Connect with Us

Video/ 18 muaj pa marrë rrogat, policia terrorizon punëtorët

Video

Video/ 18 muaj pa marrë rrogat, policia terrorizon punëtorët

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresën e tij.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili shkruan se punëtorët e poçemit në Mallakastër kanë filluar protestat, pasi që prej 18 muajsh nuk kanë marrë rrogat.

Qytetari shkruan se qeveria jo vetëm nuk shkoi për të inspektuar situatën, por dërgoi policinë për ti bërë presion punëtorëve.

Postimi i plotë i Berishës:

I lene 18 muaj pa rroga dhe i terrorizojne me çunat e krimit!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

“Persh i nderuar zoti Berisha jemi puntoret e nenstacionit te pocemit mallakaster kemi plot 18 muaj pa mar rrogat dhe protestuam dije duke ndalur nenstacionin ne shenje proteste kerkuam qe te na vinte nje nga shteti per te na dhene nje pergjigje jo qe nuk erdhen po na derguan policine dhe na ben presion se do tu fusim ne burge bile u tallen me ne ikni tua jap saliu leket une i thash kur ishte babe saliu i morem leket te gjitha me shtyti me nxoren nga porta me gjithe shoket e mi” /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Video

Video-Hipokrizia e kreut të Republikës së re/ Tre fytyrat e Lulzim Bashës

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha është pikërisht personi të cilit i përshtatet më shumë shprehja, “tjetër thotë e tjetër bën”.

Tashmë demokratët janë mësuar me Lulin, i cili vetëm mashtron nga mëngjesi në darkë.

CNA.al sjell më poshtë një video, e cila ilustron më së miri dyfytyrësinë dhe hipokrizinë e kreut të Republikës së re.

Në kohën e çadrës, Lulzim Basha akuzonte kryeministrin Rama si përgjegjësin e vetëm për problemet në Shqipëri.

“Kjo hata ka një emer, një përgjegjegjës dhe ai është kryeministri Edi Rama”-deklaronte Basha në kohën e çadrës.

Më pas gjatë fushatës zgjedhore për zgjedhjet e 25 qershorit, i gjithë sulmi politik i Bashës u përqëndrua kundër PDIU dhe LSI, me shpresën që në shtator do të bashkëqeveriste me Ramën.

“As LSI dhe as PDIU nuk kanë asnjë platformë. Asnjë votë për shushunjat”-deklaronte Basha.

Por, çfarë ndodhi. Bëri marrëveshje me Ramën, bashkëqeverisen për tre muaj. PS fitoi e vetme zgjedhjet dhe Luli merr në “gji” partinë e shushunjave, pikërisht LSI-në që sulmonte gjatë fushatës.

Për më tepër video e mëposhtme flet vetë:/ CNA.al


 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Prishet teleferiku/ Shihni çfarë pësojnë turistët e gjendur në të (Video)

Publikuar

-

Nga

Një incident me një teleferik në vendin turistik në Gudauri të Gjeorgjisë ka lënë tetë persona të plagosur lehtë, njoftoi kompania për zhvillim të zonave malore të Ministrisë së Ekonomisë të Gjeorgjisë.

Sipas mediave të huaja, nuk ka pasur viktima, duke shtuar se një nga tetë të plagosurit tashmë kanë dalë nga spitali.

LEXO TE PLOTE

Video

VIDEO – “Keni Perëndi a s’keni?!”/ Kryeministri ndërpret inspektimet në Fier dhe…

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama i cili ishte në qytetin e Fierit, ku inspektoi punimet në terren për zgjerimin e lumit Gjanica dhe shëtitoren.

Gjatë inspektimeve të ktyre punimeve, një banorë ka ndërprerë “shëtitjen” e Ramës, duke thirrur: “A keni Perëndi a s’keni?!” e pas kësaj kryeministri e ka thirrur që të bisedojë me të për problemin që kishte.

Gazetari Ervis Kuci ka siguruar për News24 videon ndërsa ka intervistuar edhe banorin në fjalë rreth bisedës me Kryeministrin dhe atë që e shqetësonte. Banori është Nexhip Këmbora dhe tha se i është ankuar pasi duan t’i prishin shtëpinë që e ka pranë Gjanicës, për të cilën thotë se Hipoteka i ka zhdukur dokumentet.

“Kryeministri më tha ke dokumente mirë, s’ke do ta prish tha, ça tha. Ke vërtetim pronësie, asgjë tjetër. Kjo ishte përgjigjja e tij. Unë kam një ndërtim poshtë tek lumit Gjanica, me leje por Hipoteka ka bërë pisllëqe, i ka heq dokumentet dhe më nxjerrin pa leje fare. Mirë që më priti njëherë se i kam dërguar 100 telegrame e s’më ka kthyer përgjigje”, tha banori. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: