Connect with Us

“BE sjell eksperten e Soros që do burgosë opozitën dhe…”

Aktualitet

“BE sjell eksperten e Soros që do burgosë opozitën dhe…”

Publikuar

-

Avokati Altin Goxhaj, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, është shprehur se Bashkimi Evropian, po sjell në Shqipëri njeriun e soros, që sipas tij do të arrestojë opozitën dhe kundërshtarët e Soros-it.

Goxhaj shkruan:

“E FUNDIT! BE SOROS SJELL EKSPERTEN E SOROS QË DO FUSË NË BURG OPOZITËN DHE KUNDËRSHTARËT E SOROS!!!

E patë si qeshte Edi dje kur miratoi Rezolutën që Shqipëria do të votojë gjthm kundër SHBA dhe kërcënontë kundërshtarët se do ti arrestojë një e nga një të gjithë përveç Lulit?”

Më tej ai shprehet se arsyeja pse Edi Rama buzëqeshte dje kur u miratua kjo rezolutë ishte sepse javën që vjen do të vijë ekspertja e Soros.

LEXO EDHE:  PD i përgjigjet Ramës/ Edhe na kopjon edhe na sulmon, betejen nuk e ke me opozitën

“Sps javës tjetër mbërrin në Tiranë si Ekspertja për Arrestimet ishMinistrja e Drejtësisë së Rumanisë e njohur në të gjithë Rumaninë si Njeriu i Soros Monica Luisa Macovei emri i të cilës iu gjet në dokumentin që u hackeruan nga serveri i Sorosit si njeriu i tij i besuar… dhe doli bashkë me dokumentin që kish firmos Lul Basha me Soros në 5 Dhjetor 2014 ku i jepej Fondacionit Soros ekskluziviteti i përgatitjes së Reformës në Drejtësi!

Për më shumë se kush është kjo plehra e Soros që do sjellë BE lexoni këtu: https://capitalresearch.org/…/george-soros-romanian-ghosts…/”, -shkruan Goxhaj. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Arrestimi i Llallës/ Juristi shpjegon si veprohet kur i dënuari ka probleme shëndetësore

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Juristi Ledio Braho e konsideroi në një intervistë për Euronews Albania si një vendim domethënës dënimin e ish-kryeprokurorit.

Megjithatë ai u shpreh se suksesi i reformës në drejtësi pritet të matet me dënimin e atyre që janë ende në institucione shtetërore, jo me ish-funksionarët.

Braho sqaroi se vendimi i formës së prerë nga Apeli kërkon që ish-kryeprokurori Llalla të arrestohet.

Avokati i ish-zyrtarit të lartë të drejtësisë ka ngritur shqetësim për gjendjen shëndetësore të Llallës me shpjegimin se vuan nga një sëmundje e rëndë dhe se ndodhet në kujdes spitalor.

LEXO EDHE:  Përjashtimi i Berishës/ Basha: Shenjë e krizës së rendë ku gjendet Edi Rama

LEXO EDHE:  Deklaratat për ngjarjen e Bularatit/ Deputeti degjeneron Ramën“Gjendja shëndetësore është një nga mekanizmat që mund të përdoret për ta pezulluar ekzekutimin e këtij vendimi. Megjithatë kjo sërish kalon nëpërmjet gjykatës,” u shpreh juristi Braho, i cili nuk komentoi më gjatë duke shtuar se mjetet juridike që do të përdoren i takojnë avokatit të z. Llalla.

Vepra penale për të cilin ish-kryeprokurori u dënua ka dënim maksimal 3 vite burg.

Braho theksoi se është mjaft e vështirë për hetimet të gjenden provat për vërtetimin e veprave penale pas largimit nga funksioni të zyrtarëve./euronews

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Elbasan/ Bie nga ballkoni i banesës, humb jetën 6 vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Elbasan.

Mësohet se një 6 vjeçar, ka rënë aksidentalisht nga ballkoni i banesës ku jetonte dhe ka humbur jetën.“Më datë 22.09.2021,rreth  orës 15:50, në lagjen “28 Nëntori “, Elbasan,  shtetasi O.L., 6 vjeç, ka rënë nga ballkoni i banesës ku jetonte nga kati 6 , dhe për pasojë ka humbur jetën në Spitalin Rajonal Elbasan.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për dokumentimin e plotē të rrethanave të ngjarjes.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha del sërish bllof/ Justifikohet me amerikanët dhe gënjen demokratët

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kreu i PD Lulzim Basha pas përjashtimit anti-statutorë të ish liderit historik Sali Berisha nga Grupi Parlamentar, ka tentuar të justifikohet, duke gjetur si alibi, amerikanët.

Në një deklaratë sot për mediat Basha është shprehur se “Sa u përket pretendimeve për referendume dhe kuvende, kuvend të Partisë Demokratike për të marrë nën shqyrtim vendimet e qeverisë amerikane nuk ka për të patur.”

Me këtë deklaratë Basha e ka zhytur akoma më shumë veten e tij në “batakun” ku ka rënë duke thelluar më tej mosbesimin e demokratëve.

LEXO EDHE:  Lulëzimi dhe tharja e Çim Pekës

LEXO EDHE:  PD i përgjigjet Ramës/ Edhe na kopjon edhe na sulmon, betejen nuk e ke me opozitën

Qeveria amerikane nuk ka dhënë asnjë vendim që të përjashtohet Berisha nga Grupi Parlamentar.

Çështja është tek vendimet anti-statuore dhe abuzimet e Lulzim Bashës.

Kuvendi do të shqyrtojë abuzimet e skandalet e Lulit, jo vendimet e SHBA, që në fakt nuk janë për përjashtime siç gënjen Luli./CNA.al

Basha shënon “autogol”/ Deklarata që “fundos” kreun e PD  Nevoja për Opozitë

Krimi që fsheh Lulzim Basha

 

LEXO TE PLOTE