Connect with Us

Lista e gjërave që nuk ekzistonin në ditën e fundvitit 10 vite më pare

Aktualitet

Lista e gjërave që nuk ekzistonin në ditën e fundvitit 10 vite më pare

Publikuar

-

Kur reflektoni me të vërtetë dhe mendoni se si shoqëria jonë ka përparuar – ose regresuar – me të vërtetë mund të jetë tronditëse.

Mendoni këtë, 10 vjet më pare ne nuk kemi pasur akses në aplikacione si Angry Birds dhe Tinder për të na mbajtur të zënë, ndërsa uleshim në tualet.

Edhe diçka si WhatsApp, e cila është aq e rrënjosur sa i përket komunikimit me njëri-tjetrin se nuk mund ta imagjinojmë jetën pa të, është vetëm 10 vjeç.

Pra, në këtë drejtim, ne do të kujtojmë se si jetonim pa këto gjëra 10 vite më parë./CityNews

Uber – Nisur më 2009

LEXO EDHE:  Apple është duke prodhuar një pajisje të re

Airbnb – Themeluar në vitin 2008

Instagram – Nisur në 2010

Snapchat – Nisur në vitin 2011

Bitcoin – Themeluar në vitin 2009

iPad – Nisur në 2010

Aplikimi i Facebook Messenger – nisur më 2011

Kickstarter – E themeluar në vitin 2009

Pinterest – Nisur në 2010

App Store – Lëshuar në 2008

Google Chrome – lëshuar në 2008

WhatsApp – Lëshuar në vitin 2009

Candy Crush – Lëshuar në vitin 2012

Tinder – Lëshuar në vitin 2012

Apple Watch – Prezantuar në 2015

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

LEXO EDHE:  Apple është duke prodhuar një pajisje të re

LEXO EDHE:  FOTO/Njihuni me Merecedes- Maybach S 650 Cabriolet

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

LEXO EDHE:  Funksionet e fshehta të Instagramit të cilat nuk e dinit se ekzistonin

LEXO EDHE:  Samsung Galaxy S8 sjell skanerin e fytyrës

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: