Connect with us

Kryesore Show Biz

Mënyra më e mire për të luftuar stresin…

Publikuar

-

Një studim i fundit për milenialët ka zbuluar se videolojërat janë bërë një strategji kyçe për të përballuar stresin.

Hulumtuesit që pyetën 1.000 lojtarë mbi opinionet e tyre ndaj lojërave, gjetën se 55% e tyre i s ehpenzojnë kohën e tyreduke luajtur video lojëra sepse i ndihmon ata të luftojnë dhe lehtësojnë stresin.

Dhe 47 për qind mendojnë se ato kanë një ndikim pozitiv në jetën e tyre jashtë ekranit, duke i lejuar ata të shohin aspekte të tjera të jetës së tyre më pozitivisht.

LEXO EDHE:  U arrestua për trafik droge, çdo të bëhet me konkurrimin e Stresit në “Këngën Magjike”?

Dhe gjysma thanë se e shohin vlerën e lojrave kompjuterike si një metodë për t’u arratisur e për t’i ndihmuar ata të merren me presionet e përditshme në punë./CNA.al

 

Kryesore Show Biz

Aktorja e njohur propozon të dashurin 19 vjet më të madh se vetja

Publikuar

-

Fansat akoma nuk e kanë marrë veten nga fakti se aktorja turke Hazar Ergüçlü është në një lidhje dashurie me regjizorin Onur Ünlü, me të cilin ka plot 19 vite diferencë.

Mirëpo, fansat duhet të mësohen tanimë, sepse aktorja e ka ndarë mendjen se ai është mashkulli me të cilin do të kalojë jetën.

Aktorja e serialit “Shoqëri e lartë” u pyet nga gazetarët mbrëmjen e djeshme, nëse ka plane të afërta për t’u martuar. Dhe Hazar duket se i bëri një propozim LIVE partnerit të saj.

LEXO EDHE:  U arrestua për trafik droge, çdo të bëhet me konkurrimin e Stresit në “Këngën Magjike”?

“Do të martohem me Onur, sigurisht nëse partneri im pranon” – tha aktorja, duke buzëqeshur.

Ajo rrëfeu se mezi pret që të martohet, pasi ka shumë dëshirë të bëhet nënë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Ju tregojmë vendin ku Shkëlzeni propozoi Arminën dhe është i preferuari i VIP-ave

Publikuar

-

Si sot java u bëmë dëshmitarë të një eventi shumë të rëndësishëm në jetën e blogeres Armina Mevlani.

Ajo dhe Shkëlzeni i bënë njëri-tjetrit premtimin për dashuri të përjetshme në një ceremoni të veçantë fejese pas disa vitesh bashkëjetesë.

Pas fejesës Armina ka pritur mjaft dhurata të veçanta nga të afërm, mes të cilave edhe një pikturë që fsheh një kuptim të veçantë.

“Kjo pikturë është një ndër dhuratat më të bukura që kam marrë. E pikturuar nga kushëriri im dhe është vendi ku kam marrë propozimin për martesë”, ka treguar Armina teksa ka publikuar foton e pikturës në Instagram.

LEXO EDHE:  U arrestua për trafik droge, çdo të bëhet me konkurrimin e Stresit në “Këngën Magjike”?

Dhe në fakt vendi ku ka marrë Armina propozimin është i preferuari i të famshmëve shqiptarë, liqeni i Como-s në Itali, i njohur për dasmën e Sarës me Ledionin apo klipin e Bleona Qeretit.

Blogerja e ka marrë propozimin nga partneri i saj Shkëlzen Berisha në vitin 2016, në Como të Italisë, tek stoli që simbolizon dashurinë e tyre.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Të kam zili që përqafove mamin” Ardit Gjebrea preket gjatë emisionit dhe kujton të ëmën e ndjerë

Publikuar

-

“Nuk di a do mësohem dot me mungesën tënde…”

Përmes këtyre fjalëve prekëse, Ardit Gjebrea njoftoi se nëna e tij, Meriopi kishte ndërruar jetë mëngjesin e katër gushtit.

Gjatë emisionit të së dielës, në rubrikën “Kam një mesazh për ty”, Arditi u bë dëshmitar i një përqafimi të ngrohtë mes një nëne dhe vajzës në studio. Dhe moderatori nuk e fshehu dot faktin se u ndje xheloz për këtë përqafim.

“Të kam zili që përqafove mamin. Nuk e kanë të gjithë këtë fat” – u shpreh Arditi.

Rastësisht gjyshja e vajzës, e cila ishte e ftuara e rradhës, kishte qënë mikeshë e të ndjerës, pasi kishin punuar në të njëjtin profesion.

LEXO EDHE:  U arrestua për trafik droge, çdo të bëhet me konkurrimin e Stresit në “Këngën Magjike”?

“Unë kam qënë shoqe me mamanë tuaj se ka qënë arsimtare. Dhe më kujtohen fjalët që ju thatë, a do të mësohemi dot me mungesën e njerëzve që nuk janë më” – tha gjyshja.

“Është e vështirë të mësohesh dhe besoj se nuk do të mësohesh kurrë dhe dhimbja do të jetë aty. Por familja ime, bashkëshortja, vajza e djali si dhe familja e madhe e së dielës ma lehtësojnë dhimbjen që kam, sepse unë nuk kam më në jetë as nënën e as babin.” – tha Ardit Gjebrea.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet16:43 - 21 Tetor, 2018

Motori përplaset me kangjellat/ Ndërron jetë 18 vjeçari

Një 18-vjeçar ka ndërruar jetë në orët e para të ditës së sotme në Pistoi të Italisë, si pasojë e...

Aktualitet16:31 - 21 Tetor, 2018

Foto- Treni del nga shinat/ Dhjetëra viktima, qindra të plagosur

Një aksident i rënë është regjistruar në Taivan, pasi së paku 17 persona kanë humnbur jetën dhe 126 persona kanë...

Aktualitet12:23 - 21 Tetor, 2018

Rusia kundër Maqedonisë së Veriut/ “E kemi njohur 26 vite më parë”

Parlamenti maqedonas miratoi këtë javë emrin e ri të Maqedonisë, në bazë të marrëveshjes së Prespës me Greqinë. E pakënaqur...

Aktualitet11:16 - 21 Tetor, 2018

“Ik pi***uni”/ 35-vjeçari, që vrau shqiptarin në Australi ofendon gazetarët

Policia australiane ka njoftuar se ka arrestuar një person si të dyshuar për vrasjen e një shqiptari. Mësohet se 35-vjeçari,...

Aktualitet10:48 - 21 Tetor, 2018

Afganistani nuk gjen paqe/ Shpërthimi i radhës u merr jetën 6 fëmijëve

Afganistani nuk po gjen paqe, tashmë kur ka hyrë në ditën e dytë të zgjedhjeve parlamentare. Një shpërthim në rajonin...

Aktualitet09:13 - 21 Tetor, 2018

Rritja e spiunazhit rus/ Shërbimi sekret zviceran jep alarmin

Shefi i shërbimit sekret zvicerian, Jean-Philippe Gaudin ka dhënë alarmin për rritjen e aktiviteteve të spiunazhit rus në vend. Shkak...

Aktualitet22:51 - 20 Tetor, 2018

Britanikët pendohen për Brexit/ Tashmë edhe nën presionin e kohës

Londra ka përjetuar sot një protesë masive, ku morën pjesë 700 mijë persona. Londinezët vërshuan nëpër rrugët e kryeqytetit, duke...

Aktualitet22:21 - 20 Tetor, 2018

Shpërthimet në Afganistan/ Shënohen dhjetra viktima, qytetarët nuk heqin dorë nga zgjedhjet

Qëndrat e votimit në Afganistan janë tronditur ditën e sotme. Shpërthimet shkaktuar dhjetra viktima, midis tyre edhe fëmijë, ndërkohë 30...

Aktualitet22:05 - 20 Tetor, 2018

Video/ Njihuni me 34-vjeçarin e verbër shqiptar që krijon aplikacione

34-vjeçari Hashim Llumnica nga fshati Bellopojë i Komunës së Podujevës në Kosovë ka krijuar një aplikacion për personat e verbër....

Aktualitet21:23 - 20 Tetor, 2018

Video- I riu nga Anglia e pëson keq/ Për këtë veprim mund të dënohet me 10 vite burg

 Një turist 23 vjeçar nga Anglia, rrezikon 10 vite burg në Tajlandë, pasi shkarraviti me spraj murin e një kështjelle...

Aktualitet20:47 - 20 Tetor, 2018

Zgjedhjet në Afganistan/ Me dhjetëra shpërthime pranë qendrave të votimeve

Shpërthime të shumta janë regjistruar sot në kryeqytetin e Afganistanit, Kabulin gjatë kohës që njerëzit ishin në qendrat e votimit....

Aktualitet20:23 - 20 Tetor, 2018

U kap vitin e kaluar/ Gjykata britanike jep vendimin për bosin shqiptar të kokainës

Një gjykatë në Britaninë e Madhe ka dënuar me 25 vite burg shtetasin shqiptar Erald Mema. Ky i fundit cilësohej...

Aktualitet17:31 - 20 Tetor, 2018

Video/ Gazetarja shqiptare vë në siklet Vuçiçin, e bën të fshijë djersët me shami

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është vënë në siklet nga një gazetarja Nerënxa Jakupi, gjatë një konference për mediat të...

Aktualitet17:09 - 20 Tetor, 2018

Financimet greke për mediat shqiptare/ Tsipras fton në zyrë kreun e opozitës

Kryeministri grek Aleksis Tsipras, nuk e priti mirë largimin e Ministrit të Jashtëm, Nikos Kotzias, të cilin e quajti një...

Aktualitet16:04 - 20 Tetor, 2018

Video tmerruese/ Nxënësi i vë pistoletën në kokë mësueses: Më hiq mungesën ose të vrava

Një video, pamjet e të cilës tregojnë një nxënës, që i drejton mësueses pistoletën në kokë është duke bërë xhiron...

Aktualitet12:20 - 20 Tetor, 2018

Arabia Saudite konfirmon vdekjen e gazetarit

Arabia Saudite konfirmoi vdekjen e gazetarit saudit dhe komentatorit të gazetës Washington Post Jamal Khashoggi, duke thënë se vdekja e...

Aktualitet10:15 - 20 Tetor, 2018

Komisioni i BE përgatitet për zgjedhjet europiane

Në javët e ardhshme do të merret vendimi se cilët do të jenë kandidatët kryesorë të familjeve partiake evropiane për...

Aktualitet10:10 - 20 Tetor, 2018

Votuan pro ndryshimeve kushtetuese/ VMRO përjashton deputetët

Menjëherë pas mbarimit të seancës plenare ku u votua nisma për ndryshimet kushtetuese dhe pro të cilave bashkë me deputetët...

Aktualitet09:40 - 20 Tetor, 2018

Video-Panik në ajër/ Fluturimi i avionit me 200 pasagjerë kthehet në tmerr

Një turbulencë ajrore ka bërë që një fluturim 8 orësh, të kthehet në makth për dhjetëra pasagjerë, ku 15 prej...

Aktualitet14:58 - 19 Tetor, 2018

Akuzat “bombë” ndaj Kotzias/ Cilat janë portalet shqiptare që financon Greqia

Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarë në Shqipëri dhe vende të tjera të rajonit. Ky lajm po...

Aktualitet10:29 - 19 Tetor, 2018

Reagon Sali Lushaj për djalin e tij :”Ne kemi duart e ky regjim ka hekurat”

Arrestimi i këngëtarit Arkimed Lushaj dy ditë më parë ka bërë zhurmë në media. Policia tha se ai ishte pjesë...

Aktualitet17:01 - 18 Tetor, 2018

Ekzekutimi i pengjeve nga ISIS/Putin jep alarmin, kritikon ashpër forcat amerikane

Presidenti rus Vladimir Putin, ka kritikuar ashpër forcat amerikane, të cilat sipas tij kanë dështuar në luftën ndaj ISIS. Sipas...

Aktualitet16:05 - 18 Tetor, 2018

Foto-Artan Hoxha bëhet nostalgjik/ Ishte ngjarje historike

Gazetari Artan Hoxha  është shprehur se e ka marrë malli për një ndeshje historike , si ajo që është luajtur...

Aktualitet15:52 - 18 Tetor, 2018

Italia dhe Austria “përplasin brirët”/ Kjo është provinca që u kthye në “mollë sherri”

Provinca e Tirolit  jugor është kthyer në “mollë sherri”,  midis Italisë dhe Austrisë. Mësohet se qeveria austriake e koalicionit, që...

Aktualitet15:51 - 18 Tetor, 2018

Fotografoi personalitete botërore/ Ndërron jetë “Syri i Stambollit”

Mediat turke njoftuan ditën e sotme ndarjen nga jeta në moshën 90 vjeçare të fotografit Ara Guler. Ky i fundit...

Aktualitet15:21 - 18 Tetor, 2018

Tërmeti në qeverinë greke/ Çfarë ndodhi me Nikos Kotzias?

Në shenjë proteste kundër partnerit populist, pjesë e koalicionit qeverisës, ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias dha dorëheqjen të mërkurën....

Aktualitet13:52 - 18 Tetor, 2018

Vrasje horror, iu prenë gishtat, koka dhe trupi iu coptua/ Dalin detajet e ekzekutimit të gazetarit

Duket si skenari i një filmi horror vrasja e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, i cili dyshohet se është torturuar dhe...

Aktualitet13:21 - 18 Tetor, 2018

Kuvendi i Kosovës miraton projektligjin për krijimin e Ushtrisë

Me 101 vota pro, deputetwt e Kuvendit tw Kosovws kanw miratuar projektligjin që kthen Forcat e Sigurisë të Kosovës në...

Trending

Read previous post:
Pse 2018-ta mund të sjell fillimin e Luftës së Tretë Botërore

Ngjarjet e vitit të kaluar kanë marrë kthesa të papritura. Ekspertët e kontrollimit të armëve thonë se pjesa tjetër e...

Close