Connect with Us

Artan Hoxha tregon sallën ku janë mbledhur trafikantët e drogës

Aktualitet

Artan Hoxha tregon sallën ku janë mbledhur trafikantët e drogës

Publikuar

-

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha ka reaguar për zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollit.

Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Hoxha shprehet se salla ku po mbahen zgjedhjet e FSHF është e mbushur me personazhe të akuzuar për korrupsion dhe trafikantë.

“Nese skuadra e operacioneve speciale do te merrte nje urdher per te nderhyre ne kete salle, ne katin e katert te hotel Adriatiku ne Durres, jam i sigurt se do dilte me duar plote, jo vetem me personazhe te akuzuar per korrupsion dhe grabitje te fondeve publike, por me trafikante safi te drogave te lehta dhe te forta…”- shkruan Hoxha.

Gjithashtu ai ironizon situatën, ndërsa shprehet se “Gjithsesi “burra zamani” rrini te qete, per fatin tuaj te mire kete urdher nuk ka kush ta jap.”

Sipas gazetari Hoxha, se ndërsa policia e Shtetit ka vendosur nje patrulle jashte hotelit, presidenti ne detyre Duka ka siguruar perimetrin e brendshem te hotelit, ku nuk hyn as miza, me nje polici private qe e keni pare ne pjesen VIP te stadiumit te Elbasanit ose Shkodres kur luan kombetarja.

Postimi i plotë:

Nese skuadra e operacioneve speciale do te merrte nje urdher per te nderhyre ne kete salle, ne katin e katert te hotel Adriatiku ne Durres, jam i sigurt se do dilte me duar plote, jo vetem me personazhe te akuzuar per korrupsion dhe grabitje te fondeve publike, por me trafikante safi te drogave te lehta dhe te forta…
Gjithsesi “burra zamani” rrini te qete, per fatin tuaj te mire kete urdher nuk ka kush ta jap. Ndersa policia e Shtetit ka vendosur nje patrulle jashte hotelit, presidenti ne detyre Duka ka siguruar perimetrin e brendshem te hotelit, ku nuk hyn as miza, me nje polici private qe e keni pare ne pjesen VIP te stadiumit te Elbasanit ose Shkodres kur luan kombetarja. Trupmedhenjte dhe shpatullgjeret e kesaj policie private nuk jane gje tjeter vetem efektiv te batalionit special te Gardes se Republikes, qe per te kompesuar rrogen e tyre te vogel bejne edhe ndonje pune te dyte. Edhe ne kete pike Duka i ka marre masat, patrulla me cunat dhe gocat e reja te policise mund ta shoh asamblene ose nga jashte gardhit ose nga televizori, se shpatullgjeret e Don Dukes nuk kane lene as gazetaret te ngjiten ne katin e katert…
Kampionati vazhdon…
Ndeshja luhet ne fushen e Dukes, me rregullat e Dukes, me topin e Dukes, me arbitrin e Dukes, ne qytetin e Dukes, e siguruar me truprojat e Dukes, e komentuar nga komentatori i Dukes, ne televizionin sportiv ku Duka eshte bashkepronar, ku duartrokasin vetem miqte, shoket dhe rrogtaret e Dukes… ndersa tifozet, ata qe e duan dhe e ndjekin vertete futbollin ne shi dhe ne bore, kane mbetur jashte stadiumit se u kerkohet dokument identifikimi…../ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Politikë

8 vjet nga inagurimi i portalit ‘E Albania’!/ Berisha publikon foton dhe bëhet nostalgjik: Arritje historike!

Publikuar

-

Nga

8 vjet nga inaugurimi i portalit ‘E Albania’!/ Berisha bëhet nostalgjik: Arritje historike!

Ish kryeministri Sali Berisha është kthyer pas në kohë, ndërsa kujton sot 8 vjetorin e inagurimit të portalit ‘E Albania’.

Teksa bën një rezyme të arrtijeve teknologjike në vend asokohe, si shtrirja e internetit në shkolla, hapja e pikave të internetit për qytetarët, autostarda dixhitale Tiranë – Prishtinë, rrjeti 3G, etj, Berisha falenderon të gjithë ata specialistë, zyrtarë e drejtues institucionesh që me përkushtim sollën Shqipërinë në moshën dixhitale.

Nje arritje historike!

Si sot 8 vjet me pare u inaugurua portali ‘E Albania’!Shqiperia qe ne shtator te vitit 2005 kishte penetrimin e internetit nder me te ultit ne bote vetem 4,8%. Ne zbatim te platformes Shqiperia dixhitale arriti te shenoje nder rritjet me te shpejta ne bote per penetrimin e internetit.

Ne vitin 2011 ky penetrim arriti ne 63% fare afer mesatares europiane. Ne kete kuader u realizua shtrirja e internetit ne te gjitha shkollat e vendit. Nga gjithsej 950 kompjuter qe kishte ne tere sistemin arsimor, u krijuan kabinetet e informatikes ne 2000 shkolla te vendit me rreth 25000 mije kompjuter, u ndertua autostarda dixhitale Titane – Prishtine, u ul me mbi 10 here cmimi i internetit, u hapen 1250 pika per internet falas per qytetaret, u dixhitalizuan nje seri sherbimesh si tatimet, doganat, hipoteka, u perdor firma dixhitale dhe u vendos sistem i e-qeverise.

Shqiperia do te ishte vendi i pare ne bote qe do vendoste sistemin e prokurimit elektronik te çertifikuar dhe nga OKB. Kurora e suksesit ne platformen Shqiperia dixhitale ishte dixhitalizimi dhe ofrimi online e sherbimeve qeveritare per qytetaret qe kulmoi me inaugurimin si sot 8 vjet me pare i portalit ‘e albania’.

Progres i jashtezakoneshem u arrit ne telefonine celulare, u ulen me disa here cmimet per bisedat, nga 38% qe ishte perdorimi i saj arriti ne 187%, u licencua dhe instalua rrjeti 3G dhe u vendos kuadri per rrjetin 4G etj.

Nje nderim per te gjitha ata specialiste, zyrtare, drejtues institucionesh, qeveritare qe me pasionin dhe perkushtimin e tyre sollen Shqiperine ne moshen dixhitale. sb

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto/ Plagosja me armë zjarri në mes të Korçës, zbardhen detajet e reja

Publikuar

-

Nga

Foto/ Zbardhen detaje të reja nga plagosja me armë zjarri në Korçë

Janë zbardhur detaje të reja nga plagosja me armë zjarri që ndodhi mbrëmjen e sotme në lagjen nr. 7 në Korçë.

Sipas informacioneve zyrtare nga policia, i plagosur ka mbetur shtetasi me inicialet I.Q 45 vjeç, i cili ndodhet në spital jasht  rrezikut për jetën.

Ndërkaq vijon puna për kapjen e autorëve.

Më datë 02.03.2021, rreth orës 17:50, në lagjen nr. 7, Korçë, pas një konflikti për motive të dobëta, dyshohet se është dëmtuar në këmbë, si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit, shtetasi I. Q., rreth 45 vjeç, banues në Korçë, i cili u dërgua në Spitalin e Korçës, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor vijon punën për sekuestrimin e çdo prove të mundshme që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit, si dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE:  “Dosja “Santo”/ Artan Hoxha thirrje të fortë SPAK-ut: Heto nëse ke kurajo!

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Publikuar

-

Nga

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Korçës.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë maternitetit të vjetër.

I plagosuri ka marrë plagë në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Polica ndodhet në vendngjarje dhe po punon për kapjen e autorit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE