejt “u shit” dhe u instalua pas një dritareje të ashpër në bordellot e Amsterdamit.

Ajo tha:

Njeriu që më solli në Angli dhe më pas në Holandë më përdori si një copë mishi..
Kur pashë bordellot me të gjitha vajzat në dritare, bërtita. Bërtita shumë, sepse ata dukeshin të tmerrshëm dhe e dija se kjo shumë shpejt burrat e uritur që shihnin pas xhamit do vinin tek unë.”

Angelica tha se i detyrohej 27.000 paund trafikantëve, sepse ata kishin paguar familjen e saj që të mos raportonin zhdukjen e saj.

Të ardhurat e saj të përditshme prej 350 paundësh shkuan drejtpërdrejt për tutorin brutal i cili i dha vetëm 9 paund për ushqim. Ai gjithashtu e përdhunoi dhe e rrahu.

Angelica ishte prerë në fytyrë me një thikë nga kapësit e saj, kur ajo u përpoq të refuzonte kërkesën e një klienti për të pasur seks të pambrojtur.

Pak nga pak ajo e kuptoi mesazhin: Trupi i saj i përkiste dikujt tjetër!

22-vjeçarja shton:

Tutori më thoshte se është e ligjshme që ata të mund të bëjnë çfarë të duan me mua, sepse policia është në anën e tyre dhe jo në timen.”
Nga klientët e saj, ajo thotë:

Anglishtja e tyre është e keqe. Më trajtojnë si të poshtër. Njëri madje qeshte si zuzar teksa bënte seks me mua. Ata janë gjithmonë të dehur dhe na lëndojnë.”
Telefoni i saj u mor me vete dhe iu dha një Nokia i thjeshtë me një kredi disa paundësh, në mënyrë që ajo të mund të mbante kontakt me tutorin e saj

Angelica punonte 12 orë në ditë, ndonjëherë edhe më shumë nëse ndonjë klient dëshironte seks në mëngjes herët.

22-vjeçarja përfundimisht u shpëtua nga një agjenci mbikëqyrëse, stafi i të cilëve pasi ushtroi kontroll në “RLD” zbuloi se Angelica ishte e trafikuar dhe donte të arratisej që aty.

Për një kohë të gjatë familja e vajzës refuzoi të fliste më të, pasi ishin bindur nga tutori i saj që ajo i kishte hyrë prostitucionit me dëshirë dhe nuk ishte rrëmbyer.

Numri i sulmeve seksuale është rritur në mënyrë dramatike në Holbeck që kur u legalizua si një lagje e dritës së kuqe, kur tutorët nuk përballeshin me arrestimin, por avokatët e kësaj skeme trafikimi e justifikojnë duke thënë se gratë ndihen të sigurta në këtë profesion duke qenë i legalizuar.

Mary Honeyball, një deputete e MEP dhe zv.kryetare e komitetit të grave beson se ky “eksperiment” duhet të ishte dënuar që nga fillimi.

Ndoshta fjala e fundit duhet të shkojë te Fiona Broadfoot, një ish-prostitutë, e cila thotë:

Kjo zonë e ashtuquajtur e sigurt nuk është e sigurt. Akti i prostitucionit nuk është i sigurt.”/CNA

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

10 fustanet dhe atletet më “cool” që do të bëjnë namin këtë vjeshtë (FOTO)

Publikuar

-

Ditëve të nxehta po ju vjen fundi dhe shumë shpejt do të vijë vjeshta,e cila karakterizohet nga temperatura më të ulëta dhe me ditë që shoqërohen me reshje shiu.

Mirëpo ndërkohë që po lëmë pas pantallonat e shkurtra, minifundet apo çdo veshje tjetër që kemi veshur gjatë stinës së verës, të gjithë kemi filluar të mendojmë për të rifreskuar gardërobën tonë për stinën e vjeshtës.

Një ndër kombinimet më ideale për këtë stinë janë fustanet dhe atletet. Ato do të mund t’i vishni në çdo moment të ditës apo në ambiente të ndryshme dhe do të dukeni gjithmonë “trendy”.

Nëse ende jeni në dilemë se si t’i kombinoni fustanet tuaja me atlete ne ju vijmë në ndihmë duke ju sugjeruar 10 fustanet dhe atletet që na duhen secilit prej nesh  këtë vjeshtë.

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Horoskopi ju tregon se cili vend ju përshtatet më shumë për të jetuar

Publikuar

-

Yjet na sugjerojnë se cila është qendra më në sintoni me qenien tonë, qoftë vendbanim i përhershëm apo thjesht për pushime. Ka qytete që janë në gjendje të nxjerrin pjesën më të mirë tonën, qenien tonë të vërtetë, qytete ku ndihemi mrekullisht mirë që në momentin që marrim frymë. Në bazë të shenjës sonë të zodiakut, mund të zbulojmë se cili është qyteti ynë ideal, ai që na përfaqëson dhe na karakterizon më shumë se çdo tjetër. Horoskopi dhe yjet na rekomandojnë shtëpinë tonë të ardhshme ose, më thjesht, destinacionin tjetër për pushimet tona.

DASHI – Për një person të çmuar dhe aventuresk si ju, ju duhet një metropol i madh, një qytet që transmeton pasion dhe vitalitet, si Buenos Aires (kryeqyteti i Argjentinës). Është gjithashtu kryeqyteti i tangos, vallëzimit në të cilin mund të jepni më të mirën tuaj, duke nxjerrë në pah hijeshinë dhe sensualitetin tuaj. Ju mund ta zgjidhni këtë qytet si destinacionin tuaj për pushimet të ardhshme, me partnerin tuaj ose me miqtë tuaj më të afërt. Bukuria e saj, rezultat i shumë kulturave të ndryshme, do t’ju befasojë me kënaqësi.

DEMI – Nuk mund të heqësh dorë nga kënaqësitë e jetës, si ushqimi i mirë dhe seksi i mirë dhe për këtë arsye qyteti juaj ideal nuk mund të jetë tjetër, veçse ndonjë qytet italian. Napoli, me kuzhinën e saj të pasur dhe të shijshme, me picat e vërteta dhe banorët e saj të zjarrtë dhe të pasionuar, me siguri mund të plotësojë të gjitha nevojat tuaja. Të jetosh në mes të kaosit mund t’ju trembë fillimisht, por ju duhet një kohë shumë e shkurtër për t’u futur në magjinë kësaj toke aq të pasur dhe mikpritëse. Ju madje mund të vendosni të jetoni atje.

BINJAKËT – Ju jeni një person i çuditshëm dhe i gjallë: juve ju nevojitet një qytet i mbushur me stimuj, që di t’ju argëtojë me diçka inovative dhe origjinale. Edhe pse nuk jeni ndër miliarderët më të mëdhenj në botë, luksi i shfrenuar i Dubait ju magjeps dhe ideja që të kaloni disa ditë në një qytet ultra-modern mund të jetë një nga dëshirat tuaja më të mëdha. Studimi i kulturës arabe është një sfidë intelektuale për të cilën ju e nënshtroni veten me kënaqësi. Si një turist, ju dalloheni si llafazan dhe i shoqërueshëm.

GAFORRJA – Një person i butë dhe i ndjeshëm si ju mund të aspirojë vetëm në një nga qytetet më romantike në botë: Paris. Gjuha franceze është shumë tërheqëse dhe delikate dhe ju pëlqen ideja e shkëmbimit të disa fjalëve me shumë pronarë të dyqaneve më të famshme në qytet. Selfiet me partnerin tuaj në Kullën Eiffel janë një domosdoshmëri (dhe buzëqeshni edhe nëse jeni zënë). Asnjë qytet tjetër nuk ju jep mundësinë të vizitoni vende të shkëlqyera si Disneyland së bashku me familjen tuaj të dashur.

LUANI – Qyteti ideal për ju duhet të jetë me siguri madhështor dhe imponues, plot mrekulli për t’u zbuluar. Në Rusi mund të përjetoni bukuritë magjepsëse të Moskës, kulturën dhe zakonet e saj. Ka shumë atraksione që mund t’ju befasojnë shumë pozitivisht. Arkitektura bizantine e kupave gjigante të kishave ortodokse mund t’ju lërë pa fjalë. Sigurisht, për ju që e doni ngrohtësinë, është më mirë ta vizitoni atë në periudha kur moti është i butë (nga prilli deri në korrik).

VIRGJËRESHA – Për ju që jeni adhurues i përsosmërisë dhe rregullit, ju duhet një qytet avangardë, por super i organizuar si Tokio, në Japoni, ku duket se gjithçka është studiuar në një mënyrë të saktë dhe të hollësishme. Ideja për të ngrënë sushi “origjinale” ju tundon dhe konfirmoni se sushi i vërtetë nuk është ajo që ju propozojnë në supermarket ose në restorante jo-lokale. Një nga arsyet pse nuk mund ta humbni pa vizituar është se ajo është një nga qytetet më të sigurta në botë.

PESHORJA – Qyteti ideal për ju mund të jetë ajo e Princeshës Sissi: Vjenë, Austri. Pallati Schönbrunn, një pallat perandorak, është një mrekulli që nuk mund të heqësh dorë. Ju mbani shumë rend dhe pastërti, të cilat me siguri mund t’i gjeni në rrugët e këtij qyteti, që në fakt, është konsideruar gjithmonë si një nga më të jetuarit në botë. Ju gjithashtu e doni muzikën dhe ideja për të shkuar në vendin e shumë muzikantëve të famshëm ju entuziazmon. Për argëtim, gürtel plotëson nevojat tuaja shoqërore!

AKREPI – Për ju është thelbësore që një qytet të ketë diçka magjike dhe misterioze për të zbuluar. Praga, me bukuri gotike dhe të errët, mund t’ju kënaqte në çdo aspekt. Dallimi ndërmjet Qytetit të Vjetër dhe Qytetit të Ri ju ngre dhe ju bën të ndiheni mirë. Ju mund të vizitoni Kështjellën ose Varrezat hebraike me kureshtje, por ajo që ju tërheq më shumë është Ura e Çarls, me legjendën e statujave që vijnë në jetë gjatë natës. Ju gjithashtu e gjeni atë pak romancë që ndonjëherë doni të fshihni.

SHIGJETARI – Ju pëlqen të kaloni nëpër botë, duke njohur kultura dhe tradita të ndryshme nga tuajat. Keni nevojë për një metropol të madh si Londra, që ju ofron shumë mundësi, duke përfshirë atë të lëvizjes për të jetuar përgjithmonë. Adhuron të shohësh shumë njerëz nga grupe të ndryshme etnike në rrugë dhe madje thashethemet rreth familjes mbretërore të argëtojnë. Ndoshta kuzhina nuk është e jashtëzakonshme, por zakoni i çajit të pasdites ju çmend. Stili i jetesës që dëshironi është në majë të gishtave tuaj nëse doni atë!

BRICJAPI – Juve ju nevojitet një qytet i rregullt dhe i organizuar, ku ashpërsia juaj mund të konsiderohet një plus dhe jo një defekt. Berlini është qytet për ju, veçanërisht nëse jeni duke kërkuar mundësi të rëndësishme pune. Dikush e quan atë gri dhe të trishtuar, por është ashtu si ju: pas kësaj paraqitje të rreme, ajo fsheh një botë të mrekullueshme. Ju nuk e keni parasysh fare gri dhe mendoni se është një nga shumë aspekte që e bëjnë atë një nga qytetet më interesante në Europë (dhe ndoshta edhe në botë).

UJORI – Qyteti juaj ideal nuk mund të jetë tjetër, veçse ai më multikulturori në botë: Nju Jork. Në këtë qytet ju jepet mundësia për krijimtarinë dhe origjinalitetin tuaj, me sigurinë e përmbushjes së atyre mundësive të mëdha që asnjë qytet tjetër nuk ka qenë ndonjëherë në gjendje t’ju ofrojë. Statuja e Lirisë është një simbol që ju përfaqëson. Një nga arsyet pse ju magjeps bukuria e këtij metropoli, është ideja e të jetuarit në një rrokaqiell, që ju jep ndjesinë e të qenit pak më afër yjeve.

PESHQIT– Një qytet në det sigurisht që mund të jetë ideal për ata, si ju, të cilët duan të largohen nga shushurimi i valëve. Ju pëlqen të ëndërroni dhe ëndrra juaj mund të jetë vetëm të vizitoni Sydney, një metropol australian që është përcaktuar si i gjallë dhe romantik, ashtu si ju. Atraksionet janë të shumta, por ajo që ju godet më së shumti janë plazhet e bukura, ku mund të argëtoheni me surfing dhe ku mund të shijoni shfaqjen e ndonjë perëndimi të mahnitshëm magjik. Ngjyrat e këtij qyteti ju çmendin plotësisht!

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Mos i përgatisni këto ilaçe në shtëpi, mund të jenë të rrezikshme

Publikuar

-

Ilaçet për sëmundje të ndryshme shpesh herë i përgadisim me produktet që i kemi në shtëpitë tona. Mirëpo, këto ilaçe popullore mund të mos jenë çdo herë të duhurat dhe mund të shkaktojnë edhe dëme anësore.
Disa nga ilaçet popullore që është më mirë të mos i përdorim janë:

Pastë dhëmbësh për aknet
Pasta e dhëmbëve mund t’i përthajë puçrat falë prezencës së sodës. Megjithatë ka shumë kimikate të shtuar (si alkooli, peroksidi i hidrogjenit dhe mentoli) në pastën e dhëmbëve, që mund të irritojnë lëkurën tuaj.

Pastrues lëkure nga arrat
Skrabi nga arrat për të larguar qelizat e lëkurës së vdekur nga trupi është një ide e keqe. Edhe pasi t’i shtypni arrat do të ketë shumë tehe të dhëmbëzuara, që përbëjnë rrezik për çarje të lëkurës.

Maska me të bardhën e vezës
Në kundërshtim me besimin e përgjithshëm maskat me të bardhën e vezës nuk i bën asnjë të mirë lëkurës. Përveç kësaj përmban rrezikun e infeksionit të salmonelës, i cili mund të shkaktojë diarre, ethe dhe shtrëngime barku.

Gjalpë për djegie
Mos përdorni kurrë gjalpë për të shëruar djegiet. Diçka e tillë mund t’iu vendosë përballë rrezikut për infeksion, pasi në gjalpë mund të rriten bakterie. Kur digjeni, hidhini shpejt ujë të ftohtë në vendin që digjeni, aplikoni krem me antibiotik dhe mbulojeni me të vendin ku jeni djegur.

Kos për infeksione mykotike
Një keqkuptim i zakonshëm është se kosi heq qafe infeksionet mykotike. Për fat të keq nuk ka të dhëna që të vërtetojnë diçka të tillë. Përdorimi i këtij produkti madje mund të çojë edhe në infeksione të tjera.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet00:25 - 17 August, 2018

Përplasi 7 makina ndërsa ndiqej nga policia/ Zbardhet identiteti i autorit

Policia ka arrestuar drejtuesin e mjetit, i cili shkaktoi aksidentin e shumëfishtë mbrëmjen e sotme në Tiranë. Bëhet fjalë për...

Aktualitet00:04 - 17 August, 2018

Aksident i shumëfishtë në Tiranë/ Policia arreston drejtuesin e mjetit ,vihet në ndjekje të pasagjerëve

Një mjet Volksëagen Tuareg, ka përplasur katër makina ndërsa ishte në ndjekje të policisë. Mësohet se dy motorë policie arritën...

Aktualitet23:49 - 16 August, 2018

Video ekskluzive/ Aksidenti në Tiranë, arrestohet shkaktari

Një mjet tip Volkswagen Tuareg ka tentuar ti ikë policisë, pasi kishte përplasur më parë katër makina në Bulevardin e...

Aktualitet23:41 - 16 August, 2018

Detajet e aksidentit/ Policia ndoqi mjetin pasi u largua

Një mjet tip Volkswagen Tuareg ka përplasur katër makina në Bulevardin e Ri  dhe më pas i është larguar policisë....

Aktualitet23:33 - 16 August, 2018

U arratisën pas aksidentit/ Policia në kërkim të autorëve

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak momente më parë në kryeqytet, ku një person pasi ka përplasur katër makina...

Aktualitet23:23 - 16 August, 2018

Aksident i rëndë në Tiranë/ Foto ekskluzive

Një aksident ka ndodhur pak momente më parë në Tiranë. Mësohet se një mjet Wolksëagen Tuareg, pasi ka përplasur katër...

Aktualitet23:02 - 16 August, 2018

Ndryshimi i kufijve/ Vuçiç: Serbët të marrin atë që munden

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç në një deklaratë për mediat serbe, ka zbuluar detaje nga vizita e tij në Kosovë më...

Aktualitet22:47 - 16 August, 2018

Shpërndante drogë/ Shqiptarit i vihen prangat

Një 33 vjeçar shqiptar është ndaluar nga policia e Luganos. Arrestimi i tij u bë në zonën e quajtur Viganello....

Aktualitet22:45 - 16 August, 2018

Bëhuni gati, njerëz/ Po vjen djali i legjendarit Ronaldinho!

Djali i Ronaldinjos është lojtari i Kruzeiros, mbasi ka kaluar provën me ekipin brazilian. 13-vjeçari, Zhoao Mendez, është bashkuar me...

Aktualitet22:41 - 16 August, 2018

Hakerat thyejnë Instagramin/ Vjedhin të dhënat e përdoruesve

Rrjeti social Instagram është bërë pre e hakerave. Që nga fundi i muajit korrik, ata kanë arritur të vjedhin të...

Aktualitet22:20 - 16 August, 2018

Armëmbajtje pa leje/ Messi dënohet me 30 muaj burg

Një gjykatë në Argjentinë ka dënuar me 30 muaj burg Mattia Messin, vëllain e Lionel Messit. Ndaj tij rëndon akuza...

Aktualitet22:00 - 16 August, 2018

“Ura apo pallati”, fotoja që po ngre pikëpyetjen e madhe pas tragjedisë së Genovas

Lajmi për shembjen e urës së “Morandi” në Genova bëri xhiron nëpër për të gjitha mediat ndërkombëtare. Por gjatë ditës,...

Aktualitet21:58 - 16 August, 2018

Tërmet i fuqishëm në Itali/ Qytetarët braktisin shtëpitë

Toka italiane është dridhur pak momente më parë nga një tërmet i fuqishëm 5.2 ballë rreth orës 20:20. Sipas mediave...

Aktualitet21:55 - 16 August, 2018

Humbja në finale akoma djeg / Ramos ka një mesazh për armiqtë

Dështimi në Superkupën e Europës e ka lënë Real Madrid me pasoja, aq sa për të kërkuar me insistim blerje...

Aktualitet21:44 - 16 August, 2018

Aksident në Prishtinë/ Plagosen dy drejtuesit e mjeteve

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në qëndër të Prishtinës. Sipas mediave kosovare, dy makina janë përplasur...

Aktualitet21:33 - 16 August, 2018

Kaos në Rinas/ Qytetarët braktisen nga kompania e fluturimit

Problemet me fluturimet në areoportin e Rinas nuk kanë të ndalur. Këtë herë ka qenë kompania “Fly Ernest”, ajo që...

Aktualitet21:28 - 16 August, 2018

Shpërthimi i bombulës në çerdhe/ Deputeti akuza Veliajt

Pas shpërthimit të bombulës së gazit në çerdhen nr 4 në Tiranë, mëngjesin e ditës së sotme, ka reaguar deputeti...

Aktualitet21:27 - 16 August, 2018

Tragjedia e Genovas përplas Italinë me BE-në

Tragjedia në Genova ka përplasur sërish Europën me Italinë. Ministri i Brendshëm, Mateo Salvini hodhi akuza ndaj brukselit, duke thënë...

Aktualitet21:15 - 16 August, 2018

Cungu ka një peng pas skualifikimit / “Unë nuk largoj njerëz, por…”

Armando Cungu, trajneri i Kukësit, ka folur për RTSH Sport pas ndeshjes së fituar ndaj Torpedo Kutaisit, ku vetëm një...

Aktualitet21:07 - 16 August, 2018

Kërcënohet Qeveria italiane/ Dy bomba pranë selisë së Lega Nord

Selia e Lega Nord në Treviso është tronditur mbrëmjen e djeshme nga shpërthimi i një bombe fare pranë saj. Ndërkohë...

Aktualitet20:58 - 16 August, 2018

Deputeti i video-skandalit erotik/ Si e ka shëndoshur Opozita

Deputeti i Partisë Demokratike dhe ai i video-skandalit erotik, Ervin Salianji është parë të pushojë në brigjet e jugut nën...

Aktualitet20:56 - 16 August, 2018

Kukës i madh ndaj Torpedos, por s’ka mrekulli / Reginaldo nderon ekipin

Kukësi nuk ka arritur të përmbysë humbjen 5-2 në transfertën e Torpedos për të vazhduar më tej “maratonën” e kualifikueseve...

Aktualitet20:51 - 16 August, 2018

Radio Televizioni Korça feton 18-vjetorin e krijimit

Radio Televizioni Korça ka festuar gjatë ditës së sotme 18 vjetorin e krijimit të tij. Pëpjekjet për hapjen e një...

Aktualitet20:49 - 16 August, 2018

Juventusi merr ndihmë nga agjenti shqiptar / Po vjen talenti i Arsenalit

Juventusi shumë shpejt pritet të blejë talentin Stefi Mavididi. Ai është sulmues 20-vjeçar, produkt i akademisë së Arsenalit. Herën e...

Aktualitet20:45 - 16 August, 2018

Ish-analisti i CIA-s reagon për kufijtë/ Parësore është sovraniteti i Kosovës

Një ekspert i çështjeve të Ballkanit, ish-analist i lartë i CIA-s për rajonin dhe Evropën, thotë se patologjia e perëndimit...

Aktualitet20:35 - 16 August, 2018

Vrasja e shqiptarit në Greqi/ Policia zbardh detajet

Autoritetet greke kanë identifikuar 36 vjeçarin shqiptar, i cili u gjet i vrarë në zonën e Kypselit, poshtë pallatit ku...

Aktualitet20:35 - 16 August, 2018

Sapo nisi takimi Modric-Perez / Tifozët e Interit me zemër në Madrid

Për tifozët e Inter ëndrra “Modric” nuk është shuar ende plotësisht. Pikërisht mbrëmjen e kësaj të enjte, është planifikuar në...

Aktualitet20:28 - 16 August, 2018

Nuk u mbijetoi sëmundjeve/ Ndërron jetë në spital ish-kryeministri turk

Ish-kryeminstri i Indisë, Atal Bhidari Vajpay, në moshën 93-vjeçare është ndarë nga jeta në moshën 93-vjeçare. Lajmi për vdekjen e...

Trending

Read previous post:
Artistët futen me forcë në godinë/ Zbardhet kërkesa për ministren Kumbaro  

Të tjera zhvillime kanë ndodhur sot në lidhje me protestën e artistëve të cilët kundërshtojnë zhvendosjen e Teatrit Kombëtar. Paraditen...

Close