Connect with Us

Përse pushimet dimërore janë më të mira se ato verore? 

Aktualitet

Përse pushimet dimërore janë më të mira se ato verore? 

Publikuar

-

Të gjithë e duam rërën e plazhit dhe pijen “Margarita” të shijuar buzë detit.

Por nëse do të provoni të bëni një udhëtim ose pushime dimërore do të kuptoni, sesa arsye ka për t’u dashuruar me këtë periudhë.

Këto janë disa  arsye, pse ju duhet të rimendoheni para se t’i thoni mirupafshim dimrit, të bëni një “arratisje” për të shijuar borën.

LEXO EDHE:  Tetë liqenet që duhen vizituar me patjetër/ Ndër to edhe Ohri (Foto)

1.Bëni ski

 

2.Pamja do t’iu mahisë

3.Do të pini kakao të ngrohtë çdo ditë

4.Veshjet janë chic dhe të rehatshme

5.Mund të hani çfarë të doni

6.Të bëni ski iu bën mirë për shëndetin

7.Vatrat e zjarrit janë kudo dhe të admirueshme

8.Qytetet ku bëhet ski janë kaq tërheqëse

9.Pishinat e ngrohta janë bërë për mot të ftohtë/CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nusja dhe vjehrri përplasen me fugonin/ E reja niset me helikopter drejt Tiranës

Publikuar

-

Nga

Nusja dhe vjehrri përplasen me fugonin/ E reja niset me helikopter drejt Tiranës

Detaje të reja kanë dalë lidhur me aksidentin e rëndë të ndodhur pasditen e sotme.

Sipas informacioneve, një automjet tip “Benz” është përplasur me një fugon dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur tre persona.

Shoferja 27 vjeçare e cila drejtonte mjetin tip ‘Benz’ ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është nisur me helikopter drejt Tiranës.Shtetësja Elvira Përkoxha po udhëtonte së bashku më vjehrrin e saj, Ferit Përkoxha, i cili është dërguar në spitalin e Peshkopisë.

LEXO EDHE:  Video-Denoncon Paloka/ Si mashtroi Rama për pushimet jashtë vendit?

LEXO EDHE:  Pushimet, luks për shqiptarët/ INSTAT: Një familje, 8.100 lekë në vit

Ndërkohë i plagosuri tjetër, identiteti i të cilit nuk dihet ende ndodhet në spitalin e Bulqizës.

Akoma nuk dihet se cilat janë shkaqet e këtij aksidenti, ndërsa policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton për zbardhjen e ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Vizita e Ramës në Turqi/ Zbulohet ministrja që mori me vete

Publikuar

-

Nga

Vizita e Ramës në Turqi/ Zbulohet ministrja që e shoqëron

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto, nga vizita në Turqi, ndërsa ka zbuluar se është shoqëruar nga ministrja Belinda Balluku.

Rama ka zhvilluar një takim Presidentin e Azerbajxhanit ndërsa tha se  vendosën disa piketa mbi bashkëpunimin në sektorët e energjisë dhe turizmit.“Me Presidentin e Azerbajxhanit, mikun e mirë Ilham Aljev, vendosëm sot në Turqi disa piketa mbi bashkëpunimin në sektorët e energjisë dhe turizmit”, shkruan Rama dhe poston foton me Ballukun e Aljev.

LEXO EDHE:  Saranda “çmend” aktorin e njohur/ Ja sa lek harxhoi në këtë qytet për 10 ditë

LEXO EDHE:  Saranda “çmend” aktorin e njohur/ Ja sa lek harxhoi në këtë qytet për 10 ditë

Gjithashtu, kryeministri jep një lajm të rëndësishëm dhe për naftëtarët e Ballshit, të cilët prej muajsh janë në protestë për pagat e prapambetura. “Prekëm konkretisht edhe çështjen e Rafinerisë së Ballshit, ku së fundmi është përfshirë një kompani azere, duke kërkuar dhe marrë angazhimin e Presidetin për të ndihmuar në zgjidhjen afatgjatë të problemit të krijuar nga privatizimi famëkeq i viteve më parë”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

I çojnë fëmijët në shkolla private/ Klodian Tomorri “vë me shpatulla pas muri” deputetët

Publikuar

-

Nga

I çojnë fëmijët në shkolla private/ Klodian Tomorri “vë me shpatulla pas muri” deputetët

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar ashpër lidhur me faktin se deputetët dhe anëtarët e Këshillit të Ministrave i dërgojnë fëmijët e tyre në shkolla private dhe jo në ato publike.

Tomorri kërkon që të vihet një nen në Kushtetutë që të mos i lejojë deputetët dhe anëtarët e Këshillit të Ministrave t’i shkollojnë fëmijët e tyre në shkolla private apo t’i kurojnë familjarët në spitale private dhe jashtë vendit.

Gazetari thekson se kaq mjafton që Shqipëria të bëhet një vend më i mirë.

LEXO EDHE:  Tetë liqenet që duhen vizituar me patjetër/ Ndër to edhe Ohri (Foto)

LEXO EDHE:  Mediat greke nxjerrin zbuluar Ramën/ Ja ku po i kalon pushimet kryeministri shqiptar

“A mund të vëmë dot në Kushtetutë një nen me vetëm 2 pika?a-Anëtarët e Këshillit të Ministrave dhe deputetët e Kuvendit janë të detyruar që familjarët e tyre t’i shkollojnë në shkollat publike.

b-Anëtarët e Këshillit të Ministrave dhe deputetët e Kuvendit janë të detyruar që familjarët e tyre t’i kurojnë në spitalet publike, përveçse në rastet kur shërbimi nuk ofrohet brenda vendit.

Me kaq Shqipëria bëhet një vend shumë më i mirë”, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE